Barys – Minsk 5:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Riga 4:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jokerit 2:3 (kon.)
Magnitogorsk – Petrohrad 5:4 (5:4 po s.n.) | Čeljabinsk – Čerepovec 1:0 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:5 (kon.)
Spartak Moskva – Soči 1:3 (kon.) | HC Slovan – Viťaz 1:6 (kon.)

Vojtěch Polák (SEV) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:23
    Jakub Kovář (SEV) 24 zák., 1 gól, 95,8% (17:21:50)

Statistiky: Střely: 47-50; Střely na bránu: 24-26; Vhazování: 28 – 22; Zablokované střely: 14-13; Hity: 8-10; Fauly: 2-5; Trestné minuty: 6-12.

Utkání mezi Traktorem a Severstalem bylo velice vyrovnané a oba týmy se dostaly k obrovskému množství střel, ujala se ovšem jen jedna, když se v první třetině prosadil krásnou střelou z mezikruží český útočník Jiří Novotný a společně s Pavlem Francouzem, který vychytal čisté konto, se podepsal pod nejtěsnější možnou výhru Čeljabinsku. Konečný výsledek: Traktor Čeljabinsk 1 Severstal Čerepovec 0.

59:33
    Nikolaj Stasenko dostal dvě minuty za nedovolené bránění, což zřejmě znamená konec naději Sevestalu.

59:20
    Sergej Lapin se vrátil zpět na led a Traktor Čeljabinsk hraje v plném počtu.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:20
    Sergej Lapin dostal v závěru utkání dvě minuty za vysokou hůl a Traktor má šanci rozhodnout!

55:34
    Hosté se dostali během třetí třetiny k sedmi střelám, jenže Pavel Francouz dnes chytá skvěle a drží těsné jednobrankové vedení svého týmu. Vychytá nulu?

55:00
    Čerepovec je stále mírně aktivnější, vyrovnávací gól je ale v nedohlednu. Střely na bránu: 4-7.

53:12
    Derek Roy a na opačné straně Alexandr Avcin patří mezi nejaktivnější hráče svého týmu, když se během dosavadního průběhu utkání dostali shodně ke čtyřem střelám na bránu, zatím se ale ani jeden neprosadil.

52:37
    Traktor Čeljabinsk vyrazil do rychlého protiútoku a Arťom Peňkovskij hledal pěknou přihrávkou rozjetého Jiřího Novotného, český útočník ale na puk nedosáhl.

51:28
    Utkání mezi Traktorem a Severstalem se blíží neúprosně ke konci a zatím jsme byli svědky stále jen jednoho gólu, který vstřelil v první třetině Jiří Novotný.

50:59
    Alexandr Černikov napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou zablokoval dobře postavený obránce hostujícího celku Nikolaj Stasenko.

49:05
    Derek Roy se vzápětí dostal do zakončení znovu, jenže jeho střela byla nepřesná a zamířila mimo.

48:25
    Derek Roy vyslal směrem na Jakuba Kováře nepříjemné nahození, český brankář byl ale připraven.

47:38
    Maxim Jakuceňa se řítil do samostatného úniku, jenže na výtečného Jakuba Kováře vyzrát nedokázal! Útočník Traktoru Čeljabinsk nevyužil další obrovskou šanci a jeho tým vede 1:0.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 14. Novotný (Roy, Tridčikov)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Borodkin, N. Bělov, Děnisov, Kolcov, Šinin, Žuldikov, Mamajev, A. Petrov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Pestunov, Šarov, Peňkovskij – Novotný, Roy, Tridčikov – J. Petrov, Černikov, Šolochov.
    Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Masuhr, Kudako, Jevsejenkov, Stasenko, D. Ježov, Wilson, Sizov – P. Černov, Kagarlickij, V. Polák – Vovčenko, Trubačjov, Truňov – Avcin, Kodola, Lapin – Mons, Karlin, Monachov – Chacej.

Rozhodčí: Sergei Kulakov, Anton Lavrentjev. Čárový Dmitry Golovljov, Roman Šichanov