Slovensko – Velká Británie 4:0 (kon.) | Itálie – Kanada 1:4 (kon.) | USA – Česko 0:3 (kon.)
Slovensko
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Velká Británie
Úterý 06.06.2017, 11:30Mistrovství světa žen • Skupina W

To je už ode mě pro tento zápas vše, budu se těšit zase u dalších přenosů z mistrovství světa v hokejbalu. (13:07:32)

Nejlepší hráčky obou týmů:

Slovensko: Diana Görögová
    Velká Británie: Hazel Taylor

Zápas skončil podle předpokladů jistým vítězstvím Slovenska. Velká Británie neodehrála špatné utkání, ale její hráčky prostě výkonnostně na jejich slovenské soupeřky nestačily.

44:37
    Slovenky vyhazují míček do bezpečí a už se pomalu mohou chystat oslavit své vítězství.

44:04
    Došlo ke srážce dvou hráček a rozhodčí budou vylučovat. Na trestnou lavici posílají Patricii Dzurinovou za napadení.

43:51
    Po přihrávce rukou rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

43:02
    Střela Abigail Culshawové byla málem tou, která konečně mohla rozjasnit úsměvy Britek. Nakonec však ani tenhle pokus v brance nekončil.

41:32
    Hráčky Velké Británie se pokouší alespoň o čestný úspěch v podobě jedné střelené branky. Nicméně zatím to vypadá, že ani to se jim dnes nepovede.

40:40
    Zakázané uvolnění Slovenek přenese hru před Zuziakovou.
    39:25 ŽITŇANSKÁ - 4:0

39:25
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovenská radost může vypuknout už počtvrté v zápase a odpor Britek je nejspíš definitivně zlomen. Od modré vypálila GABRIELA ŽITŇANSKÁ a i s přispěním teče míček nakonec skončil za brankovou čarou. Bez asistence.

39:11
    Míček opustil hrací plochu. Bylo to ale s tečí, takže se vylučovat nebude.

38:25
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Tomčíková, přichází Zuziaková.
    37:47 GAURÍKOVÁ - 3:0

37:47
    Ta branka dlouho visela ve vzduchu a nyní na ní opravdu došlo. Z levé strany vypálila BARBORA GAURÍKOVÁ a míček si našel cestu za záda Guigleyové. Bez asistence.

37:44
    Nyní se Britky ubránily jen za cenu zakázaného uvolnění.

36:59
    Velká Británie poslední minutu drží těžiště hry poměrně daleko od své brány. Zároveň se jí ale nedaří dostat se do střeleckých pozic.

35:36
    Becky Kasnerová zavezla míček do útočné třetiny hřiště, pak jej ovšem ztratila, aniž by alespoň zkusila vystřelit.

34:29
    Britky obloučkem vyhodily míček ze třetiny a můžou znovu zformovat své obranné šiky.

33:46
    Slovenské hráčky ani ve třetí třetině nepolevují ve své aktivitě, zatím se jim však nepovedlo najít recept na Quigleyovou.

33:03
    Po nepřesném založení útoku od Slovenek se píská zakázané uvolnění.

32:25
    Megan Quigleyová přikryla míček pod svou výstroj a přerušila tak na chvíli tok zápasu.

31:12
    Střela po zemi od Finďové brankářce Velké Británie starosti nenadělala.

30:27
    Z pravé strany vypálila Martina Záborská, Quigleyovou překonat nedokázala.

30:01

Také druhá třetina je už za námi. V té jsme se dočkali i branek, přičemž obě padly do branky Velké Británie. Nejprve se ve 21. minutě prosadila Görögová, o šest minut později na ni navázala Kochanová. Velká Británie sice také měla své šance, ale jinak byla větší část třetiny zatlačena do defenzívy.

30:00

29:53
    Střela Denisy Lalíkové z velké dálky byla nepřesná.

29:06
    Velká Británie stále vyhazuje míček a snaží se už do konce třetiny neinkasovat.

27:43
    Z pravé strany střílela Hazel Taylorová a Zuzana Tomčíková musela předvést velmi dobrý zákrok, aby si udržela čisté konto.

27:25
    Situace se opakuje, Britky opět vyhodili míček přes všechny čáry.

27:15
    Zakázané uvolnění Velké Británie vrací hru zpět před Quigleyovou.
    26:07 KOCHANOVÁ - 2:0

26:07
    Slovenky zdvojnásobují své vedení. Z hranice levého kruhu vypálila SILVIA KOCHANOVÁ a míček i přes teč brankářky Quigleyové zapadl do brány. Asistence: Gabriela Žitňanská.

25:15
    Ještě v oslabení vystřelila z pravého kruhu Stephanie Townsová. Tomčíkova míček dokázala vyrazit.

24:31
    Kežmarská se pokoušela zakončit z prostoru mezi kruhy, to jí ale těsná obrana Britek neumožnila.

23:44
    Od modré čáry vystřelila Iveta Frühauf, Quigleyová dokázala zasáhnout betonem.

23:16
    Přesilovka pro Slovensko. Na trestnou lavici se už usadila Joy Craigheadová za krosček.

21:52
    Slovenky pokračují v tlaku. Střela Pravlikové byla zablokovaná obranou soupeřek.
    20:04 GÖRÖGOVÁ - 1:0

20:04
    Slovenky vytvořily radostný hlouček, konečně se jim povedlo překonat brankářku Quigleyovou. Z pravého kruhu vystřelila DIANA GÖRÖGOVÁ a míček zapadl do sítě. Bez asistence.

19:40
    Ze zajímavé pozice před brankou minula Finďová. Po ní se ještě do šance dostala Vršková a tu už vychytala skvělým zákrokem Quigleyová.

18:48
    Stephanie Townsová nahazovala míček z rohu hřiště na bránu, ale žádnou ze svých spoluhráček tam nenašla.
    17:40

17:40
    Zatím nejblíže gólu byly v dosavadním průběhu zápasu Slovenky. Silvia Kochanová z dobré pozice trefila břevno branky Velké Británie.

17:16
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune před branku Británie.

16:38
    Střela obránkyně Pearceové byla zablokovaná obranou Slovenska.

15:37
    Stašová se natahala po míčku před brankou, ale nedosáhla na něj, takže mohla zůstat Quigleyová v klidu.

15:01

První třetina skončila, gól diváci v malé hale v Pardubicích neviděli. V úvodu zápasu měly Slovenky převahu znásobenou i přesilovou hrou. Tu však nevyužily a poté začínaly své schopnosti ukazovat i hráčky Velké Británie. I slovenská brankářka Tomčíková předvedla dobrou práci a udržela čisté konto.

15:00

14:17
    Velká Británie hraje v posledních minutích první třetiny velmi dobře. Nyní donutila brankářku Quigleyovou k zákroku lapačkou.

14:08
    Po vyhození Slovenek z obranného pásma se míček dostal mezi střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:08
    Becky Kasnerová vystihla rozehrávku Slovenek a ne chvíli jim sebrala míček. Pak jej ovšem sama také ztratila.

12:30
    Slovenská brankářka dokázala chytit střelecký pokus Hopkinsové.

12:01
    V souboji dvou hráček s číslem 91 na dresu byla úspěšnější Slovenka Žitňanská a Hopkinsovou za brankou SLovenska k míčku nepustila.

11:23
    Hokejbalistky Velké Británie jsou již sice kompletní, ale dál se musí bránit tlaku Slovenek.

10:56
    Britkám se podařilo vyhodit míček a budou moci vyměnit své síly na ledě.

10:27
    Hráčky Velké Británie se zatím úspěšně brání, do konce jejich oslabení už zbývá jen necelá minuta.

09:04
    Slovenky si zahrají první přesilovku. Za nepřiměřenou hru tělem je vyloučena Howellová.

08:09
    Hráčkám Velké Británie se přeci jen podařilo otupit úvodní tlak Slovenek a nyní jsou v útočném pásmu.

07:07
    Další perfektní zákrok Megan Quigleyové. Ta zatím drží svůj tým nad vodou.

06:42
    Zatím v největší šanci Slovenek se ocitla Martina Stašová. Tváří v tvář brankářky Quigleyové ovšem neuspěla.

05:17
    Na druhé straně vystřelila Stephanie Townsová a Tomčíková v brance Slovenska si připsala první zákrok utkání.

04:48
    Střelecký pokus Michaely Vrškové dokázala brankářka Británie Quigleyová vyrazit.

03:25
    Střela od modré o v podání Lucie Záborské branku netrefila.

02:25
    Hráčka Slovenska Lenka Krajňáková si ošklivě poranila pravou nohu a musí být odnesena ze hřiště.

02:04
    Hned od úvodních minut se naplňuje očekávaný scénář zápasu. Slovenky tlačí na soupeřky a ty se jen zuby nehty brání.

01:12
    Tentokrát už Britky vyhazují. Míček byl tečovaný, takže zakázané uvolnění se nepíská.

00:40
    Murdhocová se pokusila vyhodit míček, ale se svou snahou úspěšná nebyla.

00:01

Slovensko: Tomčíková (Zuziaková) – Záborská, Frühauf, Horváthová, Lalíková, Pravlíková, Haborčíková, Žitňanská, Kežmarská – Kapustová, Jurčová, Ihnaťová, Vargová, Gauríková, Kochanová, Krajňáková, Dzurinová, Vršková, Görögová, Gajdošová, Stašová, Finďová, Kľučíková

Velká Británie: Quigleyová (Jacksonová) – Pearceová, Loweová, Croxallová, Serrelová, Hehirová, Painteraová, Howellová, Masonová – Kasnerová, Campbellová, Williamsová, Murdochová, Townsová, Hopkinsová, Craigheadová, Parkerová, Cugliettaová, Taylorová, Laingová, Culshawová..

Hráčkám Velké Británii první dvě vystoupení na mistrovství světa vůbec nevyšly. Po dvou prohrách 0:10 a 0:11 od Česka, respektive Kanady byly na posledním místě základní skupiny. Poté se ale dokázaly zvednout a v těsném souboji porazily hokejbalistky z Itálie 1:0.

Slovensko

Slovenky mají za sebou tři vyrovnaná utkání. Nejprve dokázaly porazit ve vyrovnaném souboji Kanadu 2:1. Poté nestačily na americký výběr, kterému podlehly 1:3. V zápase proti české reprezentaci podaly soustředěný defenzivní výkon a prohráli 1:2 na nájezdy.

Zdravím a vítám všechny příznivce hokejbalu u utkání ženské částí turnaje mezi Slovenskem a Velkou Británií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 21. Görögová, 27. Kochanová (Žitňanská), 38. Gauríková, 40. Žitňanská

Slovensko: Tomčíková (Zuziaková) – Záborská, Frühauf, Horváthová, Lalíková, Pravlíková, Haborčíková, Žitňanská, Kežmarská – Gauríková, Kochanová, Krajňáková, Dzurinová, Vršková, Görögová, Gajdošová, Stašová, Finďová, Kľučíková