1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Ak Bars Kazaň
Úterý 13.12.2016, 17:00 • Neftěchim Arena • KHL

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (19:30:57)

Zápas končí vítězstvím Kazaně. Ta dokázala ve střední třetině využít dvě přesilovky a tím si zajistila i tři body. V závěru druhé třetiny ještě stihl snížit Kinrade, ale na víc se už ani ve třetí čísti domácí nezmohli a i proto dnes odcházejí bez bodu.

59:23
    Již v poslední minutě třetí třetiny se vydal do útoku domácí Stoljarov. Jeho počínání nebylo ale vůbec povedené. Přihrávka na Polygalova končí jen na hostujících hokejkách.

58:46
    Domácím již nezbývá příliš mnoho času na vyrovnání. Nyní ještě navíc připisují na své konto zakázané uvolnění.

57:53
    Domácí musí být také v pozoru v obraně. Do útočného pásma se dostal Svitov, ale už nedokázal zakončit po zákroku Ljamina.

57:00
    K odraženému puku se dostal v předbrankovém prostoru domácí Palygalov. Jeho bekhend šel však jen vedle pravé tyče.

56:36
    Velký boj na brankovišti hostujícího brankáře pokračuje. Domácí celek ale nemá potřebné štěstí, aby procpal puk do sítě.

55:29
    Nyní ale musel zachraňovat svůj tým také Kolppanen, který vychytal střelu z pravého kruhu od Musina.

54:23
    Kazaň stále drží jednobrankové vedení. Garipov je stále hrdinou zápasu. Nyní zastavil pokus Stoljarova z velkého úhlu.

53:02
    Už už se dostával do šance domácí Sexton, ale vjel příliš rychle do útoční třetiny a tak se bude vhazovat ve středu pole.

52:14
    Garipov nemusel řešit ani jednu nebezpečnou střelu při oslabení a jeho tým je tak znovu blíže zisku třech bodů.

51:23
    Domácí mají přesilovou hru. Možná jedna z posledních šancí na vyrovnání. Zatím se ale ke střele nedostali.

50:08
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Varnakov – 2 min., vysoká hůl).

49:37
    Puk téměř nevyjede z obranného pásma hostujícího celku, ale domácí hráči se ne a ne prosadit. Kazaň zatím skvěle brání.

47:56
    Lekomcem posílal puk před brankáře, ale hostující obrana si s nahozeným pukem poradila.

46:34
    Domácí jsou čím dál více v útoku, ale na vyrovnávací branku čekáme. Garipov zatím drží šance Kazaně.

44:35
    Znovu je hlavní postavou Garipov. Před ním se strhla mela, ale on zachoval klidnou hlavu a s přehledem chytá.

43:47
    Před Garipovem bylo opět horko. Domácí chtějí vyrovnat, ale nedaří se jim překonat pevnou obranu soupeře.

42:58
    Tentokrát musel zasahovat Kolppanen. Po rychlém průniku do útočného pásma pálil z ostrého úhlu Musin.

42:12
    Před Garipovem bylo rušno. Nakonec je ale odpískání postavení útočícího hráče v brankovišti a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

41:23
    Hosté již jsou v plném počtu. Domácí drželi soupeře v zámku před brankářem, ale povedenou střelu vyslat nedokázali.

40:45
    Domácí rozehráli úvod třetí třetiny v přesilové hře a hned se nahrnuli před hostujícího brankáře.

40:01
    Jakub Jeřábek - Adam Polášek. Čtvrtý a pátý nejproduktivnější bek KHL!

Gólová radost Kuby Jeřábka!???? #ccmhockey #madeofhockey (Repost @narodnitym)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Ve druhé třetině již další branku neuvidíme. Domácí byli aktivnější, ale paradoxně do vedení šli hosté, když dvakrát využili přesilovku. Nejdříve proti třem otevřel skóre zápasu Pajgin, aby o několik sekund přidal druhý gól Svitov. Za domácí snížil v závěru třetiny Kinrade.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:21
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stefan Elliott – 2 min., sekání).

38:36
    Garipov měl znovu hodně práce. Před ním byl zcela osamocený Gynge, ale byl již příliš blízko a nedokázal ho překonat.
    36:02 Geoffrey KINRADE - 1:2

36:02
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Domácí snižují. Po pohledné kombinaci se prosazuje hráč s osmičkou na zádech KINRADE. Prostřelil několik hráčů před sebou a puk zapadl přesně puk horní tyčku. Asistence: Ljamin, Žukov.
    34:12 Alexandr SVITOV - 0:2

34:12
    Kazaň vstřelila branku!
    Kazaň využívá i zbytek klasické přesilovky. Domácí celek již byl vyčerpán dlouhou kombinací soupeře v útočném pásmu. Nyní měl jako poslední puk na hokejce kapitán ALEXANDR SVITOV. Asistence: Pajgin, Elliot.
    33:07 Zijat PAJGIN - 0:1

33:07
    Hosté nakonec využívají dvojnásobnou přesilovku. Od modré lajny napřáhl ke střele ZIJAT PAJGIN. Kolppanen příliš neviděl přes hráče před ním a tak nemohl zasahovat. Hosté se dostávají již ve druhé polovině zápasu do vedení. Bez asistence.

32:56
    Hosté mají k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, ale po křížné přihrávce před Kolppanena skvěle zasáhl domácí gólman a drží svůj tým.

32:28
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., podražení).

31:51
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ivan Lekomcev – 2 min., vysoká hůl).

31:43
    Vhazovalo se po pravé ruce Kolppanena. Popov se však provinil proti pravidlům a byl vykázán. Z následného buly se dostali k puku domácí.

31:02
    Po rychlém prolétnutí do útoku musel zasahovat Garipov. Žukov si nepřišel na hostujícího brankáře zakončením bekhendem.

30:20
    Kolppanen neviděl dobře na střelu od modré lajny, kterou vyslal Ohtamaa. Před ním ještě zastavil puk Malychin, který se snažil obtočit s pukem brankáře. To se mu nepodařilo.

29:05
    Také Kolppanen se musel zapojit do hry. Po dělovce od modré ještě zasahovat nemusel, ale z následné dorážky od Jarulina už ano.

28:42
    Po oslabení mají nyní chuť do útočení hosté. Musin hledal před brankou Svitova, ale ten byl střežen hned dvojicí obránců a k nahození se nedostal.

27:56
    Domácí hráči se na dlouhé sekundy usadili v útočném pásmu, ale další nebezpečnou střelu v přesilové hře si již nepřipsali.

27:05
    Je to právě hostující brankář, který je nyní hlavním zachráncem svého týmu. Připsal si dva těžké zákroky v krátké době.

26:45
    Nahození od modré čáry si Garipov pohlídal. Bude se však vhazovat po jeho pravici.

26:06
    Obuchov si pomohl malým seknutím a jde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici. Nyní mohou využít přesilovou hru domácí hráči.

24:55
    Domácí přežili dlouhou přesilovku a nyní jsou to právě hráči Nižněkamsku, kteří se hnali do útoku. Po přihrávce Polygalova pálil Stoljarov, ale ani on nebyl přesný.

24:02
    Nyní si vytvořil prostor v pravém kruhu kapitán Kazaně Svitov, ale jeho prudká rána šla jen nad do ochranné sítě.

23:45
    Už se pokračuje tradiční přesilovou hrou. Z velké dálky zkusil připravenost Garipova Sexton, ale ten byl připraven na zákrok.

23:09
    Hosté hrají netradiční přesilovku čtyř proti třem, ale v útočném pásku se jim nedaří přejít přes bránící trojici.

22:55
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ivan Lekomcev – 2 min., hákování).

21:38
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Čibisov – 2 min., sekání).

21:03
    Velký zmatek byl před Garipovem. Hostující gólman musel řešit nepříjemnou situaci, ale nakonec dokázal vyrazit puk před sebe, kde už si s ním poradila obrana.

20:20
    První vhazování vyhrál domácí Brulé. Následně se domácí probojovali po pravém křídle do útočné třetiny, ale Sexton pálil jen do připraveného Garipova.

20:01

První část hry končí bezbrankově. Domácí hráli tři přesilovky, ale využít je nedokázali a paradoxně největší šanci si vypracovali díky individuálnímu průniku Brulého. Hosté si také dokázali vypracovat několik možností, ale Lukojanov ani Svitov síť nerozvlnili. Další třetina začne přibližně v 17:58.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:55
    Domácí vhazování vyhráli a dohrávají třetinu s kotoučem na holi.

19:45
    Glinkinovu střelu z levého kruhu vyráží Kolppanen do ochranné sítě. Ještě jedno buly v pásmu domácího celku.

19:23
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku.

18:49

18:37
    Gynge to zkoušel opět z levé strany, Garipov zasahuje lapačkou.

17:52
    Kazaň je v oslabení nebezpečná, Varnakov střelou přes obránce prověřil Kolppanena.

17:18
    Koňkov pálil do klubka hráčů z levého kruhu, Garipov si poradil.

16:49
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Emil Garipov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

16:37
    Další zásah domácího brankáře, tentokrát vykopává Lukojanovovu střelu.

15:44
    Další šance Kazaně: Svitov se prokličkoval až do zakončení před Kolppanena, nezjištně střílel bekhendem, ale branku míjí!

14:53
    Glinkin se už už dostával do zakončení v pásmu domácího týmu, nakonec byl o kotouč obrán.

13:35

13:05
    Kazaň na druhé straně zahrozila v oslabení, Varnakovův pokus chytá Kolppanen.

12:38
    Kinrade zblízka trefuje Garipovův beton!

12:26
    Nižněkamsk se tlačil do branky, nahození na Garipova poskakovalo po brankovišti, ale defenziva Kazaně zapracovala dobře a dokázala kotouč odpálit.

11:35
    Domácí Kvartalnov si teď doslova vymodlil faul na Čibisovi, pádu hodně přidal, ale Nižněkamsk si zahraje přesilovku.

11:21
    Nižněkamsk přidal a dostává hostující tým pod tlak.

10:04
    No, obránce Kazaně Musin teď měl řádně zamotanou hlavu. Brulé ho dokonale vymíchal při přechodu modré čáry, Musin spadl a uvolnil kanadskému útočníkovi cestu k brance. Brulé však sám před Garipovem míjí.

09:24
    Zakázané uvolnění Kazaně.

08:44
    Polygalov šikovně clonil před brankářem, Garipov toho moc neviděl a střela z levé strany ho víceméně jen trefila do betonu.

07:52
    Garipov rychle vystartoval z branky a odpálil puk před dotírajícím domácím útočníkem.

07:05
    Hosté získali puk ve středním pásmu a okamžitě vyrazili do brejku, Lukojanov měl velmi dobrou možnost mezi kruhy, ovšem střílí nad břevno.

06:26
    Střela od modré v podání Pajgina nebyla přesná. Kazaň ale má více ze hry.

06:00
    Kazaň vyvinula před Kolppanenem tlak, nakonec domácí brankář skončil v brance místo puku. Hra je přerušena.

04:44
    Hráči Kazaně zatáhli kotouč podél zadního mantinelu až za Kolppanenovu branku, ke střele se následně dostal Čibisov, ale byl hodně tísněn a nedokázal zakončit důrazně.

03:17
    Hosté hrají v plném počtu.

03:15
    Garipov si lapačkou vychutnal Ljaminovu střelu z vrcholu kruhu, na kterou dobře viděl.

02:50
    Padající kotouč vybojovala uprostřed svého pásma defenziva Kazaně a okamžitě odpaluje přes celé kluziště.

02:17
    Gynge na levém kruhu čekal na vhodný moment k přihrávce, ale tu nakonec pokazil. Hosté vyhazují.

01:17
    Abrosimov ve středním pásmu nepovedeným pokusem o bodyček složil na led hráče domácích a Nižněkamsk si zahraje přesilovku.

01:05
    Nepřesnou úvodní minutu ukončila pěkná útočná akce Kazaně. Na pravém křídle pálil švihem volný Popov, ale mířil jen do středu branky, kde stál připravený Kolppanen.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě, probíhá představování zahajovacích formací.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Chakimov) – Kinrade, Ljamin, Lekomcev (A), Ogurcov, Bryncev, An. Sergejev, Berezin – Gynge, Brulé, Sexton – Milovzorov, Polygalov (A), Stoljarov (C) – Porjadin, Žukov, N. Kvartalnov – K. Makarov, Koňkov, Jakimov.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Abrosimov, Elliott, S. Zacharčuk, D. Musin, Ohtamaa, Jarullin, Pajgin – M. Gluchov, An. Popov, Glinkin – Azevedo, Svitov (C), Lukojanov (A) – Varnakov (A), Malychin, Obuchov – Čibisov, D. Chlystov, J. Grigorenko.

Rozhodčí: Olenin, Sidorenko – Palej, Sjusujev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vít Schück

Branky a nahrávky: 37. Kinrade (Ljamin, Žukov) – 34. Pajgin, 35. Svitov (Pajgin, Elliott)

Rozhodčí: Olenin, Sidorenko – Palej, Sjusujev