Martin – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Trenčín – Poprad 2:1 (kon.)
Zvolen – Košice 2:3 (po pr.) | Žilina – Nitra 3:4 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
HK Poprad
sk Neděle 22.01.2017, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Trenčiansky tím bude v nedeľu hostiť hokejistov Popradu, oba tímy majú za sebou vcelku úspešné obdobie a tak sa dá očakávať zaujímavý súboj. Motív Dukly je jednoznačný – priblížiť sa k ôsmemu miestu a postupu do play-off, Kamzíci pokukujú po štvrtej priečke, ktorá by im zabezpečila do vyraďovačky domáce prostredie na prvé duely.

Dukla odohrala v piatok kvalitný zápas s Nitrou, trikrát viedla, no nakoniec si do tabuľky pripísala iba bod, keď sa majster tešil po nájazdoch. Nórsky brankár Lars Volden prvýkrát inkasoval viac ako dva góly v zápase. Pre trénerov bol potešujúci návrat chorých a zranených hráčov do zostavy, dvaja z nich sa hneď presadili aj strelecky (Bulík a Gašparovič). Svoje konto v seniorskom drese Dukly si otvoril aj junior Marek Hecl. Od príchodu nového trénera Kobezdu Trenčania zatiaľ v každom z piatich zápasov bodovali a pripísali si na konto 11 bodov.

Popradčania v posledných piatich stretnutiach vyhrali štyrikrát a prehrali iba v Nitre. Rovnako ako Dukla teda získali 11 puntíkov. Dokázali poraziť Košice na ich ľade (1:0), triumfovali po predĺžení v Martine (4:3pp) a doma zdolali aj Banskú Bystricu (4:1). V piatkovom stretnutí vyhrali na ľade Liptovského Mikuláša 3:2, góly strieľali Štrauch, Svitana a Kroták. Nestarnúca popradská ikona Arne Kroták vedie tímovú tabuľku strelcov, najproduktívnejším hráčom mužstva je Marek Zagrapan. Do tímu zapadli aj ruské posily, obrancovia Guliaev a Postnikov, i útočník Dmitrij Vorobjev.

Vo vzájomných zápasoch nazbierali doteraz viac bodov Podtatranci, nedeľný súboj začne o 17:00, rozhodovať budú Novák – Junek, Krajčík.

Vzájomné zápasy v sezóne:

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
    Góly a asistencie: 60. Holenda (Tybor, Gašparovič) – 20. Zagrapan (Lapšanský, Brejčák), 62. Zagrapan (Cutting)

HK Poprad – Dukla Trenčín 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
    Góly: 28. Abramov (Ježek, Dinda), 30. Suchý (Lapšanský, B. Rapáč), 40. Suchý, 44. Bondra (Lichanec, Štrauch), 45. Semorád (Zagrapan) – 2. Tybor (Gašparovič), 10. Gašparovič (Hatala, Bohunický)

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
    Góly a asistencie: 16. Bohunický (Sojčík), 23. Briestenský (Švec, Novák), 36. Sýkora (Drgoň) – 2. Troliga (Abramov, Dinda), 14. Zagrapan (Fabian, Henderson)

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
    Góly a asistencie: 16. M. Paločko (Kroták, Suchý), 30. Troliga (Kroták, M. Paločko), 50. M. Paločko (Murček, Kroták) – 53. Bulík (Holenda), 54. Hossa (Holenda)

Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Volden – Bagin, Bohunický, Cebák, Holenda, Drgoň, Hatala, Misenev, Pavúk – Hossa, Bulík, Tománek – Sojčík, J. Švec, J. Ručkay – Gašparovič, Šimun, Bezúch – Hecl, Sádecký, D. Hudec

HK Poprad: Šúrek – Guliajev, Fabian, Suchý, Dinda, Krempaský, Ježek, Postnikov, Chaloupka – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Henderson – Svitana, Mlynarovič, Štrauch

Rozhodca: Novák – Junek, Krajčík.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba tímy máme na ľade. Trenčania sa predstavia v červených dresoch, Poprad dnes hrá v bielych.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:05
    Prvá strela v zápase smerovala na domáceho Voldena. Lichanec ho preveril ľahkou strelou švihom spoza ľavého kruhu, ktorú Volden schoval v lapačke.

00:21
    Hneď v úvode uvidíme presilovku Trenčína. Peter Lichanec odchádza na trestnú lavicu za držanie.

00:44
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puk cez celé ihrisko a Štrauch ešte niekoľko sekúnd ponaháňal súpera počas rozohrávky.

01:12
    Po nepodarenej prihrávke Bagina poslal puk cez celé klzisko Mlynarovič.

01:39
    Svitana vytiahol puk von z pásma. V strednom pásme chvíľu čakal, ale následne sa rozhodol nastreliť puk na plexisklo.

02:20
    Lichanec je v tejto chvíli už na ľadovej ploche. Popradčania prežili prvé oslabenie v stretnutí bez ťažkostí.

03:14
    Bohunickému ušla prihrávka na modrej čiare. Blízko pri ňom už bol Bondra, ale nepodarilo sa mu puk vypichnúť. V tom prípade by šiel sám na bránu.

04:17
    Bulík vkorčuľoval do pásma po pravom krídle. Pri bráne ho však odzbrojil Guliajev. Dukle sa však ešte darí držať puk v pásme.

04:39
    Fabianovu prihrávku ešte síce zachytil Marcel Hossa. Bolo to už však v strednom pásme. Čiarový rozhodca teda následne zapískal ofsajd oprávnene.

05:18
    Príležitosť pre domácich! Sojčík vypálil najprv z pravého kruhu. Šúrek vyrazil pred seba a pri puku sa ocitol Ručkay. Ten si položil Šúreka, no následne bola aj posunutá popradská bránka. Murček následne zabránil prihrávke Ručkaya.

05:24
    V Trenčíne dochádza k výmene bránok. Už sme videli pár momentov, kedy musela byť hra zdržaná. Pred chvíľou problémy s dvierkami na popradskej striedačke, teraz brána. Aby nám za chvíľu nezačala padať strecha.

06:03
    Gašparovič si prevzal prenechaný puk medzi kruhmi a vystrelil na bránku. Šúrek použil svoj betón.

06:53
    Zagrapan sa dostal k odrazenému puku v strednom pásme. Šiel dopredu a bekhendom vystrelil z pravého kruhu. Volden bol pozorný.

07:46
    Kroták vyrazil dopredu po ľavom krídle a strieľal spoza ľavého kruhu. Zakončenie bolo zblokované.

08:33
    Poprad bude hrať presilovú hru. Peter Sojčík dostáva dve minúty za držanie.

08:54
    Postnikov spomedzi kruhov posunul Štrauchovi na pravý kruh. Jeho delovka smerovala priamo na hruď Larsa Voldena.

09:18
    Svitana to tentokrát skúšal strelou švihom spomedzi kruhov. Trafil však iba zadný mantinel a potom sa už dokázala Dukla oslobodiť.

10:18
    Druhej popradskej presilovkovej formácii sa nedarí usadiť sa v pásme. A za pár sekúnd už aj vylúčený Sojčík naskočí na ľad.

11:06
    Lichanec vnikol do pásma a okamžite napriahol za ľavým kruhom. Mieril mimo bránky.

11:21
    Obrovská šanca pre Duklu! Sádecký šiel dopredu po ľavom krídle. Následne skvelo prihral na opačnú stranu Marekovi Heclovi, ktorý sa ocitol v tisícpercentnej šanci, no trafil iba ľavú žrď!

12:02
    Dlhý nahodený puk zo stredného pásma od jedného z trenčianskych hráčov bol zrazený a smeroval na ochrannú sieť. Vhadzovanie pred Šúrekom.

12:24
    Pri Šúrekovi opäť stála šťastena. Nešťastne sa mu puk odrazil od zadného mantinelu pred bránku a následne mu prenikol popri hokejke. Pri bránke však nestál žiaden hráč Dukly.

13:21
    Kamzíci majú momentálne problémy a potrebujú sa upokojiť. Práve v tejto chvíli spáchali icing a bude sa vhadzovať pred Šúrekom.

13:34
    Následne sme videli vyhrané trenčianske buly a strelu Jakuba Gašparoviča z pravého kruhu. Šúrekovi strela síce vypadla z lapačky, ale následne ju pohotovo prikryl.

14:20
    Henderson v strednom pásme len stečoval Krempaského prihrávku smerom do útočnej tretiny. Tam si už po puk prišli Trenčania.

15:11
    Opäť zlá rozohrávka kamzíkov. Chaloupkova prihrávka z obrannej tretiny nenašla nikoho a puk iba dokĺzal do rohu klziska. Znamená to icing.

15:35
    Cebák našiel na modrej Šveca, ktorý vystrelil smerom na Šúreka, no nemieril presne.

16:02
    Trenčín dal gól!
    Domáci idú do vedenia v zápase! Zagrapan v rohu klziska neodohral puk, vzal mu ho Sojčík a prihral JAKUBOVI RUČKAYOVI pred bránku. Strelou z prvej chladnokrvne prestrelil popradského brankára!
    Asistencia: Peter Sojčík.

16:42
    Matúš Paločko sa dostal k strele z pravého kruhu, no nemieril do priestoru bránky.

17:07
    Krempaský bol s pukom pri mantineli. Mal to zo ostrého uhla, no predsa len sa bekhendovou strelou pokúsil prekvapiť Voldena. Trenčiansky brankár sa však vystrašiť nenechal.

17:24
    Bondra skvelo prihral medzi kruhy Murčekovi, ktorý si puk pred Voldenom presunul na forhend, no nedokázal už doklepnúť do odkrytej bránky.

18:11
    Chaloupkovi sa v strednom pásme po získanom puku už ukazoval Štrauch, no nepodarilo sa mu spracovať si prihrávku.

19:04
    Hvila skúsil Voldena zaskočiť strelou z blízka, no zároveň aj z ostrého uhlu. Jeho zakončenie trenčiansky brankár podržal.

19:31
    Presilovka pre Trenčín. Ivan Guliajev si odsedí dve minúty za sekanie.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Úvodnú tretinu lepšie zvládli domáci. Do vedenia ich v 17. minúte poslal Ručkay. Veľkú šancu však ešte predtým mal aj Hecl, no nepremenil ju.
    Druhá tretina sa začne približne o 17:58.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:18
    Poprad bude hrať len v trojici. Lukáš Hvila dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

20:49
    Henderson šikovne vystihol Cebákovu prihrávku, ktorá mala pôvodne smerovať na Hossu.

21:20
    Do tretice Cebák skúsil od modrej čiary vystreliť a teraz sa mu to aj podarilo. Strela však smerovala vedľa bránky.

22:06
    Hatala posunul na modrú čiaru Adamovi Drgoňovi, ktorý z osi ihriska tvrdo vypálil. Šúrek nemal až taký dobrý výhľad, ale dokázal strelu zastaviť.

22:17
    Štrauch dokorčuľoval nahodený puk od Krempaského a následne mu aj po pravom krídle korčuľoval Mlynarovič. Neskončilo sa to však vydarene.

23:09
    Svitana nabil na ľavý kruh Guliajevovi, ktorý vystrelil z prvej, no netrafil priestor bránky.

24:40
    Poprad bol teraz nebezpečný. Kroták vypálil z pravého kruhu. Voldenovi vypadol, Kroták sa ešte pokúsil o dorážku, no Trenčania spoločne s obrancami ubránili.

24:44
    Patrik Svitana mal k dispozícii ešte trestné strieľanie kvôli predchádzajúcej nepriehľadnej situácii, no Voldena neprekonal čitaeteľným blafákom na bekhend.

25:05
    Domáci šli do prečíslenia dvoch proti jednému. Holenda sa z pravého kruhu rozhodol pre strelu, ktorú Šúrek bezpečne zachytil.

25:55
    Svitana iba stečoval Chaloupkovu prihrávku na modrú čiaru smerom do útočného pásma. Pri puku už domáci hráči.

26:44
    Zagrapan nahodil z ľavého kruhu. Pred bránkou ešte úradoval aj Henderson, no nepodarilo sa mu dorážať.

27:10
    Hosťom teraz bránila v prieniku modrá čiara. Hvila si neporozumel s Krotákom a čiarový arbiter odpískal ofsajd.

27:32
    Dinda si spracoval prihrávku Troligu a vystrelil spoza ľavého kruhu, no zakončenie mu protihráči zblokovali.

28:32
    Murček vysúval Lichanca, ktorý mohol ísť sám na Voldena, no nedokázal si spracovať ľahký puk, ktorý napokon skončil len v rohu klziska.

29:20
    Štrauch prihrávkou z rohu klziska našiel Svitanu pred bránkoviskom, no ten namieril len do Voldena, ktorý opäť predviedol famózny zákrok.

29:24
    Oddychový čas, ktorý si berie Trenčín.

29:46
    Trenčania vyhrali buly v útočnom pásme. Cebák si pripravil puk na modrej čiare a pálil. Šúrek stratil puk z dohľadu, no strela letela aj tak vedľa.

30:47
    Troliga zastavil súpera v obrannom pásme. Posúval Krotákovi, ktorý nebol rozbehnutý a prihrával naslepo. Puk skončil na trenčianskych hokejkách.

31:17
    Boris Sádecký si napokon našiel streleckú pozíciu na ľavom kruhu. Švihom trafil iba priamo do Šúreka.

31:53
    Ježek z rohu klziska poslal puk po mantineli. Pravdepodobne toto vyhodenie bolo tečované, pretože icing sa nepíska.

32:19
    Obojstranné vylúčenie. Tomáš Bulík dostáva dve minúty za krosček a atakovaný Samuel Mlynarovič dve minúty za filmovanie.

32:57
    Kamzíci sa dostali do útočného pásma. Viacmenej však len krúžili okolo mantinelov a nedokázali vystreliť.

33:14
    Guliajev urobil chybu na modrej čiare a črtalo sa prečíslenie pre Duklu. Skončilo sa to strelou Hossu z pravého kruhu. Bola nepresná.

34:15
    Dávid Bondra vyštartoval s pukom po pravom krídle. Asistoval mu na opačnom krídle Henderson, no rozhodol sa ísť striedať.

35:24
    Presilovka pre Poprad. Vylúčeným hráčom je Branislav Pavúk. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

35:54
    Popradčania vyhrali buly v útočnom pásme, aj sa rozostavili, no nepodarilo sa im nejak extra ohroziť bránu. Dukla po niekoľkých sekundách vyhodila.

36:40
    Štrauch si našiel miesto na modrej čiare. Následne mu už korčuľoval Mlynarovič, no neprihral mu presne.

37:01
    Chaloupkova delovka od modrej bola zblokovaná. Následne ešte chcel páliť aj Štrauch, no trafil opäť iba do protihráča.

37:19
    Svitanovu strelu z ľavého kruhu Volden zachytil do lapačky a s pokojom rozohral. Dukla následne vyhodila a je tu už koniec presilovky kamzíkov.

37:56
    Bezúch šikovne našiel pred bránou Gašparoviča, ktorý sa ocitol vo veľkej šanci. Strieľal na dvakrát, no Šúreka neprekonal.

38:21
    Dukla zvyšuje svoje vedenie! Drgoň vypálil od modrej. Puk sa odrazil od mantinelu k MAREKOVI HECLOVI, ktorý prišiel s pukom pred bránku a šikovne popri žrdi ho dorazil!
    Asistencie: Adam Drgoň, Boris Sádecký.

39:02
    Lichanec urobil chybu v obrannom pásme, zbytočne sa tlačil cez dvoch protihráčov. Trenčín v záverečnej minúte zviera Poprad v jeho obrannom pásme.

39:42
    V závere tretiny uvidíme vylúčenie. Jakub Ručkay pôjde na trestnú lavicu za sekanie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Aj v druhej tretine boli lepší domáci. Dukla zvýšila svoje vedenie vďaka gólu Hecla z 39. minúty. Ak Poprad značne nepridá, dnes bodovať nebude.
    Tretia tretina sa začína približne o 18:51.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:34
    Hvila v obrannom pásme Trenčína inkasoval úder do tváre. Pravdepodobne nik však nevidel tento stret. V hre sa pokračuje ďalej, vhadzovanie v strednom pásme.

40:38
    Tentokrát sa však už vylučuje. Peter Sojčík dostáva dve minúty za sekanie. Poprad teda bude mať istý čas presilovku piatich proti trom.

40:51
    Kroták to teraz neurobil najlepšie. Paločko sa v rohu klziska k puku nedostal a Trenčania sa oslobodili.

41:23
    Svitana poslal puk nakrátko pred bránkovisko, kde bol pripravený Zagrapan, no Volden ho bezpečne zastavil vo výstroji.

42:18
    Štrauch sa zbytočne tlačil a stratil puk na ľavom kruhu. Následne ho však kamzíci získali opäť, ale aj tak z toho nebol gól. Štrauchova strela skončila na Voldenovi.

42:41
    Ďalšie zakončenie smerom na trenčiansku bránku. Lichancova strela z pravého kruhu skončila bezpečne vo Voldenovej lapačke.

43:10
    Suchého nahodený puk zo stredného pásma vyrazil Volden smerom na ochrannú sieť. Buly v obrannom pásme Dukly.

43:48
    Zdá sa, že kamzíci preberajú iniciatívu, no veľmi sa im nedarí. Hlavnou prekážkou je brankár Lars Volden.

44:38
    Poprad dal gól!
    Štrauch posúval puk pred bránku. Následne predĺžil Postnikov na PATRIKA SVITANU k pravej žrdi a ten už dorazil puk do bránky!
    Asistencie: Viktor Postnikov, Andreas Štrauch.

45:20
    Nahodený puk Ručkaya zo stredného pásma Šúrek lapačkou zachytil a okamžite rozohral.

46:16
    Hostia síce sú v útočnom pásme, no puk si posúvajú len po rohoch klziska, odkiaľ nebezpečenstvo pre Vodlena nehrozí.

47:13
    Troliga od mantinelu posielal puk pred bránu, kde sa mu ukazoval Kroták, no Sádecký dokázal prihrávku vypichnúť.

48:52
    Henderson prihrával z rohu klziska pred bránku. Zagrapanovi sa však nepodarilo puk zachytiť. Trenčania sa následne oslobodili.

49:16
    Marcel Hossa napriahol spomedzi kruhov. Jeho prudká strela však nebola presná.

49:42
    Lichanec sa natlačil od zadného mantinelu pred bránku, no na Voldena nevystrelil.

50:30
    Paločko vnikol do pásma a prihrával krížom na Krotáka, ktorému však ušla prihrávka.

51:21
    Svitana nahodil puk od modrej čiary. Volden vyrazil pred seba, odkiaľ ešte tvrdo dorážal Štrauch, no ten netrafil bránku.

52:16
    Domáci v týchto chvíľach iba bránia. Popradčania sú v týchto minútach asi najaktívnejší z celého zápasu.

52:47
    Lichanec sa ocitol za obranou súpera. Ponúkal sa mu Bondra, ktorý strieľal spoza ľavého kruhu, no Volden bezpečne zachytil puk.

54:25
    Trenčín opäť trošičku ožíva, no asi nie na dlho. Popradčania už opäť vpredu.

54:46
    Mlynarovič vykorčuľoval po pravom krídle a spoza pravého kruhu vystrelil. Volden bezpečne zachytil puk do lapačky a podržal.

55:13
    Svitana sa ocitol v dobrej šanci, no v poslednej chvíli ho zablokoval jeden z trenčianskych hokejistov. Volden zakročil úspešne.

56:05
    Hvila skvelo prihral pred bránku Fabianovi, ktorý bol v obrovskej možnosti, no okamžite strieľal bekhendom a Volden zachytil.

56:48
    Dopredu sa pomaličky dostával Roman Tománek, ale spoza pravého kruhu netrafil priestor bránky.

57:21
    Cebák nahadzoval puk od modrej čiary, ktorý ešte zachytil spoluhráč na pravom kruhu. Paralelne s tým smeroval pred bránku Švec, ktorý počas svojho pohybu nepríjemne trafil Svitanu, ktorý je trochu otrasený. Vylučovať sa nebude.

58:12
    Popradským hráčom nevyšla rozohrávka. Končí sa to zakázaným uvoľnením.

58:17
    Suchý stratil puk za bránkou, Gašparovič sa ocitol v šanci pred bránkou, no netrafil ju. Ale bude sa vylučovať.

58:26
    Toto vylúčenie Suchého za podrazenie už asi definitívne pochová popradské nádeje na zisk bodov. Tréner Ozimák si ešte berie oddychový čas.

58:42
    Štrauch dokázal Hossovi vypichnúť puk na modrej čiare. Popradčania napádajú celkom agresívne.

59:44
    Kroták vytiahol puk dopredu. Zagrapan následne pred bránkoviskom ešte hľadal Krotáka, no ten už neskóroval.

V záverečnej tretine hostia znížili gólom Svitanu zo 45. minúty. Trenčín si však už držal vedenie a získal potrebné tri body.

Ďakujeme za pozornosť. (19:26:44)

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 17. J. Ručkay (Sojčík), 39. Hecl (Drgoň, Sádecký) – 45. Svitana (Postnikov, Štrauch)

HK DUKLA Trenčín: Volden – Bagin, Bohunický, Cebák, Holenda, Drgoň, Hatala, Misenev, Pavúk – Hossa, Bulík, Tománek – Sojčík, J. Švec, J. Ručkay – Gašparovič, Šimun, Bezúch – Hecl, Sádecký, D. Hudec

Rozhodčí: Novák – Junek, Krajčík