NY Rangers – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.) | Carolina – Pittsburgh 1:3 (kon.) | New Jersey – Ottawa 1:2 (kon.)
Toronto – Winnipeg 5:4 (po pr.) | Detroit – NY Islanders 1:3 (kon.) | Tampa – Edmonton 4:1 (kon.)
Nashville – Calgary 5:6 (po pr.) | Minnesota – Chicago 3:5 (kon.) | Colorado – Los Angeles 1:2 (kon.)

3. Jeff Skinner (CAR) 1+0 (04:39:41)

Statistiky: Střely na bránu: 30-22; Zablokované střely: 10-25; Vhazování: 58%-42%; Hity: 38-21; Přesilové hry: 1/5-1/4; Trestné minuty: 8-10.

Another W. #PITvsCAR

Příspěvek sdílený Pittsburgh Penguins (@penguins),

Jeff Skinner sice v osmé minutě odpověděl na rychlý gól Scotta Wilsona, jenže i přes střeleckou převahu Caroliny se ve zbytku utkání prosadili pouze hosté z Pittsburghu, a to hned dvakrát. V závěru prostřední části využil nakonec klíčovou přesilovou hru 5 na 3 kapitán Sidney Crosby, který vstřelil vítězný gól, a v polovině třetí třetiny zpečetil výhru Penguins Jevgenij Malkin. Asistenci na posledním gólu hostů si připsal Carl Hagelin, který odehrál v NHL své jubilejní 400. utkání a ozdobil ho přihrávkou na gól. Konečný výsledek: Carolina Hurricanes 1 Pittsburgh Penguins 3.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:56
    Penguins ve snaze skórovat do prázdné brány vyhodili puk na zakázané uvolnění a Carolina si vyžádala oddechový čas. Času už do konce příliš mnoho nezbývá.

58:40
    Cam Ward po úspěšném zákroku pravým betonem naskočil na střídačku a Carolina to zkouší při hře bez brankáře! Podaří se Carolina vstřelit dva rychlé góly?

57:09
    Vida! Hurricanes se na levém křídle dostali v oslabení ke střele, Matt Murray ale skvěle zasáhl a puk ukryl v náručí.

56:11
    Lee Stempniak dostal dvě minuty za hákování a Carolina už to bude mít po vlastním oslabení ve zbytku zápasu hodně těžké! Naděje nicméně stále žije, ne, že ne!

55:26
    Carl Hagelin se po krásné přihrávce z pravého křídla chystal na vzdálenější levé tyči těsně nad ledem skórovat do prázdné brány, jenže Cam Ward předvedl fantastický přesun a pravým betonem mu nakonec zabránil skórovat!

54:05
    Hurricanes na pravém křídle dobře vypálili od mantinelu, Matt Murray byl ale připraven a puk vyrazil levým betonem mimo. Domácí se marně snaží podruhé prosadit!

53:50
    Penguins pouze nahodili puk za bránu Cama Warda a hra se zpomalila. Oba týmy střídají.

52:15
    Útok Penguins zastavilo postavení mimo hru a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

50:40
    Jeff Skinner nabral rychlost a v blízkosti levé tyče se ocitl ve velké šanci, jenže Matt Murray skvěle přiložil hůl k ledu a jeho pokus vyrazil do rohu ledové plochy!
    49:43 Jevgenij MALKIN - 1:3

49:43
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ MALKIN si najel do mezikruží na krásnou přihrávku Carla Hagelina, který hraje 400. zápas, zpoza brány a bez přípravy puk napálil mezi betony Cama Warda do brány. Pittsburgh střílí důležitý gól a poprvé v zápase vede o dvě branky! Asistence: Carl Hagelin.

49:36
    A další zakázané uvolnění a opět na straně Caroliny, která na levém křídle nedokázala přesně rozehrát.

48:27
    Carolině se po krátké reklamní přestávce nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 8. Skinner (Stempniak, Di Giuseppe) – 3. S. Wilson (Hörnqvist, Cullen), 37. Crosby (Kessel, Letang), 50. Malkin (Hagelin)

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Slavin, Faulk (A), Hainsey, Pesce, Hanifin, Tennyson – Aho, V. Rask (A), E. Lindholm – Nordström, J. Staal (A), B. McGinn – Skinner, Teräväinen, Stempniak – Stålberg, D. Ryan, Di Giuseppe. Hlavní trenér: Bill Peters.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Letang, Cole, Ruhwedel, Daley, Oleksy – Kunitz (A), Crosby (C), Guentzel – Hagelin, Malkin (A), Kessel – S. Wilson, Cullen, Hörnqvist – Kühnhackl, Rowney, Fehr. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Gord Dwyer. Čároví: Scott Driscoll, Ryan Gibbons

Diváci: 12145