Utrecht – Kerkrade 1:0 (kon.) | Sparta Rotterdam – Den Haag 0:1 (kon.) | Arnhem – Feyenoord 0:2 (kon.)
Eindhoven – Ajax 1:0 (kon.)
PSV Eindhoven
1:0 (1:0)
Ajax Amsterdam
Neděle 23.04.2017, 16:45 • Philips Stadion, Eindhoven • Nizozemská Eredivisie • 32. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, tímto se s vámi loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný večer a dobrý start do nového týdne a u dalších onlajnů se těším na počtenou. (18:44:30)

Fauly: 16-15

PSV Eindhoven po bojovném výkonu poráží Ajax Amsterdam 1:0. Rozhodující gól zápasu vstřelil ve 25. minutě Locadia. Hosté důležitý zápas v boji o titul nezvládli, vypracovali si pouze jedinou velkou šanci a na vedoucí Feyenoord ztrácí dvě kola před koncem 4 body. Bude tedy muset oba zápasy vyhrát a Feyenoord dvakrát ztratit, a to je velmi nepravděpodobné. Domácí fanoušci slaví sladké vítězství, PSV se přiblížilo Ajaxu na 3 body, titul už ale nezíská.

90+5

90+4
    Poslední nákop obstaral brankář Onana, domácí míč vybojovali a dopředu mířil jen proti brankáři Brenet. Onana společně s vracející se obranou zasáhl, to však na tom, že Ajax prohrává s PSV, nic nezmění.

90+4
    Žlutou kartu dostává Gastón Pereiro (PSV Eindhoven).

90+4
    To je bojovnost! Guardado s Pereirem minutu drželi míč v rohu, hostům už zbývá posledních 30 vteřin.

90+3
    Van Ginkel faulovaný, PSV má přímý kop a pomalu si přibližuje k cennému vítězství.

90+2
    De Jong vybojoval aut a tím i drahocenné vteřiny pro PSV.

90+1
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Jürgen Locadia, přichází Sam Lammers. Odešel střelec zatím vedoucí branky, jedna nastavená minuta je pryč.

90+1
    Rozhodčí nastavují čtyři minuty, ve kterých má ještě Ajax čas na vyrovnání.

90
    Po pěkné akci domácích centroval Pereiro, od van Ginkela se odrazil k Locadiovi, který ve skluzu ve velké šanci branku netrefil.

88
    Centr domácí odvrátili a dopředu mířil Pereiro. Přes hostující obranu nepřešel, ale alespoň ušetřil cenné vteřinky.

87
    Žlutou kartu dostává Justin Kluivert (Ajax Amsterdam).

87
    Žlutou kartu dostává Jürgen Locadia (PSV Eindhoven).

86
    Kluivert se probíjel proti přesile směr pokutové území, o míč několikrát přišel, ale vždy si ho vybojoval a vynutil si faul, po kterém následovala menší potyčka.