Sparta – Chomutov 3:2 (po pr.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 3:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:4 (1:3, 0:1, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 05.02.2017, 15:20 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • Tipsport extraliga • 45. kolo

50:04
    Oceláře teď při nástupu brzdí faul kapitána Zbyňka Irgla (TRI). Ten je potrestán dvěma minutami za podražení unikajícího Lakatoše ve středním pásmu.

45:28
    Tohle je dost možná poslední šance pro Oceláře se zápasem něco udělat. Jakub Valský (LIB) si odsedí dvě minuty za hákování a Třinec bude hrát ve čtyřech proti třem.

44:50
    Lašák udržel střelu M. Doudery a před brankou se strhla potyčka. Lukáš Derner (LIB) byl vyloučen na dvě minuty za hrubost, Cory Kane (TRI) byl potrestán dvěma minutami za hrubost a deseti minutami za shození rukavic. Menší trest Kanea odpyká Erik Hrňa, hraje se ve čtyřech.

30:01
    Netík si v rohu kluziště vykoledoval faul od Jakuba Valského (LIB), který je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Další přesilovka pro Třinec.

26:15
    Adamského akce byla zastavena ofsajdem, ale třinecký útočník byl následně nedovoleně atakován Adamem Jánošíkem (LIB). U mantinelu se okamžitě strhla mela. Jánošík byl potrestán na čtyři minuty za hrubost. Martin Adamský (TRI) obdržel pouze menší trest za stejný prohřešek. Jeden z Jánošíkových trestů odpyká Josef Mikyska, Třinec tedy bude po komerční pauze v početní výhodě.

21:20
    Lukáš Krajíček (TRI) si odsedí dvě minuty za hákování Valského. V liberecké výhodě musel Hrubec zasahovat proti projektilu Jánošíka.

15:39
    Třinec si zahraje svou první přesilovku. Dominik Lakatoš (LIB) byl potrestán dvěma minutami za hákování. Ve výhodě střílel Krajíček vedle.

06:30
    Bulíř se zbavil svých protihráčů a pádil si to s pukem před branku. Bohumil Jank (TRI) ho zezadu hákoval a odsedí si dvě minuty. První přesilovka Severočechů začne po komerční pauze.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 15. Redenbach (Petružálek, Klimenta), 48. Kreps (Nosek, M. Doudera), 60. Netík (TS) – 3. J. Stránský (Bližňák), 9. Valský (Radivojevič, R. Šimek), 18. Vantuch (J. Stránský), 23. R. Šimek (Radivojevič)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Jank, Krajíček, M. Doudera, Nosek – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Netík – Redenbach, Klimenta, Petružálek (A) – Cienciala, Marosz, Hrňa.
    Trenér: Vladimír Kýhos.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Ševc (A), Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Plutnar – Lakatoš, Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – Bartovič, Mikyska, Svačina – Vantuch, Bližňák, Stránský.
    Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Daniel Konc – Jaromír Bláha, Josef Špůr

Diváci: 4 736 (91 % celkové kapacity)