Barys – Omsk 1:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 1:4 (kon.) | Ufa – Toljatti 4:2 (kon.)
Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 (0:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (kon.)
Minsk – Kazaň 3:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Chabarovsk 3:5 (kon.)
Petrohrad – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Riga – Nižněkamsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Salavat Julajev Ufa
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Lada Toljatti
Sobota 18.02.2017, 12:30 • Ufa Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

SALAVAT JULAJEV UFA

Domácí hokejisté mají před posledním kolem jistotu postupu do playoff, avšak dnes by pro klid potřebovali získat plný počet bodů. V tabulce Východní konference by totiž Ufa mohla spadnout z šestého na osmé místo, což by znamenalo těžký vyřazovací boj proti Magnitogorsku či Omsku. Z posledních deseti zápasů ale Salavat prohrál hned devětkrát a velmi nepovedenou pasáž základní části ukončil až vítězstvím v dosud posledním zápase.

LADA TOGLIATTI

Oproti domácím jsou na tom hosté výrazně hůře a na předposlední pozici Východní konference mají jistotu, že nepostoupí do playoff. Druhý nejčastěji inkasující celek konference navíc nemá dobrou formu, když z deseti zápasů vyhrál jen dvakrát. V tomto ohledu je to tedy srovnatelné s domácími. Z posledních tří zápasů má navíc Lada trestuhodné skóre 13:6!

Lada Togliatti

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Arzamascev, Gončarov, Kornějev, Loginov, Lepistö, S. Garejev, Kuljaš – Lisin, M. Majorov, Mertl – Malcev, M. Vorobjov, Chripunov – I. Grigorenko, Paršin, D. Makarov – A. Lazarev, Kaprizov, Korotkov – Kotljarevskij.

Lada Togliatti: I. Ježov (Masalskis) – Aronson, Sotnieks, Gurkin, Kostromitin, Maleňkich, Korjagin, Morenec – V. Komarov, A. Ivanov, Valujskij – Bělousov, Šenfeld, Zernov – Děmagin, Rybin, Achmetov – Bočarov, V. Strelcov, Sulejmanov – Rakhimullin.

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Ivan Fetejev – Tornike Kučava, Nikita Novikov.

00:01

00:22
    Domácí utkání zahajují velmi rozvážně a zatím kombinují jen v blízkosti svého brankáře. Lada vyčkává ve středním pásmu.

01:16
    Nadále se hraje poměrně opatrně. Více ze hry mají hokejisté Salavatu, nicméně k ohrožení Ježova se zatím nedostali.

02:43
    K vidění bude první přesilová ha zápasu. Za podražení je vyloučen Maxim Rybin (TOG).

03:11
    Úvod přesilové hry Ufě moc nevychází. Hosté kotouč v pohodě vyhazují přes všechny čáry.

03:59
    Jeden z domácích se sice dostal ke střele od modré čáry, ale za byla zablokována hned prvním hráčem soupeře.

04:24
    Tentokrát už zakončení Kuljaše prošlo až k Ježovovi, jenž musel zasáhnout pravým betonem. Následně se kotouč zjevil na střídačce Lady.

04:36
    Další zakončení v přesilové hře Ufy obstaral Korotkov, který zkoušel štěstí střelou z pravého kruhu. Puk však zastavil jeden z blokujících hostů.

04:43

05:26
    Lada se poprvé v utkání prodrala až do blízkosti Niklase Svedberga. Ten ale nakonec nemusel zasahovat.

05:58
    Hodně nejistou rozehrávkou teď Svedberg daroval kotouč soupeři, nicméně na následnou přihrávku zpoza brány nereagoval nikdo z hráčů Lady.

06:26
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Ani na přihrávka zpoza brány hostujícího gólmana však nenašla adresáta.

07:11
    Ufa se už několik desítek vteřin drží u kotouče a snaží se vrátit do útočného pásma. Zatím bez výsledku.

07:36
    Po rychlé stahovačce zprava vypálil Enver Lisin, který ale opět trefil jen obránce Lady. Zakončení jsou zatím poměrně nevydařené.

08:28
    Po souboji u mantinelu se sice ke kotouči dostali hosté, ale ti touš znovu rychle odevzdali domácím. Ufa střídá a poté rozjede útok z vlastního pásma.

08:58
    Z rohu kluziště se puk odrazil do brankoviště, které hájí Ilja Ježov. Dva domácí hokejisté se okamžitě drali před bránu, nicméně gólman Lady hru v pohodě přerušil.

09:01
    Denis Makarov zakončoval hned z buly po pravici hostujícího gólmana. Ježov byl ale bleskově na ledě a schoval puk mezi betony.

10:03
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    Tak to je velmi nešťastný gól pro domácí celek. Svedberg si sice poradil se Sotnieksovou střelou od modré čáry, ale kotouč vyrazil pouze do jednoho z rozhodčích. Puk se tak rázem zjevil před DENISEM ZERNOVEM a ten bekhendem zakončil za přesunujícího se gólmana Ufy. Asistence: Kristaps Sotnieks, Georgij Bělousov.
    10:03 Denis ZERNOV - 0:1

10:32
    Kaprizov se zničehonic zleva dral k Ježovovi, ale těsně před zakončením byl faulován. Bude z toho samostatný nájezd?

10:32
    Nikoliv. Gleb Korjagin (TOG) tak dostává dvě trestné minuty a odpočine si na lavici hanby. Připomenu, že jeho proviněním bylo hákování.

11:06
    Domácí sice okupují útočné pásmo, ale nějaké pořádné zakončení dosud nepřišlo. Přesilové hry Ufy zatím nejsou moc nebezpečné.

11:59
    Ilja Ježov bez problémů přikryl volně klouzající kotouč, jenž mířil do jeho brankoviště. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

12:32

13:11
    Zakončení Andreje Ivanova se odrazilo až do ochranné sítě. Následuje druhá komerční přestávka této třetiny.

14:27
    Samozřejmě se již pokračuje ve hře. Paršin si to namířil do útočného pásma, kde získal puk od Majorova. Slabým nahození však Ježova neohrozil.

15:17
    Ufa dostala puk za bránu Ilji Ježova, kde srdnatě bojuje Mertl, nicméně zdá se, že hosté budou mít navrch.

15:56
    Bylo tomu tak a nyní už se hra přesunula až do blízkosti Niklase Svedberga. Ani ten ale nemusel zasahovat.

16:28
    Domácí se nyní ne a ne dostat do potřebného tlaku. Mezitím se výrazně přiblížil konec první třetiny, z které zbývá odehrát už jen nějaké tři a půl minuty.

17:09
    Kapitán Ufy Igor Grigorenko měl hodně prostoru na pravé straně. Dostal se až ke kruhu v útočném pásmu, ale poté vypálil jen do Ježova.

17:43
    Velmi šikovně se za bránou soupeře uvolnil Denis Paršin. Na přihrávku do střelecké pozice už se ale domácí útočník nezmohl.

18:18
    Jedovatým zakončením z levé strany to zkusil jeden z hostujících hokejistů. Svedberg zasáhl ramenem, avšak poté ještě gólmanovi museli pomoct obránci.

18:36
    Maxim Majorov se výborně dostal mezi kruhy a okamžitě zakončoval do horní část brány. Svižnou střelou však trefil jen rameno gólmana.

19:22
    Hodně rychle si to do útočného pásma namířil Semjon Valujskij. Po manévru však za sebou zapomněl kotouč a Svedberg mohl zůstat v klidu.

19:39
    Na druhé straně se sice ke střele dostal Kuljaš, avšak Ježov opět bez větších problémů zasáhl. Zdá se, že tato třetina skončí vítězstvím Lady.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka zápasu je minulostí a spokojenější jsou zatím hosté. Lada sice ani zdaleka nebyla střelecky aktivnější, ale díky šťastnému odrazu od rozhodčího se v 11. minutě prosadil Denis Zernov. Na tuto trefu tedy domácí zatím ani přes dvě velmi slibné příležitosti a dvě přesilové hry nedokázali reagovat. Nicméně rozhodně je Salavat lepším týmem a hosty drží především Ilja Ježov!

Střely na bránu po 1. třetině

Salavat Julavej Ufa – 12
    Lada Togliatti – 5

Další třetina začne přibližně v 13:21.

20:01

20:26
    Vyhození hostujícího celku sice doletělo až za brankovou čáru u Niklase Svedberga, ale zakázané uvolnění se přesto nepíská.

20:38
    Naopak je icing po chvíli odpískán domácím hokejistům. Vhazovat se bude po levé ruce Svedberga.

21:07
    Fanoušci se snaží povzbudit své domácí oblíbence, nicméně ti nyní hrají pouze ve vlastní pásmu.

21:44
    Togliatti puk vrací jen k obráncům domácího celku. Ti ale nikam moc nespěchají a ani nemají prostor na založení nějakého pořádného útoku.

22:09
    Až teď na Ježova letěla střela od modré čáry. Tvrdý projektil z hole Arzamasceva však nemířil do prostoru brány.

22:50
    Ufa se dostala až do blízkosti hostujícího gólmana, nicméně nakonec jsme přesto nebyli svědky finální přihrávky do střelecké pozice.

23:16
    Po zakázaném uvolnění domácích se Lada usadila v útočném pásmu. Výsledkem byla Gurkinova střela od modré čáry, která však nebyla přesná.

23:32
    Grigorenko se sice hodně zlobí a štěká po rozhodčím, ale s odpískaným ofsajdem už nic neudělá. Nutno říci, že se jednalo o velmi těsnou záležitost.

24:09
    Parádní střelou se po manévru mezi kruhy prezentoval Denis Paršin. Jeho svižné zakončení bránu minulo jen o pár centimetrů a následně z dorážky neuspěl ani Grigorenko!

24:27
    Rybin puk šikovně nahazoval z pravé strany, nicméně touš prošel předbrankovým prostorem až do rohu kluziště.

24:51
    Čárový rozhodčí ukazuje, že na ledě bylo v jednu chvíli šest hostujících hokejistů. Dvouminutová přesilová hra ve prospěch Ufy.

25:21
    Potřetí během krátkého časového úseku teď hosté vyhodili puk aspoň do středního pásma. Úvod přesilové hry domácím nevychází.

25:39
    Ufa právě vstřelila branku!
    Teď ale máme vyrovnáno! SAMI LEPISTÖ na modré čáře na chvíli půjčil kotouč Grigorenkovi, ale ten domácího obránce rázem oslovil přesnou přihrávkou. Následná střela z prvního doteku prolétla až k Ježovovi a tomu se puk pomalu prodral přes výstroj až za brankovou čáru. Asistence: Igor Grigorenko.
    25:39 Sami LEPISTÖ - 1:1

26:42
    Domácí se znovu po přechodu do útočného pásma tlačili do slibné střelecké pozice. Ježov byl ale tentokrát připraven!

27:35
    Salavat ještě chvíli pokračoval v tlaku, nicméně teď už je kotouč až u Svedberga. Lada se pro tuto chvíli ubránila.

28:32
    Střelou z levé strany to zkusil Kirill Kaprizov. Hosté ale rychle přenášejí puk do pásma domácího celku.

28:57
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z celků však nyní nemůže vyzrát na dobře chytající gólmany.

29:13
    Přesilovou hru si teď zahrají i hosté. Dvě trestné minuty za hákování totiž dostává Maxim Gončarov (UFA).

29:15
    Naprosto bleskově využitá přesilová hry Lady. Po vyhraném vhazování šel puk mezi kruhy na hůl STANISLAVA BOČAROVA, který vytáhl bleskovou střelu. Niklas Svedberg byl na ledě pozdě a podruhé v dnešním utkání kapituloval. Asistence: Viktor Komarov.
    29:15 Stanislav BOČAROV - 1:2

29:15
    Po druhém gólů hostujícího celku jde do brány Ufy Andrej Gavrilov. Svedberg má tedy odpracováno.

31:02
    Domácí hokejisté by jistě velmi rádi odpověděli na druhou branku soupeře, ale zatím se nedostávají do lepší střelecké pozice.

32:18
    A nyní Ufa získává přesilovou hrou. Za nebezpečný faul kolenem je potrestán Taylor Aronson (TOG).

32:51
    Sražené nahození od modré čáry se zjevil u Paršina, který pohotově střílel bekhendem. Ježov byl připraven!

32:55
    Velmi hloupý faul Kirilla Kaprizova (UFA), který se po vhazování pokusil dostat ke kotouči, avšak pomohl si jasně viditelným hákováním.

33:06
    V útočném pásmu se ke střele od modré čáry dostal hostující Gleb Korjagin, jenž kolem sebe měl hodně prostoru. Gavrilov zasáhl pravým betonem.

33:51
    Obrovská šance na vyrovnání! Mertl se dostal před brankáře soupeře, ale místo zakončení ještě hledal lépe postaveného spoluhráče a přihrávku poslal vedle brány.

34:18

34:58
    Nádherná akce domácích přináší vyrovnání! Korotkov získal puk na útočné modré čáře a poté si to namířil za Ježova. Zpoza brány pak fantastickou zadovkou našel MAXIMA MAJOROVA, který naprosto v pohodě zakončil do odkryté části brány. Asistence: Jevgenij Korotkov.
    34:58 Maxim MAJOROV - 2:2

35:19
    Domácí navíc získávají přesilovou hru. Za hákování je potrestán Sergej Děmagin (TOG).

35:58
    Jedovatá střela od modré čáry se zastavila někde před Ježovem, který však nakonec bez větších problémů zlikvidoval neposedný kotouč.

36:39
    Další nahození od modré už ani zdaleka nebylo nebezpečnějšího rázu. Přesto se hosté nedostávají z vlastního pásma.

37:19

38:02
    Jeden z domácích hokejistů se při snaze dostat se k odraženému kotouči srazil s Ježovem. Následovala šarvátka a bude se vylučovat.

38:04
    Na lavici hanby tedy usedá Michail Kotlarevskij (UFA) a Anton Morenec (TOG). Oba hokejisté se provinili hrubostí.

38:53
    Hra ve čtyřech na obou stranách vyhovuje spíše domácím hokejistům. Ti se drží v útočném pásmu, nicméně nějaká pořádná střela nepřichází.

39:23
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny. Puk je opět u Ježova, jenž ale naprosto v pohodě zasahuje.

39:51
    V závěru třetiny ještě zprava vypálil domácí hokejista, jenž však nechal vyniknout Ilju Ježova.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Také druhá třetina je minulostí a tentokrát už je stav zápasu vyrovnaný. Hosté sice ve třicáté minutě trefou Stanislava Bočarova odpověděli na předchozí vyrovnání z hokejky Samiho Lepistö, avšak poslední slovo měli v této třetině přeci jenom domácí. V čase 34:58 měl totiž jednoduchou práci Maxim Majorov, který pálil do odkryté brány. Před třetí části je tak utkání naprosto otevřené.

Střely na bránu po 2. třetině

Salavat Julajev Ufa – 28 (12, 16)
    Lada Togliatti – 11 (5, 6)

Další třetina začne přibližně v 14:14.

40:01

40:23
    Hned v úvodu třetiny se hosté dostali do obrovské šance. Přihrávka mířící před Gavrilova se nakonec zjevila u Andreje Ivanova, ale ten z forhendu nepřekonal gólmanův beton.

41:09
    Nepřesná rozehrávka domácího celku sice zaváněla zakázaným uvolněním, ale Kaprizov byl první u kotouč a Ufa pokračuje v útočném pásmu.

41:49
    Nyní už se kotouč nachází až u Andreje Gavrilova. U puku jsou ale nadále dobře hrající domácí.

42:23
    Nahození od modré čáry letělo přesně do Ježovovy náruče. Dorážku hostující gólman nedopustil.

44:14
    Ufa je nadále aktivnějším týmem a pokouší se pořádně ohrozit hostujícího gólmana. Zatím bez viditelného výsledku.

44:57
    Stále se hraje před Ježovem. Kromě jedné střely však hostující brankář neměl prakticky žádnou práci.

45:15
    Až nyní musel gólman Lady likvidovat dvě svižné střely z pravé strany. Ani jedna si ale nenašla cestu do brány.

45:28
    Tlak domácích je přetaven v branku! Ježov neudržel nahození od modré čáry a po souboji na brankovišti se k puku dostal dojíždějící STANISLAV GAREJEV. Ten dokončil Kotljarevského snahu a u tyče puk posunul za bezmocného gólmana. Asistence: Michail Kotljarevskij, Michail Vorobjov.
    45:28 Stanislav GAREJEV - 3:2

47:00
    Domácí pokračují v aktivitě a soupeře vůbec nepouští do blízkosti Andreje Gavrilova. Ilja Ježov ale tentokrát zatím odolává.

47:56
    Lada se stále nedostává do blízkosti domácího gólmana. Ani Ufa ale tentokrát neuspěla s nepříliš vydařeným útokem.

49:09
    Nyní nesledujeme zrovna atraktivní pasáž. Ani domácí se nedostávají k ohrožení Ježova, jenž tak stejně jako Gavrilov zůstává v klidu.

49:49
    Chvíli se sice hrálo v pásmu domácího týmu, avšak nyní už domácí znovu přenášejí hru do neutrální zóny.

50:09
    Od zadního mantinelu se puk odrazil k Ježovovi, který raději přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.

50:38
    Po dlouhé době se jeden z hostů dostal k ohrožení Gavrilova. Domácí gólman ale celkem v pohodě zasáhl a dorážce už čelit nemusel.

51:09
    Pozor musel dávat i Ilja Ježov, který čelil svižnému zakončení z vrcholu pravého kruhu. Střela ale letěla přesně do náruče gólmana.

51:57
    Domácí se museli vrátit až k vlastnímu gólmanovi, kde zahajují postupný útok. Defenzíva Lady se ale zdá býti pozornou.

52:18
    K výborné střele se dostal Maxim Majorov, jenž se objevil u levého kruhu a jedovatým zakončením protáhl hostujícího gólmana.

53:23
    Další slibná příležitost domácích. Tentokrát Ježov nemusel zasahovat, neboť Korotkov vypálil mimo tři tyče.

53:49
    A znovu se kotouč vrací ke Gavrilovovi, jenž ale může zůstat v klidu. Kombinují totiž domácí hokejisté.

55:21
    Opět se utkání dostává do nepříliš povedené pasáže. Domácí naprosto kontrolují vývoj zápasu a nepouští soupeře do zakončení.

55:58
    Nebezpečný výpad jednoho z domácích byl zastaven ještě před zakončením. Domácí však nadále pokračují v ofenzívě.

56:23
    Majorov se dostal do fantastické střelecké pozice a z mezikruží vypálil do ramene hostujícího brankáře. Teď mohla přijít pojistka na vítězství!

57:53
    Kombinace v pásmu Ufy byla ukončena pohodovým vyhozením puku přes všechny čáry. Icing se ale nepíská.

58:06
    Gavrilov bez problémů zastavil nahozený kotouč, ale vinou nájezdu do brankoviště jednoho z hostů se bude vhazovat v neutrální zóně.

58:42
    Zničehonic se před brankovištěm Andreje Gavrilova zjevil Šenfeld, který však z bezprostřední blízkosti těsně přestřelil.

59:00
    Oddechový čas pro hosty.

59:21
    Hosté puk dostávají do útočného pásma a Ilja Ježov míří na střídačku. Lada to zkouší se šesti hráči v ofenzívě.

59:42
    Je hotovo! Nahození podél mantinelu sice mířilo k jednomu z hostů, ale puk se nečekaně odrazil k DENISI KULJAŠOVI, jenž v naprosté pohodě přes celé hřiště zakončil do prázdné brány. Bez asistence.
    59:42 Denis KULJAŠ - 4:2

Utkání je tedy u konce a vítězství slaví domácí Ufa! Hosté sice v dnešním zápase dvakrát vedli, ale domácí do konce druhé třetiny dokázali vyrovnat a třetí část ovládli. Otočku v nepříznivém vývoji zápasu nejprve ve 46. minutě dokonal Stanislav Garejev a výhru Salavatu pak trefou do prázdné brány pojistil Denis Kuljaš. Do play-off tak domácí půjdou ze šestého místa Východní konference.

Střely na bránu

Salavat Julajev Ufa – 42 (12, 16, 14)
    Lada Togliatti – 17 (5, 6, 6)

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 8070 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou! (14:53:12)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 26. Lepistö (I. Grigorenko), 35. M. Majorov (Korotkov), 46. S. Garejev (Kotljarevskij, M. Vorobjov), 60. Kuljaš – 11. Zernov (Sotnieks, Bělousov), 30. Bočarov (V. Komarov)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (30. Gavrilov) – Arzamascev, Gončarov, Kornějev, Loginov, Lepistö, S. Garejev, Kuljaš – Lisin, M. Majorov, Mertl – Malcev, M. Vorobjov, Chripunov – I. Grigorenko, Paršin, D. Makarov – A. Lazarev, Kaprizov, Korotkov – Kotljarevskij.
    Lada Toljatti: I. Ježov (Masalskis) – Aronson, Sotnieks, Gurkin, Kostromitin, Maleňkich, Korjagin, Morenec – V. Komarov, A. Ivanov, Valujskij – Bělousov, Šenfeld, Zernov – Děmagin, Rybin, Achmetov – Bočarov, V. Strelcov, Sulejmanov – Rakhimullin.

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Ivan Fetejev – Tornike Kučava, Nikita Novikov

Diváci: 8 070