Omsk – Vladivostok 2:1 (po pr.) | Magnitogorsk – Kunlun 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:5 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:1 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:5 (0:3, 0:2, 2:0) Stav série: 0:1
Barys Nur-Sultan
Středa 22.02.2017, 15:00 • Traktor Arena • Play-off KHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu! (17:55:35)

Československá stopa

Jiří Novotný (CLJ) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:31
    Pavel Francouz (CLJ) 71,5% úspěšnost, 4 obdrž. góly, čas na ledě 21:57

Příležitost k odplatě bude mít Čeljabinsk pozítří, kdy se s Astanou opět utká před vlastními fanoušky. Poté se série přesune do Kazachstánu.

Kazašský Barys Astana vítězí v prvním zápase v Čeljabinsku 5:2 a ujímá se vedení 1:0 v sérii! Zápas se vůbec nevydařil Pavlu Francouzovi, který poprvé inkasoval již v 11. sekundě a ve 22. minutě ho po čtvrté obdržené brance vystřídal náhradník Děmčenko. Hosté se dostali až do pětigólového vedení, které jim dodalo klid pro zbytek zápasu a dvě branky domácích ve třetí třetině na tom nic nezměnily.

59:43
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., nedovolené bránění).

59:25
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nikita Žuldikov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Petrov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., hrubost).

59:11
    Děmčenko skočil po kotouči a přerušuje hru. Probíhá již poslední minuta zápasu.

58:37
    Trivino je zpátky ve hře a začíná zkrácená přesilovka Astany.

58:00
    Vyloučení Szczechury definitivně ukončuje naděje domácího týmu. Hosté už si závěr zápasu pohlídají.

57:24
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Paul Szczechura – 2 min., podražení).

57:06
    Domácí se usídlili v útočném pásmu, ale nezkouší odvolat brankáře.

56:37
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Corey Trivino – 2 min., vysoká hůl).

56:10
    Barys dobře brání ve středním pásmu a nepouští soupeře do své obranné třetiny.

55:12
    Branka nakonec platí! Osobně jsem neviděl důvod pro opačné rozhodnutí. Stav utkání je tedy 2:5 a do konce základní hrací doby zbývají 4 minuty a 48 sekund.

55:12
    Branku však ještě zkoumá videorozhodčí. Tomu to u videa trvá hodně dlouho. Těžko říct, co se takovou dobu řeší. Počkejme si na verdikt.

55:12
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Traktor se přeci jen ještě prosazuje. Kručinin našel před brankou volného JURIJE PETROVA, který zblízka procedil kotouč přes padajícího Karlssona. Asistence: Alexej Kručinin a Kirill Kolcov.

54:30
    Hostům se daří vyvážet kotouč do útočné třetiny. Astana se snaží rychle prostřídávat své formace a šetřit síly. Hře už chybí vyšší tempo.

53:27
    Zakázané uvolnění hostujícího Barysu.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 44. Kravcov (Černikov), 56. J. Petrov (Kručinin, Kolcov) – 1. Puškarjov, 7. Dawes, 10. Boyd (Dallman, St. Pierre), 22. Shinnimin, 33. Markelov (Trivino, Paňukov)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Borodkin, Kolcov, Šinin (C), N. Bělov, A. Petrov (A), Žuldikov, Mamajev, Klimontov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Pestunov (A), Šarov, Peňkovskij – Roy, Novotný, Tridčikov – J. Petrov, Černikov, Kravcov.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – M. Semjonov, Dallman (A), Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Dawes (C), Boyd, Puškarjov – Shinnimin, R. Starčenko (A), St. Pierre – Markelov, Trivino, Paňukov – Chudjakov, Kučin, N. Ivanov – Gurkov.

Rozhodčí: Sergej Kulakov, Artur Kuljov – Jakov Palej, Alexandr Sysujev