Sparta – Pardubice 3:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 3:2 (po pr.) | Chomutov – Vítkovice 5:3 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 3:4 (po pr.)
Zlín – Litvínov 3:1 (kon.)
Piráti Chomutov
5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 22.01.2017, 15:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga • 41. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u extraligy zase nashledanou. (17:49:54)

NEJLEPŠÍ HRÁČI UTKÁNÍ

Marek Tomica (1+1) – Rostislav Olesz (1+0)

Je konec! Piráti přetlačili v rámci jednačtyřicátého kola Vítkovice a po výhře 5:3 Ostravanům lehce odskočili.

Piráti vstoupili do utkání gólem ve čtrnácté minutě, kdy skóroval Vladimír Růžička z nájezdu. Vedení navýšil o dvě minuty později Marek Tomica.

Ve druhé třetině své vedení Piráti navýšili, prosadil se Tomáš Kudělka. Vítkovice snížily zásluhou Davida Květoně, tříbrankové vedení ale vrátil svou brankou Michal Poletín.

Vítkovice ve třetí třetině dvakrát snížily na rozdíl dvou branek, branky dávali Olesz a Hrbas. Mezi druhou a třetí brankou hostů se ovšem prosadil chomutovský Jan Rutta. Konečný stav 5:3 pro Piráty.

Střely na branku: 29:26

59:52
    Osm sekund před koncem je ještě pískán hostům ofsajd, posouzen jako úmyslný. Vhazovat se tak bude před brankou Dolejše.

59:32
    Šance Vítkovic jsou pryč. Aktuálně kombinují za brankou a směrem dopředu se moc neženou.

59:05
    Lukáš Kucsera se mezi kruhy dostal do dobré střelecké pozice. Svým pokusem ale napálil jen připraveného obránce, jenž puk zablokoval.

58:32
    Nahazovaný kotouč Ivana Baranky tečoval těsně před Lacem jeden z hostů. Puk ale zapadl přímo do výstroje slovenského brankáře.

57:49
    Dávid Skokan dostával přihrávku ve střední pásmu, kde se mu ale nepovedlo následně zakončit do odkryté branky.

57:15
    Vítkovice hrají v šesti, Daniel Dolejš zůstal na střídačce!

57:15
    Oddechový čas pro Vítkovice.

57:15
    Erik Němec to zkoušel následně pokusem od levého mantinelu. Ján Laco byl ale připraven a kotouč ukryl v lapačce.

56:54
    Piráti utkání dohrávají, Vítkovicím sice svitla malinká naděje. Ostravané by ale musely co nejdříve snížit na rozdíl jedné branky.
    56:04 Marek HRBAS - 5:3
    Zdroj: Hokejka TV

56:04
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Následně se ale Vítkovice jen prosazují! MAREK HRBAS na modré čáře zakončoval tvrdou střelou, která nakonec skončila za zády Laca i díky teči chomutovského obránce. Asistence: Roman Szturc.

55:54

55:44
    Rostislav Olesz to lišácky zkoušel z úhlu, kde se pokoušel prosadit střelou o záda Laca. Nakonec ale trefil jen boční síť.

Dnešní utkání sleduje 5 014 diváků.

55:16
    Radoslav Tybor se dostal k puku mezi kruhy, kde byl v luxusní pozici. Svým pokusem ovšem trestuhodně mířil jen nad branku!

David Panuška

Branky a nahrávky: 14. V. Růžička (TS), 16. Tomica (Huml, Vondrka), 22. Kudělka (V. Růžička, Sklenář), 37. Poletín (Huml, Vondrka), 52. Rutta (Tomica, Koblasa) – 25. D. Květoň (Hrbas), 51. Olesz (Vandas, E. Němec), 57. Hrbas (Szturc)

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, R. Havel, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Klok, Sloboda (A), Baranka, Hrbas, Výtisk (A), Urbanec, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Stastny, P. Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Vandas – Szturc, E. Němec, Tomi – Kurovský.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Gerát, Hynek

Diváci: 5 014