Anaheim – Ottawa 5:1 (kon.) | Detroit – Philadelphia 0:1 (po pr.) | Washington – Vancouver 3:0 (kon.)
Minnesota – St. Louis 3:1 (kon.) | Toronto – Colorado 1:3 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 5:0 (kon.)
Chicago – Dallas 3:1 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
St. Louis Blues
Pondělí 12.12.2016, 00:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL
    Body zůstávají v zasněžené noční Minnesotě.

Československá stopa v utkání:
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0,1 střela, čas na ledě 10:17 (02:50:06)

1. Devan Dubnyk (MNS) 19 zák., 1 gól, 95,7%
    2. Nino Niederreiter (MNS) 1+0
    3. Jake Allen (STL) 20 zák., 2 góly, 91,7%

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 3:1 a získávají důležité body do tabulky. Minnesota se ve druhé třetině dostala do dvoubrankového vedení, které pak hosté snížili. Wild gólem do prázdné brány svůj triumf potvrdili.

59:42
    Dodatečně byla dopsaná druhá asistence na poslední gól domácímu Ericu Staalovi, který tak právě zaznamenal bod číslo 800 v kariéře v NHL.

59:20
    St. Louis Blues znovu odvolalo brankáře, hosté opět v šesti v útočném pásmu.
    59:01 Mikael GRANLUND - 3:1

59:01
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A je to jasné, domácí hokejisté tento zápas vyhrají. Nate Prosser vysla do útočného pásma MIKAELA GRANLUNDA, který neměl problém z velké dálky trefit prázdnou branku Blues. Minnesota vede o dva góly. Asistence: Nate Prosser, Eric Staal.

58:41
    Hosté se dostali do útočného pásma a pokoušejí se vyrovnat, Jake Allen je na střídačce.

58:26
    Oddechový čas pro hosty.

58:20
    Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hokejisté.

58:07
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

57:45
    Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, hosté se musí bránit tlaku soupeře. Blues se nemohou dostat z obranného pásma.

57:06
    Jake Allen nyní podržel své spoluhráče, hostující brankář drží naděje Blues na vyrovnání.

56:50
    Zach Parise má kotouč v útočném pásmu, kde šetří vteřinky.

56:30
    Čas zbývající do konce třetí třetiny se poměrně rychle krátí, domácí stále vedou o jednu branku.

55:35
    Jason Zucker nejprve vystřelil na branku Jaka Allena, ten vyrazil před sebe a domácí hráč zkoušel obkroužit branku, což se mu podařilo, ale zakončení bylo horší.

54:22
    Sledujeme zajímavý závěr zápasu. Wild hrají zodpovědně a takticky, naopak hosté se snaží vybojovat si střeleckou pozici, z níž by šlo ohrozit branku.

53:44
    Erik Haula se dostal do zakončení, jeho povedená rána z kruhu končí ve výstroji hostujícího brankáře.

53:00
    Sedmi minut zbývá do konce třetí třetiny, do zajímavé pozice se probojoval po rychlé akci Jason Pominville, ale zakončil nepřesně.

51:30
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina, domácí hokejisté drží jednobrankové vedení. St. Louis se nemůže stabilněji propracovat do střelecké pozice.

51:07
    Střelecky je zápas znovu vyrovnaný, 19:19. Následovat bude komerční přestávka, hra je přerušená.

50:41
    Minnesota se snaží navýšit své vedení, zatím ale marně, obrana Blues hraje zodpovědně.

50:10
    Polovina třetí třetiny je pryč, domácí neproměnili přesilovou hru.

49:26
    Velké množství nepřesností je na hokejkách domácích hokejistů. Ti se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

48:52
    Eric Staal vybojoval útočné pásmu pro svůj tým, následně ale o něj vlastní chybou přišel.

48:19
    Přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté, kteří se v posledních zápasech v početních výhodách velmi trápí.

48:10
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., držení protihráče).

47:50
    Gól nemůže být uznán pro nedovolené bránění brankáři. Domácímu trenéru se to velmi nelíbí.

47:50
    Rozhodní si nechávají přehrát záznam, musí zjistit, zda se kotouč dostal za brankovou čáru před písknutím nebo až po něm.
    Tento duel má charitativní podtext.

47:19
    Devan Dubnyk kryje střelu jednoho z hráčů Blues, následovat bude komerční přestávka.

47:00
    Sledujeme velmi rychlou pasáž hry, sedm minut hry je pryč. Více šancí mají domácí, kteří hájí jednobrankové vedení.

46:13
    Paul Stastny bojoval za brankou soupeře o puk, ke kterému se nakonec nedostal.

45:50
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vystřelily osmnáct pokusů. Stále však o jednu branku vedou domácí.

45:14
    Domácí hokejisté jsou nyní aktivnější, do další střelecké pozice se dostal Nino Niederreiter. S jeho pokusem si dokázal brankář Jake Allen poradit.

42:38
    Jake Allen musel znovu zasahovat, tentokrát po střele Jasona Pominvilleho. Buly před brankou Blues.

42:31
    Zach Parise stál na konci krásné akce, ale hostující brankář se vyznamenal výborným zákrokem.

42:20
    15:17, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

41:50
    Zach Parise zavezl kotouč do útočného pásma, ale do střelecké pozice se nepropracoval.

41:22

41:03
    Početní výhoda St. Louis se blíží ke svému konci, domácí defenziva hraje zodpovědně.

40:07
    Přesilová hra hostujícího celku pokračuje dál. Blues se však nemůže probojovat do útočného pásma.

40:01

Tři góly jsme viděli ve druhé třetině. Domácí hokejisté vedou po čtyřiceti minutách 2:1. Za hosty se prosadil Vladimir Tarasenko, který snižoval náskok Minnesoty.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Mikko Koivu vyhazuje přes všechny čáry.

39:35
    Hosté dohrávají druhou třetinu v přesilové hře. Zatím se ale nemohou probojovat do zakončení.

39:22
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Eric Staal – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:25
    Hra je přerušena ve středním pásmu, oba týmy budou střídat.

37:52
    Hosté kontrolují hru, domácí k ničemu nepouští.

37:00
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetině, ani jeden celek se už nikam nežene. Sledujeme klidný hokej, o puk se bojuje ve středním pásmu.
    35:48 Vladimir TARASENKO - 2:1

35:48
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se prosazuje po nenápadné akci. Robby Fabbri našel lépe postaveného VLADIMIRA TARASENKA, jehož střela zápěstím na vzdálenější tyč se ujala. Blues snižují na rozdíl jediné branky. Asistence: Robby Fabbri, Alex Pietrangelo.

35:30
    Ryan Suter našel Erica Staala, jehož zakončení jen o malý kousek minulo branku.

Domácí Nino Niederreiter je muž velmi produktivní. Za posledních deset zápasů nasbíral hned devět bodů. Prakticky má tedy průměr bod na zápas.

34:56
    Puk se dostal do ochranné sítě nad brankou Blues, hra je tak přerušena.

34:46
    Domácí se nyní probojovali do útočného pásma, ale do zakončení se nedostali.

34:05
    Osobní souboje i souboje o puk jsou k vidění ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry. Žádný hurá hokej.

33:00
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Diváci se rozhodně nenudí.

32:34
    14:16, tak vypadá aktuálně statistika střel na bránu. Domácí se v tomto ohledu výrazně zlepšili.

31:50
    Paul Stastny protečoval do útočného pásma, následně se sám dostal do zakončení. Devan Dubnyk byl pozorný a jeho ránu vyrazil.

31:27
    Jay Bouwmeester to vzal na sebe. vystřelil od modré čáry, jeho pokus našel domácí brankář ve výstroji, hra je tak přerušena.

31:14
    Patrik Berglund se probojoval do dobré střelecké pozice, ale nedokázal překonat domácího brankáře. Následuje komerční přestávka.

30:16
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí hokejisté vedou o dvě branky a jsou dál aktivní. Hosté mají plné ruce s defenzivou.

29:55
    Jason Pominville se probojoval do další šance, tečoval před brankou střelu od modré, ale brankář Blues byl pozorný.

28:52
    Jared Spurgeon dostal parádní přihrávku, ale kotouč nedokázal přesněji zpracovat. Jake Allen se jen ohlédl za domácím hráčem.

28:50
    Wild jsou nyní lepším týmem. Vedou o dva góly a dominují dění na hrací ploše.
    27:49 Nino NIEDERREITER - 2:0

27:49
    Domácí hokejisté se dostávají do dvoubrankového vedení. Tvrdou střelou od modré čáry se prosazuje útočnék NINO NIEDERREITER. Hostující brankář toho nemohl mnoho vidět, bylo před ním hodně hráčů. Asistence: Ryan Suter a Erik Haula.

Minnesota neproměnila přesilovou hru. Mimochodem, Wild naposledy skórovali v početní výhodě 25. listopadu. Od té doby nic.

27:34

27:18
    Jake Allen kryje ránu domácích, vhazovat se tak bude před jeho brankou. Do konce přesilovky už mnoho času nezbývá.

27:00
    Přesilovka se nyní Wild nedaří podle představ, nemohou se stabilně probojovat do střelecké pozice

26:30
    Blues znovu posílají puk až za brankou Minnesoty. Domácí hokejisté by si zasloužili větší podporu od fanoušků.

25:50
    Zach Parise jako mozek této přesilovkové formace. Hosté hned dvakrát dokázali rychle po sobě vyhodit kotouč z obranného pásma.

25:34
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robby Fabbri – 2 min., sekání).

25:15
    Jason Zucker se uvolnil mezi kruhy, z rohu dostal přesnou přihrávku, ale jeho zakončení nebylo přesné. Jake Allen vytěsnil mimo branku.

24:44
    Vladimir Tarasenko zůstal před brankou zcela osamocený, dostal přihrávku, ale zakončení se mu nepovedlo.

24:10
    Wild jsou dál aktivnějším týmem, domácí se snaží přidat další branku. Hosté se tak musí bránit.

-121:55
    Čtyři minuty hry ve druhé třetině jsou pryč. Sledujeme rychlý hokej, který je nyní ovšem přerušený vinou icingu.

23:13
    Paul Stastny se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale nepodařilo se mu to. Domácí otáčejí směr hry.

22:43
    Jason Zucker se dostal do dobré střelecké pozice, ale hostujícího brankáře překonat nedokázal. Vhazovat se bude před Jakem Allenem.

22:00
    Domácí hokejisté, méně aktivní tým, se dostal do vedení a Bluesmani majjí nyní velké problémy se založením útočné akce.
    20:45 Matt DUMBA - 1:0

20:45
    Zach Parise v obranném pásmu přihrál svému spoluhráči, tím byl MATT DUMBA. Ten pokračoval v akci dál, vjel do útočného pásma a vystřelil. Rána pod horní tyčku se ujala, Jake Allen nedokázal kotouč zastavit. Asistence: Zach Parise.

20:01

Aktuálně je v Minnesotě pět stupňů pod nulou a jemně sněží. Hokejová vánoční atmosféra je cítit na každém kroku.

Bluesmani jsou střelecky aktivnější, vedou 11:6, navíc dalších šest střel hostujícího celku bylo zablokováno.
    Do zasněžené Minnesoty pomalu ale jistě přichází tma.
    Střelecky jsou aktivnější hráči Blues.

První třetina branku nepřinesla, a tak míří oba týmy do kabiny za nerozhodného stavu 0:0. Hosté mají více ze hry, v závěru v přesilovce byli celé dvě minuty před brankou Minnesoty, ale k vedoucímu gólu se zatím nedostali.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55
    Už se nic nestane.

19:30
    Ke krásné kombinaci se dostali domácí, ale finální přihrávka na Charlieho Coylea nebyla přesná.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry první třetiny, Vladimir Tarasenko branku minul.

18:41
    Celé dvě minuty byli hosté před brankou domácích, ale do výraznější střelecké pozice se nedostali.

18:12
    David Perron mířil z první mezi betony, ale neuspěl.

18:00
    Dlouhou dobu jsou hosté v útočném pásmu, domácí nemohou vystřídat a na jejich pohybu je to znát.

17:30
    Paul Stastny se probojoval do zakončení, jeho pokus od modré končí na mantinelu za brankou.

17:00
    St. Louis Blues mají k dispozici početní výhodu, snaží se vstřelit první branku zápasu, domácí defenziva je zatím pozorná.

16:41
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Zach Parise – 2 min., sekání).

16:14
    Dmitrij Jaškin se probojoval do zakončení, ale neuspěl. Následně se do brejku dostal domácí Eric Staal. Ani on nepřekonal brankáře.

16:00
    Dostáváme se finální části první třetiny, domácí Jason Pominville se probojoval do vyložené střelecké pozice, ale brankář Jake Allen jej nenechal skórovat. Obrovská šance zůstává neproměněná.

15:18
    Územní převahu nyní mají domácí hokejisté, ale nedaří se jim vystřelit na branku. Jake Allen mnoho práce momentálně nemá.

14:30
    Mikko Koivu měl kotouč na holi mezi kruhy, ale k zakončení se neměl. Zkusil to individuálně, což se mu nevyplatilo.
    Oficiální Twitterové stránky St. Luis velmi vtipně oznamují, že došlo k potyčce.

14:16
    Po bitce, kterou vyhrál domácí hráč, následuje komerční přestávka.

14:16
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kurtis Gabriel – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ryan Reaves – 5 min., bitka).

13:38
    Alexander Steen se pokoušel probojovat do zakončení, ale v protipohybu nedokázal přesněji vystřelit.

12:34
    Hosté se snaží od své branky rozehrávat, domácí nedávají svému soupeři mnoho prostoru pro vytvoření vyložené střelecké pozice.

12:02
    Nino Niederreiter číhal volný před brankou, kotouč se k němu však nedostal. Obrana Blues si dokázala s nesnadnou situací poradit.

11:46
    Oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hokejisté.

11:15
    2:6, střelecky jsou aktivnější hosté, ale domácí brání velmi dobře. Solidní výkon podává také Devan Dubnyk.
    Fanoušci mají k dispozici zápasový zpravodaj. V něm najdou vše potřebné k dnešnímu zápasu.

10:48
    Následovat bude reklamní přestávka.

10:40
    Devan Dubnyk znovu musel zasahovat, Kyle Brodziak nadělal brankáře mnoho problémů.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Více ze hry mají hosté, Jaden Schwartz se probojoval do zakončení, brankář Wild pozorný.

09:40
    2:4, tak vypadá statistika střel na branku. Žádnou vyloženou gólovou pozici jsme zatím neviděli.

09:32

09:03
    Zach Parise byl na malý moment volný před brankou, do zakončení se on ani jeho spoluhráči neprobojovali.

08:40
    Nyní mají domácí hokejisté k dispozici zkrácenou přesilovou hru, momentálně se ale nemohou probojovat do útočného pásma.

08:23

07:41
    Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři, pak bude následovat zkrácená přesilovka Minnesoty.

07:32
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Kevin Shattenkirk – 2 min., sekání). Faul mimo hru, poněkud zbytečný prohřešek proti pravidlům.

07:32
    Hosté hrají dobře přesilovou hru, jsou stabilně před brankou soupeře a znovu připraven Devan Dubnyk.

06:55
    Devan Dubnyk nyní musel zasahovat, od modré to znovu zkoušel Alexander Steen. Domácí gólman pozorný.

06:40
    Alexander Steen dostal dobrou přihrávku na modrou čáru, ale jeho střelecký pokus byl zblokovaný.

06:23
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marco Scandella – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

06:23
    Domácí brankář kryje kotouč po nepřehledné situaci, následovat bude komerční přestávka.

06:19
    Devan Dubnyk výborně dokázal zastavit střelecký pokus jednoho z hráčů Blues.

06:00
    Sledujeme rychlý úvod zápasu, oba týmy hrají aktivně, snaží se vytvářet střelecké pozice.

04:20
    Joel Edmundson rychleji dobruslil nahozený kotouč za svou branku, následně se pokoušel o dlouhý pas, který nebyl přesný. Píská se icing. Buly před brankou Jaka Allena.

03:52
    Vladimir Tarasenko se pokoušel dostat do zakončení, ale na poslední chvíli ho výborně odstavil domácí obránce Marco Scandella.

03:24
    Optickou i střeleckou převahu mají v úvodu zápasu hostující hokejisté.

02:47
    Alexander Steen byl za brankou, pokoušel se rychlou přihrávkou oslovit spoluhráče, ten byl ovšem obsazený. Zajímavá akce končí nezdarem.

02:15
    Ryan Reaves čekal na útočné modré na přihrávku, pas byl ovšem nepřesný, a tak akce hostů končí.

01:51
    Dmitrij Jaškin dostal kotouč do útočného pásma, neměl ale komu přihrát, a tak jen nahodil na domácí branku a šel střídat.

00:48
    Sledujeme rychlý úvod zápasu, oba týmy se snaží hrát co nejaktivněji.

00:23
    Hra je poprvé přerušena, uvidíme vhazování před brankou domácích. Ti souboj o puk prohráli.

00:01

Hymna USA má v tomto zápase hodně netradiční podobu. Postarají se o o ní děti z místní nemocnice, jejích lídrem je zkušený operní zpěvák. Vzhledem k tomu, že děti nemohou na stadion, byl zpěv hymny přenášen přímým přenosem na multimediální kostku nad ledem.
    Některé fanynky navštívily vůbec poprvé zápas Wild.

Podle oficiálního programu zápasu bude buly vhozeno osm minut po půlnoci českého času.

Hostující asistent trenéra Mike Yeo se poprvé postaví proti svému bývalému zaměstnavateli. Dnešní zápas bude pro něho velmi specifický. Ještě před duelem, v osobním volnu, se setkal se svou rodinou a obrázky ze setkání oblétly sociální sítě.
    Tento duel bude mít charitativní podtext.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Prosser – Parise, E. Staal, Pominville – Mikael Granlund, M. Koivu, Zucker – Niederreiter, Haula, Coyle – Stewart, Graovac, Gabriel.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo, Hunt, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Schwartz, Stastny, Steen – Fabbri, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Berglund, Perron – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodčí: Lee, Brenk – Mach, Galloway.
    Období zimy má své kouzlo, nebo snad ne?

Pohled na zasněženou Minnesotu.

Vzhledem k tomu, že v Minnesotě sněží, nabádal klub před zápasem své fanoušky, aby na zápas (pokud nechtějí) nejezdili svým autem. Připomněli možnost aplikace Uber či dopravu metrem.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí hokejisté mají sérii tří výher v řadě, díky čemuž jsou v tomto zápase favority. Nicméně lépe tabulkově postavení jsou hráči St. Louis Blues. Hosté jsou v Západní konferenci druzí, domácí sedmí.

Minnesota Wild z posledních pěti zápasů vyhrála tři. Poradila si s Edmontonem Oilers 2:1 v prodloužení, po nájezdech 3:2 rovněž nad Edmontonem a v základní hrací době porazila 3:2 Toronto Maple Leafs. Nestačila na Vancouver Canucks 4:5 a po nájezdech na Calgary Flames 2:3.

St. Louis Blues z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Tampou Bay Lightning 5:4, v prodloužení s Montrealem Canadiens 3:2 a s v základní hrací době s New Jersey Devils 4:1. Tým nestačil na New York Islanders 2:3 a v prodloužení 2:3 na Winnipeg Jets.
    Poprvé v letošní sezóně míří Bluesmani do Minnesoty.

Nejproduktivnějšími domácími hráči jsou C. Coyle a E. Staal, oba mají 18 kanadských bodů. Na druhé straně má nejvíce bodů V. Tarasenko – 31.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Minnesota Wild a St. Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 21. Dumba (Parise), 28. Niederreiter (Suter, Haula), 60. Mikael Granlund (Prosser, E. Staal) – 36. Tarasenko (Fabbri, Pietrangelo)

Rozhodčí: Lee, Brenk – Mach, Galloway

Diváci: 18 363