Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:2 (2:0 po s.n.)
Zlín – K. Vary 3:2 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Litvínov 4:3 (po pr.) | Sparta – Plzeň 2:3 (0:1 po s.n.)
Chomutov – Mountfield HK 1:3 (kon.)
KAC Klagenfurt
3:0 (2:0, 0:0, 1:0) Stav série: 3:0
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 03.03.2017, 19:45 • Stadthalle Klagenfurt • Play-off EBEL • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Čtvrtfinále play-off mezi Znojmem a Klagenfurtem se vrací na led Rakušanů. Ti mají po dvou zápasech do semifinále blíže, ovšem rozhodnuto zdaleka není. Podaří se Orlům získat první bod?

Týmu od jezera Wörthersee se v úterý podařilo udělat další krok za postupem do semifinále, když na jihu Moravy zvítězil 3:2. Zápas byl stejně jako ten předchozí vyrovnaný do posledních minut, avšak štěstí stálo znovu na hokejkách Rakušanů.

"Tři nebo čtyři góly v sérii jsme dostali po nějaké naší teči. Měli jsme prostě smůlu," litoval kapitán Jiří Beroun. "Musíme se cpát více do branky a posbírat puky na dorážky. Bude klíčové, jak tyto šance využijeme."

Orli jsou v zápasech sice střelecky aktivnější, na Tomáše Dubu vyslali již osmdesát čtyři střel, avšak pouze pět puků propadlo za záda českého brankáře ve službách Klagenfurtu. "Play-off jsme začali úspěšně, ovšem Znojmo se prezentuje jako těžký soupeř. Jsme si vědomi toho, že musíme být každou minutu na pozoru, protože jakékoliv zaváhání mohou potrestat," všímá si Duba.

Série tak bude v pátek pokračovat za stavu 2:0 pro domácí, avšak Orli neházejí flintu do žita. "Čtvrtfinále ještě nekončí a 0:2 nic není. Musíme jet dál," burcuje obránce Libor Šulák, který v sérii obstaral již tři branky.

Jihomoravané pamatují nepříznivý vývoj čtvrtfinálové série z loňské sezóny. To prohrávali s Dornbirnem taktéž 0:2 na zápasy, přesto to nakonec dotáhli až do finále. Další zajímavostí je fakt, že Klagenfurt si vedení 2:0 na zápasy dokázal v play-off vždy pohlídat a vždy rozhodl tuto sérii ve svůj prospěch. Ve vyřazovacích bojích vyhrál od sezóny 2003/2004 dvaadvacet duelů z jednatřiceti.

Znojmo hraje s Klagenfurtem čtvrtfinále již podruhé a jeho venkovní zápasy rozhodovalo vždy až prodloužení. Kromě sto osmdesáti minut základní hrací doby se zde hrálo dalších padesát pět minut nastaveného času, což je téměř celé další utkání!

KAC Klagenfurt: Duba (Madlener) – Kapstad, Fischer, Robar, Schumnig, Strong, Duller, Vallant, Schettina – Geier M., Koch, Geier S. – Pance, Hurtubise, RIchter – Ganahl, Neal, Lundmark – Harand, Hundertpfund, Brucker.
    Trenér: Mike Pellegrims.

Orli Znojmo: Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Wronka, Da Costa, Hughesman – Csamangó, Šeda, Novák – Špaček.
    Trenér: Roman Šimíček.

Rozhodčí: M. Nikolić, Štolc – Pardatscher, Seewald.

Oba týmy jsou již na ledě, čtou se zahajovací sestavy.

00:01

00:55
    Lakos střílel od modré čáry, ale jeden z domácích hokejistů jeho pokus zablokoval. Orli se snaží napadat hluboko v pásmu již od prvních sekund. Klagenfurt s tím má problémy.

01:49
    Domácí se dostali do přečíslení. Zakončoval Pance z levého kruhu, ovšem střela se mu nepovedla, a tak neměl Schwarz příliš mnoho práce.

02:10
    Rozhodčí píská do píšťalky, bude se vhazovat ve středním pásmu poté, co se jeden z domácích ocitl v postavení mimo hru.

02:51
    Puk se dostal až do ochranné sítě, bude se vhazovat před Schwarzem.

03:15
    Klagenfurt se snaží kombinovat v útočném pásmu, Orli soupeře ale nepouští do prostorů, ze kterých by mohli ohrozit branku. Hraje se spíše u mantinelu.

03:36
    Čeká nás další vhazování před Markem Schwarzem.

03:57
    Orli rozehrávají ze svého vlastního pásma. Klagenfurt je napadá hodně hluboko, a tak příliš neví co s pukem.

04:06
    Celá situace nakonec skončila icingem Znojma.

04:15
    Nebezpečný Lundmark dorážel z těsné blízkosti Schwarze, netrefil však kotouč ideálně.

04:40
    Podešva vystrašil Dubu prudkým švihem z mezikruží, český gólman si nakonec poradil, ovšem neměl jednoduchou práci.

05:10
    Bořuta na poslední chvíli vypíchl soupeři kotouč. Kdyby tak neučinil, uháněli by domácí v přečíslení tří na jednoho.

05:59
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Klagenfurt jde do vedení. Nutno dodat, že zaslouženě. Orli ztratili kotouč na své polovině, čehož dokonale využil Richter, který zpoza branky vybídl volného ŽIGU PANCEHO mezi kruhy, ten už jen zamířil do odkryté části branky. Asistence: Marco Richter.

06:30
    Yellow Horn napřáhl od modré čáry, ale puk se nedostal až k brankáři. Orli se snaží okamžitě odpovědět, nejde jim ale přechod do útočného pásma. Akce hostů často končí v neutrální zóně.

07:45
    Hra se opět přerušuje, píská se ofsajd.

08:20
    Domácí nadále tlačí Orly v pásmu a snaží se kombinovat. Zatím beze střel.

08:45
    Zakončení přišlo až po téměř třiceti sekundách, když se před gólmana Schwarze natlačil Harand, nedokázal však usměrnit puk za čáru.

08:51
    Tak tohle je velká komplikace pro Orly. Domácí naopak ukazují, jak jednoduchý hokej může být. Stefan Geier poslal od mantinelu střílenou přihrávku, kterou těsně před Schwarzem tečoval THOMAS KOCH tak, že se puk ocitl v síti. Asistence: Stefan Geier, Kevin Kapstad.

09:52
    Orli v první třetině působí unaveným dojmem, domácí jsou všude o krok dříve.

10:35
    Csamangó přizvedl střelu jednoho z domácích a poslal ji mimo ledovou plochu. Rozhodčí přikazuje vhazování před Schwarzem.

10:55
    Lakos opět vypálil, ale jeho střele chyběla razance. Navíc byla opět zblokovaná, a tak Duba nemusel vůbec zasahovat.

11:45
    Hraje se hodně defenzivní partie. Ani jeden z celků nechce udělat žádnou velkou chybu.

12:43
    Wronka si vzal puk a unikl obraně po pravém mantinelu. Následně se snažil svoji střelu umístit do horní části branky, to ale Duba vystihl.

13:25
    Šeda uháněl sám na Tomáše Dubu, ke vší smůle ale nastřelil brankovou konstrukci!

14:20
    Klagenfurt se snaží uklidnit hru, bude rozehrávat zpoza vlastní branky. To vše ale až poté, co domácí vystřídají.

15:05
    Hraje se v neutrální zóně. Ani jeden z týmů v posledních minutách nemá příliš možností, jak proniknout mezi sevřenou obranu soupeře.

15:45
    Wronka dohrál souboj u mantinelu a zamířil na střídačku.

16:05
    Da Costa byl za vlastní brankou podražen, rozhodčí ale nechává celou situaci bez povšimnutí. Dnes je to běžné, jelikož dává hře volnější tempo.

16:45
    Šulák se snaží rozehrát zpoza své vlastní branky, nedaří se mu ale najít své spoluhráče. Klagenfurt dobře obsazuje všechny hokejisty soupeře.

18:10
    Obrovská šance domácích! Robar v přečíslení dva na jednoho vyzval ke skórování Geiera, Schwarz ale jeho pokus z první vyrazil mimo tři tyče! Důležitý zákrok!

19:08
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Da Costa – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Ganahl M. – 2 min., krosček).

19:35
    Orli se snaží napadat svého soupeře, ten ale v poklidu kontroluje puk ve svém vlastním pásmu.

20:00

Konec první třetiny. Klagenfurt v ní potvrdil roli favorita a zaslouženě vede. Orli neměli příliš možností ke skórování, za zmínku stojí snad pouze tyč, kterou nastřelil Jan Šeda. Uvidíme, co přinese druhá dvacetiminutovka. Pokud chtějí ještě Orli otočit nepříznivý stav, musí předvést daleko lepší výkon.

Další třetina začne přibližně v 20:32.

20:01

20:48
    Manuel Geier se ocitl v obrovské šanci, když získal kotouč, jenž se povaloval mezi kruhy. Následně se snažil udělat kličku i Schwarzovi, jeho bekhendové zakončení ale znojemský gólman vystihl! Velká šance.

21:50
    Nadále se hraje před Markem Schwarzem. Orli působí velice unaveným dojmem.

22:15
    Po delší době se hosté ocitli v útočném pásmu. Nejprve pálil Šulák od modré čáry, následně jej napodobil i Stehlík. Ani jednomu se však nepovedlo zamířit přesně.

22:58
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Beroun – 2 min., vysoká hůl).

23:30
    Krásná kombinace domácích, na jejímž konci byl po přihrávce Kocha Lundmark! Ten si ale vylámal zuby na gólmanovi Znojma!

24:35
    Domácí nadále tlačí soupeře v pásmu.

24:58

25:18
    McMonagle kontroluje kotouč. Hra v posledních sekundách nemá příliš velké tempo.

25:48
    Orlům se dnes prostě vůbec nedaří. Na hře je vidět hodně nepřesností, hlavně při rozehrávce útočných akcí.

26:11
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Ganahl M. – 2 min., podražení).

27:02
    Orlům se přesilovka nedaří. Klagenfurt velice dobře brání střední pásmo, hosté tak mají problémy dostat se k ohrožení gólmana Duby.

27:30
    Šulák střílel od modré čáry a jen těsně minul levou tyč!

28:11

28:50
    Ganahl se ihned po návratu z trestné lavice zjevil sám před Schwarzem, ale nedokázal jej prostřelit!

29:31
    Další obrovská šance domácích. Jeden z útočníků se objevil nikým nehlídaný před Schwarzem a snažil se dorážet, ale znojemský gólman si poradil. Bude se vylučovat, zakončující hráč totiž byl faulován.

29:31
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Šeda – 2 min., vysoká hůl).

30:36
    Robar střílel od modré čáry, jeho pokus ale nebyl příliš přesný. Poté se snažil dorážet Kapstad, což se ale nelíbilo Šulákovi, který mu to ihned dal vědět a položil ho na zem.

30:36
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Šulák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Kapstad – 2 min., hrubost).

30:40
    Orli hrají ve třech, domácí jsou ve čtyřech.

31:01
    Koch měl úplně volnou cestu až ke Schwarzovi, a tak vystřelil příklepem. Puk ale Schwarzovi nepropadl!

31:01
    Beroun se hodně zlobí na rozhodčí. Se zakrvácenou tváří mu šel něco vysvětlit, sudí však zůstává klidný. Bude se pokračovat.

31:28
    Puk v ochranné síti. Hra se znovu přerušuje, čeká nás další vhazování.

31:31
    Šeda míří z trestné lavice, hraje se ve stejném počtu hráčů.

31:48
    Další obrovská šance domácích hokejistů. Geier skvěle dobruslil puk a zpoza branky jej poslal do prostoru branky, kde stál Koch. Ten okamžitě nasměroval kotouč do sítě. Nebýt zákroku jednoho z obránců, který puk zastavil svojí hokejkou na čáře, mohli by domácí vést o tři góly!

32:48
    Domácí jsou i ve druhé třetině jednoznačně lepším týmem. Orli se nedostávají k téměř žádným střelám, jelikož se hraje hlavně v jejich obranném pásmu.

33:05
    Icing Klagenfurtu hru přesune před Dubu.

34:03
    Další přečíslení dva na jednoho. Tentokrát na Schwarze uháněl Hurtubise s Pancem. Druhý jmenovaný obdržel přihrávku do ideální střelecké pozice a okamžitě vypálil, ale Schwarz puk svojí vyrážečkou zastavil!

34:15
    Yellow Horn nebezpečně atakoval protihráče u mantinelu, rozhodčí ale vylučovat nebude.

35:15
    Orly opět zachránil Marek Schwarz, který zastavil samostatný únik Manuela Ganahla, jenž se snažil střílet mezi betony.

36:20
    Ofsajd Klagenfurtu.

37:01
    Úplně osamocený se mezi kruhy ocitl Hundertpfund, který obdržel puk zadovkou od Haranda, ale Schwarz reflexivně vyráží! Znojemský gólman je hrdinou druhé třetiny.

37:54
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Koch – 2 min., nedovolené bránění).

38:05
    Ganahl se v oslabení prokličkoval mezi obránci Znojma a málem se dostal i k zakončení, naštěstí ale Šulák včas zareagoval a puk dostal k mantinelu. Orli se ve vlastní přesilovce brání.

38:55
    Z tlaku v útočném pásmu vytěžil Klagenfurt alespoň vyloučení Stehlíka, který se dopustil nedovoleného zákroku.

39:35
    Orli hrají ve vlastním pásmu a nikam se neženou.

39:54

40:00

Máme za sebou čtyřicet minut. Druhá třetina se hrála téměř na jednu branku. Orli si v ní nevypracovali žádnou vážnější příležitost, naopak Marek Schwarz se hodně zapotil, když musel likvidovat několik samostatných úniků a přečíslení. Dokázal však udržet stav zápasu stejný jako po první třetině, Orli tak stále mají šanci na vyrovnání. Uvidíme, co přinese třetí část.

Další třetina začne přibližně v 21:30.

40:01

40:20
    Lundmark nabral rychlost, udělal kličku stojícímu Šulákovi a jel sám na Schwarze, který ale znovu drží Orly! Marek Schwarz dnes doslova čaruje, jen díky němu je stav zápasu stále hratelný.

41:05
    Klagenfurt nadále drží Orly v sevření, zatím ale nevystřelil na branku.

41:22
    Klagenfurt právě vstřelil branku! Rychlé přečíslení Klagenfurtu končí gólem. Celou situaci zakončoval STEFAN GEIER, který z mezikruží propálil gólmana Schwarze. Asistence: Matt Neal a Manuel Geier.

41:58
    Stehlík neví co s pukem, jelikož se mu žádný spoluhráč nenabídl, a tak jej poslal pouze do středního pásma.

42:43
    Uf, tak to bylo těsné! Jeden z domácích hráčů vystřelil z ostrého úhlu na nepřipraveného Schwarze, který ve stoje chtěl kotouč chytit lapačkou. Puk mu však vypadl na zem a skákal směrem za brankovou čáru. Znojemský gólman jej ale dokázal na čáře zastavit a svoji chybu napravil!

43:10
    Zakázané uvolnění, tentokrát se provinili domácí. Bude se vhazovat před Dubou.

43:55
    Podešva se dostal ke střele z mezikruží, Tomáš Duba ale svůj tým podržel!

44:40
    Orli se po delší době dostali do útočného pásma a tlačí Klagenfurt, ten je však drží hlavně poblíž mantinelů, takže nejde o žádné nebezpečné situace.

45:13
    Pance mohl dorážet do prázdné branky, kotouč mu ale přeskočil čepel. Velká šance!

45:45
    Krásná akce Libora Šuláka, který na sebe natáhl dva bránící hráče a následně jim udělal kličku, uvolnil se a zamířil nad beton, Duba však dokázal svojí lapačkou sáhnout po puku.

46:42
    Orli se snaží, naráží ale na velice propracovanou obranu Klagenfurtu, která už pouze brání. Pokud mají domácí možnost, zkouší hrozit z přečíslení.

47:31
    Klagenfurt hraje velice zkušeně a snaží se kouskovat hru. Nechce si připustit žádné větší komplikace.

48:30
    Další obrovské nedorozumění znojemské obrany. Jeden z obránců přihrál zpoza branky přímo na hůl Hundertpfunda, který se tak ocitl mezi kruhy úplně sám, Schwarz ale svojí vyrážečkou opět drží svůj tým!

49:50
    Yellow Horn vyslal na Dubu střelu, s ní ale neměl gólman větší starosti. Bude se vhazovat.

50:18
    Orli poslali puk na zakázané uvolnění, hra se tedy stěhuje zpět před Marka Schwarze.

50:29
    Lundmark stál nehlídaný v brankovišti a okamžitě k němu přilétl puk. Schwarz ale proti jeho zakončení vytáhl další z řady fantastických zákroků.

51:20
    Orli jsou během dnešního duelu všude o krok pozadu. Klagenfurt se zdá být odpočatější.

52:05
    Čeká nás komerční přestávka.

52:31
    Po ráně od modré vznikl před Dubou zmatek, vše nakonec domácí obrana vyřešila rychlým vyhozením přes všechny čáry.

53:10
    Další útočník Klagenfurtu, který prokličkoval mezi pěti hráči Znojma. Nakonec mu odskočil puk, a tak nestihl zakončit.

55:20
    Hraje se převážně ve středním pásmu.

55:30
    Koch nebezpečně dojížděl puk, který chtěl Schwarz rozehrát, a tak raději kotouč přikryl.

Dnešní utkání sleduje 4660 diváků.

55:36
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Hundertpfund – 2 min., hákování).

56:10
    Orlům odskakují kotouče od hokejek. Nyní přihrával Yellow Horn na Bira, ale druhý jmenovaný hráč jej nezasáhl. Bude se znovu rozehrávat od Marka Schwarze.

57:30
    Orli tráví přesilovku ve vlastním obranném pásmu. Zdá se, že je rozhodnuto.

57:36

Schwarz si musel poradit s několika pokusy od modré čáry.

58:52
    Lakos si něco vysvětluje s Kochem, vylučovat se ale nebude.

59:30
    Yellow Horn se od mantinelu natlačil až mezi kruhy a vystřelil, ale Duba jeho ránu kryje!

Konec! Orli odjíždí z Klagenfurtu i podruhé s prázdnou a dostávají se do velice obtížné situace, jelikož prohrávají ve čtvrtfinálové sérii již 0:3. Na domácím ledě tak v neděli budou bojovat o prodloužení sezóny.

Ode mne je to vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera. (22:06:43)

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 6. Pance (Richter), 9. Koch (Geier S., Kapstad), 42. Geier S. (Neal, Geier M.)

Trenér: Mike Pellegrims

HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Wronka, Da Costa, Hughesman – Csamangó, Šeda, Novák – Špaček
    Trenér: Roman Šimíček

Rozhodčí: M. Nikolić, Štolc – Pardatscher, Seewald