CSKA Moskva – Jaroslavl 4:2 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 2:3 (po pr.)
Středa 08.03.2017, 15:00 • CSKA Ice Palace • Play-off KHL • Čtvrtfinále

Československá stopa v zápase
    Jan Muršak (MOS) 0+0, čas na ledě 07:39
    Jakub Nakládal(JAR) 2+0, čas na ledě 16:27 (17:39:19)

V první třetině se domácí hokejisté dostali do dvoubrankového vedení, hostům se v přesilovce podařilo snížit. Postaral se o to tvrdou střelou od modré čáry Jakub Nakládal. Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Ve dvacáté sedmé minutě se podruhé v tomto zápase prosadit Jakub Nakládal. I tentokrát uspěl ránou od modré čáry. Necelé dvě minuty později si vzali domácí vedení zpět na svou stranu. Po krásné kombinaci spoluhráčů poslal puk Světlakov mezi betony přemisťujícího se brankáře. Ve třetí třetině se prosadili domácí a navýšili své vedení. První zápas série vyhrává CSKA Moskva 4:2.
    Domácí fanoušci mají důvod k radosti.

59:50
    Už se nic nestane, ještě jedna akce Kirilla Petrova, která je zablokovaná.

59:14
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Brandon Kozun – 2 min., nedovolené bránění).

58:28
    Hosté hrají bez brankáře, branka Lokomotivu je prázdná.

58:28
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

57:27
    Jakub Nakládal, autor dvou branek, má puk za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Mnoho šancí si nyní hosté nevytvářejí.

56:34
    Sledujeme poslední minuty hry ve třetí třetině, Arťom Sergejev se probojoval do zakončení, jeho pokus byl zablokovaný.

55:16
    Kirill Petrov pronásledoval puk do útočného pásma, kde jej však získali obránce Lokomotivu. Ti se nyní musí bránit aktivně hra CSKA.

54:50
    Lokomotiv Jaroslavl má kotouč ve vlastním obranném pásmu a čeká na vhodný moment pro vytvoření útočné akce.

54:20
    Další minuta hry je pryč, ani jeden celek se nemůže probojovat do výraznější šance. Sledujeme klidnější pasáž hry. Nyní neuspěl ránou bez přípravy Michail Naumenkov.

53:21
    Hostující celek se snaží něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím však marně.

51:35
    Daniil Apalkov se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale domácího brankáře překonat nedokázal. Výborné čtení hry předvedl brankář CSKA.

50:56
    CSKA Moskva je aktivnější, střelecky je aktivnější a míří za výhrou v tomto prvním zápasu série.

50:32
    Domácí hokejisté navýšili své vedení, hrají aktivněji a nedávají soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru.

49:20
    Oba vyloučení hráči se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Da Costa (Ar. Sergejev), 12. Světlakov (Al. Popov, K. Petrov), 29. Světlakov (Kiselevič, K. Petrov), 48. Andronov (Tělegin) – 15. Nakládal (Kronwall), 27. Nakládal (Kozun)

CSKA Moskva: I. Sorokin (Fasth) – Naumenkov, Kiselevič, Děnisov, Ožiganov, Kutuzov, Blažijevskij, Ar. Sergejev – Kugryšev, Al. Popov, K. Petrov – Platt, Muršak, Scott – Tělegin, Andronov, V. Žarkov – P. Karnauchov, Da Costa, Mamin – Světlakov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall, Gavrikov, Ljubuškin, Pašnin, Rafikov, Koledov, Čerepanov – Kozun, Talbot, Kontiola – Kraskovskij, Korškov, Polunin – Apalkov, Mosaljov, Kadějkin – Lugin, Averin, Loktionov.

Rozhodčí: Olenin, Gašilov – Šalagin, Šišlo