Austrálie – Saúdská Arábie 3:2 (kon.)
Austrálie
3:2 (2:2)
Saúdská Arábie
Čtvrtek 08.06.2017, 12:00 • Adelaide Oval (Adelaide) • Kvalifikace MS (Asie) • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Autrálie se nachází v tabulce B na třetím místě po sedmi odehraných zápasech. Třetí příčka znamená pokračující boj v kvalifikaci ve čtvrté fázi. Austrálie zatím ani jednou neprohrála, třikrát slavila vítězství a čtyřikrát remízový stav. Skóre mají "protinožci" pozitivní a to 11:6.

Saúdská Arábie se ve stejné tabulce nachází na druhém místě, které zaručuje jistý postup na MS. Doposud má 16 bodů a dnešní soupeř za Saudskou Arábií zaostává o pouhé tři body! Stejný počet 16-ti bodů má také první Japonsko, které právě díky lepšímu skóre je na první příčce.

V tomto zápase jde tedy o hodně. Dokáže se Austrálie posunout blíže k příčkám zajišťující přímý postup na MS a vyhnout se tak potenciální další fázi kvalifikace? Nebo Saudská Arábie odskočí svému soupeři a bude se snažit upevnit první či druhou příčku do zbývajících kvalifikačních bojů? To sledujte prostřednictvím našeho on-line přenosu!

Austrálie: Ryan – R. McGowan, Jedinak, Sainsbury, Rogic, Degenek – Smith, Irvine, Mooy, Leckie – Jurič.
    Náhradníci: Langerak, Vukovic – Wright, Troisi, D. McGowan, Maclaren, Luongo, Kruse, Hrustic, Cahill, Behich.

Saúdská Arábie: Al Mosailem – Al Burayk, O. Hawsawi, O. Hawsawi, Al Zoari – Al Khaibri, Al Faraj – Al Sheri, Al Jassim, Al Dawsari – Al Sahlawi.
    Náhradníci: Abdullah, Al Maiouf – Al Fatil, Al Hafith, Al Harbi, Al Moasher, Al Hussain, Al Mowalad, Al Ruwaili, Al Shamrani, Asiri, Otayf..

1

1
    Prvního útoku se zhostili Australané, ale přihrávka Leckiho nebyla přesná.

2
    Velká chyba brankáře hostů, který váhal s odkopem a napálil míč přímo do soupeře, naštěstí se míč neodrazil do prázdné branky a vše dobře dopadlo.

3
    Austrálie je od úvodu zápasu hodně aktivní a snaží se rychle útočit.

5
    Po levé straně se dostával s míčem do šance Smith, ale ten se dopustil útočného faulu a rozhodčí přerušuje hru.

7
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Brankář Al Mosailem udělal další chybu při odkopu míče a míče se zmocnil TOMI JURIC, který jej posílá do odkryté prázdné brány.
    7. Tomi JURIC - 1:0

9
    Austrálie tlačí svého soupeře, nyní se snažily o centr z pravé strany, který nakonec přišel, ale v pokutovém území bylo dostatek hostujících obránců, kteří si s danou situací poradili.

10
    Saudská Arábie se nemůže vůbec dostat za svou polovinu a zaměstnat tak Ryana v brance Austrálie.

11
    Australané vybojovali rohový kop...

12
    Centr do pokutového území odvrací hostující obránci, avšak výběh brankáře Al Mosailema opět nebyl zrovna nejjistější.

13
    Leckie byl vyslán dobrou přihrávkou mezi obránce, avšak nakonec byl od míče odstaven čistým zákrokem a ke střele se nedostal.

14
    Hostům se nyní daří rychleji přistupovat k soupeři a tlak Austrálie, který byl k vidění ze začátku zápasu, již není tak velký.

15
    Bohužel, zatím směrem dopředu to je od hostů nic moc, i když nyní mají míč a snaží se prokombinovat do útoku.

16
    Nakonec se dokázali po chybě obránce dostat ke střelecké možnosti, ale míč letí hodně mimo tři tyče.

17
    Po faulu Smitha, který fauluje Burayka, budou hosté zahrávat standardní situaci.

18
    Tahle situace ale nekončí brankou, následná střela byla blokována soupeřem a posléze je z toho odkop od brány Austrálie.

19
    Saudská Arábie drží míč na vlastní polovině a rozvážně kombinuje s míčem.

20
    Nakonec se dostali až k šestnáctce soupeře, ale veškerá jejich střelecká snaha byla blokována.

23
    Saúdská Arábie právě vstřelila branku!
    SALEM AL DAWSARI dostal hezkou přihrávku na střed hřiště a překonává vybíhajícího brankáře Ryana.
    23. Salem Al DAWSARI - 1:1

24
    Po rozpačitém začátku se hosté velmi rychle dokázali dát dohromady a odměnou jim je vyrovnávací branka.

26
    Po faulu Sainsburyho do oblasti hlavy se chvíli nehrálo.

27
    Již se hraje a Austrálie reklamovala "malou domů" avšak rozhodčí to vidí jinak a pouští hru dále.

28
    Nyní sledujeme klidnější pasáž zápasu, kdy obě mužstva se do útoku nehrnou a bojují o míč na polovině hřiště.

30
    Až nyní hosté vystrčili opět růžky a dostaly se ke střele z pravé strany, kterou však Ryan dobře viděl a bez problémů míč chytá do svých rukavic.

31
    Australané mně nyní přijdou, že jsou pasivnějším týmem.

32
    Útok domácích byl nyní zastaven na hranici šestnáctky a brankář hostů může zůstat v klidu.

34
    Al Sahlawi nyní mohl strhnout vedení na svou stranu, ale jeho střela byla nepřesná a končí mimo tři tyče.

35
    Při dalším útoku hostů se dopustili útočného faulu a to znamená, že Australané budou moci rozehrávat od vlastní poloviny.

36
    A z ojedinělého útoku po delší době, se Austrálie dostává opět do vedení. TOMI JURIC využil pěkný centr od Leckiho z pravé strany a hlavičkou posílá míč do branky.
    36. Tomi JURIC - 2:1

38
    Nyní je opět řada na hostech, zda opět dokáží srovnat krok se svým soupeřem. Zatím jsou v posledních minutách aktivnějším týmem, avšak jsou to oni kdo prohrávají o jednu branku.

39
    Dobrá šance hostů, jen nebýt toho ofsajdu! Centrovaný míč do pokutového území byl tečován jen kousek vedle pravé tyče.

41
    Ve hře Australanů je mnoho chyb, konkrétně nepřesných přihrávek, naštěstí hosté zatím nedokázali nic z toho potrestat.

43
    Ke konci poločasu jsou hosté hodně aktivní, další jejich útok zachytává bezpečným zákrokem Ryan a ten drží stále jednobrankové vedení svého týmu.

44
    Hosté na míči, ale nemohou se dostat do vážnější situace, která by volala po brankové příležitosti.

45
    Jedna minuta se bude hrát nad rámec základní hrací doby.

45+1
    Hostům se podařilo ještě před koncem prvního poločasu srovnat stav utkání. MOHAMMAD AL SAHLAWI si výborně naběhl na centrovaný míč od Al Jassima a pěknou ranou pod břevno dává branku.
    45+1. Mohammad Al SAHLAWI - 2:2

45+2

Lépe do začátku zápasu vstoupila Austrálie, která dala rychlou branku. Poté byla stále aktivnějším týmem, ale přesto inkasovala a bylo srovnáno. Od té doby měla Saúdská Arábie více ze hry, přesto podruhé inkasovala. Ani druhá branka jich nesložila a nadále byli aktivnějším týmem a odměnou jim byla vyrovnávací branka těsně před koncem prvního poločasu.

46

46
    Střídání v týmu Austrálie: ze hřiště odchází Smith, přichází Behich.

47
    Rogic se dostal ke střele, ale jeho přízemní pokus nebyl nijak nebezpečný a brankář jeho ránu doprostřed brány kryje.

48
    Leckie se snažil odcentrovat z pravé strany, ale nebyl úspěšný.

49
    Austrálie je opět v úvodu aktivnějším týmem, nyní budou rozehrávat po faulu z poloviny hřiště.

50
    Jejich následný útok nebyl příliš povedený a míč bude odkopávat Al Mosailem.

52
    Austrálie uklidňuje svou hru až přihrávkou na brankáře Ryana.

52
    Leckie v pokutovém území, ale byl ubráněn a z šance nic není.

54
    Nesledujeme žádnou strhující podívanou a do předváděné hry z prvního poločasu to má hodně daleko.

55
    Austrálie zahrávala rohový kop, zvolili variantu rozehrání na krátko, ale do před brankového prostoru se nedokázali dostat.

56
    Faul a Saúdská Arábie bude moci rozehrát a něco třeba předvést směrem do útoku.

57
    Po krátké době je tu opět rohový kop protinožců.

57
    Ten již přinesl povedenější centr do pokutového území, ale obrana hostů nyní nedovolila soupeři žádnou vážnější šanci, která by mohla znamenat potenciální branku.

58
    Jedinak nyní tvrději zahrál do svého soupeře a hosté budou rozehrávat míč.

59
    Austrálie bude zanedlouho střídat, do hry se připravuje Kruse.

60
    Avšak to až po standardní situaci Australanů...

61
    ...hráč to vzal sám na sebe, ale nastřelil nejbližšího stojícího obránce a stav je stále remízový 2:2.

62
    Rogic si hezky nyní naběhl na přihrávku z pravé strany a jen kousek vedle pravé tyče posílá míč, který byl však pravděpodobně tečovaný brankářem a bude to rohový kop.

63
    Z rohového kopu nedokázali domácí udeřit.

63
    Avizované střídání je tu, Kruse nahradí Irvineho, který má pro dnešek odehráno.

64
    Tak tohle byla pěkná rána! TOM ROGIC je za svou aktivitu v posledních minutách odměněn vedoucí brankou. Už se zdálo, že z tohoto útoku nic nebude, nakonec Mooy naservíroval míč a TOM ROGIC se s tím nepáral a zkusil vystřelit a oplatilo se mu to náramně!
    64. Tom ROGIC - 3:2

66
    Krátce na to se dobrou střelou prezentovali i hosté, ale střelu Ryan dobře viděl a neměl problém s chycením míče.

67
    Dokáží hosté i na potřetí srovnat krok se svým soupeřem. Zatím jsou jen stínem mužstva, které hrálo v prvním poločase.

69
    Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Al Khaibri, přichází Otayf.

70
    Nn, tohle penalta nebude, i když se Leckie hodně snažil poté co byl odstaven od míče Al Farajem. Rozhodčí zvedá ruku ať se pokračuje ve hře.

71
    Saúdská Arábie pomaloučku dostává více míč pod svou kontrolu, ale směrem do útoku jim to zatím nejde.

73
    Kombinace hostů, ale hodně daleko od brány Ryana, Austrálie se drží kolem poloviny hřiště a nedovoluje soupeři projít dále.

74
    Stále sledujeme stejný obraz hry, Austrálie jakoby zamkla svou polovinu.

75
    Následně přichází útok po pravé straně, nakonec došlo i ke střele, ale ta nemohla výrazně ohrozit Al Mosailema v brance.

76
    Domácí nyní nechává hrát svého soupeře, kterého drží v uctivé vzdálenosti od své branky.

78
    Rohový kop pro Austrálii, podaří se jí navýšit vedení?

79
    Ne, stále vedou o jednu branku, centr z rohového kopu nebyl přesný.

80
    Hostům to ve druhém poločase opravdu nejde, před branku svého soupeře se dostávají hodně sporadicky a jakoby jim ve druhém poločase došly síly.

81
    Co nyní? Podařilo se jim dostat na nějakou dobu míč na polovinu soupeře...

82
    .. je z toho faul a následné dvojité střídání Saúdské Arábie.

82
    Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Al Dawsari, přichází Al Moasher.

82
    Střídání v týmu Saúdská Arábie: ze hřiště odchází Al Sheri, přichází Asiri.

83
    Velká šance Australanů, tuším, že Leckie mohl rozhodnout zápas, když centrovaný míč z levé strany tečuje nad bránu, v bezprostřední blízkosti brankáře!

85
    Střelec prvních dvou branek Austrálie, Juric střídá a nahrazuje jej Luongo.

86
    Hostům se krátí čas a Australané se nyní ocitli v ofsajdu a to je šance pro hosty rozjet útok...

87
    ... s tím rozjetím to bylo unáhlené, sice dostali míč za polovinu hřiště, ale to bylo vše.

88
    Saúdská Arábie se dostala ke střele, ale ta byla obráncem blokována, i když pravděpodobně dotekem ruky, přesto se hraje dále. Austrálie vyváží míč na polovinu soupeře.

89
    Domácí bezpečně kontrolují stav utkání a snaží se míč udržet co nejdéle na polovině soupeře.

90
    Poslední minuta základní hrací doby, povede se hostům podobný kousek jako na konci prvního poločasu, kdy dokázali vyrovnat na 2:2?

90
    Rozhodčí ukazuje tři minuty nad rámec základní hrací doby, což je poměrně ještě dost času pro hosty.

90+1
    Faul Saúdské Arábie ihned za půlkou hřiště a Austrálie nebude s rozehrávkou míče spěchat.

90+2
    Saúdská Arábie má míč na svých kopačkách, ale na jak dlouho?

90+3
    Arábie rozehrávala míč z poloviny hřiště, Ryan si na centrovaný míč počkal a bezpečně jej chytá do svých rukavic a to už by mělo Australanům stačit.

90+3

Je to tak, Austrálie ubránila svůj náskok a vítězí v dnešním důležitém kvalifikačním utkání.

Proč důležitém? Tabulka nyní vypadá hodně zajímavě. Ve skupině B mají tři týmy po 16 ti bodech (i když nutno říct, že první Japonsko má o jeden zápas odehraný méně). I přes dnešní vítězství se Austrálie stále nachází na třetím místě, a to jen vinou horšího skóre (Austrálie 14:8, její dnešní soupeř 15:8). Tudíž pohled na tabulku slibuje hodně zajímavý boj až do konce kvalifikační části na MS.

Austrálie si v dalším zápase zahraje právě s prvním Japonskem a Saúdská Arábie si to rozdá se svým "sousedem" Spojenými arabskými emiráty.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:17.

Jinak ve druhém poločase hrála prim Austrálie a Saúdská Arábie bohužel nepředvedla svou dobrou hru z prvního poločasu a tak v tomto utkání prohrála. Nicméně sledovali jsme poměrně slušný fotbal s dostatkem pěkných branek. To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a někdy na počtenou. (13:59:02)