Magnitogorsk – Spartak Moskva 6:3 (kon.) | Čeljabinsk – Soči 1:2 (1:2 po s.n.) | Čerepovec – Omsk 0:2 (kon.)
CSKA Moskva – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Petrohrad – Novokuzněck 9:1 (kon.) | Záhřeb – Jekatěrinburg 0:2 (kon.)
HC Slovan – Barys 4:1 (kon.)
Medveščak Záhřeb
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pátek 13.01.2017, 19:00 • Dom Sportova Zagreb • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:15:12)

Utkání sledovalo 3 812 diváků.

Zápas je u konce a body míří do Jekatěrinburgu. Domácímu týmu nelze upřít snahu, ale dnes to ve finální fázi skřípalo a když se už Medveščaku podařilo vymyslet kloudnou akci, zasáhl gólman Sochatskij, nebo jej zastoupilo břevno. Naopak na druhé straně skóroval Oleg Gubin a ustanovil konečný výsledek na 0:2.

59:55
    Koukal se obětavě vrhl do tvrdé střely a srazil puk mimo hrací plochu.

59:35
    Sochatskij má puk ve svém držení, nevyzrál na něj ani Voronin.

59:12
    Genowayovu bombu vytlačil Sochatskij do rohu.

58:31
    Začíná power play domácího týmu.

58:31
    Ještě jedno vyloučení na straně hostů, dvouminutový trest za hákování dostal Alexej Michnov.

58:18
    Lukas Lessio nebyl spokojen s tím, že se nepískal faul na jeho osobu a protestoval tak vehementně, že dostal desetiminutový osobní trest za slovní výpady vůči rozhodčím a nesportovní chování.

58:18
    Lessio se nahrnul před branku Avtomobilistu, snažil se puk zasunout za Sochatského, ten při zákroku vyhodil branku ze svého předpisového postavení.

57:29
    Střela Čajkovského od modré čáry skončila mimo, Gajdučenko zasahovat nemusel.

56:32
    Velká potíž pro Medveščak. Alexandre Giroux fauloval v útočném pásmu a je vyloučen za hákování. Poté se ještě dostal do křížku s Jegorem Žuravljovem, a i to bylo potrestáno. Oba hráči dostali dvě minuty za hrubost.

55:40
    Gajdučenko se tak zcela nedohodl se Smithem a rázem z toho byla nebezpečná situace. Torčeňuk ale na puk nedosáhl a nemohl tak případně zakončit do poloodkryté branky.

54:38
    Další pokus Záhřebu o útok zastavil čárový rozhodčí, odpískal ofsajd.

53:53
    Bolducovo nahození se k Sochatskému nedostalo, gólman Avtomobilistu i nadále těží s výborné práce obránců.

52:35
    Čajkovský hledal najíždějícího Michnova, puk jen těsně minul jeho hůl.

51:53
    Obrana Medveščaku čeká, až zbytek pětice dostřídá, puk drží za Gajdučenkem.

51:00
    Domácí se snaží s výsledkem něco udělat, je to ale stále stejná písnička. Ve finální fázi to nejde.
    49:28 Oleg GUBIN - 0:2

49:28
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Už je to o dvě branky. Hosté se dostali do pásma po levé straně, první střela ještě gólem neskončila, ale přihrávka od tyčky na najíždějícího OLEGA GUBINA už ano. Gajdučenko sice střelu zpomalil, puk se ovšem došoural za brankovou čáru. Asistence: Alexej Simakov.

48:57
    Avtomobilist zkušené drží těsný náskok, soupeře vůbec nepouští do nějakých akcí.

47:29
    Na druhé straně se s pukem nedokázal uvolnit Koukal.

46:35
    Domácím se stále nedaří přesně vystřelit, nyní se puk svezl Bezinovi.

45:48
    Domácí Alexandre Bolduc dostal 2+10 minut za zásah do hlavy nebo krku a hostující Nikita Ščitov 2 minuty za hrubost.

45:48
    Na ledě se nám strhla potyčka a rozhodčí mají rozhodně co dělat. Bude se vylučovat, teď jen kdo všechno půjde na trestnou lavici.

45:27
    Neuspěl svým rychlým nájezdem ani Michnov. Gólman Gajdučenko drží naděje Medveščaku nad vodou.

44:33
    Před Gajdučenkem stál Romanov a lehký oblouček skončil jen těsně vedle. Málem to bylo 0:2.
    44:00 Genoway trefil brankovou konstrukci

44:00
    Blizoučko vyrovnání byl Genoway, měl okolo sebe prostor na pohodlné zakončení, švihem ale trefil pouze břevno.

43:40
    Několik střel domácích od modré čáry. Některé byly sraženy, další šly vedle.

42:09
    Úvod oslabení hosté zvládají na jedničku, vyhazují puk až před Gajdučenka.

41:55
    Bude se vylučovat, domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Rok Tičar.

41:09
    Bolduc prověřil hostujícího brankáře střelou od levého mantinelu, Sochatskij vyrazil.

Trestné minuty: 10:6

Ve druhé třetině sice domácí tým předvedl o hodně aktivnější výkon, přibyly i šance, skóre je ale stejné, jako v první přestávce. Avtomobilist udržel své těsné vedení a nyní je 20 minut od exportu bodů z Chorvatska.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:51
    Paré se hnal za vyhozeným pukem, dříve u něj ale byl hostující brankář a holí rozehrál po mantinelu.

39:23
    Sochatskij se vrhl po volném puku a pro jistotu přerušil hru. Nechtěl riskovat komplikace a další zmatky ve svém brankovišti.

38:11
    Porada je u konce, rozhodčí rozpažil, gól se nekonal.
    38:11 Závar před brankou hostů gólem neskončil

38:11
    Obrovský závar před Sochatským, puk za brankovou čáru se snažili dostrkat zejména Lessio, Smith a Voronin, vše skončilo posunutou brankou. Domácí se radují z gólu, rozhodčí jdou k videu.

38:04
    Domácí Voronin se dostal do pásma po pravém křídle, zahranil, pokusil se najet si na střed, střela mu ale nevyšla.

37:25
    I tato přesilová hra skončila bez využití, domácí jsou v pěti.

36:35
    Medveščak se osvobodil, puk letěl přes všechny čáry až k Sochatskému.

35:59
    Pískal se pohyb útočícího hráče v brankovišti, během přerušené hry se z ledu těžce zvedal v souboji atakovaný Česalin.

35:25
    Znovu se bude vylučovat, přesilovku si dá hostující Jekatěrinburg. Dvě minuty za držení obdržel Alexandre Bolduc.

34:50
    Hosté pouze nahodili puk do útočného pásma, Gajdučenko jej rychle zachytil a okamžitě rozehrál.

33:51
    Neuspěl ani Vasilevskij, jeho bomba byla sražena. Vhazovat se bude v pásmu Medveščaku.

33:00
    Po delší době se hosté usadili v útočném pásmu, střely ale přichází pouze z dálky a Gajdučenko si s tím ví rady.

31:53
    Ihned po vyhraném buly pálil z vrcholu pravého kruhu Glumac, jeho bomba prolétla vedle branky.

31:24
    Buchtele naskočil z trestné lavice do hry, přesilovka Medveščaku je pryč.

30:32
    Paré hledal zadovkou Katice, přihrávkou jej ale vyhnal z pásma.

29:54
    Puk letí z pásma Avtomobilistu, ani tady ta přesilovka není podle plánu.

29:24
    Přesilovou hru si nyní zahraje Záhřeb, dvě minuty za vysokou hůl dostal Jan Buchtele.

29:15
    Domácí jsou už v plném počtu, Bezina se vrátil do hry.

28:38
    Nyní se hosté sami zbavili útočného pásma, tahle přesilovka jim moc nejde.

28:20
    Přihrávka Ščitova pouze prolétla okolo domácího brankoviště. Domácí vzápětí vyhodili.

27:15
    Přesilovka pro Jekatěrinburg, dvouminutový trest za sekání dostal Goran Bezina.

26:56
    Michnov měl dobře našlápnuto, musel ale rychle brzdit, protože jinak by hrozil ofsajd.

26:16
    Do práce musel i Sochatskij, měl to ale trochu lehčí, domácí najížděli z poměrně ostrého úhlu.

25:19
    Domácí Kozák sice přitiskl k mantinelu Ivašova, ten se ale zvládl uvolnit a přihrát na najíždějícího Buchteleho. Jeho švih skončil v Gajdučenkově lapačce.

24:02
    Bezina nejprve výtečně vybojoval puk za vlastní brankou a vyvezl do středního pásma, poté ale nepřesně přihrál a bylo z toho zakázané uvolnění.

23:24
    Jak vidno, tak Záhřeb přidal na tempu a v úvodu druhé třetiny převyšuje soupeře.

22:40
    Sochatskij pro jistotu přikryl nahozený puk ze středního pásma, už se totiž k němu blížil domácí útok.

21:26
    Neuspěl ani Lessio, jeho stahovačka mu utekla do rohu kluziště.

20:29
    Málem bylo srovnáno. Medveščak se dostal do přečíslení, před branku dostal přihrávku Paré, jenže zblízka nedokázal dostat puk za Sochatského.

Trestné minuty: 6:4

Máme za sebou první třetinu a spokojenější jsou zatím hosté. Ti jsou v útoku nebezpečnější a jednou se i radovali ze vstřelené branky. Ve 13. minutě ujel Jevgenij Česalin a dlouhou forhendovou kličkou překonal Gajdučenka. Záhřeb toho zatím mnoho nepředvedl, brankář Sochatskij se moc nezapotil.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:32
    Voronin s Mahbodem nedokázali za brankou Avtomobilistu vybojovat puk, hosté v poklidu rozvíjí protiakci.

18:21
    Už to vypadalo, že se Česalin zmocní puku v útočném pásmu, Medveščak se ale nakonec zvládl ubránit a alespoň vyhodit puk z pásma.

17:46
    Domácí branka je opět vyhozená ze základů, tady bude zřejmě problém s vyvrtáním děr...

16:53
    MIchnov se jako vítr prohnal levou stranou, najel si před Gajdučenka a pokusil se o zasunutí puku k tyčce. Gajdučenko zasáhl nataženým betonem!

16:08
    Domácí tým se zatím velice dobře brání, opět je puk daleko od Gajdučenka.

15:33
    Ivašov neudržel puk na modré čáře, hosté musí vyklidit útočné pásmo.

15:07
    Vylučuje se na straně Medveščaku, dvě minuty za krosček dostal Thomas Larkin.

15:00
    Gajdučenko musel čelit nepříjemnému nahození od modré, moc toho neviděl, ale nakonec svou branku uhájil.

13:54
    Už je ale u konce, i Jekatěrinburg je v plném počtu.

13:23
    Domácí jsou již v plném počtu, začala zkrácená přesilovka Medveščaku.

13:12
    Avtomobilist je gólem povzbuzen a do další akce se už cpal Romanov. Jekatěrinburg je nyní jasně lepší.
    12:10 Jevgenij ČESALIN - 0:1

12:10
    Hosté jdou do vedení. Na pravé straně převzal puk JEVGENIJ ČESALIN, dostal se do úniku, brankáři udělal dlouhou kličku doleva a vystřelil pod horní tyčku. Asistence: Michal Čajkovský, Alexander Torčeňuk.

11:54
    Je po přesilovce, neboť v oslabení se do sóla dostal Glumac a při bekhendovém blafáku byl faulován. Dvě minuty za sekání dostal Nikita Ščitov.

11:23
    Hosté si zahrají přesilovku, na trestnou lavici už s dvěma minutami za vysokou hůl zamířil Tomislav Zanoški.
    11:11 Gubin Gajdučenka neprostřelil

11:11
    Gubin se nyní objevil v dobré pozici před brankovištěm, počkal si na vhodný okamžik na střelu, jenže trefil pouze dobře povyjetého Gajdučenka.

Na druhé straně měl práci Gajdučenko, krotil střelu z levého křídla a před dojíždějícím Gubinem raději přerušil hru.

09:59
    Sochatskij má zatím docela klid na práci, jeho obránci mu spoustu věcí ulehčují svým dobrým postavením.

08:57
    Na druhé straně střílel přes obránce Lessio, trefil ale právě clonícího hráče. Puk skončil v rohu.

08:09
    Hostující Garejev se dostal do sóla, zvolil střelu, branku Medveščaku ale vůbec netrefil.

07:42
    Přihrávka hostujícího Ščitova přeskočila hokejky jeho spoluhráčů a nakonec se pískalo zakázané uvolnění.

06:47
    Pokračuje hokej plný nepřesností, ani jeden z týmů se nemůže dostat ke kloudné akci.

05:33
    Gajdučenko má za sebou první ostrý zákrok a to proti výpadu hostů z levé strany. Uspěl a Medveščak už míří do protiútoku.

04:15
    Další vyhození Avtomobilistu přes všechny čáry, k puku pomaličku dojíždí Smith.

03:43
    Perkovich hledal mezi kruhy, přihrávka mu ale nevyšla dle předpokladů.

03:08
    Hosté vyhodili puk po mantinelu, o zakázané uvolnění se ale nejedná. Oba týmy střídají za hry.

02:11
    Na levé straně byl chviličku volný Smejkal, svou střelu ale poslal pouze do chumlu hráčů před Sochatským.

01:30
    Úvod utkání je hodně nepřesný, hlavně hosté trpí na ofsajdy.

00:54
    Ve hře čtyř proti čtyřem se hosté vydali do brejku dvou na jednoho, Torčeňuk byl ale příliš rychlý a akce skončila ofsajdem.

00:31
    Hned ze startu je tu vyloučení a to na obou stranách. U domácích to je Nathan Perkovich za nedovolené bránění a u hostů Nikolaj Timašov za sekání.

00:01

Medveščak Záhřeb: Gajdučenko (Garnett) – Bezina (A), Parlett, Katic, J. Krejčík, D. Smith, T. Larkin, Kozák – Co. Genoway, Paré, A. Giroux – Lessio, Bolduc (A), Smejkal – Glumac (C), Mahbod, K. Voronin – Perkovich, Arkalov, Zanoški.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Lisutin) – Timašov, Ščitov, Čajkovský, Alexej Vasilevskij (A), Ščemerov, Kivistö, Žuravljov, Turbin – Michnov (A), Koukal, A. Garejev – Monja, Torčeňuk, Česalin – Buchtele (C), Tičar, Ivašov – Simakov, A. Romanov, Gubin.

Rozhodčí: Kulakov, Soin – Strelcov, Michel.

Oba týmy jsou na ledové ploše, je čas na národní hymny. Hned poté už začne samotný zápas.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dokáže se dnes Francis Paré gólově prosadit v dnešním utkání?

???????? #MadeOfHockey

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Zápas v Dom Sportova Zagreb začne v 19 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.