Boston – Toronto 5:6 (kon.) | Buffalo – Ottawa 4:0 (kon.) | Tampa – Anaheim 3:2 (3:2 po s.n.)
NY Islanders – Carolina 4:5 (po pr.) | Columbus – New Jersey 1:5 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Dallas – Chicago 3:5 (kon.) | Nashville – Detroit 0:1 (kon.) | Vancouver – Minnesota 3:6 (kon.)
San Jose – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.) | Washington – Los Angeles 5:0 (kon.) | Montreal – Edmonton 0:1 (0:1 po s.n.)
NY Rangers – Calgary 4:3 (kon.)
Vancouver Canucks
3:6 (1:2, 2:3, 0:1)
Minnesota Wild
Neděle 05.02.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vancouver a Minnesota, dva týmy, které se v letošní sezóně NHL nachází v naprosto odlišné formě. Zatímco Wild vedou Západní konferenci o tři body před San Jose Sharks a Centrální divizi o čtyři před Chicagem, Vancouver Canucks se po sérii špatných výsledků dere tabulkou směrem vzhůru a v Pacifické divizi bojuje o divokou kartu zajištující účast v playoff s Calgary.

Vancouver Canucks:

Do sestavy Vancouveru se proti Minnesotě vrátí útočník Jannik Hansen, který vynechal posledních sedmnáct zápasů kvůli vymknutému kolenu a pokusí se Canucks pomoci ukončit sérii dvou porážek v řadě. Hansen v minulé sezóně vstřelil 22 gólů, což je jeho nejvyšší počet gólů v kariéře NHL během jedné sezóny, a proti MInnesotě by měl nastoupit v první útočné formaci po boku Daniela Sedina a Henrika Sedina.

Minnesota Wild:

Útočník Alex Tuch byl povolán do Minnesoty z Iowy hrající American Hockey League a v zápase proti Vancouveru ho čeká debut v NHL! Dvacetiletý útočník hrál během ranního rozbruslení po boku Erica Staala a Zacha Pariseho. Alex Tuch byl Wild draftován v roce 2014 jako číslo 18 a v dresu Iowy vstřelil během 34 zápasů 11 gólů, ke kterým přidal stejné množství asistencí. Minnesota se v Rogers Areně pokusí odčinit vysokou porážku 5:1 od Calgary.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

30.11.16 Vancouver Canucks – Minnesota Wild 5:4

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, Trjamkin, Larsen – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Eriksson – Bärtschi, Horvat, Burrows (A) – M. Granlund, B. Sutter, Hansen – B. Gaunce, Chaput, Skille. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Folin, Reilly – Parise (A), E. Staal, Dalpe – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Niederreiter, Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Coyle. Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Wes McCauley, Graham Skilliter. Čároví: Shane Heyer, Lonnie Cameron.

Hokejisté obou týmů jsou seřazeni na modrých čarách a sami diváci zpívají kanadskou národní hymnu!

00:01

00:01
    Mikko Koivu vyhrál úvodní vhazování zápasu a Minnesota jako první může udeřit.

01:18
    Eric Staal napřáhl na levém křídle k prudké střele po ledě, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Ryan Miller ji ale po teči svého spoluhráče Brandona Suttera levým betonem vykopl mimo!

01:23
    Debutující Alex Tuch se dostal v blízkosti pravé tyče k dorážce, jeho pokus ale skončil v náruči Ryana Millera.

02:05
    Brendan Gaunce vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zamířila vedle bližší levé tyče.

02:59
    Mikael Granlund vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování zápěstím a Ryan Miller po dalším zákroku přerušil hru. Wild vstoupili do zápasu mnohem lépe.

04:21
    Alexandre Burrows se dostal po zablokované střele z pravého křídla před bránou do obrovské šance, jeho následná střela ale zamířila vedle levé tyče! Canucks mohli z ničeho nic udeřit.

05:32
    Alexander Edler zkusil na levém křídle vypálit od modré čáry, jeho následný pokus byl ale zablokován.

05:56
    Henrik Sedin se snažil prosadit v blízkosti levé tyče, Devan Dubnyk ale před ním puk sebral a ukryl v lapačce. Hra byla přerušena a zatím čekáme na gól.

06:07
    Tyler Graovac na levém křídle nabral rychlost, v blízkosti levé tyče mu ale puk sjel z čepele hole.

07:28
    Wild ze středního pásma nahodili puk na bránu Ryana Millera, který puk sevřel v náručí a poté rozehrál.

07:41
    Na opačné straně pálili Wild od modré čáry a puk mířil k levé tyči, Devan Dubnyk ale předvedl pěkný zákrok, po kterém puk ukryl ve své lapačce. Po přerušení hry následuje první krátká reklamní přestávka.

08:07
    Daniel Sedin vypálil z levého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk jeho táhlou střelu zápěstím vyrazil.

09:21
    Nikita Trjamkin na levém křídle vypálil od modré čáry a Devan Dubnyk jeho následný pokus vyrazil.

10:05
    Daniel Sedin se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jeho následná střela ale zamířila mimo a Devan Dubnyk překvapivě zasahovat nemusel!

10:56
    Střela Canucks byla přizvednuta a zamířila do ochranné sítě. V Rogers Areně dostává prostor další přestávka.

11:09
    Wild se po delší odmlce dostali ke slovu, Ryan Miller ale jejich střelu po ledě z levého křídla levým betonem vyrazil mimo tři tyče své brány.

11:38
    Alex Tuch nedokázal přesně rozehrát na levém křídle a jeho diagonální přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

11:50
    Brandon Sutter na pravém křídle od modré čáry nahodil puk podél hrazení za bránu Minnesoty, kam se vydal rychle Devan Dubnyk a po zastavení kotouče rozehrál.

12:17
    Wild se v blízkosti pravé tyče dostali ke střele, jejich následná slabá střela zápěstím ale byla sražena mimo.

12:34
    Daniel Sedin spěchal do levého rohu útočného pásma za pukem, jako první u něj ale byl Matt Dumba.

12:55
    Jason Zucker se před zakázaným uvolněním Canucks ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, Ryan Miller ale dokázal jeho prudkou bekhendovou střelu vyrazit!

13:01
    Minnesota právě vstřelila branku!
    MIKE REILLY po přihrávce Christiana Folina od modré čáry napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, která zamířila do bližšího levého horního rohu brány, a vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL! Asistence: Christian Folin a Jason Pominville.
    13:01 Mike REILLY - 0:1

13:47
    Charlie Coyle na levém křídle vypálil z levého kruhu pro vhazování a Ryan Miller puk sevřel v náručí.

14:48
    Do konce první třetiny zbývá odehrát necelých šest minut a Minnesota zatím potvrzuje roli favorita.

15:33
    Devan Dubnyk si snadno poradil se střelou Canucks z levého křídla a levým betonem puk vyrazil.

16:01
    Daniel Sedin v blízkosti pravé tyče plácl do pokutu a Devan Dubnyk puk vyrazil za bránu.

16:41
    Charlie Coyle na pravém křídle napřáhl z ostrého úhlu k prudké střele, se kterou měl Ryan Miller mírné problémy, nakonec ji ale nadvakrát zastavil!

16:55
    Alexandre Burrows na pravém křídle napřáhl ke střele, kterou Devan Dubnyk bez problému ukryl v náručí.

17:16
    Jason Zucker v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k jedovaté střele s příklepem, která zamířila těsně nad a odrazila se od hrazení do ochranné sítě!

17:52
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Jannik Hansen na levém křídle vybojoval puk a z vrcholu levého kruhu pro vhazování si sjel do mezikruží, kde napřáhl ke střele, která byla zablokována, vzápětí se ale dostal k dorážce BRANDON SUTTER a střelou letící těsně nad ledem puk o pravý beton Devana Dubnyka usměrnil k levé tyči! Asistence: Jannik Hansen.
    17:52 Brandon SUTTER - 1:1

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

19:35
    Ryan Miller dobře zasáhl levým betonem proti střele Jasona Zuckera z vrcholu levého kruhu pro vhazování a v blízkosti pravé tyče se dostal k dorážce MIKAEL GRANLUND, který puk bez problému zametl po ledě do prázdné brány – 1:2! Asistence: Jason Zucker a Matt Dumba.
    19:35 Mikael GRANLUND - 1:2

19:45
    Nikita Trjamkin fauloval ve středním pásmu u hrazení a dostal dvouminutový trest za sekání.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Brandon Sutter sice dokázal odpovědět necelé tři minuty před koncem první třetiny na první gól Mikea Riellyho v letošní sezóně NHL, jenže těsně před přestávkou vrátil Minnesotě v Rogers Areně ztracené vedení z dorážky Mikael Granlund. Skóre po první třetině: Vancouver Canucks 1 Minnesota Wild 2.

Druhá třetina začne přibližně v 5:12.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-12; Zablokované střely: 5-3; Vhazování: 42%-58%; Hity: 8-6; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

20:01

20:01
    Nikita Trjamkin sedí na trestné lavici a Wild v úvodu prostřední části dohrávají přesilovou hru, která potrvá 1 minuta 45 sekund. Hosté mají šanci navýšit vedení.

20:41
    Zach Parise z pravého křídla nahodil puk před bránu, kde se dostal k zakončení Nino Niederreiter, Ryan Miller ho ale s pomocí pravého betonu dokázal vychytat!

21:50
    Matt Dumba na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Ryan Miller měl co dělat, aby jeho pokus vytáhl mimo! Nakonec se mu to ale podařilo a vzápětí si poradil i s dorážkou Jasona Zuckera, který se dostal do šance v blízkosti pravé tyče.
    21:50 Nebezpečná střela Matta Dumby z ostrého úhlu.

22:37
    Wild na levém křídle vypálili od modré čáry a pozorný brankář Ryan Miller ukryl puk ve své náruči.

23:55
    Tyler Graovac narazil jednoho z hráčů Canucks v blízkosti levé tyče na bránu a dostal dvě minuty za krosček.

24:06
    MIKAEL GRANLUND vybojoval v obranném pásmu puk a levé straně ledové plochy se řítil do samostatného úniku, který v kruhu pro vhazování zakončil nádhernou střelou zápěstím a pod lapačkou Ryana Millera zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Wild v letošní sezóně NHL vstřelili v oslabení čtvrtý gól a vedou na ledě Vancouveru 3:1! Asistence: Matt Dumba.
    24:06 Mikael GRANLUND - 1:3

25:55
    Vyloučený Tyler Graovac je zpět na ledě a Canucks nesehráli přesilovou hru vůbec dobře.

27:12
    Vancouver se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, Devana Dubnyka ale žádný z domácích hokejistů propálit nedokázal! Následuje krátká reklamní přestávka.

27:21
    Christopher Tanev nebo Alexander Edler napřáhl na pravém křídle k prudké střele, která mířila těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči, Devan Dubnyk ji ale skvěle vyrazil pravým betonem!

28:22
    Nino Niederreiter se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, mezi betony ale Ryana Millera nepropálil!

28:34
    BO HORVAT na levém křídle z obranného pásma zavezl puk do útočného pásma, kde v pravém kruhu pro vhazování napřáhl po úžasném sprintu k nádherné střele zápěstím a nad pravým betonem Devana Dubnyka zamířil ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Philip Larsen.
    28:34 Bo HORVAT - 2:3

28:58
    Minnesotě se nepodařilo rozehrát a puk po nepřesné přihrávce zamířil na zakázané uvolnění.

29:30
    Jared Spurgeon na pravém křídle vypálil od modré čáry zápěstím a ZACH PARISE v blízkosti pravé tyče vložil do jeho střely hůl, od které se puk odrazil do bližšího horního rohu brány. Wild rychle odpověděli na gól Canucks a opět vedou o 2 góly! Asistence: Jared Spurgeon a Eric Staal.
    29:30 Zach PARISE - 2:4

30:06
    Mikael Granlund napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k nebezpečné střele, která mířila pod horní tyč, Ryan Miller mu ale zabránil vstřelit první hattrick v kariéře a puk vsedě fantasticky hrudí vyrazil mimo!

30:22
    Wild nebezpečně vypálili od modré čáry a jejich střela nad ledem mířila k levé tyči, Ryan Miller se ovšem stačil včas přesunout a puk ukryl ve svém náručí!

30:44
    Eric Staal napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k nebezpečné střele, která mířila k přední pravé tyči, Ryan Miller ovšem vytáhl další skvělý zákrok a puk ukryl v lapačce!

30:51
    Vancouver se ocitl pod tlakem a podél hrazení raději puk rychle vyhodil na zakázané uvolnění.

31:28
    Devan Dubnyk se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Vancouveru a vzápětí rychle rozehrál.

31:57
    Ryan Suter chtěl vypálit od modré čáry směrem na bránu, jeho pokus byl ale zablokován.

32:13
    Nino Niederreiter se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, jeho pokus ale skončil na pravém betonu Ryana Millera, který má dnes o práci rozhodně postaráno!

33:30
    Vancouveru se nepodařilo rozehrát a hra se po zakázaném uvolnění vrátila zpět před Ryana Millera.

34:46
    Jannik Hansen na pravém křídle napřáhl k jedovaté střele s příklepem, kterou Devan Dubnyk hrudí vyrazil mimo tři tyče a připsal si skvělý zákrok!

35:32
    Jannik Hansen vzápětí na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu, jeho střela ale byla tentokrát sražena mimo.

36:12
    Loui Eriksson se krásně uvolnil v blízkosti levé tyče a z úhlu vypálil bekhendem, jeho pokus ale neměl dobrou výšku ani razanci a skončil v náruči Devana Dubnyka!

37:04
    Charlie Coyle na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou sice Ryan Miller po rychlém zakleknutí nedokázal udržet, nikdo z Wild se ale nehnal k dorážce!

37:29
    Wild vytvořili před bránou Canucks obrovský závar, žádného z hráčů se ale nepodařilo Ryana Millera překonat!

38:19
    MIKKO KOIVU se prosadil v blízkosti pravé tyče po krásné kolmé přihrávce Mikaela Granlunda z kruhu pro vhazování, když krásnou střelou z téměř nulového úhlu zamířil do prázdné brány. Asistence: Mikael Granlund a Jared Spurgeon.
    38:19 Mikko KOIVU - 2:5

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:05
    Mikko Koivu dostal dvě minuty za hákování a Vancouver si zahraje v závěru druhé třetiny přesilovou hru.

39:17
    Canucks předvedli v blízkosti brány nádhernou kombinaci na jeden dotek a BRANDON SUTTER v blízkosti levé tyče ze vzduchu sklepl puk do sítě. Asistence: Sven Bärtschi a Daniel Sedin.
    39:17 Brandon SUTTER - 3:5

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Bo Horvat v prostřední části odpověděl na druhý gól Mikaela Granlunda v zápase po skvělém úniku, jenže po necelé minutě vrátil Wild dvoubrankové vedení Zach Parise, na jehož gól po krásné souhře navázal kapitán Mikko Koivu. Třiačtyřicet sekund před koncem druhé části ale padl ještě jeden gól. V přesilovce se trefil Brandon Sutter. Skóre po druhé třetině: Vancouver Canucks 3 Minnesota Wild 5.

Třetí třetina začne přibližně v 6:11.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-26; Zablokované střely: 8-5; Vhazování: 50%-50%; Hity: 19-9; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné min.: 2-4.

40:01

40:01
    V Rogers Areně právě začala závěrečná část utkání, do které Minnesota vstupuje s dvoubrankovým vedením.

40:56
    Matt Dumba ze středního pásma napálil puk za bránu Vancouveru poté, co pár okamžiků předtím pálil z mezikruží a prudkou střelou minul pravou tyč.

41:34
    Troy Stecher dobře vypálil od modré čáry, jeho následná střela ale byla těsně před bránou sražena mimo.

41:54
    Jason Zucker se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, ani nadvakrát nedokázal fantastického Ryana Millera překonat!

43:54
    Hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu a další dvě minuty ze třetí třetiny uběhly velice rychle.

44:36
    Jason Zucker na levém křídle protečoval puk do útočného pásma, Mikael Granlund ho ale nedokázal dojet a Vancouver se bez větších potíží ubránil.

44:50
    Hokejistům Minnesoty Wild se nepodařilo rozehrát a puk zamířil vedle pravé tyče na zakázané uvolnění.

44:59
    Puk se od Troye Stechera odrazil mimo ledovou plochu a hra byla znovu přerušena.

45:57
    Dnešní utkání sleduje 18212 diváků.

46:13
    Jeden z hráčů Wild na pravém křídle nabral rychlost a vypálil bekhendem, Ryan Miller ale šel rychle do kolen a puk ukryl ve svém náručí. Následuje komerční přestávka.

46:19
    Jannik Hansen nedokázal na levém křídle dopustil puk a proti Canucks se pískalo zakázané uvolnění.

46:37
    Vzápětí přichází další zakázané uvolnění, tentokrát ovšem na opačné straně Minnesoty Wild.

46:55
    Alexander Edler napřáhl na levém křídle ke tvrdé střele s příklepem, která byla zablokována.

47:21
    Alexander Edler se pokoušel vypálit bez přípravy v blízkosti vrcholu mezikruží, jenže zlomil hůl a jeho prudká střela s příklepem zamířila vedle levé tyče.

48:28
    Sven Bärtschi dokázal v levém rohu útočného pásma dobruslit puk a na chvíli ho udržet, hokejisté Vancouveru ale jeho práce nevyužili a k ničemu se nedostali.

49:06
    Michael Chaput na levém křídle vypálil do mantinelu a Devan Dubnyk puk ze vzduchu stáhl do lapačky.

50:19
    MIKAEL GRANLUND se dostal před bránou k odraženému puku, do kterého jednou rukou plácl, a kotouč se od jeho hokejky odrazil nad pravým betonem Ryana Millera ke vzdálenější levé tyči. Mikael Granlund zkompletoval svůj první hattrick v kariéře NHL a stal se prvním hráčem Minnesoty, který od roku 2002 nasázel do sítě Vancouveru během jednoho utkání tři góly! Před patnácti lety se to podařilo slovenskému útočníkovi Mariánovi Gáboríkovi. Asistence: Jason Zucker a Mikko Koivu.
    50:19 Mikael GRANLUND - 3:6

51:12
    Canucks vytvořili před bránou Devana Dubnyka obrovský závar, v blízkosti levé ani pravé tyče se ale neprosadili.

51:21
    Jack Skille na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a jeho střela skončila v náruči Devana Dubnyka.

52:08
    Zach Parise vypálil na pravé straně útočného pásma z ostrého úhlu a jeho krásná střela mířící pod horní tyč se od bližší pravé tyče odrazila zpět do hry!

53:32
    Alexandre Burrows se neprosadil v blízkosti levé tyče a Minnesota vyhodila puk na zakázané uvolnění.

54:06
    Canucks se na pravém křídle dostali ke, která skončila v náruči Ryana Millera a hra po ní byla přerušena.

54:26
    Jason Pominville se dostal v blízkosti levé tyče ke střele, kterou Ryan Miller ukryl ve své výstroji.

54:26
    Nino Niederreiter se pustil do potyčky s Nikitou Trjamkinem a oba hráči dostali čtyřminutový trest. Niederreiter za sekání a hrubost, zatímco Trjamkin za nesportovní chování a hrubost.

55:08
    Canucks na pravém křídle pěkně vypálili od mantinelu a Devan Dubnyk jejich pokus pravým betonem vykopl mimo tři tyče brány!

56:56
    Jannik Hansen na pravém křídle prudce vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování ihned po vhazování a Devan Dubnyk jeho pokus fantasticky vyrážečkou vytěsnil do ochranné sítě!

58:48
    Devan Dubnyk vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Canucks a rychle rozehrál

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

Mikael Granlund se stal v neděli v noci v Rogers Areně od roku 2002 prvním hráčem Minnesoty, který do sítě Vancouveru vstřelil během jednoho utkání tři góly a svým prvním hattrickem v kariéře NHL rozhodl o hladké výhře svého týmu, na které se 24 zákroky podílel také skvělý brankář Devan Dubnyk. Konečný výsledek: Vancouver Canucks 3 Minnesota Wild 6.

Sharon and Carl Tuch made it to see @alextuch17 make his @NHL debut! #mnwild

Fotka zveřejněná uživatelem Minnesota Wild (@minnesotawild),

Statistiky: Střely na bránu: 27-39; Zablokované střely: 11-12; Vhazování: 53%-47%; Hity: 26-13; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 6-8.

1. Mikael Granlund (MIN) 3+1
    2. Mikko Koivu (MIN) 1+1
    3. Brandon Sutter (VAN) 2+0 (07:03:59)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 18. B. Sutter (Hansen), 29. Horvat (Larsen), 40. B. Sutter (Bärtschi, D. Sedin) – 14. Reilly (Folin, Pominville), 20. Mikael Granlund (Zucker, Dumba), 25. Mikael Granlund (Dumba), 30. Parise (Spurgeon, E. Staal), 39. M. Koivu (Mikael Granlund, Spurgeon), 51. Mikael Granlund (Zucker, M. Koivu)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Folin, Reilly – Parise (A), E. Staal, Tuch – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Niederreiter, Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Coyle. Hlavní trenér: Bruce Gaudreau.

Rozhodčí: Wes McCauley, Graham Skilliter. Čároví: Shane Heyer, Lonnie Cameron

Diváci: 18212