Sparta – Třinec 2:4 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 2:5 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:4 (kon.)
Kladno – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Č. Budějovice – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Pardubice – Liberec 0:3 (kon.)
HC Plzeň – K. Vary 7:3 (kon.) | Slavia – Jihlava 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 02.03.2017, 17:00 • Tipsport arena • DHL Extraliga juniorů • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Nejen v Pardubicích dnes vrcholí základní část extraligy juniorů a domácí Dynamo má opravdu o co hrát! Hostující Liberec už šanci na vyřazovací boje nemá, zatímco Východočeši se aktuálně nachází na deváté pozici s jednasedmdesáti body.

O stupínek výše, na poslední postupové pozici, je Zlín. Ten má ovšem totožný bodový zisk. Pokud chce tedy Dynamo pomýšlet na postup do play off, musí získat minimálně o bod více, než Ševci. Ti nastupují ke svému zápasu na ledě jedenáctého Chomutova, který už stejně jako Liberec nemá žádnou šanci na postup.

Mírnou výhodou domácích Pardubic může být fakt, že nastupují do zápasu o dvě hodiny později než Zlín a teoreticky už mohou znát pro ně tak potřebný výsledek. To hlavní se ale odehraje na ledě Tipsport areny, uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne!

Maximální koncentrace na hru ???????????????? #MadeOfHockey ???? – @hokejkv

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kulich) – Trejbal, Horyna, Faltys, Kučera, Šklíba, Zukal, Mert – Zadina, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Kaut, Kubišta, Kusý, Štefka, Zídek.

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Polášek) – Turek, Klinger, Benák, Korecký, Husa, Starosta – Janele, Průžek, Vlach, Beran, Wiencek, Nezbeda, Jursa, Chlum, Bělohorský.

Rozhodčí: Vokřál – Marek, Ovsík.

00:01

00:20
    Úvodní vhazování dnešního zápasu získal Liberec a ihned se vydal dopředu. Od mantinelu pálil Filip Chlum, Klouček ale jeho pokus vyrazil.

01:14
    Na druhé straně hru po Duškově nahození přerušuje Žajdlík.

01:56
    Dopředu pelášil Martin Kaut, ale kličkou neprošel přes posledního hráče.

02:50
    Kapitán hostů Klinger vypálil od modré, ale Klouček jeho střelu v pohodě pokryl.

03:21
    Na druhé straně v pádu střílel Dominik Dušek, ale minul.

03:54
    Ihned po vhazování v útočném pásmu Dynama nebezpečně pálil Filip Zadina, ale liberecký brankář stihl zareagovat včas.

04:38
    Hra je přerušena, protože kotouč opustil hřiště.

05:11
    Další přerušení díky Kloučkově zákroku lapačkou po nahození ze středního pásma.

06:20
    Petr Wiencek se snažil přihrávat z pravé strany před branku, ale kotouč neprošel přes bránícího hráče.

08:31
    Jakub Martinec protáhl kotouč podél mantinelu do útočného pásma Dynama, zde ale v rohu hřiště o kotouč přišel.

10:26
    Po přihrávce od Průžka natáhl ke střele v mezikruží Albert Janele, ale Klouček jeho pokus vyrazil.

12:30
    Petr Wiencek obkroužil branku a jen tak tak se mu nepovedlo zakončit do skoro odkryté klece!

13:46
    Hoskovec pálil od modré, ale jeho střelu bruslí zablokoval bránící hráč.

14:47
    Nepovedená přihrávka Dynama znamená zakázané uvolnění.

16:02
    Denis Kusý se stahovačkou dostal před bránícího hráče Liberce, ale jeho následná střela z mezikruží vůbec netrefila branku.

17:31
    Martin Jursa se snažil střílet od mantinelu, ale domácí dnes hrají zodpovědně do obrany.

18:24
    Liberec právě vstřelil branku!
    Teď ale Martin Starosta přihrávkou do jízdy uvolnil TOMÁŠE NEZBEDU, který příklepem propálil Kloučka a otevřel skóre dnešního zápasu! Asistence: Martin Starosta.

18:33
    Lukáš Kučera dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Liberec si zahraje přesilovku.

19:53
    Teď se ale síly na ledě vyrovnají. Dvě minuty za hákování dostává Jakub Husa.

20:00

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Dynamo aktuálně prohrává o jednu branku, pokud ale chce postoupit, musí bezpodmínečně zápas vyhrát za tři body. Na zápasy ostatních už se díky zaváhání Sparty ohlížet nemusí.

20:01

20:28
    Hned na úvod třetiny se do úniku pustil Martin Kaut, ale byl faulován.

20:28
    Dvě minuty za sekání tak inkasuje Jiří Benák.

20:33
    Domácí v plném počtu. Začíná jim minutová přesilovka pět na tři!

20:58
    Dynamo krouží v útočném pásmu...

21:27
    To je ale neuvěřitelné! Díky špatné přihrávce se Severočeši dostali do úniku dva na jednoho a ALBERT JANELE jej vyřešil přesnou střelou do šibenice! Bez asistence.

21:53
    Hosté ve čtyřech.

22:28
    Hosté v plném počtu. Dynamo v přesilovce vůbec nezahrozilo.

23:01
    Po souboji u mantinelu zůstal na zemi ležet pardubický hráč a hra je přerušena.

23:01
    Byl to Denis Kusý, který je, zdá se v pořádku, a míří na střídačku.

23:55
    Dynamo se snaží, ale domácím se vůbec nedaří přechod přes střední pásmo.

24:41
    Filip Zadina byl sám před Žajdlíkem, ale nedokázal zvednout kotouč přes jeho beton!

24:57
    Dynamo se znovu tlačí dopředu, ale Žajdlík raději přerušuje hru dalším zákrokem.

25:13
    Filip Chlum si vybruslil od mantinelu, ale Klouček jeho pokus chytil.

25:13
    Chlum byl navíc faulovaný. David Voženílek inkasuje dvě minuty za sekání.

26:16
    Hosté nabídnutou šanci využívají! Na pravém kruhu pro vhazování se ke střele dostal JIŘÍ PRŮŽEK, jehož pokus byl ještě cestou na branku tečován a Klouček nemohl nic dělat. Asistence: Albert Janele a Matouš Bělohorský.

27:59
    Přesnou přihrávku do mezikruží dostal volný Václav Zídek, ale trefil se přesně doprostřed brány!

28:51
    Další útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.

29:20
    Zadina se Štefkou ujeli dva na jednoho, ale druhý jmenovaný nedokázal po přesné přihrávce skákavý kotouč napálit do liberecké branky! Vše překazil Žajdlík, jenž se skvěle přesunul.

30:43
    Liberec si zahraje další přesilovou hru. Na dvě minuty za podražení odjíždí na trestnou lavici Ondřej Trejbal.

31:32
    Liberecký Nezbeda v přesilovce trefuje tyč!

32:19
    Jiří Průžek krásně uvolnil Matouše Bělohorského, který stál zcela sám před Kloučkem, ale nedokázal vstřelit branku!

32:43

33:44
    Podél mantinelu ujížděl pardubický Jakub Hoskovec, ale jeho střelu Žajdlík v pohodě kryje.

33:54
    Je pískáno zakázané uvolnění Liberce.

35:04
    Máme tu další vyloučení a znovu na domácí straně. Martin Kaut dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

36:28
    Hostům se ovšem nedaří založit souvislý útok.

37:04

37:24
    Teď se role obrací. Dvě minuty za podražení inkasuje Lukáš Beran a přesilovku bude hrát Dynamo.

37:54
    Východočeši drží útočné pásmo.

38:21
    Od modré pálil Martin Kaut, Žajdlík vyráží.

38:27
    Liberec posléze vyhodil a Dynamo cestou zpět do útočné třetiny zastavil ofsajd.

39:12
    Ani domácím se přesilovka příliš nedaří.

39:24

39:38
    Václav Zídek měl přes sebou po odrazu kotouče úplně prázdnou branku, ale nedokázal puk trefit!

40:00

Ve druhé třetině Liberec odskočil do tříbrankového vedení a Dynamo bude mít v poslední části hry co dohánět.

40:01

40:56
    Hned od začátku se Liberec tlačí do branky, Klouček raději přerušuje hru svou lapačkou.

41:16
    Janele spíše nahodil kotouč od mantinelu a hra je znovu přerušena.

44:03
    Oba celky zlobí přechod přes střední pásmo a příliš mnoho toho k vidění není.

45:02
    Josef Horyna pálil od modré čáry, ale kotouč byl sražen úplně mimo tři tyče.

45:48
    Milan Klouček na druhé straně kryje střelu ze středního pásma.

47:11
    Lukáš Zukal napřáhl na modré čáře, ale i jeho příklep byl zblokován.

48:12
    Matouš Bělohorský a hned z protiútoku domácí Miroslav Rohlík měli obrovské šance na změnu skóre! Oba stáli sami před brankáři soupeře, ale ani jednomu se nepodařilo vstřelit branku.

50:22
    Dynamo se tlačí dopředu, Martinec se snažil přihrávat do brankoviště, ale Liberec svůj náskok pečlivě brání.

51:59
    Kautův pokus kryje Žajdlík.

51:59
    Dynamo si zahraje přesilovku. Dvě minuty za faul kolenem dostává Petr Wiencek.

52:30
    Klouček odjíždí na střídačku, Dynamo to zkusí v šesti proti čtyřem!

52:58
    Josef Horyna nadvakrát pálil příklepem od modré čáry, ale Žajdlík si vždy dokázal poradit.

53:43
    Milan Klouček je zpět na svém místě.

53:46
    Současně vyloučeni David Voženílek a Jakub Husa na dvě minuty za hrubost.

53:59

55:24
    Martin Starosta se snažil o střelu z pravého kruhu pro vhazování, ale jeho pokus byl zablokován.

56:59
    Liberec stojí prakticky v pěti hráčích na obranné modré a Dynamo to má opravdu hodně složité.

57:31
    Klouček ukrývá do lapačky vysoké nahozeni ze střední třetiny.

59:01
    Běží poslední minuta dnešního utkání.

59:39
    Liberec se drží kotouč ze všech sil a nic velkého už se dnes nestane.

Utkání končí. Liberec odváží z Pardubic tři body za výhru 3:0 a definitivně tak domácím zavírá brány do play off. Z pardubické Tipsport areny se s Vámi loučí Marek Votke. (19:04:56)

Marek Votke

Branky a nahrávky: 19. Nezbeda (Starosta), 22. Janele, 27. Průžek (Janele, Bělohorský)

Rozhodčí: Vokřál – Marek, Ovsík