Omsk – Vladivostok 2:1 (po pr.) | Magnitogorsk – Kunlun 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:5 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:2 (1:0, 3:0, 0:2) Stav série: 1:0
Red Star Kunlun
Středa 22.02.2017, 15:00 • Arena Metallurg • Play-off KHL

To už je z tohoto utkání vše. Na shledanou! (17:31:04)

Československá stopa

Jan Kovář (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:47
    Tomáš Filippi (MET) 2+0, 4 střely, čas na ledě 14:15

Tomáš Marcinko (KUN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:44
    Martin Bakoš (KUN) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:41

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:28 (10:9, 19:9, 4:10)
    Zblokované střely – 14:14
    Vyhraná vhazování – 29:18
    Trestné minuty – 4:12
    Hity – 15:23

V průběhu druhé třetiny, kdy domácí soupeře jednoznačně přehrávali a vedli už 4:0, to vypadalo na debakl Kunlunu. Hosté se ale ve třetí části zvedli a ukázali, že je hráči Metallurgu musejí brát vážně. Po dvou zásazích obránce Tuukky Mäntyläho prohrávali deset minut před koncem už jen o dva góly, ale kontaktní gól již vstřelit nedokázali.

Stav série – 1:0.

59:41
    Jan Kovář přes celé hřiště o centimetry minul prázdnou klec Kunlunu! Hosté už každopádně vyrovnat nestihnou.

59:12
    Domácí vyhazují.

58:43
    Samsonov zastavil střelu od modré a navíc puk nevyrazil. Důležitý zákrok.

58:17
    Hosté teď hrají v šesti proti čtyřem bránícím hráčům!

58:16
    Hosté budou hrát přesilovku! Za hákování je vyloučen Chris Lee.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté hrají bez brankáře!

57:32
    Puk se dotkl ochranné sítě. Rozhodčí nařizují buly ve středovém kruhu.

57:06
    Jaroslav Kosov v pádu poslal puk do středního pásma a ušetřil domácím cenné sekundy.

56:26
    Hosté stále nic nevzdávají a zatápějí obraně soupeře. Ve druhé části přitom byli zralí na debakl.

55:30
    Zach Jüe si vybruslil od mantinelu až mezi kruhy. Jeho dobře umístěnou střelu vytěsnil Samsonov, jenž se musel pořádně natahovat!

55:06
    Hosté mají pět minut na to, aby duel dotáhli alespoň do prodloužení.

54:26
    Od modré vypálil střelec obou hostujících branek, Mäntylä. Tentokrát trefil bránícího Platonova.

53:54
    Nepříjemnou střelu od modré vyráží Makarov. Hostující gólman toho nemohl moc vidět.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Filippi (Lee), 22. Filippi (Timkin, Bereglazov), 22. Kosov (J. Birjukov, S. Těreščenko), 30. Antipin (Lee, Zaripov) – 43. Mäntylä (Videll, Collins), 50. Mäntylä (Ponikarovskij)

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – J. Birjukov (A), Antipin, Bereglazov, Lee (A), Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Zaripov, Jan Kovář, Mozjakin (C) – A. Sjomin, Santala, Osala – Kosov, Filippi, Timkin – Kaletnik, Železkov, Platonov – De. Kazionov.
    Red Star Kunlun: Karhunen (22. An. Makarov) – Mäntylä, Jalasvaara, Viklund, Järvinen, Pereťagin, Bellemore – Videll, Collins, Rau (A) – Wärn, Bakoš (A), Lahti – Jüe, Marcinko, Ponikarovskij – Jašin, Sallinen (C), J. Alševskij – Jing.

Rozhodčí: Gusev, Cyplakov – Nestěrov, Ivanov