Sevilla – Gijón 0:0 (kon.) | Real Madrid – Alavés 3:0 (kon.) | Valencia – La Coruňa 3:0 (kon.)
Granada – Barcelona 1:4 (kon.)
Valencia CF
3:0 (2:0)
Deportivo La Coruňa
Neděle 02.04.2017, 18:30Španělská LaLiga • 29. kolo

Ode mě je to už pro tenhle zápas vše, hezký zbytek víkendu přeje Petr Sumbal. (20:44:13)

Je konec, hráči Valencie se mohou radovat z jasného vítězství 3:0. Kdo ví, jak by se ale utkání vyvíjelo, kdyby na jeho začátku proměnil Fajr penaltu nebo kdyby byl Deportivu uznán gól, který nejspíš nepadl z ofsajdu. Ještě do přestávky se dvakrát prosadila Valencia. Branku vstřelil Garay a pak si vlastňák vstřelil Albentosa. Ve druhé půli hra Deportiva nebyla ideální a kromě šance Andoneho si nic jiného nevypracovali. V nastaveném čase pak ještě vítězství Valencie definitivně zpečetil po pěkné individuální akci střídající João Cancelo.

90+4

90+4
    Ani čestného gólu se Deportivo nedočká, v poslední minutě mu byl odpískán ofsajd.

90+2
    Rozhodčí se rozhodl nastavit čtyři minuty.
    90+1. João CANCELO - 3:0

90+1
    Valencia právě vstřelila branku!
    Pokud někdo doteď ještě pochyboval o vítězství Valencie, tak teď už nemusí. JOÃO CANCELO si doběhl pro dlouhý míč do vápna, pak si míč zasekl, čímž obešel Navarra a z úhlu dokázal trefit levý horní růžek branky Germána Luxe. Cancelo se trefil po pouhých osmi minutách na hřišti. Asistence: Santiago Mina.

88
    Po rohovém rozehraném na krátko pěkně z dálky vystřelil João Cancelo. Lux jeho pokus vyrazil jen k Garayovi a pak měl štěstí, že Argenticem netrefil branku.

87
    Valencia zkušeně drží míč na svých kopačkách a nedovoluje tak Deportivu ani pomýšlet na snížení.

86
    Santiago Mina se pokusol o individuální průnik, ale přes svého strážce neprošel.

85
    Centr do pokutového území měl směřovat na Josela, nakonec k němu však nedoletěl.

85
    Mina fauloval na útočné polovině Morena a hosté tak budou moci rozehrát z klidové pozice.

83
    Tím zraněným hráčem byl José Gayá. Zaskočí za něj na poslední minuty zápasu João Cancelo.

82
    Ze hřiště odkulhává jeden z hráčů Valencie a bude muset být střídán.

80
    Emre Colak chtěl k němu nyní udělat první krok, ale vystřelil hodně nepřesně.

80
    Do konce utkání už zbývá jen posledních deset minut plus nastavení a zatím to nevypadá, že bychom se mohli dočkat nějakého zázračného obratu ve skóre.

78
    A je tu další střídání na straně Valencie. Santiago Mina na hřišti nahradí Simoneho Zazu. Ten dnes pracoval poctivě, ale gólu se nedočkal.

76
    Andone mohl po rohovém kopu hlavičkovat za nadějné pozice a byl navíc nehlídaný. Jenže míč jej přeletěl.

75
    Siqueira je prvním čerstvým hráčem na hřišti v dresu Valencie. Vystřídal Enza Péreze.

73
    Florin Andone se dostal do zajímavé příležitosti, ale Diega Alvese, který proti němu výborně vyběhl překonat nedokázal.

72
    Ani další rohový kop nepřinesl pro Deportivo spásu. Sidnei se snažil ještě vracet míč do šestnáctky, ale ani to se mu nepovedlo.

70
    Druhé střídání hostů. Hřiště opouští Álex Bergantiños, na hradí ho Marlos Moreno.

69
    Následný rychlý brejk Valencie nakonec skončil nepřesnou přihrávkou na Munira El Haddadio, hráče, který ve Valencii hostuje z Barcelony.

68
    Diego Alves si ze vzduchu sebevědomě sebral centrovaný míč od rohového praporku.

66
    Simone Zaza si ve vápně pomohl rukama a už po odpískání jeho faulu zbytečně vystřelil na branku.

65
    Sidneiho nákop do šestnáctky byl poměrně snadnou kořistí pro obranu Valencie, která jej odhlavičkovala do bezpečí.

63
    Dani Parejo nastřelil protihráče u lajny tak, aby mohlo jeho mužstvo vhazovat.

61
    Už jsem se chtěl rozepisovat o tom, že Abdennour vstřelil ze standardní situace hlavou třetí gól Valencie, ale gól neplatí kvůli ofsajdu.

60
    Tentokrát se píská faul Deportiva. Sražen na zem byl Munir.

59
    Martín Montoya fauloval Carlose Gila a měl už by si dávat pozor, protože jednu žlutou kartu již dnes dostal.

57
    Pěknou přízemní střelou se prezentoval Joselu, ale Alves je dnes zatím spolehlivý. Tentokrát sice míč jen vyrazil před sebe, ale o zbytek se už postarali jeho obránci.

56
    Zaza si zpracoval míč v pokutovém území rukou, takže jeho akce nemůže dál pokračovat.

55
    Další tvrdý zákrok Valencie. Faulován byl ve středovém kruhu Emre Colak a Enzo Pérez za ten faul vidí žlutou kartu.

52
    Nakonec zahrál přímý kop nově příchozí hráč na hřišti Emre Colak. Alves ale jeho střelu k pravé tyči dokázal vyrazit.

51
    La Coruňa tak bude zahrávat přímák z nějakých sedmnácti metrů. Jeto na středu šířky hřiště, takže může kopat pravák i levák.

50
    Andone sklepl Juanfranův centr na Josela a ten byl nepříjemně faulovaný Abdennourem. Ten za to obdržel žlutou kartu.

48
    Andone byl v ofsajdu a toho si všiml pomezní rozhodčí, takže je akce hostů zastavena.

47
    Dnešní utkání sleduje 43 638 diváků.

46
    Kouč hostů Pepe Mel reaguje na nepříznivý vývoj utkání střídáním. Emre Colak nahradí pro druhý poločas Fajra, který v 8. minutě neproměnil penaltu.

46

Rozhodčí se rozhodl nenastavit ani minutu, a tak první poločas skončil. Úvod zápasu byl hodně hektický. Už v 7. minutě byl faulovaný Andone a hosté kopali penaltu. Jenže tu zahodil Fajr. Následně pak sice Deportivo branky dosáhl, ale tam mu byla, nejspíš nesprávně, neuznána kvůli ofsajdu. A hned z následného protiútoku se pak do vedení dostala Valencia, když se prosadil Garay. A pak přišla další rána pro Deportivo v podobě vlastního gólu Albentosy. Valencia tak jde do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    I další centr Deportiva se povedl obraně Valencie ustát. Ta už se určitě těší na přestávku a ráda by do ní šla s čistým kontem.

43
    Zajímavou střelu vypustil Carles Gil. Technicky to zkoušel z pravé strany na zadní tyč a Diego Alves se musel pořádně natáhnout, aby ten míč vytěsnil.

42
    Fajrův centr z levé strany sice nevypadal špatně, ale nakonec míč doletěl jen přímo k připravenému Alvesovi.

39
    Domácí měli náznak další šance, ale tentokrát to nevyšlo. I díky dobrému obranému zákroku Sidneie.

38
    Munir sice upadl při zpracování míče na zem, ale tohle se nepíská. Byl to čistý zákrok tělem.

37
    A na druhé straně se po nepovedené střele z voleje úplně stejně vedlo i Andonemu.

36
    Nyní to zkusil například z dálky Montoya, ale branku netrefil.

35
    Valencia hraje s vědomím dvougólového náskoku hodně sebevědomě. Akce soupeře zastavuje už v zárodku a sama jej nepříjemně zlobí v útoku.

33
    Zaza si chtěl narazit o Solera, ten ale v pokutovém území po souboji s jedním ze obránců Deportiva upadal. Penalta se však tentokrát nepíská.

33
    Álex Bergantiños šel s míčem proti přesile a nemohlo to pro něj skončit jinak než ztrátou míče.
    29. Raúl ALBENTOSA - 2:0

29
    Tak tohle už je ale obrovská smůla Deprotiva. Neproměnili penaltu, podle všeho jim nebyl uznán, nakonec nesprávně, gól pro domnělý ofsajd a vše nakonec korunuje vlastní gól. Na centr od rohového praporku si spolu s ostatními naskočil i stoper RAÚL ALBENTOSA a nechtěně poslal míč do vlastní sítě. Přitom to vypadalo, že kdyby se míče nedotkl, skončil by v rukou gólmana.

28
    Centr Montoyi z pravé strany sklepl Orellana. Nakonec se do palebné pozice dostal Munir, ale jeho tvrdou střelu dokázal Lux vyrazit na rohový kop.

27
    Nakonec se akce Deportiva rozvinula po pravé straně, ale vše vyústilo jen snadným centrem, který skončil v moci brankáře Alvese.

26
    Guilherme se Sidneim si vyměňují míč a ani jeden z nich se nemá k tomu, aby založil útok svého týmu.

24
    Klidnou kombinaci Valencie chtěl rozčísnout nápaditou přihrávkou obloučkem do vápna Aymen Abdennour, ale jeho myšlenku nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil.

23
    Exekuce přímého kopu se ujal Carles Gil, ale trefil jen dobře postavenou zeď Valencie.

22
    V blízkosti pokutového území byl faulován Andone a hosté tak budou rozehrávat standaradku z velmi zajímavé pozice. Je to 23 metrů od brány a pozice pro střelu pro leváka.

21
    Centr Juanfrana z pravé strany se do pokutového území Valencie ani nedostal.

21
    Enzo Pérez, kapitán Andalusanů skončil při své individuální akci na zemi, faul se ale nepíská.

19
    La Coruňa už se dvakrát viděla ve vedení, ale nyní musí dohánět jednogólovou ztrátu. Zatím obraně Valencie nedává moc zabrat.

17
    Omlouvám se za chybnou informaci, podle všeho to nebyl Garay, kdo zavinil v 7. minutě penaltu, ale Martín Montoya.

16
    A z následného protiútoku Joselu zezadu skluzem fauloval Zazu. Zaslouženě vidí žlutou kartu a v příštím kole proti Granadě si nezahraje.

16
    Joseluova průniková přihrávka nenašla nikoho z jeho kumpánů a to je tedy konec akce Deportiva.

14
    Ani Gayův centr nebyl povedený, a tak může v klidu rozehrávat brankář Lux.

14
    Pérezův centr z levé strany nenašel hlavu žádného z jeho spoluhráčů.
    10. Ezequiel GARAY - 1:0

10
    To je neskutečném co už se všechno stihlo během deseti minut udát. Neproměněná penalta a správně neuznaný gól Deportiva a hned na to gól Valencie. Hlavička Munira po standardní situaci ještě trefila břevno, ale odražený míč pak nekompromisně do sítě zatloukl EZEQUIEL GARAY. Bez asistence.

9
    Hosté se nyní sice chvíli radovali z branky, ale opravdu jen velmi krátce, protože pak je zpražil zvednutý praporek pomezního rozhodčího.
    8. Penalta

8
    Na penaltu šel poměrně překvapivě Fayçal Fajr, který ještě gól nedal. A bude si na něj dál počkat, protože jeho penaltu fantasticky vyrazil Diego Alves.
    8. Žlutá karta

8
    Martín Montoya stáhl rukama na zem Florina Andoneho, který si nabíhal na centrovaný míč. Argentinec dostává žlutou kartu.

7
    Z ničeho nic po celkem nevinné akci to bude penalta pro Deportivo!

7
    Po ubráněném rohovém kopu utíkali tři hráči Valencie do otevřené obrany soupeře a znovu musel Lux zasahovat.

6
    Ten však dokázal Alves vyboxovat a s odraženým míčem si už poradila obrana Valencie.

6
    Nyní mohou poprvé pořádné ohrozit branku soupeře hosté, protože budou kopat rohový kop.

5
    Ze zajímavé pozice zevnitř pokutového území pálil Simone Zaza, ale nepovedlo se mu míč umístit k tyči, takže Lux znovu dokázal míč chytit.

5
    Montoyův centr z pravé strany odvrátil hlavou Guilherme.

4
    Na druhé stačilo Diegu Alvesovi počkat, až mu míč doskáká do náruče.

3
    Nakonec se hra přenesla na levou stranu a po sklepnutí míče Zazy vypálil Fabián Orellana. Lux ale neměl s jeho stranou žádné potíže, protože nebyla nijak umístěná a ani tvrdá.

3
    Zatím čekáme, až utkání nabere tempo. Brankář Valencie Alves našel dlouhým nákopem Zazu.

1
    Sidnei byl faulován Simenem Zazou. Deportivo bude rozuehrát standardní situaci. Tu si na starost vezme brankář Germán Lux.

1
    Valencie hraje v bílých dresech, Deportivo v pruhovaných, modro-bílých, trikotech.

1

Obě mužstva už nastoupily na trávník a momentálně se mezi sebou zdraví kapitáni obou týmů.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Valencia CF: Diego Alves – Montoya, Garay, Abdennour, Gayá – Parejo, E. Pérez (C) – Munir, Soler, Orellana – Zaza.
    Náhradníci: Doménech – Cancelo, Santos, Siqueira, Bakkali, Medrán, S. Mina.

Deportivo La Coruňa: Lux – Juanfran, Albentosa, Sidnei, F. Navarro – Gil, Guilherme, Bergantiños, Fajr – Andone, Joselu.
    Náhradníci: Tytoń – Colak, Moreno, A. Arribas, Laure, Gama.

Rozhodčí: Ricardo De Burgos Bengoetxea – César García Fernández, Iker De Francisco Grijalba.

Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas této sezony skončil remízou 1:1. Tímto výsledkem ostatně skončily všechny tři posledních utkání mezi těmto dvěma celky. Valencia doma s Deportivem moc neprohrává, před svými fanoušky drží sérii devíti neprohraných ligových utkání v řadě, z toho pět jich vyhrála.

Deportivo je v tabulce na 15. místě, tedy o jednu příčku za svým dnešním soupeřem. Ztrácí na něj tři body, takže v případě výhry by se na něj dotáhlo. Deportivo potřebuje ale bodovat už je z toho důvodu, že by rádo mělo v závěru sezony klid od sestupových starostí.

Naposledy sice La Coruňa prohrála 0:1 se Celtou Vigo, ale předtím dokázala čtyři zápasy po sobě neprohrát a zaujal hlavně domácí skalp Barcelony 2:1. Venku to ovšem už tak růžové není. Naposledy sice přišla důležitá výhra 1:0 nad Gijónem, předtím ale Deportivo všech třináct venkovních zápasů této sezony nevyhrálo (pět remíz, osm proher).

Valencia CF

Valencia i v této sezoně nedokáže naplnit svůj potenciál, a ani tentokrát se zatím drahé posily nevyplácí. Místo toho, aby andaluský tým usiloval o pohárové umístění, musí se neustále nervózně ohlížet za sebe a strachovat se o záchranu. Na tu momentálně má sice náskok slušných devíti bodů, ale jistotu ještě nemá.

V posledních zápasech navíc citelně postrádá i body. Z posledních tří vydolovala jen jeden za remízu s Gijónem. Těžké souboje s Atléticem a Barcelonou shodně prohrála. a inkasovala v nich tři, respektive čtyři branky. To není dobrá vizitka.Jestli se ale "netopýři" mohou o něco opřít, je to forma na domácím stadionu. Tam z posledních čtyř utkání ani jednou neprohráli a třikrát vyhráli.

Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu. Dnes je na programu pokračování 29. kola La Ligy, nás bude zde zajímat utkání mezi Valencií a La Coruňou, kterým vás provede Petr Sumbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.