NY Islanders – Dallas 3:0 (kon.) | Columbus – Ottawa 0:2 (kon.) | Toronto – NY Rangers 2:5 (kon.)
Minnesota – Arizona 4:3 (kon.) | St. Louis – Washington 3:7 (kon.) | Calgary – Nashville 3:4 (kon.)
Anaheim – Colorado 2:1 (kon.) | San Jose – Tampa 2:1 (kon.)
Calgary Flames
3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
Nashville Predators
Pátek 20.01.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V rámci dnešního programu NHL se utkají také celky Calgary Flames a Nashvillu Predators. Jde o bitvu dvou týmů, které v Západní konferenci usilují o postup do play off. O něco lépe jsou na tom v současnosti domácí Plameny.

Nashville Predators:
    Hokejisté Nashvillu nasbírali ve 44 zápasech 47 bodů a v tabulce Západní konference jim patří desátá příčka. Na osmé místo, které patří LA Kings, ztrácejí jediný bod. Predátoři se potýkají s marodkou, aktuálně mají mimo hru oba klíčové beky P. K. Subbana a Romana Josiho.

Calgary Flames:
    Celek Calgary v této sezóně odehrál 47 zápasů a s 51 body je na sedmém místě tabulky Západní konference. Naposledy Flames přehráli na svém ledě 5:2 floridské Pantery a před duelem proti Predators si tak zvedli sebevědomí. Na rozdíl od soupeře by domácí měli mít k dispozici téměř kompletní kádr.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – D. Hamilton, Giordano (C), D. Wideman, Brodie, Engelland, Jokipakka – Brouwer (A), Monahan (A), Versteeg – Frolík, Backlund, Tkachuk – Chiasson, Stajan, J. Gaudreau – Ferland, F. Hamilton, Bouma.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Y. Weber, Ekholm, Ellis (A), Irwin, Carrier, Bitetto – Arvidsson, Johansen, Forsberg – Watson, Fisher (C), Sissons – Neal (A), Ribeiro, Järnkrok – McLeod, D. Grant, Zolnierczyk.

Rozhodčí: Kowal, Meier – Cameron, Sericolo.

00:01

01:39
    První střelu vyslal na branku hostující McLeod. Johnson byl na místě.

02:59
    Od modré střílel Carrier. Johnson si připsal další zákrok.

04:59
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté jsou za svou úvodní aktivitu odměněni! Gólový účet zápasu otevřel JAMES NEAL, jenž se dostal ke kotouči povyražené střele Bitetta a z mezikruží ho zametl za záda Johnsona. Asistence: Mike Fisher a Anthony Bitetto.
    04:59 James NEAL - 0:1

06:01
    Domácí se konečně také osmělili. Střelu Matthewa Tkachuka kryje Saros.

07:41
    Tkachuk opět zahrozil. Saros byl ale opět na svém místě.

09:56
    Zápas je zatím poměrně chudý na střely. Puky většinou míjejí obě branky.

11:17
    Střely na branku – 3:5.

11:30
    Ránu Mikaela Backlunda schoval do své výstroje Saros.

12:58
    Hned dvě střely vyslal na branku soupeře Engelland. Juuse Saros zatím drží čisté konto.

14:43
    Hosté se připomněli akcí Smithe. Zasahovat musel Johnson.

16:00
    Prudkou ranou prověřil Sarose Johnny Gaudreau. Skóre se nemění.

17:00
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 2 min., podražení).

17:52
    Saros dokázal zareagovat na pohotovou teč Monahana!

18:12
    V oslabení zahrozil Mike Fisher. Zasahovat musel Johnson.

19:01
    Poslední minuta první části. Hosté jsou v plném počtu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první části padl jediný gól. Vstřelili ho hosté, kteří byli v 5. minutě odměněni za svou úvodní aktivitu. Vyražený kotouč si našel mezi kruhy James Neal a poslal ho za záda gólmana Calgary. Plameny postupem času přidaly, ale zatím nedokázaly vyzrát na brankáře Sarose.

20:33
    První střelou ve druhé části se prezentoval Dougie Hamilton. Saros vyráží.

22:22
    Predátoři svírali domácí v jejich obranném pásmu. Žádný ze střeleckých pokusů ale neprošel až na Johnsona.

23:10
    Nepříjemný pokus Boumy vytěsnil Saros.

24:11
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dougie Hamilton – 2 min., nedovolené bránění).

26:22
    Domácí se ubránili. Už jsou v plném počtu.

27:39
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matt Stajan – 2 min., vražení na hrazení).

29:40

30:30
    Utkání opepřila bitka mezi hostujícím Watsonem a Engellandem! Oba hráči dostávají pětiminutové tresty.

31:23
    Hosté zvyšují svůj náskok! Obránce RYAN ELLIS se ocitl při rychlém protiútoku až na hrotu útoku a po jeho přesné střele na lapačku prohrávají Plameny už 0:2. Asistence: Harry Zolnierczyk.
    31:23 Ryan ELLIS - 0:2

32:50
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Anthony Bitetto – 2 min., nedovolené bránění).

34:51
    Hosté oslabení výborně odbránili. Už jsou kompletní.

35:03
    Střelu Michaela Frolíka likviduje Saros. Ten je dnes zatím naprosto bezchybný.

35:33
    Freddie Hamilton zakončoval z otočky. Saros byl na místě.

37:43
    Do střelecké listiny se snažil dnes podruhé zapsat hostující Neal. Jeho projektil vyrazil Johnson.

38:26
    Hosté si v závěru třetiny zahrají přesilovku. Deryk Engelland je vyloučen za podražení.

38:58
    Hosté početní výhodu využívají a vedou už o tři góly! Již podruhé v zápase se prosadil obránce RYAN ELLIS, který svým golfákem prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Skvělou práci odvedl také Arvidsson, který zakryl Johnsonovi výhled. Asistence: Mike Ribeiro a Viktor Arvidsson.
    38:58 Ryan ELLIS - 0:3

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině vstřelili Preds další dva góly a tak vedou na ledě Calgary už 0:3. V obou případech se prosadil obránce Ryan Ellis, jenž je tak jedním z hrdinů zápasu. Tím druhým je hostující gólman Juuse Saros, který dnes podává bezchybný výkon.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku – 19:16 (14:9, 5:7)
    Zblokované střely – 9:11
    Vyhraná vhazování – 14:24
    Trestné minuty – 13:13
    Hity – 12:11
    Predators zatím mohou být s průběhem zápasu velmi spokojeni.

40:01

40:36
    Jedovku Alexe Chiassona vyráží pozorný Saros.

41:11
    Domácí zastavilo postavení mimo hru.

42:11
    Hosté přestáli další nápor Plamenů a Bitetto nakonec odpálil puk do bezpečí.

42:37
    Od modré pálil Engelland. Jeho pokus byl sražen mimo.

43:03
    V zajímavé pozici se ocitl Derek Grant. Zasahovat musel Johnson.

43:34
    Na druhé straně střílel z levé strany Kris Versteeg, Saros byl však opět na svém místě.

43:46
    Po vhazování pálil Dougie Hamilton. Brankář Nashvillu vyráží.

44:42
    Kdepak! Frolíkovu ránu ukryl ve výstroji Saros. Ten ukazuje, že v něm mají Preds velkou naději do budoucna.

45:43
    Hosté se dostali do útočného pásma. Navíc vyhráli přetlačovanou v rohu a zůstávají tak u puku.

45:52
    Ke střele se nakonec dostal Calle Järnkrok, jenž ale netrefil branku.

46:24
    Zakázané uvolnění Calgary. Hra se stěhuje zpět před Johnsona.

46:40
    Je tu první reklamní přestávka ve třetí třetině.

47:26
    Hosté si zatím v pohodě hlídají svůj náskok. Flames už to budou mít velmi těžké.

48:21
    Rozhodčí měl zdviženou ruku, ale vylučovat se nakonec nebude! Při signalizované výhodě totiž získal u mantinelu puk Viktor Arvidsson, jenž poslal do úniku FILIPA FORSBERGA a ten střelou na stranu, kde drží Johnson lapačku, zvyšuje na 0:4. Asistence: Viktor Arvidsson.
    48:21 Filip FORSBERG - 0:4

49:34
    Myslím si, že o vítězi zápasu už je definitivně jasno. Hosté teď budou hrát především o čisté konto pro brankáře Juuseho Sarose.

50:27
    Střelu Chiassona vyrazil Saros a Versteeg zase netrefil branku. Domácí se dnes v koncovce hodně trápí.

51:48
    Nyní se hraje mezi modrými čarami bez dalších šancí.

52:08
    Rozhodčí signalizuje trest na straně Nashvillu. Flames mají výhodu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:20
    Ryan Johansen je potrestán za seknutí Gaudreaua. Domácí budou mít po reklamní přestávce šanci vstřelit alespoň čestný gól.

52:46
    Střelu Giordana srazil mimo hrací plochu Watson. Vhazuje se před Sarosem.

52:52
    Od modré střílel Dougie Hamilton. Saros má puk v lapačce.

53:13
    Arvidsson vystihl domácí rozehrávku a vzápětí byl faulován Markem Giordanem. Ten dostává dvě minuty za sekání. Síly na ledě se vyrovnávají.

53:33
    Před Sarosem se objevil Sean Monahan, jenž trefil pouze betony mladého finského gólmana!

54:15
    Saros ukryl v lapačce pokus Jokipakky od levého mantinelu. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.

Flames vedou na střely 27:20. Žádný z jejich pokusů si ale nenašel cestu za Juuseho Sarose.

54:21
    Hosté v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.

54:35
    Od modré vypálil Bitetto, Johnson zasáhl betonem.

54:50
    Ryan Johansen se vrací na trestnou lavici! Útočník Predátorů podrazil Boumu.

55:14
    Domácí v plném počtu, přesilovku hrají zase oni.

56:17
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí se přeci jen dočkali gólu! Střelu KRISE VERSTEEGA od modré nešťastně tečoval obránce Weber a kotouč proklouzl až za záda Sarose, který tak přišel o čisté konto. Asistence: Dougie Hamilton a Sean Monahan.
    56:17 Kris VERSTEEG - 1:4

56:34
    Pozor, domácí možná snižují na rozdíl dvou branek! Rána Michaela Frolíka z pravé strany skončila v horním růžku nad lapačkou Sarose, ale rozhodčí Meier okamžitě rozpažil. Muž v pruhovaném viděl Tkachukův kontakt se Sarosem na hranici brankoviště, ale o všem rozhodne až porada u videa.

56:34
    Tkachukovo počínání bylo v pořádku! MICHAEL FROLÍK tak snižuje na 2:4. Asistence: Mikael Backlund a Dougie Hamilton.
    56:34 Michael FROLÍK - 2:4

56:51
    Domácí to zkoušejí s prázdnou brankou!

57:29
    Od modré čáry pálil Wideman. Obránce Flames netrefil branku.

57:42
    Zakázané uvolnění Predátorů, hra se tak vrací do jejich obranného pásma.

58:14
    Velký tlak domácích, Predátoři se ale zatím úspěšně brání!

58:30
    Hosté navíc dostali puk do středního pásma.

59:02
    Brodieho rána neprošla až na Sarose, ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

59:12
    No, to je stíhací jízda! Domácí snižují z 0:4 už na 3:4! Johnny Gaudreau obkroužil branku a nahrál před brankoviště SEANOVI MONAHANOVI, jehož první střelu ještě Saros vyrazil, ale na dorážku stejného hráče už nestačil. Asistence: Johnny Gaudreau a Dennis Wideman.
    59:12 Sean MONAHAN - 3:4

59:22
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

59:29
    Ekholm zahrál na zakázané uvolnění.

59:36
    Domácím byl odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

Velká radost na straně Nashvillu, jehož hráči v dramatickém závěru uhájili důležité vítězství! Plameny však z prohraného zápasu ještě udělaly velké drama. Poté, co ve 49. minutě zvýšil Filip Forsberg na 0:4, to vypadalo, že se zbytek zápasu už jen dohraje. Domácí ale rozpoutali v posledních čtyřech minutách doslova peklo. Nejprve zásahy Krise Versteega a Michaela Frolíka, jež od sebe dělilo pouhých 17 sekund, zlomili kouzlo gólmana Sarose a 48 sekund před sirénou vstřelil konstantní gól Sean Monahan. Na vytoužené vyrovnání už ale nezbyl čas.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:21 (14:9, 5:7, 16:5)

Československá stopa

Michael Frolík (CGY) 1+0, 6 střel, čas na ledě 17:51 (05:57:59)
    Rozhodčí Tom Kowal dnes odřídil svůj 1000. zápas v NHL.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 57. Versteeg (D. Hamilton, Monahan), 57. Frolík (Backlund, D. Hamilton), 60. Monahan (J. Gaudreau, D. Wideman) – 5. Neal (Fisher, Bitetto), 32. Ellis (Zolnierczyk), 39. Ellis (Ribeiro, Arvidsson), 49. Forsberg (Arvidsson)

Rozhodčí: Kowal, Meier – Cameron, Sericolo

Diváci: 18904