Sparta – Pardubice 3:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 3:2 (po pr.) | Chomutov – Vítkovice 5:3 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Zlín – Litvínov 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 22.01.2017, 15:00Tipsport extraliga • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý den vážení příznivci ledního hokeje, dnes je neděle a to znamená jediné, bude se hrát Extraliga. Na pořadu je 41. kolo. Do O2 arény přijedou Pardubice. Utkání začíná už v 15 hodin.

Poslední odehrané kolo

Pardubice – Třinec 5:4 po prodloužení

Branky: 7. Rolinek (Havlík, Schaus), 15. Redenbach (Rolinek, Schaus), 27. Beran (Schaus), 47. P. Sýkora (Rolinek, Redenbach), 65. P. Sýkora (Schaus, Nahodil) – 10. Rákos, 18. Hrňa (Marosz, Petružálek), 42. Kane, 46. Roth (Adamský, Irgl)

Postavení v tabulce:

13. místo, 37 bodů, skóre 97:130

Aktuální forma

Z posledních 5 duelů prohráli hned 4. Nad jejich síly byly Karlovy Vary (2:3), Vítkovice (1:4), Plzeň (2:3), Litvínov (4:5 pp). Až v posledním hraném kole porazily silný Třinec (5:4 po prodloužení).

Kanadské bodování
    1. Rolinek 12+16 = 28 bodů
    2. Tyler Redenbach 10+18 = 28 bodů
    3. Nicholas Schaus 5+23 = 28 bodů

Brankáři:

Brandon Maxwell – 91.72 % úspěšnost zásahů, 2.67 průměr inkasovaných branek, 4 výhry z 15 zápasů
    Ondřej Kacetl – 92.62 %, 2.54, 3 výhry ze 7 zápasů
    Jaroslav Hübl – 90.97 %, 3.51, 1 výhra ze 4 zápasů
    Martin Růžička – 90.12 %, 3.41, 2 výhry z 8 zápasů
    Jakub Štěpánek – 85.63 %, 3.71, 3 výhry z 8 zápasů
    Milan Klouček - 84.44%, 4.16, 1 výhra ze 4 zápasů

Plzeň – Sparta 2:3 po prodloužení

Branky: 40. Vondráček (Koreis), 58. D. Kubalík (T. Svoboda, P. Kadlec) – 33. P. Vrána (TS), 38. Pech (J. Hlinka, P. Vrána), 65. J. Hlinka (Kalina, P. Vrána)

Postavení v tabulce

6. místo, 65 bodů, skóre 114:85

Je třeba dodat, že Sparta stále účinkuje v Lize mistrů, kde minulé úterý vyřadila v semifinále švédské Växjö a ve finále jí čeká těžký soupeř. Bude jím další švédský tým, Frölunda. Pravděpodobně nejlepší evropský celek, když nepočítáme KHL týmy.

V Extralize Sparta vyhrála 4 z posledních 5 utkání. Poradila si s Brnem (5:2), Mladou Boleslaví (4:0), Karlovy Vary (2:1 pp), Plzeň (3:2 pp). Jedinou prohru zaznamenala v zápase s Litvínovem (2:3). V Litvínově Sparta vyrovnala, ale rozhodčí gól neuznali, jelikož Vrána při gólu, prý atakoval brankáře.

1. Petr Vrána 17+20 = 37 bodů
    2. Lukáš Pech 15+21 = 36 bodů
    3. Jaroslav Hlinka 7+14 = 21 bodů

Brankáři:

Tomáš Pöpperle - 90.71 % úspěšnost zásahů, 2.26 průměr inkasovaných branek, 14 výher z 29 zápasů

Filip Novotný - 90.32 %, 2.19, 3 výhry z 5 z 8 zápasů

Jakub Škarek
    – 94.64 %, 1.47, 4 výhry ze 4 zápasů

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Eminger, Gernát, Švrček, Barinka, Piskáček, Kalina – J. Hlinka, P. Vrána, Klimek – Forman, Ihnačák, Netík – Kumstát, Pech, Řepík – Uher, Cingel, Kudrna.

HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Schaus, Ščotka, Čáslava, Nedbal, Havlík, Leduc, Zajíc – Rolinek, Redenbach, P. Sýkora – Hubáček, Tomášek, Beran – Starý, Nahodil, Bárta – Klimenta, T. Kaut, Mallet.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Flegl, Polonyi.

00:01

00:10
    Po nahození na zadní mantinel, Pöpperle rozehrává za brankou. Pardubice drží pásmo.

00:45
    Nyní v útoku Sparta. Nic velkého nevymyslela.

01:55
    Lajna Kumstát, Pech, Řepík zatočila s obranou Dynama. Stále drží Pardubice zavřené v pásmu.

03:31
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JAROSLAV HLINKA. Hlinka dostal nabito z pravého křídla krosem a se zakončením už si věděl rady. Asistence: Petr Vrána, Lukáš Klimek.
    03:31 Jaroslav HLINKA - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

04:25
    Nepovedená přihrávka zpět na beka na modrou čáru Východočechů. Ti se sami vyhodili z pásma.

05:58
    Schaus se vydal do útoku na zteč, ale jeho objetí branky nevyšlo.

06:27
    Piskáček nahazoval zápěstím na Hübla, ten jeho pozdrav vyrazil s velkým štěstím mimo.

06:50
    První komerční přestávka.

07:19
    Domácím dře souhra, rozehrávka z obrany.

09:05
    Dlouhý pas na pravé křídlo Pardubic. Akce se poté zasekla a nerozvinula dále.

09:28
    Náznak šance Sparty. Obrana si poradila na poslední chvíli, sparťan už se napřahoval.

10:25
    Pěkná rána od modré na teč, kterou zahráli hosté před Pöpperlem. Tomášek výborně nastavil hůl a jeho teče skončila těsně vedle branky.

11:24
    Krásné proháčkování až do útočné třetiny. Poté přihrávka a střela z úhlu domácích.

12:39
    Forman se probil do útoku, dává na Ihnačáka a ten zkouší střelu z mezikruží zápěstím. Střela jde mimo.

12:51
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Sýkora – 2 min., hákování).

13:15
    Sparťané kombinují usídleni v útoku.

14:26
    Nebezpečný protiútok hostů, střela zprava a k dorážce už se Pardubice nedostaly.

15:00
    Autorem branky je Lukáš Cingel. Uher neohroženě zavezl puk do útočného pásma, rozdal puk na modrou, poté přišla rána, kterou tečoval před brankou právě LUKÁŠ CINGEL. Asistence: Andrej Kudrna, Dominik Uher.
    15:00 Lukáš CINGEL - 2:0

15:37
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (David Tomášek – 2 min., hákování).

17:00
    Sparta mohutně tlačí oslabeného soupeře. Ten zatím drží stav 0:2 z jeho pohledu.

17:37

18:54
    Brejk Sparty, do kterého ujel Petr Vrána, nevyšel. Hübl s pomocí posledního obránce akci zneutralizovali.

18:58
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Pech – 2 min., nedovolené bránění).

19:21
    Schaus chytře podržel kotouč, nenechal si ho vzít, a pak ho nahodil.

20:00

V první třetině byli lepší domácí, více se tlačili do koncovky, lépe kombinovali a vedou zaslouženě. o první branku se postaral Jaroslav Hlinka, když dostal perfektní pas přes šíři pásma a zakončil do volného prostoru branky. Hübl se nestačil přesunout. Druhý gól dali sparťané přesně v 15. minutě. Autorem byl Lukáš Cingel. Tento Slovák, ve službách Sparty, si stoupl před branku a tečoval nahození Andreje Kudrny od modré čáry a domácí se šli radovat.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:01

20:09
    Dynamo okamžitě vjelo do útoku a zpoza brány přišla přihrávka na střed, střelu ale Pöpperle zneškodnil.

20:58

20:59
    Domácí přestáli oslabení rozdělené do dvou třetin.

21:54
    Sparťané skvěle napadají a nepouští soupeře z obranné třetiny.

22:29
    Hübl podrží puk a přeruší hru.

23:57
    Domácí přitlačili na pilu a Netík s Formanem na hřišti dominují. Rychle se hýbou, hledají si volné prostory a jejich kombinace je výtečná.

24:56
    Pardubice jsou pod tlakem. Těžko se dostávají do hry.

25:44
    Sparta zvyšuje na 3:0. Autorem branky je LUKÁŠ CINGEL. Mikuš střílel tahem od modré a Cingel jeho ránu tečoval těsně před brankou, ta změnila směr a Hübl byl bez šance. Asistence: Andrej Kudrna, Juraj Mikuš.
    25:44 LUKÁŠ CINGEL - 3:0

27:36
    Další nepřehledná situace před Hüblem. Sudí píská, přerušuje hru a následuje komerční pauza.

27:55
    Sparta válcuje protivníka v jeho třetině. Teď jedna rána od modré těsně minula branku. Pardubice vůbec nestíhají.

29:02
    Pöpperle nadvakrát podržel domácí. Nejprve střela zprava a pak dorážka, ale všechno kryje tento fantom v bráně Sparty.

29:52
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., hrubost).

29:52
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Nicholas Schaus – 2 min., hrubost).

32:41
    Pasáž hry, kdy je pánem na hřišti Sparta. Dynamo je v křeči.

33:00
    Pardubice nyní působí hodně odevzdaně.

33:52
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tyler Redenbach – 2 min., krosček).

33:57
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Netík – 2 min., hákování).

34:56
    Pokus hostů kryje Pöpperle.

35:51
    Řepíkova dobrá střela zleva, byl postavený přímo na střelu, dostal puk, vypálil a kotouč těsně minul levou tyčku Hübla.

37:19
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Švrček – 2 min., hákování).

37:30
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Řepík – 5 min. + osobní trest do konce utkání).

37:46
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ ROLINEK. Redenbach pálil, Rolinek byl důsledný a puk dorazil do branky strážené Pöpperlem. Asistence: Tyler Redenbach, Nicholas Schaus.
    37:46 Tomáš ROLINEK - 3:1

38:45
    Obrovská šance Východočechů. Pöpperle se musel ohánět a přesunovat. Pardubicím stačilo dorazit puk do polodkryté klece, ale ani to nezvádli a skóre zůstává stejné. Přesilovka 5 na 3 pokračuje.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina skončila smírně 1:1. Zápas ovlivnily přesilovky, a ty dostaly Pardubice na koně. Sparta měla převahu do té doby, než se nechala vylučovat. Pak šla herně dolů a Pardubice vytěžily z přesilovky 5 na 3 jeden gól. Co přinese třetí třetina? To uvidíme za chvíli.

40:01

40:02
    Pardubice hrají přesilovku 5 na 4.

40:31
    Sparta měla velkou šanci, kterou neproměnila. To hrála ve čtyřech. Mohlo se jí dýchat lépe, kdyby to proměnila.

41:04
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matěj Beran – 2 min., podražení).

41:35
    Autorem branky je PETR HUBÁČEK. Pardubice vjely rychle do útoku, Hubáčkovi spadla puk na čepel a střelou mezi nohy překonal Pöpperleho. Asistence: Karel Nedbal.
    41:35 Petr HUBÁČEK - 3:2

43:04

43:55
    Pardubice jsou jako vyměněné. Nyní ovládají hru.

44:25
    Sparta je svými chybami a nedisciplinovaností dostala do zápasu.

44:45
    Střela domácích z levého křídla. Hübl vyráží.

46:15
    Protiútok Východočechů. 2 na 1 a hráč volil raději střelu místo přihrávky. Pöpperle jí však chytil.

47:19
    Hraje se bez střel. Více bojovnosti ve středním pásmu.

48:55
    Dynamo nadvakrát trefilo Pöpperleho. Ovšem jak hrají Pardubice nyní a jak první polovinu zápasu je ohromný rozdíl. Nyní mají peřvahu. V první polovině byli zoufalé.

50:43
    Forman vybojoval puk na zadním mantinelu a Sparta má puk v útočné třetině. Za chvíli je tomu jinak.

51:03
    Na druhé straně puk po střele Pöpperlemu propadl, ale ani tak neskončil za brankovou čáru.

52:15
    Dynamo má herní převahu. Chce dát kýžený třetí gól.

52:55
    Sparta zahrozila dvěma útoky. Nejprve průnik po pravém křídle a puk letěl před branku na jednoho volného hráče a poté rána z první z vrcholu kruhů.

54:05
    Sparta přišla na to, že nejlepší obranou je útok a nyní šetří vteřinky v útočném pásmu.

55:59
    Nahodilova zdařilá individuální akce. Prosmýknul se mezi beky a chtěl zvednout kotouč do horního rohu branky, avšak přestřelil.

57:03
    Pardubice už nemají mnoho času na vyrovnání.

57:42
    Vránův průnik do obrany Dynama. Do koncovky se už ale nedostal.

58:35
    Pöpperle kryje dobrou ránu příklepem Dynama zleva.

58:36
    Oddechový čas pro hosty.

58:53
    Dynamo v náporu a puk končí na zadní síti nad plexisklem.