Standard – Gent 1:1 (kon.) | Oostende – Anderlecht 1:4 (kon.) | Genk – Charleroi 1:1 (kon.)
KV Oostende
1:4 (1:1)
RSC Anderlecht
Neděle 19.02.2017, 18:00 • Versluys Arena, Oostende • Belgická liga • 27. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (20:00:45)

Oostende bylo v první polovině druhého poločasu lepším týmem a za stavu 1:1 se snažilo dokonat obrat ve skóre, ale domácí tým poté pořádně zchladil střídající Youri Tielemans, který během prvních deseti minut na hřišti zaznamenal dvě parádní trefy a rozhodl o výhře Anderlechtu. Čtvrtý gól hostů ještě přidal v 90. Lukasz Teodorczyk, takže konečný výsledek vyznívá pro Oostende trochu krutě.

90+3

90+3
    Běží poslední minuta nastavení a výsledek zápasu už se zřejmě měnit nebude.

90+1
    Žlutou kartu dostává Antonio Milič (KV Oostende).
    90. Lukasz TEODORCZYK - 1:4

90
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Dlouhý centr dolétl až před šestnáctku, kde svedl souboj David Rozehnal s LUKASZEM TEODORCZYKEM. Oba hráči se navzájem drželi a rozhodčí klidně mohl odpískat faul, ale nestalo se tak, Rozehnal nakonec souboj neustál a Teodorczyk následně trefil míč parádně do horního rohu brány.

88
    Po faulu na Tielemanse budou rozehrávat hosté.

86
    Teodorczyk centroval do šestnáctky domácích, ale nikdo z jeho spoluhráčů se nedostal do zakončení.

84
    Musona střílel z první zpoza šestnáctky, ale jeho přízemní pokus Boeckx bez potíží chytá.

83
    Hosté drží po delší době míč na útočné polovině a čas teď hraje jasně v jejich prospěch.

81
    Teodorczyk se snažil doběhnout dlouhý balón za obranu Oostende, jenže Dutoit byl pohotový a včas vyběhl, takže byl u míče dříve.

80
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Kévin Vandendriessche, přichází Nicklas Pedersen.

77
    Hosté teď přenechávají iniciativu soupeři, ale dobře brání svou polovinu hřiště.

75
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Bruno Godeau, přichází Fernando Cansein.
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Michiel Jonckheere, přichází Andile Jali.

72
    Hosté se ve druhém poločase herně hledali, ale pak vlétl na trávník Youri Tielemans a rázem je Anderlecht blízko vítězství. Dvougólová ztráta už se bude domácím dohánět hodně těžce.
    69. Youri TIELEMANS - 1:3

69
    Tak tohle je parádní představení od YOURIHO TIELEMANSE! Po deseti minutách na hřišti totiž střílí svůj druhý gól a tentokrát naprosto výstavní! Tielemans se opřel do balónu z dobrých 25 metrů a tvrdou točenou ranou rozvlnil síť za zády brankáře Dutoita. Balón letěl do brány rychlostí 124 km/h a Dutoit se jen ohlédl.
    67. Youri TIELEMANS - 1:2

Martin Švejkar

Branky: 24. Dimata (pen.) – 2. Hanni, 67. Tielemans, 69. Tielemans, 90. Teodorczyk

Karty:   90+1. Milič (OOS) – 23. Hanni (AND), 63. Nuytinck (AND)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:5.
    KV Oostende: Dutoit – Marušič, Rozehnal, Godeau (75. Canesin), Milič – Siani, Musona, Jonckheere (75. Jali) – Vandendriessche (80. Pedersen), Dimata, El Ghanassy.
    Náhradníci: Ovono – Akpala, Canesin, Jali, özkan, Pedersen, Tomaševič.

RSC Anderlecht: Boeckx – Najar, Mbodji (46. Spajič), Nuytinck, Obdradovič – Dendoncker, Hanni (59. Tielemans), Trebel – Chipciu, Teodorczyk, Bruno (66. Acheampong).
    Náhradníci: Ruben – Acheampong, Deschacht, Thelin, Spajič, Stanciu, Tielemans.

Rozhodčí: S. Delferière – Y. De Neve, S. Hutsebaut