Standard – Gent 1:1 (kon.) | Oostende – Anderlecht 1:4 (kon.) | Genk – Charleroi 1:1 (kon.)
KV Oostende
1:4 (1:1)
RSC Anderlecht
Neděle 19.02.2017, 18:00 • Versluys Arena, Oostende • Belgická liga • 27. kolo

90+1
    Žlutou kartu dostává Antonio Milič (KV Oostende).
    90. Lukasz TEODORCZYK - 1:4

90
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Dlouhý centr dolétl až před šestnáctku, kde svedl souboj David Rozehnal s LUKASZEM TEODORCZYKEM. Oba hráči se navzájem drželi a rozhodčí klidně mohl odpískat faul, ale nestalo se tak, Rozehnal nakonec souboj neustál a Teodorczyk následně trefil míč parádně do horního rohu brány.

80
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Kévin Vandendriessche, přichází Nicklas Pedersen.

75
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Bruno Godeau, přichází Fernando Cansein.
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Michiel Jonckheere, přichází Andile Jali.
    69. Youri TIELEMANS - 1:3

69
    Tak tohle je parádní představení od YOURIHO TIELEMANSE! Po deseti minutách na hřišti totiž střílí svůj druhý gól a tentokrát naprosto výstavní! Tielemans se opřel do balónu z dobrých 25 metrů a tvrdou točenou ranou rozvlnil síť za zády brankáře Dutoita. Balón letěl do brány rychlostí 124 km/h a Dutoit se jen ohlédl.
    67. Youri TIELEMANS - 1:2

67
    Hosté se vracejí do vedení! YOURI TIELEMANS není na hřišti ani deset minut, ale parádní střelou do šibenice překonává Dutoita. Nádherná branka střídajícího hráče přibližuje Anderlecht k zisku tří bodů.

66
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Massimo Bruno, přichází Frank Acheampong.

63
    Žlutou kartu dostává Nuytinck (RSC Anderlecht).

59
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Sofiane Hanni, přichází Youri Tielemans.

46
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Kara Mbodji, přichází Uroš Spajič.
    24. Landry DIMATA - 1:1

24
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! LANDRY DIMATA se bez potíží prosazuje ze značky pokutového kopu. Brankář Boeckx si špatně vybral stranu, takže Dimatovi stačila snadná přízemní střela.

23
    Sofiane Hanni zahrál v pokutovém území rukou, čímž zavinil penaltu proti svému týmu! Oostende má velkou příležitost k vyrovnání.
    8. Dimatu nedokázal ve skluzu trefit odkrytou bránu Anderlechtu.

8
    Mohlo být vyrovnáno! Musona potáhl míč podél levé strany až k šestnáctce a na zadní tyči našel nabíhajícího Dimatu, který však minul odkrytou bránu.
    2. Sofiane HANNI - 0:1

2
    Hosté jdou již ve druhé minutě do vedení! Chipciu dostal míč na hranici ofsajdu a uháněl sám na bránu, na druhé straně mu však navíc nabíhal SOFIANE HANNI, jemuž rumunský fotbalista ve správnou chvíli předložil přihrávku před prázdnou bránu. Alžířan už měl jednoduchou úlohu.

Martin Švejkar

Branky: 24. Dimata (pen.) – 2. Hanni, 67. Tielemans, 69. Tielemans, 90. Teodorczyk

Karty:   90+1. Milič (OOS) – 23. Hanni (AND), 63. Nuytinck (AND)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:5.
    KV Oostende: Dutoit – Marušič, Rozehnal, Godeau (75. Canesin), Milič – Siani, Musona, Jonckheere (75. Jali) – Vandendriessche (80. Pedersen), Dimata, El Ghanassy.
    Náhradníci: Ovono – Akpala, Canesin, Jali, özkan, Pedersen, Tomaševič.

RSC Anderlecht: Boeckx – Najar, Mbodji (46. Spajič), Nuytinck, Obdradovič – Dendoncker, Hanni (59. Tielemans), Trebel – Chipciu, Teodorczyk, Bruno (66. Acheampong).
    Náhradníci: Ruben – Acheampong, Deschacht, Thelin, Spajič, Stanciu, Tielemans.

Rozhodčí: S. Delferière – Y. De Neve, S. Hutsebaut