Austrálie – Saúdská Arábie 3:2 (kon.)
Austrálie
3:2 (2:2)
Saúdská Arábie
Čtvrtek 08.06.2017, 12:00 • Adelaide Oval (Adelaide) • Kvalifikace MS (Asie) • Skupina B

Jinak ve druhém poločase hrála prim Austrálie a Saúdská Arábie bohužel nepředvedla svou dobrou hru z prvního poločasu a tak v tomto utkání prohrála. Nicméně sledovali jsme poměrně slušný fotbal s dostatkem pěkných branek. To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a někdy na počtenou. (13:59:02)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:17.

Austrálie si v dalším zápase zahraje právě s prvním Japonskem a Saúdská Arábie si to rozdá se svým "sousedem" Spojenými arabskými emiráty.

Proč důležitém? Tabulka nyní vypadá hodně zajímavě. Ve skupině B mají tři týmy po 16 ti bodech (i když nutno říct, že první Japonsko má o jeden zápas odehraný méně). I přes dnešní vítězství se Austrálie stále nachází na třetím místě, a to jen vinou horšího skóre (Austrálie 14:8, její dnešní soupeř 15:8). Tudíž pohled na tabulku slibuje hodně zajímavý boj až do konce kvalifikační části na MS.

Je to tak, Austrálie ubránila svůj náskok a vítězí v dnešním důležitém kvalifikačním utkání.

90+3

90+3
    Arábie rozehrávala míč z poloviny hřiště, Ryan si na centrovaný míč počkal a bezpečně jej chytá do svých rukavic a to už by mělo Australanům stačit.

90+2
    Saúdská Arábie má míč na svých kopačkách, ale na jak dlouho?

90+1
    Faul Saúdské Arábie ihned za půlkou hřiště a Austrálie nebude s rozehrávkou míče spěchat.

90
    Rozhodčí ukazuje tři minuty nad rámec základní hrací doby, což je poměrně ještě dost času pro hosty.

90
    Poslední minuta základní hrací doby, povede se hostům podobný kousek jako na konci prvního poločasu, kdy dokázali vyrovnat na 2:2?

89
    Domácí bezpečně kontrolují stav utkání a snaží se míč udržet co nejdéle na polovině soupeře.

88
    Saúdská Arábie se dostala ke střele, ale ta byla obráncem blokována, i když pravděpodobně dotekem ruky, přesto se hraje dále. Austrálie vyváží míč na polovinu soupeře.

87
    ... s tím rozjetím to bylo unáhlené, sice dostali míč za polovinu hřiště, ale to bylo vše.

86
    Hostům se krátí čas a Australané se nyní ocitli v ofsajdu a to je šance pro hosty rozjet útok...

85
    Střelec prvních dvou branek Austrálie, Juric střídá a nahrazuje jej Luongo.

83
    Velká šance Australanů, tuším, že Leckie mohl rozhodnout zápas, když centrovaný míč z levé strany tečuje nad bránu, v bezprostřední blízkosti brankáře!