Mladá Boleslav – Slavia 2:3 (po pr.) | Vítkovice – Kladno 5:3 (kon.) | Vsetín – Písek 3:1 (kon.)
Havířov – HC Litvínov 2:4 (kon.) | Liberec – Jihlava 0:5 (kon.) | HC Plzeň – Třinec 4:8 (kon.)
Olomouc – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.) | Sparta – Zlín 5:2 (kon.) | Kolín – Letňany 1:6 (kon.)
K. Vary – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Chomutov – Pardubice 0:6 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Slavia Praha
Pátek 20.01.2017, 15:00 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 9. kolo

64:57
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tři sekundy před koncem rozhodl šťastný střelec JAN GRIM, který propálil Radka Haase ke vzdálenější tyči. Bez asistence.

63:13
    Jedinečná šance Petra Foerstera, který jel úplně sám na branku. Jenže boleslavský odchovanec před gólmanem zastavil a snažil se o blafák. Ten se mu však nepovedl a ztratil puk.

59:18
    Oddechový čas pro domácí.

58:31
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Málokdo nejspíš ještě věřil Bruslařskému klubu, že to dokáže, jenže Středočeši vyrovnali. Stalo se tak zásluhou OSCARA FLYNNA, který si svůj důležitý gól schoval až na konec. I v pádu v levém kruhu zvládl propálit Daniela Vecka v brance Slavie. Asistence: Jan Dvořák, Martin Nepokoj.

57:36
    Oddechový čas pro hosty.

52:55
    Slavia Praha bude hrát ve čtyřech. Viktor Martínek (SLA) byl vyloučen na dvě minuty za hrubost. Slávistický útočník to komentuje sprostými nadávkami na domácí celek a padlo i něco o "podplacenosti rozhodčího".

48:38
    11 minut a 22 sekund před koncem základní hrací doby Pražané otáčejí průběh zápasu. Před brankou dostal hodně prostoru JAKUB JANČA, pro něhož nepředstavoval žádný problém propálit bezmocného Radka Haase. Asistence: Tomáš Furch, Filip Macek.

37:33
    Radek Haas už byl překonaný, ale puk se do branky nedostal. Následně se chtěl poprat Zdeněk Křížek s Robinem Všetečkou, ale sudí je po chvíli od sebe oddělili a nevylučuje se.

36:13
    Brankář Radek Haas (MBL) vyhodil puk mimo hrací plochu. Slavia si tedy zahraje přesilovou hru. Menší trest za gólmana odpyká David Dobša.

34:13
    Sešívaní hráli v oslabení velice dobře, měli série velkých šancí a zaslouženě vyrovnávají. Ze samostatného úniku se prosadil ROBIN VŠETEČKA, který parádně vymíchal Radka Haase. Bez asistence.

33:32
    Bruslaři hned po buly udělali obrovskou chybu, následkem toho jel Jaroslav Brož úplně sám na bránu, jenže nic nevymyslel a trefil jen Radka Haase.

33:22
    Pražané jdou znovu do čtyř. Za hákování dostal dvě minuty Petr Melovič (SLA).

28:29
    Hákováním se provinil Ondřej Holý (SLA), musí tedy strávit dvě minuty na trestné lavici.

24:05
    Domácí se radují z úvodního gólu. Z blízka dorazil kotouč za Veckova záda ANDREJ MORAVČÍK. Asistence: Zdeněk Křížek, David Jirásek.

Boleslavští si v úvodu druhé třetiny zahrají přesilovou hru. Damien Hradil (SLA) držel protihráče.

12:27
    Jan Dvořák (MBL) je jeden z nejvylučovanějších hráčů domácích, což potvrdil i v tomto utkání. Na dvě minuty musel odjet na trestnou lavici za podražení.

11:55
    Bruslaři přenechali puk přímo před brankou úplně volnému Damienu Hradilovi, jenže ten trefil jen brankáře.

11:19
    Utkání sleduje 45 diváků.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 25. Moravčík (Křížek, Jirásek), 59. Flynn (Dvořák, Nepokoj) – 35. Všetečka, 49. Janča (Furch, Macek), 65. Grim

BK Mladá Boleslav: Haas (V. Marek) – Beneš, Novák, Dlabola (A), Jirásek (A), Imlauf, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Dvořák, Křížek (C), Dobša, Hrachovec, Šípek, Havelka, Flynn, Moravčík, Kučera
    HC Slavia Praha: Vecka (Kodad) – Melovič (A), Erben, Vobořil (C), Zderadička, Macek, Holý, Stark – Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, J. Marek, Martínek, Furch, Janča

Rozhodčí: Smitka – T. Svoboda, Maštalíř