Bělorusko – Bulharsko 2:1 (kon.) | Nizozemsko – Lucembursko 5:0 (kon.) | Švédsko – Francie 2:1 (kon.)
Andorra – Maďarsko 1:0 (kon.) | Faerské ostrovy – Švýcarsko 0:2 (kon.) | Lotyšsko – Portugalsko 0:3 (kon.)
Bosna – Řecko 0:0 (kon.) | Estonsko – Belgie 0:2 (kon.) | Gibraltar – Kypr 1:2 (kon.)
Nizozemsko
5:0 (2:0)
Lucembursko
Pátek 09.06.2017, 20:45Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina A

Sledovali jsem zápas, ve kterém domácí celek hned pětkrát překonal obranu soupeře i brankáře. Fotbalisté Nizozemska potvrdili roli favorita v tomto zápase a Lucembursko porazili celkem jednoznačně 5:0. Zásluhu na tom mají také Wesley Sneijder a Arjen Robben, kteří se prosadili v prvním poločase. Lucembursko nedokázalo proměnit ani jednu ze čtyř střel na branku. Jasper Cillessen vychytal čisté konto. (22:53:15)

90+4

90+3
    Tak ještě jeden rohový kop domácího celku, který rozehraje Quincy Promes.

90+3
    Vincent Janssen se dostal do zakončení, jeho nepovedenou ránu kryje brankář Ralph Schon. Pravděpodobně jedna z posledních akcí v tomto zápase.

90+1
    Jeremain Lens byl v postavení mimo hru, akce Nizozemska tak končí.

90+1
    Tři minuty se nastaví nad rámec zápasu. Čtvrtý rozhodčí to ukazuje na tabuli.

90
    Žlutou kartu dostává Christopher Martins (Lucembursko).

90
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, zda se bude nějaký čas nastavovat.

89
    Wesley Hoedt hraje na polovině hrací plochy, nikam se už fotbalisté Nizozemska neženou.

88
    Vincent Janssen zkazil přihrávku na spoluhráče, a tak mohou od své branky hrát fotbalisté Lucemburska, kteří jsou smíření s vysokou porážkou.

87
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí celek má pohotový náskok, kombinuje na vlastní polovině, nikam se nežene. Pokouší se hrát tak, aby hosté neměli možnost probojovat se do zakončení.

86
    Sebastien Thill, dnes asi nejlepší hráč hostů, se probojoval do další zajímavé pozice. Míč po volném kopu tečoval před brankou, ale Jasper Cillessen byl pozorný a nenechal se překonat.

85
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Gerson Rodrigues, přichází Florian Bohnert.
    84. Vincent JANSSEN - 5:0

84
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    VINCENT JANSSEN si míč pro pokutový kop postavil s obrovskou jistotou, jakoby celou dobu věděl, co provede. Žádná technická rána, prostě bomba pod horní tyč do růžku, a tak vede domácí celek již 5:0.
    83. Ralph Schon (LUX)

83
    Ralph Schon fauloval soupeře, a tak kope domácí celek pokutový kop.

82
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Wesley Sneijder, přichází Nathan Aké. Podobný aplaus, který se dostal Robbenovi, nyní získává také další legenda Wesley Sneijder.

81
    David Turpel se zkoušel probojoval do zakončení, ale jeho akce končí bez zakončení. Příliš dlouho měl míč na kopačce a čekal na vhodný moment.

Jan Prošek

Branky: 22. Robben (Hoedt), 34. Sneijder (Depay), 62. Wijnaldum, 70. Promes (de Vrij), 84. V. Janssen (pen.)

Karty:   78. de Vrij (NED) – 16. V. Thill (LUX), 51. V. Thill (LUX), 55. Malget (LUX), 90. Ch. Martins (LUX)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:19.
    Nizozemsko: Cillessen – Veltman, de Vrij, Hoedt, Blind – Strootman, Sneijder (82. Aké), Wijnaldum – Depay (66. Promes), V. Janssen, Robben (C) (73. Lens).
    Náhradníci: Padt, Zoet – Martins Indi, de Ligt, Tete, Promes, Aké, Dost, Klaassen, Vilhena, Toornstra, Lens.

Lucembursko: Schon – Chanot (25. Delgado), Mahmutović, Malget, Jans (C) – V. Thill (54. Gerson), Bensi, Ch. Martins, Rodrigues (85. Bohnert), S. Thill – Turpel.
    Náhradníci: Cabral, Roulez – Bohnert, Hall, Gerson, Veiga, Skenderovic, Delgado, Jänisch, Deville, Ostrowski.