Club Bruggy – Sint-Truiden 2:2 (kon.) | Anderlecht – Waasland-Beveren 3:0 (kon.) | Standard – Oostende 2:2 (kon.)
Gent – Mechelen 3:0 (kon.) | Kortrijk – Mouscron 0:2 (kon.) | Eupen – Waregem 1:3 (kon.)
Lokeren – Charleroi 0:0 (kon.) | Westerlo – Genk 0:4 (kon.)
RSC Anderlecht
3:0 (3:0)
Waasland-Beveren
Neděle 12.03.2017, 14:30Belgická liga • 30. kolo

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek neděle! (16:21:13)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 16:2.
    Střely mimo: 6:4.
    Rohy: 10:3.

Je za námi konec utkání. Anderlecht porazil Waasland-Beveren v poměru 3:0, všechny branky padly již v prvním poločase. Postupně se trefili Bruno, Teodorczyk a Mbodji.

90+2

90+1
    Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině, diváci tleskají svým hrdinům, kteří utkání zvládli a jednoznačně získají tři body.

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec řádné hrací doby.

89
    Hraje se poslední minuta utkání, oba týmy zápas dohrávají. Čeká se na hvizd rozhodčího.

88
    Míč drží na vlastní polovině fotbalisté Waasland-Beveren. Nikam nespěchají, zápas se dohrává.

87
    Stanciu se dostal do solidní šance, jenže bohužel pro domácí si v nejdůležitějším momentě míč předkopl.

86
    Hosté ubránili další příležitost soupeře. Nikam aktivně se neženou a kombinují na vlastní polovině.

85
    Pět minut před koncem zápasu drží míč domácí stopeři a přihrávají si mezi sebou na vlastní polovině hřiště.

84
    Po centru zleva se do zakončení ve vápně dostal Dhondt. Bohužel pro hosty mířila jeho střela vedle branky Anderlechtu.

83
    Necelých deset minut před koncem se utkání prakticky dohrává. Domácí jsou stále aktivnější, ale už to není takový tlak jako v první půli.

82
    Ndiaye (WAS) nebezpečně dojel soupeře na polovině Anderlechtu a vidí za to právem žlutou kartu.

81
    Bruno se provinil útočným faulem, takže na čas si může obrana Waasland-Beveren odpočinout.

80
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Camacho, přichází Dhondt.

79
    Rychlá kombinace hostů byla završena střelou z vápna. Nakonec je z toho po teči Spajiće rohový kop.

78
    Jeden z fotbalistů hostů zůstal na zemi, je u něj týmový lékař. Vypadá to, že Waasland-Beveren bude nucen potřetí střídat.

77
    Domácí se opět dostali do zajímavé příležitosti, vše zhatila nepřesná přihrávka. Míč mají hosté.

76
    Hanni napřáhl za vápnem, jeho střela mířila nad branku hostů. Köteles bude vykopávat ze země.

75
    Čtvrt hodiny před koncem utkání přišel další centrovaný míč z levé strany. Thelin se tlačil do zakončení, ale nedokázal kulatý nesmysl trefit.

74
    Centr z levé strany se nepodařil. Brankář Köteles bude vykopávat ze země míč do hry.
    72.

72
    Thelin dostal přihrávku před prázdnou branku, ale skluzem na míč nedosáhl!

71
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Obradović, přichází Deschacht.

70
    Na polovině soupeře mají míč domácí, kombinují mezi sebou a snaží se najít okénko v obraně soupeře.

69
    Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minut. Fotbalisté Anderlechtu mají nahráno, takže neriskují.

68
    Útočný faul Trebela, hosté jsou u míče.

67
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Gano, přichází Ndiaye.

66
    Fotbalisté Anderlechtu ukončili útočné snažení špatnou přihrávkou. Nemusí je to nijak trápit, stále mají skvělý náskok.

65
    Autové vhazování pro Waasland-Beveren. Obrana hostů si může na nějakou dobu odpočinout.

64
    Obrana hostů si poradila s další situací, centrovaný míč zleva Red Star problémy nenadělal.

64
    Aktivní Thelin se dostal do dalšího zakončení, brankář Köteles si poradil.

63
    Thelin se dostal za vápnem k utažené střele, která minula branku Waasland-Beveren o dobrý metr.

62
    Domácí budou zahrávat autové vhazování, přijde mi jako by začali hrát na půl plynu. Jsou si zřejmě vědomi svého náskoku, takže neriskují.

61
    Centr z pravé strany neznamenal pro domácí celek žádné ohrožení. Míč mají stále hosté.

60
    Půlhodiny před koncem utkání mají míč v moci hosté, domácí se ale zatím dobře brání.

59
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Michel, přichází Moren.

58
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Teodorczyk, přichází Thelin.
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Tielemans, přichází Trebel.

57
    Boeckx zachytil centr zleva, pokusil se o rychlou rozehrávku, jenže míč poslal do autu.

56
    Hosté se dostali s míčem na dostřel branky soupeře, ale špatná finální přihrávka jejich záměr překazila.

55
    Domácí jsou opět s míčem na polovině soupeře. Drtivý tlak Anderlechtu pokračuje, hosté se brání s vypětím sil.

54
    Stanciu se dostal ke střele za vápnem, Köteles míč s vypětím všech sil vyrazil na roh. Z něj se nic nebezpečného pro branku hostů nekonalo.

53
    Domácí jsou opět aktivní na balonu, centr z levé strany se nepovedl.

52
    Gano neunesl vývoj utkání a zbytečně trefil loktem při výskoku soupeře do obličeje. Tady se mělo žlutit.

51
    Hosté se dostali do zakončení, které pozorně chytil Boeckx.

50
    Další roh pro Anderlecht, opět z něj nebylo nic nebezpečného pro branku Waasland-Beveren.

49
    Rohový kop domácích vedl ke střele za vápnem, brankář hostů pozorně chytil.

48
    Centr z pravé strany dokázala obrana hostů odkopnout mimo nebezpečné území.

47
    Fotbalisté Anderlechtu pokračují tak, jak začali. Tlačí soupeře a jsou blízko další vstřelené branky.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.

Je za námi první půle, kterou ovládli fotbalisté Anderlechtu. Ti nasázeli soupeři tři branky a další šance dokázali spálit. Postupně se trefili Bruno, Teodorczyk a Mbodji. Troufám si tvrdit, že o třech bodech je rozhodnuto.

45+1

45
    Fotbalisté Anderlechtu si zahrají ještě jeden rohový kop v samotném závěru prvního poločasu.

44
    K první střele hostů se dostal Cerigioni, bohužel pro Red Star mířil za vápnem hodně nad branku Anderlechtu.

43
    Bruno dostal míč za obranu a z hranice malého vápna prověřil Kötelese! Maďarský brankář ve službách hostů situaci zvládl.

42
    A opět jdou fotbalisté Anderlechtu s míčem dopředu, jako by neměli dost.
    41. MBODJI - 3:0

41
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Jako bych to předpověděl. Po zákroku Kötelese se ke střele ve vápně dostal KARA MBODJI, jemuž nedělalo problém trefit odkrytou část branky – 3:0!

41
    Ke střele ze třiceti metrů se dostal Stanciu, Köteles vyráží míč na roh. Udeří z něj domácí potřetí?

40
    Pět minut před koncem prvního poločasu jsou domácí fotbalisté na koni. Opět se snaží dosáhnout vstřelení gólu.

39
    První žlutou kartu dostává Michel (WAS), který nedal prostor brankáři Anderlechtu v rozehrání.

38
    Míč se sice dostal do vápna Anderlechtu, ale tam jsou dnes králové domácí. Hosté nedokázali proměnit v branku ani následný rohový kop.

37
    Hosté mají po ruce Spajiće k dispozici přímý kop ze úhlu. Dalo by se říci, že budou zahrávat zkrácený rohový kop.
    36. TEODORCZYK - 2:0

36
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení. LUKASZ TEODORCZYK dostal míč za obranu a v tváří tvář brankáři si dokázal poradit – 2:0!
    35.

35
    Stanciu se dostal ve vápně do zakončení, jeho střela mířila těsně vedle pravé tyčky!

34
    Rozháraná hra je uklidněná, míč mají domácí a snaží se opět najít okénko v obraně soupeře.

33
    Köteles se prezentoval krásným zákrokem po střele Hanniho z levé strany vápna!

32
    Z něj se neurodilo nic nebezpečného pro branku Waasland-Beveren. Navíc se hosté mohli dostat do brejku, včasným výběhem zachránil situaci brankář Boeckx.

31
    Další centr směřoval do vápna hostů, ale obrana pozorně poslala míč mimo. Následná střela byla sražená, domácí mají rohový kop.

30
    Dendoncker napřáhl za vápnem ke střele, jeho pokus neměl dostatečnou sílu, navíc mířil k prostředku, takže si s ním Köteles v klidu poradil.

29
    Do vápna Waasland-Beveren mířil další centr z levé strany, Camacho míč dlouhým odkopem poslal pryč z nebezpečného území hostů.

28
    Ofenzivní snažení domácích je u konce. Alespoň prozatím. Appiah se totiž provinil útočným faulem. Míč mají hosté.

27
    Ofsajd domácích. Rozehrávat ve vápně bude Köteles, dostanou se hosté do nějakého zakončení?

26
    Anderlecht drží míč podstatně déle než soupeř.

Držení míče: 59% – 41%

25
    Do konce první půle zbývá nějakých dvacet minut. V Anderlechtu je krásné fotbalové počasí, fanoušci zpívají, hraje se kvalitní kopaná. Co víc si přát?

24
    Obradović se hodně snažil, aby vybojoval rohový kop. Bohužel pro domácí se mu to nepovedlo. Obrana soupeře si může na nějakou dobu oddychnout.

23
    Brankář Köteles si poradil s centrem z levé strany. Hosté budou mít nějakou dobu kulatý nesmysl ve své moci.

22
    Domácí jsou opět s míčem na polovině soupeře a kombinují mezi sebou. Čekají na okénko v zadních řadách Waasland-Beveren.

21
    Máme za sebou více než dvacet minut hry. Je jasné, jakým směrem se utkání ubírá. Domácí fotbalisté jsou aktivnější a hladovější po gólech, zatím vedou zaslouženě.

20
    Kombinaci na jeden dotyk překazil Buatu Mananga, který odkopl míč do bezpečí. Stále jej mají domácí.

19
    Hosté se zatím pozorně brání a vyčkávají na to, co soupeře předvede. Jestli je to dobrá taktika, to zjistíme na konci.

18
    Na polovině soupeře s míčem u nohy. Tak to nyní vypadá ze strany Anderlechtu, domácí se snaží dát uklidňující druhou branku.

17
    Mbodji se dopustil na polovině hřiště faulu, takže u míče teď nějakou dobu pobudou hosté.

16
    Rohový kop za sebou mají také hosté. Nedopadl dobře, obránci Anderlechtu pozorně udrželi ofenzivní choutky Red Star mimo nebezpečné území.

15
    Do vápna hostů mířil další nebezpečný centr. Obránci Waasland-Beveren si s ním poradili. Míč se odrazil za vápno, odkud pálil Tielemans. Brankář Köteles kulatý nesmysl vyrazil před sebe, k dorážce se Teodorczyk nemohl dostat kvůli ofsajdu.

14
    Ke střele ve vápně se dostal autor dosud jediné branky utkání. Tentokrát mířil hodně vedle.

13
    Hosté kombinují na vlastní polovině mezi obránci, zatím se nemohou dostat dál, jelikož domácí presují příliš vysoko.

12
    Waasland-Beveren hraje na protiútoky, moc jich ale zatím hosté neměli.

11
    S rozehrávkou vypomáhá Anderlechtu brankář Boeckx. Domácí jsou od začátku jasně aktivnějším mužstvem.

10
    Nyní zahrozili hosté. Ve dvou se řítili do útoku, Gano nedokázal trefit centr zleva, takže ofenzivní snažení Waasland-Beveren končí.

9
    Na sebe to vzal Stanciu, který možná ze sedmadvaceti metrů střílel, jenže bohužel pro něj doprostřed branky. Köteles pozorně chytá.

8
    S centrem z levé strany si obrana hostů poradila. U míče opět domácí, znovu míří kupředu.

7
    Fotbalisté Anderlechtu obklíčili svého soupeře kolem jeho pokutového území. Snaží se prorazit skrz obranný val Red Star a vstřelit další gól.

6
    Appiah fauloval unikajícího Langila. Z následného přímého kopu nebylo nic nebezpečného pro branku domácích, neboť se hosté pokusili o rychlou rozehrávku – míč skončil v autu.

5
    Domácí rozehráli svou příležitost nakrátko, jenže střela na branku nedoletěla, protože jí zablokovala obrana Waasland-Beveren.

4
    Domácí budou zahrávat nepřímý volný kop z vápna soupeře, protože brankář Köteles chytl přihrávku od spoluhráče do rukou.
    3. BRUNO - 1:0

3
    Velmi rychle se dostávají domácí do vedení. Za vápnem si míč ke střele připravil MASSIMO BRUNO, jehož technické zakončení na vzdálenější tyč nemohl brankář soupeře chytit – 1:0!

3
    Na střelu si míč navedl Hanni, jeho pokus neměl razanci, takže si s ním Köteles v klidu poradil.

2
    Fotbalisté Anderlechtu drží míč na svých kopačkách a kombinují na polovině soupeře.

1
    Domácí zahrávali již v první minutě rohový kop, jenže z něj nic nebylo, protože pozorná obrana hostů kulatý nesmysl odpálila mimo nebezpečné území.

1

Do začátku utkání zbývá několik minut. Domácí fotbalisté si jsou vědomi, že se dnes hraje o dost. Hosté mohou překvapit.

RSC Anderlecht: Boeckx – Appiah, Mbodji, Spajić, Obradović – Dendoncker – Tielemans, Stanciu – Bruno, Teodorczyk, Hanni.
    Náhradníci: Martinez – Deschacht, Chipciu, Thelin, Najar, Nuytinck, Trebel.

KV Red Star Waasland-Beveren: Köteles – Jans, Buatu Mananga, Camacho, Demir – Cools, Michel – Myny, Cerigioni, Langil – Gano.
    Náhradníci: Goblet – Ampomah, Boljević, Caufriez, Dhondt, Moren, Ndiaye.

HRÁČI KE SLEDOVÁNÍ
    Domácí fotbalisté mají ve svém celku několik opravdu na belgickou ligu hvězdných hráčů. U hostů bylo těžší vybírat někoho, kdo by měl v utkání převzít roli vůdce.

Youri Tielemans, Anderlecht
    Teprve devatenáctiletý záložník je odchovancem klubu, za Anderlecht hraje od svých pěti let. Tielemans má dobrou formu, v posledních sedmi ligových zápasech nasázel stejný počet branek. Aktuálně se trefil třikrát v řadě. Talentovaného fotbalistu lákají do svých řad velkokluby, kromě Atlética Madrid se píše o zájmu Juventusu a Arsenalu.

Alessandro Cerigioni, Waasland-Beveren
    Čtyřiadvacetiletý rychlý útočník přešel do současného klubu před touto sezónou. Belgičan s italskými kořeny začal v poslední době hrát pravidelně a to se ukázalo jako dobrá volba trenéra. Cerigioni na půdě Kortrijku vstřelil obě branky Red Star, čímž svému celku zařídil tři body.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2016
    Dvakrát v řadě dokázal outsider KV Red Star Waasland-Beveren porazit RSC Anderlecht. Zajímavostí je, že v obou zápasech dohromady padly čtyři červené karty! Domácí mají dnes obrovskou motivaci získat tři body.

RSC ANDERLECHT
    Domácí fotbalisté jsou aspiranti na titul, momentálně jim v ligové tabulce patří první místo o skóre před Club Bruggy. Anderlecht skončí po základní části na špičce a půjde do bojů o nejcennější belgickou trofej. V zápase proti Red Star bude favoritem, musí si vytvořit co nejlepší pozici před startem Skupiny o titul.

8 - Sofiane Hanni
    Není se čeho bát, hosté se v nejvyšší soutěži Belgie objeví i v dalším ročníku.

KV RED STAR WAASLAND-BEVEREN
    Hostům prakticky o nic nejde, proto také pojedou do Anderlechtu oslabení o sedm hráčů! Waasland-Beveren nasbíral v devětadvaceti zápasech rovných třicet bodů a po konci základní části bude členem Skupiny o Evropskou ligu. Jelikož se body nenulují, tak bude prakticky nemožné stáhnout náskok KAA Gent.

18. února | Mouscron-Péruwelz – Red Star 1:2
    25. února | Kortrijk – Red Star 1:2
    4. března | Red Star – Gent 2:3

5 - Siebe Schrijvers, Zinho Gano
    4 - Olivier Myny
    3 - Alessandro Cerigioni

Vítám vás u online textové reportáže z posledního kola belgické Jupiler League. Domácí RSC Anderlecht přivítá KV Red Star Waasland-Beveren. Výkop je naplánován na 14:30, duelem vás provede Milan Šplíchal.