Philadelphia – Vancouver 5:4 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Tampa – Buffalo 4:2 (kon.)
Nashville – Boston 2:1 (kon.) | Minnesota – Montreal 7:1 (kon.) | Dallas – Detroit 5:2 (kon.)
Colorado – Anaheim 1:4 (kon.) | Edmonton – New Jersey 3:2 (po pr.) | Los Angeles – St. Louis 5:1 (kon.)
Edmonton Oilers
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
New Jersey Devils
Pátek 13.01.2017, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Ode mě to bude vše, díky za pozornost a hezké ráno! (05:45:59)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 1+0, 5 střel, čas na ledě 24:26

Dnešní utkání sledovalo 18 347 diváků.

1. Patrick Maroon (EDM) 1+0
    2. Leon Draisaitl (EDM) 1+2
    3. Taylor Hall (NJD) 0+1

Máme hotovo, Oilers porazili Devils i podruhé v této sezoně v prodloužení!

Do první třetiny vstoupili aktivněji domácí, kteří hráli i dvě přesilové hry, ale využít je nedokázali. Poté, co Ďáblové rovněž neproměnili svou první, se konečně otevřelo skóre. Na počátku předposlední minuty první periody po dobré práci Palmieriho skóroval Travis Zajac a New Jersey vedlo 1:0.

Druhou dvacetiminutovku daleko lépe zahájil domácí tým, když hned po 16 sekundách vyrovnával na 1:1 pěknou střelou švihem Andrej Sekera. Olejářům to ale nakonec nebylo příliš platné, i když byli v úvodní polovině této periody daleko lepším celkem. 50,5 sekundy před jejím koncem totiž znovu inkasovali, když se po střele Taylora Halla odrazil kotouč od Stevena Santiniho do sítě. Americký zadák tak dal svou první branku v NHL.

Oilers od úvodu třetí třetiny postupně zvyšovali svůj tlak a vyrovnání se dočkali v 53. minutě. Patrick Maroon po obrovském tlaku elitní formace Oilers prokázal dobrý důraz na brankovišti a došťoural kotouč za ležícího Schneidera. Zápas nakonec i přes daleko větší aktivitu Edmontonu došel do prodloužení.

V tom byli domácí nadále lepší, a také se jim podařilo zvítězit. Přečíslení dva na jednoho po pasu od McDavida brilantně zakončil Leon Draisaitl a v kanadském městě se mohlo slavit!

Střely: 34:18 (9:5, 9:7, 12:4 – 4:1).

61:50 Leon DRAISAITL - 3:2

61:50
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Je hotovo, Edmonton dnes zcela zaslouženě vítězí a i podruhé v této sezoně poráží New Jersey v prodloužení! Connor McDavid a LEON DRAISAITL se dostali do přečíslení dva na jednoho, které po pasu od domácího kapitána zakončil německý útočník tím nejlepším možným způsobem. Ke dvěma asistencím tak přidává i vítěznou branku, Oilers vyhrávají 3:2! Asistence: Connor McDavid a Oscar Klefbom.

61:40
    Merrill nabil Palmierimu, jehož přízemní ránu dokázal Talbot vyrazit.

61:29
    Leon Draisaitl s hokejkou v jedné ruce nestihl zakončit svou akci, dopředu jdou poprvé Devils.

61:02
    Edmonton nadále pokračuje v nastoleném trendu a soupeři vůbec nepůjčuje kotouč. Střelu Russella nyní podržel Schneider v lapačce.

60:22
    A hned měli Oilers dvě obrovské šance! Connor McDavid nejprve nedokázal zakončit ideálně, krátce nato se sám před Corym Schneiderem zjevil Andrej Sekera, jehož bekhend brankář hostí zneškodnil!

60:04
    Buly vyhráli domácí, kteří míří do akce.

60:01

O vítězi dnešního zápasu bude muset rozhodnout prodloužení, stejně jako v prvním vzájemném utkání. A za to zcela jistě budou Devils rádi, domácí celek byl totiž tím aktivnějším.

Střely: 30:17 (12:4 v této třetině)

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:37
    A pozor, dokonce měli hosté dobrou šanci! Kyle Palmieri střílel hned dvakrát z pravého kruhu, ale Talbot si s oběma pokusy poradil.

59:24
    Merrill zavezl kotouč do útočného pásma, kde se ho Ďáblové nyní snaží udržet.

58:46
    Taylor Hall bojoval na pravém křídle, naštěstí pro domácí však nestihl vymyslet něco kloudného.

58:08
    Cory Schneider po dalším nedorozumění v obraně raději přerušil hru.

57:27
    Drake Caggiula obral o puk Smith-Pellyho a střílel do betonů Schneidera! Nutno ale poznamenat, že puk celou dobu poskakoval, oba útočníci tak měli ztíženou situaci.

56:42
    Další dobrá šance Oilers, Benoit Pouliot vyjel zpoza branky a střílel zápěstím, hostující brankář ale zasáhl ramenem!

55:57
    Jon Merrill nepochopitelně namazal Patricku Maroonovi přímo na hokejku, domácí útočník ale svou druhou branku nepřidává, protože jej Cory Schneider vychytal!

55:19
    Komerční přestávka.

55:19
    Teď přišla čtvrtá a ta již nebezpečná byla, nicméně Hallův pokus zprava zvládl Cam Talbot zachytit do své výstroje.

54:50
    P.A. Parenteau ze středního pásma jen nahodil puk, Devils jsou takřka neškodní ve třetí třetině. Zatím také mají jen 3 střely na branku oproti domácím 9.

54:10
    Pas McDavida z otočky měl zamířit k Leonu Draisaitlovi, čemuž však zamezil bránící Ben Lovejoy.

53:54
    Eberle vyzval ke střeleckému pokusu Nugent-Hopkinse, Schneider byl ale připraven a zařizuje přerušením komerční přestávku.

53:30
    Domácí jsou nyní pochopitelně na koni a rádi by se poprvé v zápase dostali do vedení.
    52:36 Patrick MAROON - 2:2

52:36
    Rogers Place bouří radostí, domácí Oilers totiž srovnávají na 2:2! Elitní formace si vytvořila solidní tlak a byla odměněna. PATRICK MAROON zůstal nedůsledně pokrytý v předbrankovém prostoru a došťoural kotouč za záda bezmocně ležícího Coryho Schneidera. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.

52:12
    Leon Draisaitl vybruslil zpoza branky před ní a zakončoval poměrně šikovně bekhendem, hostující defenziva si s tím ale poradila.

51:57
    Zakázané uvolnění Devils.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:41
    Merrill nyní odpálil puk daleko od branky svého celku, tam se ho zmocnil Matt Benning.

51:19
    Oscar Klefbom se pokusil vyslat Jordana Eberleho do akce, jako první se k hracímu předmětu ale dostal obránce Jon Merrill.

50:34
    Miles Wood vyvezl puk z obranného do toho útočného, pak ale on i spoluhráči museli střídat, takže došlo jen k nahození.

49:54
    Na druhé straně zakončoval Smith-Pelly do betonu Cama Talbota, následně útočník New Jersey posunul branku.

49:41
    Kvůli vypíchnutí Slepyševa nedokázal Schneider pokrýt puk, naštěstí pro něj k dorážce již nedošlo.

49:03
    Russell na modré čáře předal puk Klefbomovi, který jej nahodil ovšem vedle hostující svatyně. Oilers jsou aktivnější.

48:28
    Po neúspěšné střele Quinceyho vyrazil do rychlého protiútoku Drake Caggiula, který ale v obrovské šanci mířil nad branku Coryho Schneidera!

47:48
    Ryan Nugent-Hopkins se snažil probojovat k dorážce vlastní střely, v tom mu však stihl zabránit Adam Henrique.

47:32
    Rozehrávka Matta Benninga byla nepřesná, následný pas hostujícího beka Bena Lovejoye ovšem skončil na střídačce.

47:06
    Andrej Sekera se dostal do ofsajdu a máme tu komerční pauzu.

46:51
    Drake Caggiula překvapil střelou od mantinelu naprosto všechny, nicméně zakončení postrádalo přesnost, takže z toho nebylo vůbec nic.

46:46
    Nick Lappin vyšťoural puk v prostoru u střídaček a odpálil jej na zakázané uvolnění.

45:51
    Do jedné se nyní prodral Connor McDavid, jenž při ní možná byl faulován, sudí ale nechává hru plynout dál! Tak jako tak, kapitán Oilers branku minul.

45:33
    Na obou stranách nyní sledujeme spoustu nepřesností v kombinacích, útočné akce tedy chybí.

44:48
    Benoit Pouliot našel Jujhara Khairu v předbrankovém prostoru, od sezonního debutanta se ale touš odrazil mimo brankoviště.

44:30
    Vše mohl změnit slovenský obránce Andrej Sekera, jeho tvrdou ránu od modré čáry ale našel Cory Schneider mezi svými betony!

44:06
    Oilers opět mají puk až ve svém obranném pásmu, tato početní výhoda jim nevychází úplně dle představ.

43:34
    Oscar Klefbom střílel v době, kdy toho Cory Schneider moc neviděl, ale kotouč zamířil mimo branku.

43:08
    Po akci Leona Draisaitla vyhodili hostující hokejisté puk až za branku Cama Talbota, odkud započne další akce Edmontonu.

42:45
    Výsledkem bude přesilovka Edmontonu. Taylor Hall (NJD) totiž inkasuje 2+2 minuty za vysokou hůl, což celou strkanici zapříčinilo. Zack Kassian (EDM) dostává 2 minuty za hrubost.

42:45
    Zack Kassian se začal pošťuchovat s Taylorem Hallem od mantinelu, přičemž hostující forvard vůbec nejevil zájem se prát! Hvězdného útočníka okamžitě vyrazili chránit spoluhráči.

42:29
    Anton Slepyšev a Drake Caggiula bojovali o touš na modré čáře, odpískán jim byl ovšem ofsajd.

42:03
    Dobrý obranný zákrok Brandona Davidsona, který zachoval trpělivost v době, kdy se dostal do situace jeden proti jednomu. O puk obral Colemana.

41:35
    P.A. Parenteau přihrál bekhendem na modrou čáru Quinceymu, jehož rána byla tvrdá, ale nepřesná. Talbot si jistě oddychl.

40:50
    Kyle Palmieri vyrazil do rychlého protiútoku, při akci na levém křídle ale podklouzl, takže nenadělal žádné nebezpečí.

40:01

40 minut je za námi. Oilers sice v úvodu třetiny dokázali vyrovnat díky gólu Andreje Sekery, byli jasně lepší, ale v závěru třetiny opět inkasovali, když se střela Halla odrazila do branky od obránce Stevena Santiniho. Devils tak vedou 2:1!

Devils právě vstřelili branku!
    New Jersey se vrací zpět do vedení! Taylor Hall se v mezikruží probojoval ke střele zápěstím, u tyče během ní stál STEVEN SANTINI, od něhož se touš odrazil za záda Cama Talbota. Santini dává svou první branku v NHL! Asistence: Taylor Hall a P.A. Parenteau.

38:57
    Zack Kassian neměl moc prostoru na založení útočnjé akce, a tak raději jen nahodil puk.

38:22
    Leon Draisaitl sice ztratil puk, okamžitě se k němu ale dostal Connor McDavid, kterého dokázal Cory Schneider vychytat!

37:40
    Nahození Stevena Santiniho zamířilo přímo do lapačky Cama Talbota, který přerušil hru. 140 sekund před koncem třetiny tu máme komerční pauzu.

37:10
    Travis Zajac vyslal do akce Nicka Lappina, jehož zakončení nebylo moc razantní a Cam Talbot byl bez práce.

36:36
    Po přihrávce od Benoita Pouliota si protihráče krásně položil Kris Russell, posléze ale zápěstím mířil až příliš vysoko.

36:00

35:47
    Devils se konečně dostali do útočného pásma a usadili se v něm, jejich přihrávky jsou ale velmi špatné.

34:54
    Connor McDavid zamířil v oslabení s pukem do přečíslení dva na jednoho, nabízel se mu Drake Caggiula. Domácí kapitán to vzal na sebe, než ale stihl vystřelit, tak ho o puk obral Taylor Hall!

34:27
    Hosté si nyní přihráli rukou, jejich akce tedy byla okamžitě ukončena.

34:19
    P.A. Parenteau operoval na levém křídle, k zakončení se mu ale nepovedlo dostat.

34:00
    Kyle Palmieri se tlačil do zajímavé příležitosti, během toho ho ale fauloval Zack Kassian (EDM), který už míří na trestnou odsedět si dvě minuty za podražení.

33:24
    Tvrdá přízemní rána Michaela Cammalleriho nenadělala domácímu gólmanovi moc problémů. Talbot raději navíc přerušil hru.

32:41
    Taylor Hall se obtočil okolo brány a chtěl Cama Talbota nachytat na hruškách – nepodařilo se.

32:04
    Jujhar Khaira to na levém křídle udělal velice šikovně a rychlou přihrávkou našel před bránou Zacka Kassiana, který už byl ale až příliš blízko Schneiderovi, takže nezakončil úplně ideálně. Hostující branká kotouč vytěsnil!

31:36
    Beau Bennett vyrazil okamžitě napadat rozehrávajícího Adama Larssona, ten pro jistotu rychle odpálil puk do bezpečí.

31:02
    Slepyševův pokus z pravé strany v pohodě zachytil Cory Schneider, prostor má přestávka na reklamy.

30:51
    Momentálně sledujeme obrovskou řadu nepřeností na obou stranách, domácí ale nadále působí jistějším dojmem.

30:22
    Nahození Oscara Klefboma získal do své lapačky Cory Schneider, který okamžitě rozehrál. K puku se krátce nato opět dostal domácí tým.

29:33
    Nick Lappin a Miles Wood si oba dávali přednost při možnosti získat odražený puk, což byl poměrně kuriózní moment.

28:59
    Edmonton si vytváří jednu příležitost za druhou, a tak Devils nyní raději odpálili puk na zakázané uvolnění.

28:42
    Zack Kassian ustál nátlak od několika protihráčů a mohl objet hostující branku, jenomže tato forma zakončení nijak nebezpečná nebyla.

27:42
    Jordan Eberle a Benoit Pouliot po neúspěšné kombinaci Ďáblů zamířili do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný ho celé vzal na sebe, ale trefil pouze břevno Schneiderovy brány!

27:25
    Taylor Hall dobře zrychlil po levém křídle a zadovkou se snažil nahrát Quinceymu, to ovšem přes Pouliota neprošlo.

27:08
    Milan Lucic z rychlé akce nahrával od mantinelu mezi kruhy na Antona Slepyševa, jenž z velmi nadějné příležitosti trefil pouze Coryho Schneidera!

26:35
    Po práci Blakea Colemana sice zachytil puk Ben Lovejoy, ale bylo to již mimo útočné pásmo, takže je pískán ofsajd a následuje komerční pauza.

26:11

25:48
    Miles Wood od tyče přihrál na Santiniho, který zapomněl seřídit svá mířidla. Poté byl pas Halla sražen Pouliotem do mezikruží.

25:04
    Nebezpečný pokus Damona Seversona zápěstím byl tečovaný kdesi v mezikruží, naštěstí pro domácí zamířil ale těsně nad bránu.

24:49
    Další výhoz v podání Nugent-Hopkinse, který zatím hraje poměrně slušné utkání.

24:26
    K volnému kotouči se dostal Ryan Nugent-Hopkins, který jej poslal až za branku Schneidera, kde ho ještě podržel Pouliot.

24:11
    Zbytečný útočný faul Adama Larssona (EDM) nabízí druhou přesilovou hru pro hosty. Dvě minuty za hrubost.

23:35
    Connor McDavid míchal s pukem, okamžitě byl ale zdvojen, aby nestihl nic vymyslet. Poté do tvrdé rány Klefboma statečně padl Devante Smith-Pelly!

23:06
    Pokus Andreje Sekery nebyl přesný, Oilers ovšem zůstávají na kotouči a diváci jsou pochopitelně nadšení.

22:37
    Leon Draisaitl a Connor McDavid se snažili o zajímavou kombinaci, domácí kapitán ale nedokázal svému spoluhráči na konci akce předložit puk před branku.

21:48
    Odražený puk poměrně tvrdě napálil Adam Larsson, zakončení ale postrádalo přesnost.

21:38
    Anton Slepyšev v prostoru mezi kruhy dokázal dobře zakončit, ale Cory Schneider byl připraven zakročit. Ruský útočník pak provokoval Quinceyho, načež ho vyrazil chránit Milan Lucic.

20:56
    Před branku se nyní v přečíslení dva na jednoho velmi dobře natlačil Jordan Eberle, ale Cory Schneider ho dokázal vychytat! Oilers do této třetiny vlétli jako uragán.
    20:16 Andrej SEKERA - 1:1

20:16
    Skvělý vstup Edmontonu do druhé třetiny! ANDREJ SEKERA obdržel přihrávku na modrou, sjel si mezi kruhy a jeho svižná střela zápěstím byla tak prudká, že okamžitě vyletěla z branky. Někteří si mysleli, že kotouč zachytil Cory Schneider, nicméně hrací předmět se takto rychle odrazil od sítě! Asistence: Leon Draisaitl a Adam Larsson.

20:02
    P.A. Parenteau a Patrick Maroon se postrkovali při vhazování, vypadalo to, že nás čeká další bitka, ale nakonec hra normálně plyne dál.

20:01

První perioda skončila za stavu 1:0 pro New Jersey, o což se v předposlední minutě zasloužil kanadský centr Travis Zajac. Jinak jsme sledovali poměrně vyrovnanou podívanou, o něco aktivnější ale byli Oilers.

Střely: 9:5

Další třetina začne přibližně ve 4:04.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

20:00
    Ještě se nám strhla šarvátka mezi Kylem Palmierim (NJD) a Krisem Russellem (EDM), domácí bek hostujícího útočníka rychle položil a potěšil diváky se závěrečnou sirénou! Oba borci budou pochopitelně vyloučeni na pět minut.

19:40
    U mantinelů se nám strhla šarvátka mezi čtyřmi hráči obou celků, vše zřejmě zapříčinil hit Stolleryho na Eberleho. Trestat totiž okamžitě vyrazil Nugent-Hopkins.

19:25
    Stollery našel v dobré pozici Palmieriho, ten si ale nestihl puk srovnat včas tak, aby vystřelil.

19:06
    Po neúspěšné snaze Edmontonu o odpověď rozjel protiakci Taylor Hall, který podržel puk v útočném pásmu před dostřídáním spoluhráčů.
    18:06 Travis ZAJAC - 0:1

18:06
    Na počátku předposlední minuty první třetiny se hostující tým ujímá vedení! Skvělou prací se o to postaral Kyle Palmieri, jenž vyjel zpoza brány a zakončoval bekhendem. Puk ovšem místo na branku zamířil k hokejce TRAVISE ZAJACA, jenž přes bránícího Brandona Davidsona dokázal otevřít skóre dnešního zápasu! Asistence: Kyle Palmieri a Michael Cammalleri.

17:51
    Kyle Palmieri chtěl přihrát do lepší pozice Michaelu Cammallerimu, čemuž zabránil bývalý hráč New Jersey Adam Larsson.

17:41
    Zprava zkusil své štěstí Zack Kassian, se střelou po zemi nepochodil. Akce domácích ovšem pokračovala a Cory Schneider musel podržet puk před nepříjemně dotírajícím Khairou.

17:07
    Znovu Oscar Klefbom. Domácí zadák blokuje jednu střelu za druhou, nyní si poradil s nepříjemnou jedovkou od Kylea Quinceyho.

16:55

16:50
    Karl Stollery nabil na modré na volej Quinceymu, jehož zakončení ale přesné nebylo.

16:41
    Beau Bennett zpoza brány vyzval ke střele Adama Henriquea, opět si ale další blok připisuje Oscar Klefbom.

16:17
    Dobré nahození Damona Seversona domácí brankář moc neviděl, ale kotouč naštěstí pro něj vyplaval v bezpečných prostorech.

15:42
    Drake Caggiula je dalším hráčem, který vyhazuje puk. Devils se přesilová hra zatím nedaří, ještě ale zbývá minuta a několik sekund.

15:08
    Andrej Sekera dokázal podél mantinelu vyhodit puk až za branku Coryho Schneidera.

15:03
    V levém kruhu obdržel přihrávku Kyle Palmieri, střelu hostujícího útočníka ovšem Oscar Klefbom ztečoval do ochranné sítě.

14:55
    A Mark Letestu (EDM) bude nyní vyloučen na dvě minuty za podražení Stolleryho, po komerční pauze uvidíme první přesilovku Devils.

14:39
    Po několika soubojích se na levém křídle neúspěšně snažil vybídnout spoluhráče k teči Mark Letestu.

13:55
    Adam Henrique dokázal přihrát na modrou čáru Karlu Stollerymu, jehož nahození bylo zblokováno mimo tři tyče. Pak to z úhlu neúspěšně zkoušel také Steven Santini.

13:09
    Zakázané uvolnění Oilers.

12:52
    Leon Draisaitl na modré čáře přenechal puk Patricku Maroonovi, jehož střela orazítkovala tyčku hostující branky!

12:35
    Po ose Maroon – McDavid se na modré k ráně dostal Andrej Sekera. Výsledkem ovšem bylo jen zblokování tohoto zakončení.

11:52
    Na druhé straně dobře zakončoval Milan Lucic, naneštěstí pro Oilers jen do betonů Coryho Schneidera.

11:28
    Po nahození Karla Stolleryho bojovali před bránou Sergej Kalinin a Miles Wood, ani jeden z nich se ale nedostal až k dorážce.

11:12
    Po skvělém zrychlení Parenteaua se New Jersey dostalo do šance, kterou měl Blake Coleman. Zakončení z otočky v pohodě dokázal lapit Talbot.

10:38
    Přihrávka k Milanu Lucicovi dorazit nestihla, jelikož byla sražena do ochranné sítě. Na programu je tedy opět komerční přestávka.

10:31

10:24
    Mark Letestu dostával přihrávku, jenomže to včas odhalil Adam Henrique, který dokázal vyhodit puk.

10:05
    Devils se osvobozují výhozem.

09:41
    I v důsledku toho se ke střele na vrcholku kruhu dostal Andrej Sekera, zamířil však nepřesně, zřejmě se o lehkou teč zapříčinil i Drake Caggiula.

09:20
    Po pasu od Jordana Eberleho poskakoval puk v mezikruží, nikdo ani pořádně nevěděl, kde se zrovna nachází! Nakonec vyplaval zpět na hokejky hráčů Oilers.

08:36
    Hned v úvodu oslabení se Jon Merrill dostal k puku a poslal jej přes všechny čáry do bezpečných prostor.

08:31
    Damon Severson (NJD) natlačil na branku domácího Patricka Maroona a nabízí Edmontonu druhou přesilovou hru. Dvě minuty za hákování.

08:00
    Rychlý kontr chtěl Connor McDavid vyřešit přihrávkou na Patricka Maroona, to ale bránící hráči Devils odhalili včas.

07:50
    Po nebezpečném nahození Kylea Quinceyho se k teči dostal Taylor Hall, ale gólman Cam Talbot zareagoval a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

07:13
    Adam Larsson předvedl pěknou narážečku s Connorem McDavidem a byl osamocený zhruba metr a půl před Corym Schneiderem, který ovšem jeho střelu po zemi vyrazil!

06:28

06:10
    Po dobrých pokusech se k odraženému kotouči dostal Mark Letestu, jenž měl dobrou příležitost, ale bránící Adam Henrique mu zamezil vystřelit!

05:46
    Šikovné zakončení Connora McDavida bylo velmi nebezpečné, naštěstí pro Ďábly však letělo mimo tři tyče.

05:04
    Nyní si oba domácí hráči vyměnili role, Andrej Sekera přihrával na levé křídlo Ryanu Nugent-Hopkinsovi. Zakončení forvarda Oilers bylo ztečováno nad bránu.

04:41
    Sekera dostal nabito na volej od Nugent-Hopkinse, jeho rána však zasáhla hokejku bránícího Kalinina, od níž se odrazila mimo.

04:28
    Uvidíme první přesilovou hru. Michael Cammalleri (NJD) se provinil podražením a nabízí výhodu domácímu mužstvu.

03:44
    K dobré střele se na pravé straně dostal Kyle Palmieri, z kruhu ale mířil těsně vedle Talbotovy brány.

03:30
    Leon Draisaitl při napadání obral Palmieriho o puk a nahazoval bekhendem přímo do připravené lapačky hostujícího brankáře.

03:09
    Dlouhou rozehrávku Andreje Sekery nedokázal nikdo tečovat, natoč zachytit, pískáno je tedy zakázané uvolnění.

02:29
    Znovu Lucic v roli nahrávače, nyní už přesně našel na modré Adama Larssona. Švédský zadák mířil nepřesně, Schneider byl bez práce.

01:54
    Dlouhé nahození Milana Lucice mělo vybídnout k útočné akci Slepyševa, puk si ovšem jako první zastavil gólman Schneider za brankou.

01:19
    Velmi dobře s kotoučem bojoval Kyle Palmieri, který posléze nahrál obránci Damonu Seversonovi. Jeho střelu dokázal Talbot vytěsnit, stejně jako následující pokus Quinceyho.

00:57
    Po nahození Ďáblů podržel Cam Talbot puk ve své lapačce, aby se postaral o přerušení hry.

00:47
    Connor McDavid byl vyslán do akce po pravé straně, Jon Merrill jej ale čistým působem zvládl odzbrojit od kotouče.

00:17
    Do útočné akce se jako první pokusil vydat hostující celek, jeho postup ale zastavilo odpískání ofsajdu. Do něj se dostal Hall.

00:01

Zápas bude za několik minut zahájen, ještě si ale nějakou dobu počkáme. Dnes budeme svědky několika sezonních debutů – za domácí si poprvé v letošním ročníku zahraje Jujhar Khaira, za hosty Karl Stollery a poprvé v NHL Blake Coleman.

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Sekera, Russell, Davidson, A. Larsson, Klefbom, Benning – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Pouliot, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – Lucic, Caggiula, Slepyšev – Khaira, Letestu, Kassian.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Merrill, Lovejoy, Quincey, Severson, Stollery, Santini – Hall, Henrique (A), Parenteau – Cammalleri (A), Zajac (A), Palmieri – Wood, Kalinin, B. Bennett – Smith-Pelly, Coleman, Lappin.

Rozhodčí: Meier, McIsaac – Knorr, Wheler.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v týmech

Andrej Sekera (EDM) – 41 zápasů, 4+15
    Pavel Zacha (NJD) – 35 zápasů, 2+5

Devils jsou na tom velice špatně a vypadá to, že je účast v play-off mine i popáté za sebou. Momentálně jsou totiž s 40 body na předposledním místě Východní konference, k tomu mají špatné skóre 95:124. A to je ještě třeba brát v potaz, že poslední Islanders, kteří mají o dva body méně, mají tři zápasy k dobru.

K tomu prohráli třikrát v řadě, což je velmi nelichotivá bilance. Podlehli 2:4 Torontu, 1:2 po prodloužení svému dnešnímu soupeři Edmontonu a 0:3 Floridě. Rozhodně tak mají co napravovat, i v důsledku toho povolali čerstvou krev z farmy – útočníka Colemana a beka Stolleryho.

Nejproduktivnějším hráčem je s 25 body (9+16) útočník Taylor Hall, který před sezonou dorazil právě z Edmontonu. Nejlepším střelcem je pak P.A. Parenteau (12+6) a nejlepším nahrávačem Travis Zajac (8+17) s Damonem Seversonem (3+17). Brankářskou jedničkou je Cory Schneider (90,9%).

V Edmontonu se v této sezoně diváci hokejem konečně baví a vypadá to, že by se mohli dočkat i play-off. Oilers jsou po 43 zápasech na třetím místě Pacifické divize se 49 body a velmi ofenzivním skóre 123:118.

Poslední zápasy mu ale úplně dle představ nevyšly. Po výhře 2:1 v prodloužení na ledě Devils přišla porážka 3:5 v Ottawě, stejným poměrem pak Oilers padli i doma se San Jose. Dnes pro ně půjde o druhý zápas ze šesti domácích v řadě.

Lídrem kanadského bodování Edmontonu a vlastně i celé NHL je Connor McDavid, který má na kontě 48 bodů ze 43 zápasů (14+34). Nejlepším střelcem týmu je pak s 16 zásahy Patrick Maroon, brankářskou jedničkou Cam Talbot (91,7%).

Zdravím všechny fanoušky u sledování NHL, dnes máme na programu zápas mezi Edmontonem Oilers a New Jersey Devils. Přeji příjemné počtení!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 21. Sekera (Draisaitl, A. Larsson), 53. Maroon (Draisaitl, McDavid), 62. Draisaitl (McDavid, Klefbom) – 19. Zajac (Palmieri, Cammalleri), 40. Santini (Hall, Parenteau)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Sekera, Russell, Davidson, A. Larsson, Klefbom, Benning – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – B. Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle (A) – Lucic (A), Caggiula, Slepyšev – Khaira, Letestu, Kassian.

Diváci: 18 347