Ajax – GA Eagles 4:0 (kon.) | Excelsior – Feyenoord 3:0 (kon.) | Groningen – Eindhoven 1:1 (kon.)
Kerkrade – Willem II 1:0 (kon.) | Utrecht – Arnhem 1:0 (kon.) | Heracles – Den Haag 4:0 (kon.)
Nijmegen – Alkmaar 2:1 (kon.) | Zwolle – Heerenveen 2:1 (kon.) | Sparta Rotterdam – Twente 1:0 (kon.)
Roda JC Kerkrade
1:0 (0:0)
Willem II Tilburg
Neděle 07.05.2017, 14:30 • Parkstad Limburg Stadion • Nizozemská Eredivisie • 33. kolo

Druhý poločas nám nabídl mnohem zajímavější fotbal. V prvních deseti minutách byli hosté jasně lepší a vytvořili si několik šancí, které ovšem neproměnili. Domácí pak vyrovnali hru a hrálo se s velkými nepřesnostmi a bez šancí. Posledních patnáct minut přineslo vynikající fotbal, kdy se hrálo nahoru dolu se št´astným koncem pro domácí. (16:29:18)

90+3

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty
    90. 1:0 - Abdul AJAGUN

90
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ABDUL AJAGUN. Domácí útočník si při rychlém brejku z pravé strany naskočil na malém vápně na centr a hlavou skóroval.

89
    Další zmatky domácích na malém vápně, naštěstí všechny opakované střely byly zblokovány domácími obránci

82
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Mohamed El Makrini, přichází Ognjen Gnjatić.

82
    Hra se zrychlila, jako by hráči chtěli dohnat to co zameškali v celém dosavadním průběhu

74
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Gyliano van Velzen, přichází Mitchel Paulissen.

72
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Mikhail Rosheuvel, přichází Beni Badibanga.

71
    Ojo nebezpečně vystřelil, míč však v síti nekončí

69
    Van Velzen se probil do šestnáctky hostů, kde byl však odstaven hostujícím obráncem

66
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Jordy Croux, přichází Abubakkar

66
    U míče jsou opět častěji domácí

64
    Lachman rozehrává na své polovině do strany a hosté pomalu postupují vpřed

62
    Týmy se střídají v držení míče, hra je poznamenána řadou nepřesností.

61
    Vypadá to, že se konečně domácí vymanili z tlaku hostů a vyrovnávají hru

60
    Střela Milece z přímého kopu končí vysoko nad.

59
    Van Velzen si došel pro faul a domácí zahrávají přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

57
    Konečně se domácí na něco zmohli, opakovaný centr končí v rukách Lamproua.

56
    Kerkrade se nakrátko dostalo na půlku soupeře o míč však záhy přišlo a dopředu jde Tillburg

47
    Hra se odehrává ve středu hřiště, u míče jsou hosté a budou zahrávat přímý kop zprava

46

Druhý poločas začne cca za 12 minut.

V prvním poločase jsme viděli větší aktivitu domácích, kteří si vypracovali několik slibných příležitostí, kterým chybělo přesnější zakončení. Tuto svou aktivitu málem pohřbili v poslední minutě prvního poločasu, kdy nabídli gólovku hostujícímu Oularému, který však zklamal.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+0
    44.

44
    Po nepovedené malé domů se v obrovské šanci tváří v tvář brankáři ocitl hostující Oulare, z dvou metrů však přestřelil

43
    Tillburg se marné pokouší zdolat vysunutou obranu Rody, ale evidentně neví jak na to, není schopen se dostat do zakončení.

41
    Až nyní se hosté opět dostávají za půlku, kde však o míč přišli a musí se zase bránit

39
    Domácí teď sevřeli hosty v náporu přímo drtivém a nyní vhazují, hosté se však osvobozují, ale jen za cenu rohového kopu pro Rodu Kerkrade
    37.

37
    Van Peppen se dostal do vápna hostů, jeho nahrávka však byla zblokována, poté se dostal ke střele Ajagun, mířil však těsně nad

28
    Domácí obléhají branku soupeře, ke střele se však nedostávají a postupně byli vytlačeni až k půlící čáře

24
    Hosté nyní v útoku, Croux se však ukličkoval až upadl na zem a dopředu jdou domácí...

22
    Schahin se nadechl k sólu, byl však na půlící čáře zastaven hostující obranou

20
    Peters tvrdě vystřelil, míč letěl těsně nad.
    18.

18
    Rosheuvel zatáhl míč po pravém křídle a vybídl ke skórování Ajaguna, ten však vystřelil těsně vedle

10
    Rosheuwel postupoval po pravé straně, dostal míč do vápna soupeře, který však domácí vytlačil těsnou obranou ven

8
    Kum zakládá postupný útok domácích, kteří postupují na polovinu soupeře, míč končí v autu a Lamprou bude vykopávat od vlastní branky.
    6.

6
    Van Hyfte sestřelil Wuytense a hosté zahrávají přímý kop, který po hlavičce končí v zámezí

6
    Auassar fauloval jednoho z protihráčů, kteří budou rozehrávat ve středu hřiště

5
    Domácí zahrávají rohový kop, Halvička Schahina končí vedle.

3
    Hra se odehrává ve středu hřiště, Auassar rozehrává do šířky.

1
    Domácí ihned začali náporem, střela končí vedle

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Roda JC Kerkrade: van Leer – Milec, Kum, Auassar, van Peppen – El Makrini, van Hyfte – M. Rosheuvel, Ajagun, van Velzen – Schahin.
    Náhradníci: De Winter, Wolters – Gnjatić, Rutjes, Badibanga, Paulissen, Werker, Raykov, Papazoglou, Ananou, Stassar, Verboom.

Willem II Tilburg: Lamprou – D. Wuytens, Lachman, Peters, van Anholt – Ojo, Kali – Croux, Schuurman, T. Haye – Oularé.
    Náhradníci: N. Bertrams, Branderhorst – Falkenburg, van den Boomen, Abubakar-Ankra, Calcan, Kok.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra.

Willem II Tillburg
    Hosté už v podstatě nemají o co hrát, na pohárové příčky mají ztrátu 9 bodů, na baráž zase náskok 8 bodů a tak lze očekávat nasazení nadějných hráčů. Navíc hosté mají horší bilanci na venkovních hřištích než domácí na svém hřišti a tak bude Roda Kerkrade favoritem.

Domácí jsou dvě kola před koncem jen dva body nad barážovými příčkami, kdy se na ně tlačí hned dva týmy (Sparta Rotterdam a Nijmegen) a budou mít v tomto zápase větší motivaci než hosté, kterým už v podstatě o nic nejde. Zároveň jsou to dva týmy s nejslabší ofenzivou a tak zřejmě nelze očekávat větší počet branek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.