New Jersey – Pittsburgh 2:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 4:3 (kon.) | Columbus – Boston 4:3 (kon.)
NY Rangers – Ottawa 4:3 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:4 (kon.) | Nashville – Minnesota 2:3 (po pr.)
Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Colorado – Calgary 3:6 (kon.) | Arizona – Dallas 2:3 (kon.)
Anaheim – San Jose 2:3 (po pr.)
New York Islanders
4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
Washington Capitals
Středa 28.12.2016, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

57:01
    Jay Beagle v blízkosti pravé tyče nedokázal puk zasunout mezi betony Jaroslava Haláka a vzápětí byl zasažen do obličeje holí Thomase Hickeyho, který dostal dvě minuty za vysokou hůl, a Capitals si vyžádali oddechový čas.

54:45
    T. J. Oshie byl v samostatném úniku těsně před zakončením zezadu zahákován Calvinem de Haanem, rozhodčí ovšem viděli faul Dennise Seidenberga, který dostal dvě minuty za sekání.

38:27
    Jevgenij Kuzněcov vyhodil puk v obranném pásmu přes ochranné sklo a za zdržování hry dostal dvě minuty. Islanders ve druhé třetině mají k dispozici čtvrtou přesilovou hru. Zatím nevyužili ani jednu.

30:09
    Jaroslav Halák se za bránou dotkl po vyhození Capitals puku a Andrew Ladd zamířil za nedovolené bránění na trestnou lavici, což znamená, že 52 sekund se bude hrát ve 4 na 4 a poté začne zkrácená přesilová hra Washingtonu.

29:00
    Justin Williams za bránou atakoval rozehrávajícího Jaroslava Haláka a dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáře. Islanders si v rozmezí pár minut zahrají třetí přesilovou hru! Capitals začínají hodně faulovat.

26:31
    Washington hrál v šesti a Islanders po jeho špatném střídání mají k dispozici druhou přesilovou hru. První před pár okamžiky využít po Schmidtově vyloučení nedokázali.

22:52
    Nate Schmidt před bránou nepustil mezi kruhy pro vhazování do zakončení Brocka Nelsona a dostal dvě minuty za hákování. New York Islanders má krátce po začátku druhé třetiny k dispozici první přesilovou hru.

13:36
    Brock Nelson dostal menší trest za držení hole poté, co ve středovém kruhu nedovoleně zastavil Larse Ellere. Washington má k dispozici první přesilovou hru a šanci otočit utkání.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. Clutterbuck (N. Kuljomin, R. Strome), 35. Ladd (Hickey, Quine), 45. Ladd (Quine, Hickey), 46. Lee – 14. Williams (Ovečkin, Orlov), 42. Ovečkin (Williams, Kuzněcov), 54. Burakovsky (Beagle, Niskanen)

New York Islanders: Halák (Bérubé) – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan, Seidenberg – Lee (C), Tavares, Jo. Bailey – Prince, B. Nelson, Beauvillier (A) – Ladd, Quine, Chimera – N. Kuljomin, R. Strome (A), Clutterbuck. Hlavní trenér: Jack Capuano.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Schmidt – Ovečkin (C), Kuzněcov, Williams – Ma. Johansson, Bäckström (A), Oshie – Burakovsky, Eller, J. Vrána – Connolly, Beagle, T. Wilson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Marc Joannette, Ian Walsh. Čároví: Steve Barton, Brad Kovachik

Diváci: 15795