Sparta – Bern 4:1 (kon.) | Växjö – Zürich 3:2 (kon.) | Fribourg – Vítkovice 3:2 (kon.)
Linköping – Frölunda 2:5 (kon.)
Fribourg-Gottéron
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 13.12.2016, 19:45 • BCF Arena • Hokejová Liga mistrů • Čtvrtfinále

Z mé strany už je to pro tento zápas vše, u nějakých dalších sportovních utkání se bude opět těšit Petr Sumbal. (22:05:35)

Vítkovice nedokázaly zdramatizovat boj o postup do semifinále a i ve druhém zápase s Fribourgem padly, tentokrát 2:3. Nejlepší výkon předvedli hráči ostravského celku ve třetí třetině, kdy dokázal alespoň kosmeticky upravit výsledek na 2:3 Erik Němec. Přesto Vítkovice v letošním ročníku Ligy mistrů končí a kdo ví, kdy se do ní znovu podívají, protože příští sezonu už v ní zakládající členové automaticky startovat nebudou a ke špičce v domácí lize momentálně Vítkovice nepatří. Fribourg se naopak může těšit na semifinále, dnes zvládl zvítězit i bez svého klíčového hráče Romana Červenky. V dalším kole narazí pravděpodobně na Frolundu, která je hodně blízko postupu na úkor Linopingu.

59:35
    Kienzle poté, co jeden z Vítkovických propadl ve středním pásmu, střílel z mezikruží a trefil hodně nepříjemně do nohy Jana Výtiska. Ten zůstala chvíli i ležet na ledě.

59:05
    A ještě jednou musel proto Vandasově pokusu zasahovat Conz. Znovu přiblížil svůj tým k vítězství.

58:02
    Mladík Vojtěch Tomi donutil Conze k dalším zákroku, vhazovat se bude po pravici Benjamina Conze.

57:20
    Uvidíme, jestli budou Vítkovice vůbec odvolávat brankáře. Sice prohrávají o gól, ale vyrovnání by jim prakticky nic nepřineslo, ani prodloužení by se nehrálo. Byl by tu však samozřejmě dobrý pocit z neprohraného zápasu.

56:20
    A na hokejky Vítkovic se dnes lepí i smůla. Rastislav Olesz trefil střelou z levého kruhu tyčku.

55:58
    Utkání už se pomalu ale jistě chýlí ke konci a není pochyb, že Fribourg bude tím, kdo postoupí do semifinále.

54:48
    Po průniku Illéše do útočného pásma nakonec pálil z levé strany David Květoň, byl už ale poměrně v ostrém úhlu a Conz předvedl jistý zákrok.

53:16
    Domácím se teď nepovedla rozehrávka, kotouč vypadl ze hřiště.

52:01
    Práci měl teď ale také Bartošák, který velmi dobrým zákrokem vychytal Fritscheho.

51:25
    Na čtyři góly, které by poslaly zápas do prodloužení mají Vítkovice už jen něco málo přes 8 minut.
    50:19 Erik NĚMEC - 3:2

50:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Máme tu snížení na 2:3 a Vítkovice by mohly uhrát alespoň dílčí dobrý výsledek. Z pravé strany vypálil Kafka a Conz jeho střelu vyrazil jen k ERIKU NĚMCOVI. A proti jeho ráně už se švýcarský brankář nestihl přesunout. Asistence: Dominik Kafka.

49:31
    Rathgeb pálil z první tvrdě od modré, ale Bartošák tentokrát zasahovat nemusel, protože kotouč před ním obrana zablokovala.

48:25
    Střela od modré Chiquetovi nevyšla a Vítkovice mohou vyhodit kotouč ven z pásma.

48:02
    První přesilovku ve třetí třetině budou mít domácí. Na trestné lavici už sedí Lukáš Klok, kde pyká za faul vysokou holí.

47:55
    Bartošák teď nebyl při svém zákroku moc jistý, ale mohl být nakonec v klidu, protože kotouč měl pod svými betony.

47:35
    Akce Romana s Tyborem skončila za bránou Fribourgu u Leegera, který tak může vyvézt kotouč do středního pásma.

46:56
    Výtisk nahazoval od modré, Conzovi projel jeden z hráčů před obličejem, ale i tak dokázal puk zachytit.

45:25
    Dobře si na střed vybruslil David Květoň, ale jeho střela byla nepřesná.

43:45
    Dobrá zpráva je, že na ledě je opět Rathgeb, který se ve druhé třetině nepříjemně zranil v obličeji.

42:15
    Pickard přihrával před branku na Fuchce, ten Bartošáka u levé tyče jeho brány nepřekvapil.

41:15
    Na druhé straně pálil Vandas, další spolehlivý zákrok předvedl Conz.

41:06
    Pěknou kličku předvedl dnes hodně aktivní Sprunger, ale k zakončení se nakonec nedostal.

40:05
    Začala třetí třetina, ve které musí Vítkovice vstřelit pět branek a ani jednou neinkasovat, pokud chtějí postoupit do semifinále.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 21:28.

Vypadá to, že právě skončila předposlední třetina Vítkovic v letošním ročníku Ligy mistrů. Domácí Fribourg totiž dokázal ještě navýšit své vedení, když vlastní branka Výtiska byla připsána Mauldinovi. Fribourg opravdu potvrzuje, že v Lize mistrů je úplně jiným týmem než v domácí lize, kde je poslední. I ve druhé třetině byl totiž lepším týmem a celkově v součtu s prvním utkáním vede už 8:3.

40:00

39:22
    Snížit se ještě v závěru druhé třetiny pokusil Erik Němec, ale jeho pokus byl zablokován a tak neměl Conz žádnou práci.

38:07
    Střela zápěstím jednoho ze Švýcarů proletěla vedle branky střežené Patrikem Bartošákem.

37:01
    Chvíli poté se ovšem Rathbeg ocitl v nehokejové pozici, když dostal nepříjemný úder do obličeje o mantinel. Teď už je v péči týmových lékařů na střídačce a vypadá to že bud ev pořádku.

36:49
    Rathbeg ukazuje, že se toho vůbec nebojí a je opravdu hodně ofenzivní bek. Teď dokonce napadal jako nejvýše postavený hráč Vítkovickou rozehrávku.

35:53
    Teď měli ale domácí štěstí! Byl to Ondřej Roman, který trefil tyč Conzovy branky střelou z levého kruhu.

35:08
    Vítkovickým hráčům se ale nedaří usadit se v pásmu a Fribourg šetří čas a hrají s pukem na svých holích.

34:17
    Za faul vysokou holí na Tybora na trestnou lavici usedl domácí Caryl Neuenschwander.

33:51
    Střela Vandase ihned po buly byla zablokovaná a dopředu mohou znovu domácí.

33:41
    Conz se snažil rychle rozehrát, ale nestihl to, rozhodčí už zapískal. Vhazovat se tak bude po jeho levici.

32:39
    Domácí teď zavřeli Vítkovice, jakoby se jednalo o přesilovku. Hosté byli zatlačeni před Bartošáka a dlouho trvalo, než se jim povedlo kombinace Fribourgu zastavit.

30:51
    Dlouho teď probíhal boj o puk u mantinelu v obranném pásmu Vítkovice, nakonec vyšli vítězně z tohoto souboje domácí a mohou pokračovat ve svém útočném snažení.

29:38
    Sloboda nabíjel na modrou Tyborovi, tomu se ale zamotal kotouč pod nohy a slovenský útočník o něj záhy přišel.

28:05
    Z ostrého úhlu pálil Němec, ale Conzi si svou levou tyč v pohodě pohlídal.

27:38
    K vidění byl teď v BCF Areně další vynikající zákrok Bartošáka, který ramenem vychytal Sprungera.

26:37
    Z dobré pozice pálil obránce Ivan Baranka, ale Conz nemusel zasahovat, kotouč byl sražen do rohu.

26:30
    V rychlém sledu jsme teď viděli dvě zakázané uvolnění Fribourgu, následuje komerční pauza.
    24:50 Greg MAULDIN - 3:1

24:50
    Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
    Ale tentokrát už Bartošák nedokázal zasáhnout. A je to velká smůla pro hosty, protože je to už jejich druhý vlastní gól. GREG MAULDIN dostal kotouč před bránu, odkud vystřelil sice vedle ale od hokejky Jana Výtiska se kotouč odrazil za bezmocného Bartošáka. Asistence: Julien Sprunger, Andrei Bykov

24:05
    Je to mnohem nebezpečnější! Ve velké šanci sklamal Sprunger, který trefil jen Beton Bartošáka.

23:56
    Druhým dnešním vyloučeným hráčem Vítkovice je Ondřej Roman, který se provinil držením protihráče. První přesilovka se domácím moc nepovedla, uvidíme, co předvedou nyní.

23:40
    Do zakončení se nedostane Michael Vandas, protože se píská ofsajd.

22:26
    Květoň se dobře proháčkoval do zakončení, ale nezvládl v posledním momentu zakončení a trefil jen Conzův beton.

21:19
    Ve velmi dobré šanci se teď na druhé šanci ocitl Bykov, člen první formace Fribourgu ale svůj druhý gól v utkání nepřidal.

20:28
    Roman poprvé prozkoušel v druhé třetině pozornost Conze. Vítkovice načaly druhou část zápasu aktivně.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 20:37.

První třetina odvetného zápasu čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů je za námi a domácí Fribourg ještě vylepšil svou pozici, protože vede 2:1 a první utkání vyhrál na ledě Vítkovic 5:2. Dnes se jako první prosadil domácí Bykov, i když to byl spíše vlastní gól Vítkovic. Hosté bleskově zareagovali a za 30 sekund už bylo zásluhou Stastného srovnáno. Už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, ale 20 sekund před koncem překonal ještě Bartošáka Rathbeg. A domácí vedou zaslouženě, vypracovali si více šancí.

20:00
    19:40 Yannick RATHBEG - 2:1

19:40
    Fribourg zřejmě přeci jen první třetinu vyhraje. YANNICK RATHGEB potvrdil svou pozici nejlepšího střelce svého týmu v Lize mistrů. Dostal puk na pravý kruh a odtud propálil Bartošáka střelou mezi betony. Asistence: Andrei Bykov, Julien Sprunger.

18:24
    Další obří šance Fribourgu a další vynikající zákrok Patrika Bartošáka. Tentokrát se stihl bleskově přesunout ke své levé tyči.

17:30
    V obrovské šanci byl Mottet! Hosté mu namazali kotouč na hokejku na osu hřiště a odtud trefil osamocený střelec jen Bartošáka. Výborný zákrok kopřivnického rodáka!

17:18
    Sprunger zakončoval z levé strany, Bartošák předvedl velmi dobrý zákrok a pak si Sprunger nepříjemně narazil levou ruku o vítkovickou bránu.
    16:42 Yan STASTNY - 1:1

16:42
    Je tu bleskové vyrovnání! YAN STASTNY se chtěl natlačit na Conze z levé strany, při čemž byl faulován, ale ani to mu nezabránilo tomu, aby v pádu zakončil okolo Conzova betonu. Asistence: Patrik Zdráhal, Ivan Pužič.
    16:12 Andrej BYKOV - 1:0

16:12
    Skóre zápasu otevírá ANDREJ BYKOV! Ten sice chtěl původně přihrávat na Sprungera, ale od brusle jednoho z vítkovických hráčů se kotouč odrazil za Bartošákova záda. Asistence: Julien Sprunger, Michal Birner.

15:28
    Němcova střela už za rovnovážného počtu hráčů na ledě mířila mimo Conzovu svatyni.

15:09

14:25
    Vítkovice teď vyhodily kotouč do bezpečí a do konce trestu Baranky už zbývá méně než minuta.

13:34
    Rathgebovi na modré přeskočil kotouč přes hokejku a domácí se tak budou muset dostávat do útočného pásma znovu.

13:09
    Tím, kdo Motteta zahákoval byl Ivan Baranka. Domácí tak mohou předvést, jak nacvičovali přesilové hry.

13:09
    Domácí teď zahodili zatím svou největší šanci. Motteta byl při samostatném úniku faulován a branku přestřelil.

12:34
    Stastny protečoval puk za modrou, ale puk si to namířil až do ochranné sítě, takže je hra přerušena

11:44
    Z levé strany pálil Illéš, ale Conz byl idelálně vyjetý a jeho střelu zpacifikoval.

09:08
    Před brankou byl po přihrávce Rathgeba v nebezpečné pozici Mauldin, ale byl obranou hostů dobře uhlídán.

07:38
    Po delší době byl nucen předvést zákrok také Bartošák, bekhendový pokus Rivery dokázal vyrazit.

07:21
    Domácí už jsou v plném počtu, jejich oslabení končí vynikajícím zákrokem Conze proti Radoslavu Tyborovi!

06:22
    Karel Sloboda v dresu nejlepšího střelce střílel jen do betonu Conze.

05:15
    Rathgeb už sedí na trestné lavici za podražení, Vítkovice mají první přesilovku zápasu.

05:15
    Stastny ujížděl sám na Conze, ale nedokázal jej překonat i proto, že byl faulován.

04:25
    Až teď musel Conz zasahovat proti střele Baranky od modré.

03:50
    Dva na dva teď jeli Květoň s Vandasem, ale Conze nakonec neohrozili.

03:02
    Od modré tvrdě pálil Mottet, Bartošák vyráží betonem.

02:13
    A další puk letěl na Bartošáka! Tentokrát byl jejím autorem Neukom. Bartošák předvedl jistý zákrok.

01:39
    Domácí začali aktivněji, Barotšák si připisuje další zákrok, tentokrát proti Fuchsovi.

00:11
    Poprvé pokryl puk pod rukavici Patrik Bartošák, puk na něj nahrnul Leeger.

00:01

Domácí Fribourg bude hrát v černých dresech, hosté z Vítkovic v dresech bílých.

Oba týmy jsou již nastoupeny na modrých čarách, utkání co nevidět započne.

Fribourg-Gottéron: Conz (Saikkonen) – Rathgeb, Picard, Stalder, Leeger, Kienzle, Abplanalp, Chavaillaz – Sprunger, Bykov, Birner – Fritsche, Rivera, Neuenschwander – Mauldin, Schmutz, Mottet – Fuchs, Chiquet, Neukom

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda, Jáchym, Baranka, Kovář, Výtisk, Pužič – Kucsera, Tybor, Roman – Stastny, Olesz, Zdráhal – Vandas, Květoň, Illéš – Kafka, Němec, Tomi

Rozhodčí: Ansons, Bauer.

Československá stopa na soupisce Fribourgu:

Roman Červenka: 7 zápasů, 12 bodů (5+7)
    Michal Briner: 2 zápasy, 2 body (1+1)

Nejproduktivnější hráči (play-off Ligy mistrů):

Fribourg: Yannick Rathgeb 8 bodů (3+5)
    Vítkovice: Jakub Illéš, Michael Vandas oba 4 body (2+2)

Nejlepší střelci (play-off Ligy mistrů):

Fribourg: Julien Sprunger 4 góly
    Vítkovice: Roman Szturc 3 góly

Vzájemné zápasy:

První čtvrtfinálový zápas na ledě Vítkovic zvládl lépe švýcarský Fribourg, který zvítězil 5:2 a má tak mnohem lepší pozici do odvety. Pokud by Vítkovice chtěly zabránit tomu, aby se nehorší švýcarský celek podíval mezi nejlepší čtyři týmy Evropy (vyjma Ruska), musely by dnes zvítězit o více než tři branky. případně přesně o tři a pak spoléhat na prodloužení či nájezdy. V hokejové Lize mistrů totiž venkovní góly žádnou přidanou hodnotu nemají.

V minulosti se Vítkovice s Fribourgem utkaly ještě jednou, bylo to v roce 2012 v rámci Stenglerova poháru a Vítkovice vyhrály 2:1.

HC Vítkovice Ridera:

Vítkovice jsou na tom na domácí scéně než jejich dnešní soupeř, díky zlepšené formě z posledních kol se dokázali vydrápat na 8. příčku. Ze skupiny postoupil ostravský celek z 2. místa s bilancí 1-1-2. Zatímco za sebou zanechal o jeden bod Krefeld, na první Kärpät měl odstup sedm bodů. Jenomže na rozdíl od něj, Vítkovice stále ještě v soutěži figurují. V play-off si nejprve poradily se slaboučkou Nitrou (7:0, 5:0) a poté v osmifinále překvapivě i s Libercem (0:1, 3:1).

Vítkovičtí bodovali v pěti ze šesti posledních utkání, jedinou výjimkou bylo právě první čtvrtfinále s Fribourgem. Také platí, že čtyři z posledních pěti zápasů Vítkovic došly minimálně do prodloužení. Venku sice Vítkovice neoplývají nijak skvělou formou, ale po sérii šesti porážek v řadě přeci jen mírné zlepšení přišlo a Vítkovice vyhrály dva z posledních pěti zápasů.

Poslední zápas: Zlín 4:3 Vítkovice (po nájezdech)

Fribourg-Gottéron:

Fribourg je momentálně na posledním místě švýcarské ligy a zatím si tak spravuje chuť pouze Ligou mistrů. V té postoupil z prvního místa a bilancí tří výher a jedné prohry do vyřazovací části, ve které nejprve vyřadil po výsledcích 1:1 a 4:1 Košice a poté KalPu po výsledcích 1:1 a 3:2.

Forma Fribourgu je hrozivá, z posledních sedmi utkání prohrál šest. jedinou výjimkou je utkání právě s Vítkovicemi. Na domácím ledě prohrál tento švýcarský tým aktuálně dva zápasy po sobě, dojem napravují alespoň dvě výhry z posledních pěti domácích utkání.

Poslední zápas: Ambri-Piotta 6:3 Fribourg
    Poslední domácí zápas: Fribourg 2:5 Zug

Zdravím všechny hokejové příznivce u sledování odvety čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů mezi Fribourgem a Vítkovicemi. Utkáním vás psaným komentářem provede Petr Sumbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 17. Bykov (Sprunger, Birner), 20. Rathgeb (Bykov, Sprunger), 25. Mauldin (Sprunger, Bykov) – 17. Stastny (Zdráhal, Pužič), 51. Němec (Kafka)

Rozhodčí: Ansons, Bauer
    06.12.2016
    Vítkovice - Fribourg 2:5

Branky a nahrávky: 12. Illéš (Kovář), 40. Baranka (Illéš, Krenželok) – 9. Rathgeb (Červenka), 33. Schmutz (Leeger, Mottet), 37. Sprunger (Červenka, Rathgeb), 47. Sprunger (Červenka, Birner), 52. Sprunger (Maret, Červenka)