New Jersey – NY Islanders 3:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 1:3 (kon.) | Toronto – Ottawa 3:6 (kon.)
Dallas – Tampa 4:3 (po pr.) | Minnesota – Nashville 5:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:4 (kon.)
Los Angeles – Florida 2:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Washington 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 2:5 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 2:3 (kon.)
Arizona Coyotes
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
San Jose Sharks
Neděle 19.02.2017, 02:20 • Gila River Arena, Glendale • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:03:34)

Trestné minuty: 4:0

Zápas je u konce a body putují do Kalifornie. San Jose sice hned v úvodu třetiny inkasovalo, když se před brankovištěm zorientoval Martin Hanzal a pod Dellem poslal puk do sítě. Další šance si už ale Arizona nepřipravila a musela pouze sledovat, jak v 57. minutě upravil Brent Burns na konečný stav 1:4. Pro střelce to byl dnes už druhý přesný zásah a na výhře San Jose tak má lví podíl.

59:28
    Hertl bojoval o puk v rohu kluziště. Sice neuspěl, zaměstnal ale přitom hned dva protihráče.

58:33
    Hraje se ve středním pásmu, tohle San Jose maximálně vyhovuje.

57:40
    Domácím se rázem vůbec nedaří, puky jim odskakují od hokejek.
    56:35 Brent BURNS - 1:4

56:35
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Po vyhraném buly se puk dostal na modrou, ze které si kousek sjel BRENT BURNS a jeho střela těsně nad ledem prošla přes všechny hráče a hlavně přes Smithe do branky. Tohle byla bleskově využitá přesilová hra. Asistence: Logan Couture, Joe Thornton.

56:30
    San Jose si zahraje druhou přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl dostal Radim Vrbata.

55:24
    Hosté zkušeně hlídají střední pásmo, sami se útoku zbytečně neženou, soustředí se na obranu a hlídání dvoubankového náskoku.

54:40
    Dell musel krotit tvrdou střelu od modré a povedlo se. Nahození vyrazil k mantinelu.

53:44
    Tierney sice nezpracoval prodloužené nahození z vlastního pásma, pouze sklepl puk do pásma, ale zajistil, že se nebude pískat zakázané uvolnění.

52:58
    A další... Hráči si ale v plánované přestávce alespoň trochu odpočinuli.

52:34
    Zakázané uvolnění proti San Jose.

51:39
    Dvorakův nápřah byl sražen, puk letěl vysoko nad.

50:41
    Domácí ale v této třetině hodně přidali na tempu a soupeři zatápí.

49:57
    Už se zase hraje před Dellem, zleva pálil Schenn, branku ale jeho prudká rána minuta.

48:20
    Z ostrého úhlu to zkusil Ward, jeho příklep Smith vyrazil před sebe.

48:06
    Martin pouze nahodil do útočného pásma, nyní sledujeme u mantinelu urputný souboj o puk.

47:12
    Ve velice dobré pozici se ocitl domácí Vrbata, v rozhodujícím okamžiku, kdy se už chystal ke střele, mu ale puk odskočil od hokejky.

46:28
    Marleau byl sice pod těsnou obranou, přesto se zvládl dostat ke střele a jeho nepříjemná rána z pravé strany nadělala Smithovi velké problémy.

46:02
    Braunovo nahození končí u brankáře domácích, hra je přerušená, bude se vhazovat po levici gólmana Smithe.

45:23
    Smith si neodpustil svou typickou rozehrávku za brankou, při které je napadán protihráčem, nyní ale vše zvládl a poslal puk tím správným směrem.

44:06
    Thornton a Labanc kroužili v pásmu a hledali si dobrou pozici na zakončení. Obrana Arizony ale své pásmo uhájila.

43:02
    Ve středním pásmu si vybojoval puk Jooris, rychle se uvolnil a z vrcholu pravého kruhu vyslal nepříjemnou střelu. Dell pro jistotu puk přikryl a přerušil hru.

42:09
    V dobré pozici se ocitl Hertl, zblízka ale trefil pouze Smithe.

41:30
    Reagovat mohl Pavelski, dostal na levou stranu parádní přihrávku, Smith se ale zvládl přemístit a u tyčky zasáhnout.
    40:33 Martin HANZAL - 1:3

40:33
    Arizona právě vstřelila branku!
    Dellovo kouzlo končí a domácí snižují. Gólman hostů pouze vyrazil před sebe střelu od modré čáry, pohotový MARTIN HANZAL se po odraženém puku natáhl a bekhendem jej poslal po ledě za brankovou čáru. Asistence: Alex Goligoski, Radim Vrbata.

Trestné minuty: 2:0

Čtyřicet minut hry je za námi a hosté budou ještě spokojenější, než po první třetině. Důvod je jasný, už ve 23. minutě totiž z mezikruží vypálil naprosto přesně Micheal Haley a upravil na současných 0:3. Arizona měla i v této části zápasu několik výborných šancí, hosté ale mají v brance dnes vynikajícího Aarona Della.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:49
    Je tu zakázané uvolnění San Jose, hosté nemohou střídat a budou bránit teď už opravdu poslední akci Arizony.

39:17
    Tierneyho přihrávku na pravé křídlo vystihla vracející se obrana, Arizona se ještě vydá na jednu zteč.

38:15
    Zleva se před branku natlačil White, byl už ale příliš blízko a nedokázal zvednout puk tak, aby překonal Della.

37:43
    Arizona s pukem na holích krouží ve vlastním pásmu, rozehrávka směrem kupředu trochu drhne.

36:08
    Tohle už bylo o mnoho lepší. Před Della si vyjel Martinook, okamžitě dostal přihrávku a střílel z první. Pak už jen ale kroutil hlavou, neboť trefil pouze gólmana San Jose...

35:55
    Po delší době se zase hraje v pásmu před Dellem, akce ale skončila v rohu.

34:58
    Po puku, mířícím na brankoviště se neúspěšně natahoval Marleau. Nahození skončilo v rohu.

34:11
    Labanc pálil přes Ekmana-Larssona, trefil ale právě jeho, ke Smithovi se puk vůbec nedostal.

33:53
    Hra je teď trochu rozkouskovaná a ztrácí na tempu.

32:38
    Tak tohle byla stoprocentní šance na snížení! Před brankářem hostů se zjevil osamocený Perlini, jenže zblízka trefil pouze Dellův postoj!

31:53
    White hledal střílenou přihrávkou Riedera, ten v plné rychlosti nezvládl umístit puk na Dellovu branku. Hosté už vyráží do protiakce.

31:38
    Píská se zakázané uvolnění hostů, hra míří před Della.

30:50
    Goldobin skvěle udržel puk na holi a byť byl tísněn, snažil se rozehrát na dojíždějící spoluhráče.

29:49
    Hosté pouze nahodili puk do útočného pásma a šli střídat. Hrát nesměli, jednalo by se o postavení mimo hru.

29:06
    Tvrdou ránu od modré vyslal Goligoski, Dell si zvládl poradit i s touto bombou. Puk vyrazil před sebe.

28:10
    Přechod do útoku domácích skončil postavením mimo hru.

27:01
    Do rychlého brejku se dostal Tierney, nachystal si střelu švihem, ta ale skončila nad břevnem Smithovy branky.

26:20
    Arizona se ubránila a opět hraje v plném počtu.

25:28
    Hertl hrál důležitou roli při pokusu o překonání Smithe, U jeho tyčky přihrával na najíždějícího spoluhráče i sám se pokusil o zakončení. Ani jeden pokus nevyšel.

24:49
    Z mezikruží zakončoval Labanc, trefil ale pouze clonícího Riedera.

24:20
    Navíc je tu přesilovka pro hosty, dvě minuty za krosček dostal Oliver Ekman-Larsson.

23:58
    Opět se hraje před Smithem, ten si na nedostatek práce nemůže rozhodně stěžovat.
    22:34 Micheal HALEY - 0:3

22:34
    No vida, udeřilo na druhé straně. Po několika příhrách se puk dostal mezi kruhy, kde byl připravený MICHEAL HALEY, ten ranou z první poslal puk na Smithovo rameno a zaznamenal svůj letos vůbec první gól. Asistence: Paul Martin, Melker Karlsson.

21:48
    Dell si poradil s nahozením Murphyho od modré čáry, puk vytěsnil do rohu.

21:07
    Prakticky na brankové čáře se objevil puk, Vrbatovi stačilo jen jen sklepnout do branky, ale Dellův rychlý beton zasáhl a šanci zmařil!

Trestné minuty: 0:0

Máme za sebou první třetinu a hosté mohou být s výsledkem zatím maximálně spokojeni. Arizona je sice na střelecké pokusy aktivnější, na skóre to ale není poznat. První gól padl na začátku desáté minuty, kdy se střelecky prosadil nejproduktivnější obránce soutěže, Brent Burns. Druhý gól pak přišel v 15. minutě, ranou z kruhu navyšoval na 0:2 Melker Karlsson. Šance na skórování měli samozřejmě i domácí, ti však naráží na skvělého Della.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:43
    Haley se objevil před brankovištěm domácích, jeho teč Smith na poslední chvíli srazil mimo ledovou plochu.

19:05
    Raketové motory nahodil na levé straně Chychrun a najednou byl ve střelecké pozici. Dell jej zvládl vychytat, hosté i nadále drží dvoubrankový náskok.

18:41
    Labanc stál sám proti přesile, přes střední pásmo neprošel. Domácí už vyráží do kontru.

17:50
    Smith měl menší potíže s nahozením z úhlu, nakonec puk vytlačil mimo své brankoviště.

17:07
    Martin i přes tíseň málem našel najíždějícího Karlssona. Ten byl na poslední chvíli uhlídán.

16:25
    Hosté se na delší dobu usadili v pásmu, sledujeme ale spíše souboje o puk, než pokusy o uvolnění se a střelbu.

15:29
    San Jose se trochu kostrbatě dostávalo z pásma, hráči v bílém u toho ale zvládli i vystřídat.
    14:26 Melker KARLSSON - 0:2

14:26
    Hosté podnikli rychlý výpad po pravém křídle, do pásma si najel MELKER KARLSSON a přes padajícího protivníka dokázal z kruhu pro vhazování propálit Smithe – 0:2! Asistence: Micheal Haley, Drenden Dillon

14:15
    Nepříjemné nahození ze středního pásma Della nepřekvapilo, ale nebylo to pro něj jednoduché. Puk srazil do rohu.

13:19
    Denn si našel volný puk ve svém brankovišti a pohotovým zákrokem po něm skočil.

12:38
    Pavelski a Thornton bojovali u mantinelu o puk, přesila domácích je ale přetlačila. Útok Arizony je postupný a do plných.

12:00
    Píská se zakázané uvolnění domácích, hra míří před Smithe.

11:37
    Neuspěl ani Goligoski se svým nahozením od levého mantinelu.

11:23
    Arizona se snaží o rychlé vyrovnání, zatím ale domácí naráží na mrštného Della.

10:20
    Pavelski pouze posunul puk do útočného pásma a se svými spoluhráči odjel střídat.
    09:01 Brent BURNS - 0:1

09:01
    Hosté jdou do vedení. BRENT BURNS si s pukem přilepeným na hokejce vybruslil od mantinelu na střed, sjel si blíže k brance a přes Joorise vyslal polovysokou střelu mimo Smithův dosah. Asistence: Melker Karlsson.

08:19
    Karlsson si neohroženě najel do pásma Arizony, tam ale narazil a skončil u mantinelu.

07:09
    Po přihrávce se bleskově snažil o vyjetí zpoza branky Pavelski, nedokázal si ale připravit puk tak, aby překvapil brankáře Arizony.

06:52
    Po delší době přišla střela, Burnsovu ránu zkrotil u své levé tyčky Mike Smith.

06:10
    Oba týmy střídají během hry, po akčním úvodu nám tempo docela hodně upadlo.

05:23
    Chychrun hodlal poslat puk před Della, po teči ovšem skončil zcela mimo hrací plochu. Vhazuje se po Dellově pravici.

04:13
    Labancovo nahození skončilo za brankou, původní záměr na vysunutí Pavelskiho nevyšel.

03:21
    Už se zase hraje na druhé straně, v permanenci je nyní Smith.

02:55
    Domácí zahájili zápas ve velkém stylu, zatím soupeře pěkně mačkají.

02:31
    Od modré vystřelil Schenn, Dell puk neudržel a musela mu pomoci obrana.

01:52
    Dell opět v akci, nyní proti Riederovi, který měl v levém kruhu chviličku prostor. Gólman hostů dobrým postavením nepříjemnou střelu srazil mimo branku.

01:10
    Na druhé straně zakončoval z nulového úhlu Domi, Dell si prostor u tyčky zvládl pohlídat.

00:34
    Burns nahazoval od modré na teč, Couture tuto přihrávku sklepl těsně vedle Smithovy branky.

00:01

Arizona Coyotes: M. Smith (Langhamer) – Schenn, Ekman-Larsson (A), Stone, Goligoski, C. Murphy, Chychrun – Vrbata, Hanzal (A), Domi – Jooris, Burmistrov, Rieder – Doan (C), Dvorak, Perlini – White, Martinook, J. McGinn.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, Schlemko, P. Martin, Braun, Vlasic, Dillon – Labanc, J. Thornton (A), Pavelski (C) – J. Ward, Hertl, Goldobin – Bødker, Couture (A), Marleau – Haley, Tierney, M. Karlsson.

Rozhodčí: Rehman, O'Rourke – Galloway, Wheler.

Vše je připraveno, zápas může začít!

Utkání začne s menším zpožděním, zatím je představováno nejlepší mužstvo Arizony za posledních dvacet let existence klubu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy:

V této sezoně se tyto dva týmy utkaly zatím čtyřikrát, z toho hned třikrát muselo o vítězi rozhodnout až prodloužení nebo samostatné nájezdy. Překvapivě má lepší bilanci Arizona, která dokázala San Jose třikrát porazit.

San Jose Sharks:

San Jose má úplně jinou pozici, play-off má už téměř jisté a už si v podstatě jen buduje co nejlepší východní pozici. V současnosti mu patří 3. příčka ve Východní konferenci a jsou vedoucím týmem Pacifické divize. V posledních utkáních nicméně potkal Sharks menší výpadek formy, z posledních šesti utkání vytěžili jen stejný počet bodů za jednu výhru a čtyři prohry po prodloužení či nájezdech.

San Jose by měl k lepším výsledkům pomoci i Tomáš Hertl, který se nedávno vrátil do hry po dlouhém zranění.

Arizona Coyotes:

Arizona už dávno ztratila šanci o postup do play-off. Nachází se s 47 body na předposledním místě Západní konference, hůř už je na tom jen tragické Colorado s 34 body. Forma Kojotů nicméně není špatná, z posledních čtyř utkání dokázali tři vyhrát. Dnes v noci se po třízápasovém venkovní tripu vrátí na domácí led, kde naposledy překvapili Pittsburgh výhrou v prodloužení.

Výraznými postavami Arizony jsou dva čeští útočníci Radim Vrbata a Martin Hanzal. Vrbata vede bodování svého týmu, Hanzal je jeho nejlepší střelec. U obou je možné, že ještě před koncem základní části změní dres, hodně žádaným zbožím zřejmě bude hlavně Martin Hanzal.

Zdravím a vítám všechny hokejové nadšence u sledování utkání NHL mezi Arizonou Coyotes a San Jose.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 41. Hanzal (Goligoski, Vrbata) – 10. Burns (M. Karlsson), 15. M. Karlsson (Haley, Dillon), 23. Haley (P. Martin, M. Karlsson), 57. Burns (Couture, J. Thornton)

Rozhodčí: Rehman, O'Rourke – Galloway, Wheler

Diváci: 17 446