Kladno – PZ Kladno 3:2 (kon.) | K. Vary – Ústí n/L 6:3 (kon.) | Vsetín – Olomouc 3:4 (po pr.)
Letňany – HC Litvínov 7:2 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 4:1 (kon.) | Pardubice – Slavia 7:4 (kon.)
HC Plzeň – Č. Budějovice 5:1 (kon.) | Chomutov – Kobra 4:3 (po pr.) | Warriors Brno – HK MD Šumperk 2:3 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Zlín – Havířov 5:2 (kon.) | Třinec – Žďár n/S 4:1 (kon.)
Přerov – Poruba 1:3 (kon.)
HC Sparta Praha
5:2 (2:2, 0:0, 3:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 26.01.2017, 17:30 • Tipsport arena • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Utkání nakonec skončilo jasným vítězstvím domácí Sparty, kterému ale minimálně v první třetině nic nenasvědčovalo. Sparťané začali lehkovážně, čehož hosté neváhali využít a na malou chvíli se dostali i do vedení dvou branek.

Domácí dokázali doslova silou vůle ze ztráty dvou branek otočit na rovných 2:2. Prostřední třetina žádný další zvrat nepřinesla, v opačném duchu se odvíjela až ta poslední.S trochou štěstí na hokejkách se sparťanům podařilo vstřelit ještě další tři branky, přičemž ta poslední přišla až několik vteřin před samotným závěrem hry. (20:27:37)

59:20
    Sparta právě vstřelila branku!
    Poslední důtka pro hostující Hradec přichází z hokejky ERIKA ČERMÁKA. Bod za přihrávku si z dnešního zápasu odnese také domácí brankář! Asistence: Marcel Barinka, Štěpán Švehlák.

59:20
    Rubeš se dostal v samotném závěru zápasu do samostatného úniku, branku ale minul.

58:02
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a zdá se, že i ze třetího vzájemného utkání s hradeckým Mountfieldem vyjdou sparťané vítězně.

57:11
    Po Rubešově střele stačil Vacek jen máchnout lapačkou. Kotouč pak zazvonil o jeho tyčku!

56:26
    A stejným způsobem je zlikvidován i Junkův projektil.

55:52
    Morongovo úsilí končí tentokrát v lapačce sparťanského gólmana.

53:57
    MATOUŠ NAJMAN střílí velice důležitý gól pro svůj tým! Sparťané utvrzují své křehké vedení na 4:2 a hostujícím Lvům zbývá necelých šest minut na to, aby nepříznivou situaci zvrátili. Bez asistence.

53:48
    Barinkova střela končí v útrobách Vackových betonů.

53:16
    Puk končí v ochranné síti a je opět přerušeno.

52:45
    Třetinu kouskuje další přerušení. Tentokrát je pískáno zakázané uvolnění Sparty.

52:09
    Icing hostujícího týmu.

52:09
    Sparta hraje v plném počtu.

51:48
    Hosté se střelami tak dlouho otáleli, až jim situaci zkomplikoval Gluzman. Domácí jeho zásluhou opět vyhazují.

50:28
    Sparťané si po špatném střídání zbytečně komplikují situaci. Okamžitě ale kupují cenné vteřiny prvním vyhozením.

50:09
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rubeš.

49:41
    Janouškovu střelu se Švehlákovi sice podařilo odrazit, ale trochu nešťastným způsobem. Kotouč mu z vyrážečky proletěl kolem odkrytého brankoviště.

49:18
    Icing Sparty.

48:17
    Naar se napřahuje na modré, ale i tenhle kotouč se odráží od Švehlákových betonů.

Guryevskiy to zkouší přízemní střelou, ale Vacek vyráží.

45:42
    Velká vlna úlevy projela domácí střídačkou po střele ERIKA ČERMÁKA. Hosté se dostávají do jednobrankové ztráty, ale Sparta je stále na dostřel. Jak tohle skončí? Asistence: Jakub Kumpošt, Patrik Prymula.

45:11
    Janda s Kašparem vyváží puk ze třetiny ven. Druhý jmenovaný možná čekal v prostoru pravého kruhu na přihrávku, Janda se ale jal zakončovat sám. Střela zamířila do ochranné sítě.

44:35
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Morong – 2 min., hákování).

44:35
    Domácí konečně vyhazují kotouč ze třetiny ven a mohou střídat.

43:29
    Kašpar s Jandou byli nyní před Švehlákem velmi nebezpeční! Hosté málem vstřelili třetí branku, ale dorážky se minuly cíli – o centimetry!

42:34
    Sudí nařizuje další vhazování ve středovém kruhu. Vyhrávají jej domácí, kteří oproti závěru prostřední třetiny přidali na rychlosti.

41:59
    Hosté kují pikle v rohu kluziště a Švehlák hlídá bližší tyčku jako oko v hlavě.

40:29
    Z vhazování jako první uniká Kumpošt, který míří ihned rozehrávat zpoza Švehlákovy branky.

40:01

Prostřední část zápasu doprovázela trocha napětí. Oba týmy se snažily překlenout aktuální skóre 2:2 ve svůj prospěch, ale ani jednomu z nich se to nepodařilo. Dočkáme se verdiktu po druhé přestávce, anebo tento zápas dospěje třeba až do prodloužení?

40:00

38:35
    A nyní jsou na koni pro změnu hosté. Hradec operativně prostoupil středovým pásmem a Švehlák má možnost se opět rozehřát.

37:39
    Střely domácích nyní převažují, ale schází jim trocha štěstí.

36:49
    Hradecký brankář si trochu koleduje. Nyní byl obrácen zády do hry a to i přes to, že se k jeho hradu blížil další sparťanský nájezd.

36:03
    Klimův brejk vypadal velmi nadějně, Vacek se ale dokázal včas přemístit do rizikového růžku.

34:40
    Rubešův bekhend nenachází ani kousek volného prostoru v rohu brankoviště

34:24
    Sparta si vytváří perfektní tlak, přihrávky před Vackem jsou ale trochu kostrbaté a celá akce končí ofsajdem.

32:35
    Sudí rozhání příliš urputný souboj o puk u bočního hrazení a hra je přerušena. Oba týmy střídají.

31:08
    A nyní jsou již v plném počtu.

30:53
    Hosté při první příležitosti vyhazují.

30:16
    Kumpoštův golfák mine hradeckou klec o dobrý metr.

29:06
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Junek – 2 min., sekání).

29:06
    A druhý. Nutno uznat, že se Hradec v útoku činí. Možná ale až moc, Sparta si zahraje další přesilovku.

28:48
    Další úspěšný zákrok sparťanského gólmana!

28:36
    Morong to zkouší na Švehláka střelou příklepem, ale trefuje pouze jeho nastavené betony.

27:37

26:51
    Na ledové ploše zatím neprobíhá nic, co by stalo za řeč. Ani jeden ze soupeřů se nedokáže na delší dobu usadit ve vlastní útočné třetině a po střelách není vidu ani slechu.

25:11
    Bieniek nahazuje na bránu, hra je ale okamžitě přerušena. Švehlák přichází při obraně vlastního brankoviště o svoji masku.

24:50
    Vacek zastavuje dojíždějící puk o svoji hůl na hra je přerušena.

23:49
    Vacek musel být nyní velmi pozorný. Před jeho tři tyče dojíždělo hned několik hráčů a v nastalém zmatku nebylo jisté, kdo vlastně má puk na hokejce. Zatoulaná černá pryž ale nakonec zapadla pod jeho lapačku.

23:09
    Z téhle přesilovky nic nekápne. Sparťané jsou v plném počtu.

22:35
    Janoušek vsází na střelu ramenem z vrcholu kruhů, nakonec je ale jen slyšet zadunění Švehlákových betonů.

21:09
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vitouch – 2 min., krosček).

20:54
    Hosté hrají v plném počtu.

20:52
    Morong zlikvidoval jednu ze sparťanských přihrávek a sám ujel před Švehláka. Sparťanského brankáře pak kotoučem polechtal na plastrónu.

20:02
    Hosté rozehrávají druhou třetinu ve vlastním oslabení. Podaří se Spartě posunout se do vedení?

20:01

První třetina nám nabídla docela slušnou přestřelku, co myslíte? Jako první se po střele Vojtěcha Síly prosadila hradecká Lvíčata, která se o malou chvíli dostala do vedení dvou branek. I o druhý z gólů se postaral výše jmenovaný.

Sparťané hráli v prvních minutách poměrně neefektivně. Jakékoliv tvoření nebo snahu z jejich strany Hradec pohotově bořil. Až dvě inkasované branky domácí probraly k činu. Pohotová reakce přišla z hokejky Marcela Barinky a Patrik Prymula poté dokonal to, čemu Barinka vytvořil základy, tedy vyrovnání.

Utkání se zatím vyvíjí poměrně odlišně, pokud jste nahlédli do preview tohoto online přenosu. Sparta vyhrála oba předchozí zápasy s rozdílem minimálně šesti branek. Nyní nás možná čeká vyrovnaný souboj.

20:00

18:52
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kašpar – 2 min., podražení).

18:44
    Ve třetině Sparty byl nyní velmi aktivní Soukup, který se už už měl ke střele. Směrem k brance na jeho střelu ale čekaly položené hokejky domácích obránců a mladý Lev svůj úmysl raději přehodnotil.

17:55
    Končí zakázaným uvolněním Sparty a puk se tudíž před domácího gólmana vrátí.

17:34
    Další vhazování před Švehlákem.

16:57
    Hosté jsou v obklíčení. Aktivní je Prymula, který se snaží překonat Vackovy betony podruhé, ale tentokrát se musí obejít bez úspěchu.

15:56
    Se Zálišovou střelou z mezikruží si Švehlákova vyrážečka hravě poradila.

13:42
    Nejproduktivnější trio mladšího dorostu Sparty usměrňuje rozdivočelého soupeře. Střelcem vyrovnávací branky je PATRIK PRYMULA. Asistence: Erik Čermák, Marcel Barinka.

12:19
    Blesková odpověď z hokejky MARCELA BARINKY končí až za Vackovými betony! Bez asistence.

11:58
    Hradec právě vstřelil branku!
    VOJTĚCH SÍLA posouvá svůj tým do vedení 0:2, když sjíždí po hranici pravého kruhu a zakončuje mezi Švehlákův beton a boční tyčku. Brankář sice předvedl pohotový rozklek, puk se ale stačil posunout až za hraniční čáru brankoviště a gólman jej tak pouze odrazil ven. Brankář Lvů je si z dnešního zápasu odveze bod za přihrávku! Asistence: Matěj Morong, Denis Vacek.

11:30
    Hosté mají nyní ze hry podstatně víc. Sparta se k větším akcím nedostává a nakonec je pískáno i zakázané uvolnění domácího týmu.

10:38
    A Klimo vyhazuje. Ke své smůle ale ne na dlouho.

09:45
    Hradec opět kombinuje před Švehlákem.

08:51
    Jakub Najman se snažil propracovat se s kotoučem až za středovou čáru. U hrazení jej ale srazil jeden z bránících Lvů a sparťan tak raději střídá.

07:55
    Janda se snažil na modré čáře překazit jednu ze soupeřových nahrávek, což se mu i podařilo, ale za cenu ofsajdu.

07:41
    Je pískán další icing hostujícího týmu.

06:29
    Tohle byl opravdu rychlý přesun z vlastní třetiny! VOJTĚCH SÍLA ubruslil středním pásmem bránícím se sparťanům a střelou z nízkého úhlu zakončil mezi štěrbinu u pravého růžku brankové konstrukce. Asistence: Vojtěch Záliš.

06:13
    Janouškova dlouhá přihrávka nic nezměnila. Stále se hraje v hradecké třetině.

04:49
    Rubeš si říkal u bočního mantinelu o přihrávku. Nakonec z toho byl ale jen další souboj o kotouč, hradečtí byli u hrazení připraveni.

03:48
    Sílovi se podařilo prodrat se až do prostoru kruhů na vhazování. Než se ale stačil napřáhnout se svojí hokejkou, zpacifikoval jej jeden z bránících sparťanů.

03:15
    Hosté se brání za cenu icingu. Vhazování po levé Vackově ruce.

02:21
    Gluzmanovi se podařilo ujet z prostoru mezikruží, na střelu ale už nezbyl čas.

01:37
    Obadal bojuje sám v rohu kluziště, dva protihráči jsou ale nad jeho síly.

00:33
    Po úvodním buly Hradec vyhazuje z vlastní třetiny, Matouš Najman ale puk dojíždí jako první a vrací jej zpátky před Vacka.

00:01

Rozbruslení pomalu končí a hráči se postupně řadí na modrých čarách.

Začátek utkání se o malou chvíli posune. Na ledě ještě probíhá rozbruslení obou týmů.

HC Sparta Praha: Švehlák (Krbeček) – Bureš, Truhlář, Najman J., Kumpošt – Prymula, Mácha, Klimo, Čermák, Barinka, Rajgl, Šubert, Rubeš, Slavíček, Obadal, Vitouch, Najman M., Gluzman, Guryevskiy.

Mountfield HK: Vacek (Sajdl) – Pelda, Heligr, Řehák, Junek, Naar, Janoušek, Perička, Bieniek – Šedivý, Hynek, Soukup, Kašpar, Síla, Záliš, Janda, Morong.

Rozhodčí: Slavík – Svoboda, Buček.

Summa summarum – Sparťané vévodí většině kategorií týmových statistik celé soutěže. Jejich přesilovky jsou jednoznačně nejúspěšnější, ovšem tady pozor. Hradec má nejlépe ubráněná oslabení. Vzhledem k tomu, že mladí Lvi jsou nejtrestanější družinou, měli nespočet příležitostí se naučit tuhle situaci dobře zvládat.

Mladší dorostenci Sparty nejsou produktivní pouze během přesilovek, ale i jejich mimo ně. Co do počtu střel jich ze všech týmů vysílají nejvíc. Zároveň jejich projektily patří mezi ty nejúspěšnější. Není tedy divu, že druhým nejlepším nahrávačem soutěže je Erik Čermák a třetím nejlepším kanonýrem Marcel Barinka. Ten je společně s Patrikem Prymulou na čtvrtém a pátém místě kanadského bodování ligy.

Sparťané jsou s 82 body jednoznačně první a abychom mohli jejich sílu prezentovat ještě detailněji, podívejme se na lídry ostatních skupin nadstavby:

ELIOD ELMD, 2. část.
    Skupina A – Sparta, 28 zápasů (26-2-0-0) – 82 b.
    Skupina B – Třinec, 27 zápasů (18-3-2-4) – 62 b.
    Skupina C – Kladno, 27 zápasů (15-0-1-11) – 46 b.
    Skupina D – Liberec, 28 zápasů (13-4-1-10) – 48 b.
    Skupina E – Přerov, 28 zápasů (12-2-4-10) – 44 b.

Přehled předcházejících vzájemných zápasů:

1:8
    (0:3, 0:1, 1:4)

II/6, sobota 7. 1. 2017
    Branky a nahrávky: 48. Soukup (Záliš) – 5. Rubeš (Vitouch, Klimo), 13. Čermák (Kumpošt, Prymula), 20. Rubeš (Kumpošt), 29. Rubeš (Slavíček, Bláha), 45. Bláha (Guryevskiy), 53. Barinka (Čermák), 54. Vitouch (Rubeš, Slavíček), 58. Prymula (Čermák, Barinka). Rozhodčí: Horinek – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 23:53. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8.

Ohlasy trenérů
    Petr Luštinec (Mountfield HK): Nehráli jsme dobře. V první třetině jsme sice měli nějaké šance, šli jsme tam do přečíslení dva na jednoho, ale nedokázali jsme si s tím poradit, i když to na tréninku pilujeme. Měli jsme i trestné střílení, ale to jsme také neproměnili. Možná by ten zápas vypadal jinak, kdybychom tyhle šance dali. Ale pro nás je to kruté, prohrát 1:8. Musíme na tréninku znovu začít opakovat věci, které chceme hrát a přenášet je do zápasu. To si ti kluci musí uvědomit. Musíme jít poctivě krůček po krůčku a uvidíme, zda se nám to zúročí či ne.

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): Zápas s Hradcem je pro nás vždy velká výzva. V první třetině to nebylo úplně ono z naší strany. Soupeř měl na začátku třetiny šance, několik přečíslení. My jsme měli štěstí, že jsme branku nedostali a naopak sami vytěžili z minima maximum. Rozhodla třetí branka, která padla ke konci první třetiny, to byl podle mě rozhodující faktor. Druhá třetina byla už z naší strany lepší, řekli jsme si, co chceme hrát a kluci to perfektně plnili, stejně tak i ve třetí. Klukům velká gratulace a dík.

7:1
    (1:1, 3:0, 3:0)

II/1, neděle 27. 11. 2016
    Branky a nahrávky: 13. Gluzman (Rubeš), 23. Rubeš (Gluzman, Barinka), 26. Pšenička (Vitouch), 32. Pšenička (Bureš), 41. Pšenička (Vitouch), 45. Prymula (Barinka, Najman), 59. Obadal (Gluzman, Rubeš) – 15. Müller (Morong, Síla). Rozhodčí: Jaroš – Zháňal, Kučera. Vyloučení: 3:3, navíc Morong (MHK) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 24. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.

Aktuální statistika Mladší dorost MOUNTFIELD HK

Nejproduktivnější útočník: Matěj Morong 14 bodů (4+10).
    Nejproduktivnější obránce: Szymon Bieniek 4 body (3+1).
    Nejlepší střelec: Matěj Morong 4 góly.
    Nejlepší nahrávač: Matěj Morong 10 asistencí.
    Využití přesilových her: 16,36 %.
    Ubráněná oslabení: 87,80 %.
    Vstřelené góly v oslabení: 4.
    Trestné minuty celkem: 405.
    Nejtrestanější hráč: Matěj Morong 14 TS.
    Brankáři: Denis Vacek (89,26 %), Jakub Tichý (92,00 %), Tomáš Sajdl (88,89 %).

Zatím poslední odehrané utkání:

4:1
    (1:0, 3:1, 0:0)

28.kolo, neděle 15.1.2017
    Branky a nahrávky: 4. Nedomlel (Morong), 25. Kašpar (Junek), 27. Junek (Záliš), 40. Janda (Kašpar) – 34. Krchňák (Pětník). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 42:35.

Pět zápasů mladší dorostenci marně hledali na své soupeře vítězný recept, v neděli ho však konečně našli. Podruhé v sezóně se Hradečtí střetli s letňanskými Letci a stejně jako v prvním případě, i tentokrát vytěžili z duelu tři body. Důležitou roli hrála prostřední třetina, v níž si Lvi vypracovali náskok 3:0. Letňanští pak sice snížili, ještě před druhou přestávkou si ale domácí vzali svůj tříbrankový náskok zpět. Skóre 4:1 pak udrželi až do závěrečné sirény a mohli tak oslavit tříbodovou výhru.

Pozn.: Statistiky jsou pouze za nadstavbovou část sezony, nikoli kompletní.

Aktuální statistika Mladší dorost HC SPARTA PRAHA

Nejproduktivnější útočník: Erik Čermák 25 bodů (8+17).
    Nejproduktivnější obránce: Marek Bláha 9 bodů (1+8).
    Nejlepší střelec: Marcel Barinka 12 gólů.
    Nejlepší nahrávač: Erik Čermák 17 asistencí.
    Využití přesilových her: 35,11 %.
    Ubráněná oslabení: 86,55 %.
    Vstřelené góly v oslabení: 5.
    Trestné minuty celkem: 309.
    Nejtrestanější hráč: Erik Čermák 31 TS.
    Brankáři: Štěpán Švehlák (87,18 %), Jan Škorpík (94,90 %), Michal Černý (89,83 %).

3:5
    (1:2, 2:1, 0:2)

II/3, úterý 17. 1. 2017
    Branky a nahrávky: 4. Hlaváč (Pinkas, Vlček), 23. Adamec (Krchňák, Bespalchenko), 31. Bespalchenko (Krchňák) – 2. Gluzman (Vitouch, Rubeš), 5. Barinka (Čermák, Prymula), 39. Čermák (Bureš, Truhlář), 43. Barinka (Prymula, Kumpošt), 60. Prymula. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:41.

V dohrávce třetího kola nadstavbové části ELIOD Extraligy mladšího dorostu zajížděli sparťané na led pražských Letňan. Parta kolem kapitána Marcela Barinky šla v utkání dvakrát do vedení, domácí však po svém vzepětí otočili průběh zápasu na 3:2. Svěřenci trenéra Jaroslava Nedvěda se nevzdali a dalšími třemi vstřelenými brankami si zajistili vítězství, když svého soka přetlačili poměrem 5:3.

Projektu "Týden Hokeje" se účastní i HC Sparta Praha. Akce startuje v neděli 29. ledna od 10:00 v pražské Tipsport Areně. Přijďte s dětmi i Vy!

Přeji hezký den vám všem! Na mladší dorostence Sparty čeká ještě rovných deset nadstavbových utkání a i v této části se jejich čísla pouze zelenají. S hradeckým Mountfieldem je čeká třetí, předposlední, zápas a je třeba zmínit, že v těch předešlých jej sparťané pokaždé suverénně porazili. Pojďme se nyní podívat na aktuální formu obou týmů!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petra Pilbauerová

Branky a nahrávky: 13. Barinka, 14. Prymula (Čermák, Barinka), 46. Čermák (Kumpošt, Prymula), 54. M., 60. Čermák (Barinka, Švehlák) – 7. Síla (Záliš), 12. Síla (Morong, Vacek)