Grand Rapids – Syracuse 4:3 (kon.)
Grand Rapids Griffins
4:3 (0:1, 2:2, 2:0) Stav série: 4:2
Syracuse Crunch
Středa 14.06.2017, 01:00 • Van Andel Arena, Grand Rapids, Michigan • Play-off AHL • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanoušky zámořského hokeje! Dnes v noci se společně utká farma Detroitu proti farmě Tampy a Rapids Griffins, tedy farma Red Wings, dnes bude chtít utnout tuto sérii a pozvednout nad hlavu pohár pro vítěze AHL!

Oba týmy již jsou pomalu nastoupeny na ledové ploše! Zdá se, že fanoušci domácího celku dnes své hráče budou povzbuzovat a vytvoří tomuto utkání dobrou kulisu!

Po zaznění hymny může vše vypuknout!

00:01

00:06
    První se kotouče ujímají hosté, kteří zakládají svůj první útok.

00:41
    Z něho ale nic není a na druhé straně pálí Bertuzzi. Brankář hostí byl ale připraven a lapil kotouč!

01:39
    Do akce se ani jeden z týmů nemůže nyní dostat, hraje se převážně u mantinelů.

02:15
    Street zavezl kotouč do brankoviště, kde nastal zmatek, ovšem nic z něho není! Bude se vylučovat!

02:54
    Nyní ale ujel jeden z hostujících hráčů do brejku a střelou ze zápěstí se trefuje jen do tyčky!

03:47
    Vhazování před domácím gólmanem! Vhazuje se po jeho levé ruce.

03:57
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (Frk – 2 min., příliš mnoho hráčů).

04:35
    Na poprvé se ale domácí hráči osvobozují!

04:52
    Coreau si zasloužil potlesk publika, když předvedl vcelku jistý zákrok a ihned poté se hráči Grand Rapids osvobozují.

05:40
    Syracuse svou početní výhodu nezužitkovalo! Martin Frk se vrací do hry a už ujíždí na střídačku svého týmu.

06:26
    Nahození od modré čáry nebylo pro Coreaua žádný problém. Puk už se třepotá v rukavici domácího strážce svatyně.

06:26
    Po komerční přestávce bude hra pokračovat.

06:36
    Peca zkoušel dorážet v těsné blízkosti na brankovišti, byl ale neúspěšný. Coreau kryje!

07:01
    Brodeur zkoušel najít někoho ze spoluhráčů ve středním pásmu, tam ale nikdo v modrém dresu nebyl, a tak jsou u puku domácí hráči, kteří se již hrnou do další akce!

07:10
    Po vybojovaném buly je ale kotouč na druhé straně kluziště!

07:26
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (Callahan – 2 min., sekání).

07:45
    Froese pohotovou střelou nepřekvapil domácího brankáře! Kotouč končí za brankou Coreaua.

08:08
    Odkud ho hráči Grand Rapids Griffins vyhazují do bezpečné zóny.

08:45
    Tomáš Nosek zahrál nyní skvěle, když nejprve zablokoval střelecký pokus a následně vyhodil puk až k McKennovi.

09:08
    Adam Erne měl skvělou šanci, ovšem Coreau se nyní vyznamenal a jeho střelu parádně vyrazil vyrážečkou!
    09:08

09:50
    Griffins ubránili i druhé oslabení a jsou to oni, kdo zkouší ohrozit brankáře soupeře.

10:18
    Callahan se dostal do zakončení bekhendovou stranou, ale McKkenna zůstal klidný a kotouč mezi betony uschoval!

10:51
    Koekkoek odevzdal kotouč soupeři, když ho posílá jen ke Coreauovi.

11:10
    Dělovku ze své hole vyslal jeden z domácích hráčů a v publiku to jen zašumělo! McKenna byl mimo svou pozici, ale kotouč končí vedle branky!

12:18
    Adam Erne si velmi dobře počínal u mantinelu, kde se k němu sjeli ihned dva hráči, ale on kotouč udržel, a tak bude tlak Syracuse pravděpodobně pokračovat.

13:06
    Thomas Ben byl nyní aktivní, ale střelou od modré neohrozil brankáře. Ke druhé se již nedostal.

13:53
    Syracuse je v posledních minutách jasně lepším týmem a domácí tým zatím k ničemu nepouští!

14:09
    Syracuse právě vstřelily branku!
    Tak to je hrubka Coreaua jako hrom! Zpoza vlastní branky branky namazal hned před ni soupeří, konkrétně YANNI GOURDEMU, který neměl se zacílením do odkryté klece větší problém. Asistence: Cory Conacher
    14:09 GOURDE - 0:1

15:17
    Adam Erne to přehnal v souboji s Forem a půjde pykat za katr! Dvě minuty si odsedí za hrubost.

15:17
    První početní výhoda domácích začíná, na buly Tomáš Nosek.

15:28
    Český útočník ale puk nevybojoval, a tak se může Syracuse poprvé osvobodit, což se mu daří.

16:00
    Nepovedený začátek přesilovky domácích! Dokonce se Conahcer dostal do úniku, kde zkoušel zakončit bekhendem, ale Coreau ho dobře vybruslil.

16:40
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Froese – 2 min., vysoká hůl).

17:04
    Domácí mají k dispozici ještě kratičkou početní dvojnásobnou výhodu, ovšem zatím se nemohou usadit v pásmu.

17:55
    Tomáš Nosek přešel útočnou modrou čáru, ale nic víc. O kotouč poté přichází.

18:15
    Street zkoušel přihrávat do lepší pozice namísto střely. To se neosvědčilo a navíc nepřihrál vůbec přesně.

18:44
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Lynch – 2 min., podražení).

18:54
    Russo udržel útočné pásmo pro svůj tým, není mu to ovšem nic platné, neboť branka za zády hostujícího muže v masce vypadla ze své pozice, tudíž se musí upravit.

19:03
    McKenna dobře zasáhl a uchránil svůj tým od první inkasované branky!

19:33
    Syracuse se opět osvobozuje a jen těžko se v této úvodní dvacetiminutovce ještě něco stane.

20:00

Konec první třetiny! Po ní vedou hostující hráči 1:0! A nutno dodat, že zaslouženě. Ačkoli na konci první periody čelili mnoho oslabení, tak je prozatím ustáli. Domácí tým má velkou snahu, ale zatím se mu nedaří, zatím také schází trochu toho štěstí. Zda se to změní, sledujte za pár minut v druhé třetině!

Zda se favoritovi dnešního utkání podaří skóre zvrátit, to budeme vědět zhruba za dvě hodiny, ovšem prostřední dvacetiminutovka začne zhruba v 2:10!

20:01

20:18
    Grand Rapids právě vstřelili branku!
    Skvělý nástup domácích hokejistů do druhé třetiny! Ti využívají přesilovou hru s rovnávají skóre na 1:1! K MATTHEWU FORDOVI se dostal kotouč zhruba do mezikruží, odkud tento sniper zacílil na milimetr přesně vymetl horní růžek McKennovy branky! Fantastická střela! Asistence: Tomáš Nosek.
    20:18 FORD - 1:1

21:29
    Vyrovnání na 1:1 – to je přesně to, co domácí tým potřeboval! Teď ale vhazování v jeho obranném pásmu, po kterém Coreau ukrývá kotouč ve výstroji.

21:50
    Kevin Lynch se dostal do potyčky se soupeřem, vše už je ale v pořádku, vylučovat se nebude.

22:30
    Syracuse se snaží udržet pásmo zuby, nehty! To se jim daří až teď, což ústí v kombinaci.

23:45
    Ke střele ovšem nyní nic nevede, a to ani na jedné straně. Oba týmy spíše hrají po mantinelu, kde svádí souboje se soupeřem.

24:32
    Rozhodčí má zvednutou pravici a bude vylučovat! Nejprve ale výhoda pro Syracuse.

24:47
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (Frk – 2 min., krosček).

24:58
    A ozývá se i publikum, které dává najevo svou spokojenost s předvedeným zásahem Coreaua! Ten si v pohodě kotouč podržel ve své výstroji.

25:06
    Cory Conacher nepropálil před ním stojící blok hráčů! Ovšem pásmo stále Syracuse drží a kombinuje!

25:47
    Grand Rapids Griffins jsou pod velkým tlakem a stále se nemohou osvobodit!

26:07
    Tak až nyní, McKenna rozehrává zpoza vlastního brankoviště.

26:32
    Ve velmi výhodné střelecké pozici se objevil hostující obránce, který ale pálí jen do mantinelu za brankou!

27:31
    Po komerční přestávce se bude vhazovat v pásmu Crunch. Ti měli v předešlých minutách obrovské množství střeleckých pokusů, ovšem ani jeden nezapadl za záda Coreaua!

27:31
    Je třeba zmínit i domácí fanoušky, kteří se dnešním mačem evidentně baví a dorazila jich snad plná hala! To samozřejmě vidíme rádi!

27:51
    A jsou to překvapivě hosté, kteří se dostávají opět do vedení! MATT TAORMINA využil toho, že Coreau předešlý pokus jen vyrazil a právě Taormina mohl dorážet. S tím neměl problém a posílá svůj tým do vedení 2:1! Asistence: Michael Bournival, Kevin Lynch.
    27:51 TAORMINA - 1:2

28:51
    McKenna měl problémy! Po střele domácích hráčů vůbec netušil, kde má kotouč. Naštěstí pro gólmana farmy Tampy Bay měl puk mezi svou výstrojí!

29:10
    Griffins dnes opravdu zatím nemají potřebné štěstí a zatím se nemohou dostat z vlastního pásma!

29:15
    A bude se opět vylučovat, rozhodčí drží pravici ve vzduchu ku prospěchu Syracuse!

29:26
    Vyloučení v týmu Grand Rapids Griffins (McIlrath – 2 min., krosček).

30:36
    Do dobré pozice si mohl najet zadák Cruch, místo toho si však najel za modrou čáru a rozhodčí tak píská ofsajd. Bude se vhazovat v neutrálním pásmu a Griffins tak mohou snad po minutě vystřídat.

30:43
    Rychlá střela od modré nenadělala Coreauovy problémy. Domácí brankář ji kryje ve své rukavici.

31:32
    McGinn hýřil aktivitou, ovšem nerozuměl si se spoluhráčem, který mu nepřihrál zpět a McGin tak střílet nemohl!

31:50
    A mámě opět vyrovnáno! A to po další chybě brankáře! Tentokrát byl chybující McKenna! Ten namazal svému sokovi podobně jako před ním Coreau! MITCH CALLAHAN poté nemohl mít problém zkorigovat stav! Asistence: Ben Street.
    31:50 CALLAHAN - 2:2

33:31
    Froese se málem dostal do šance, ale puk před brankou stihl uklidit domácí obránce do bezpečí, čímž nepustil Froeseho do zakončení.

34:03
    Zakázané uvolnění! Po krátké přestávce se bude vhazovat po levé ruce McKenny!

34:20
    Po vhazování se drží Cruch před Coreaumem. O puk za brankou svádí boj hlavně Vermin, který následně pálí od modré, ale střela zaduněla jen o zadní mantinel.

35:09
    K nevoli domácích fanoušků nepíská zakázané uvolnění rozhodčí na straně Syracuse. Souboj obránce s útočníkem vyhodnotil jako nerozhodný.

35:50
    Obrovský závar před brankou, kterého se snažil využít i Tomáš Nosek. Tak se nestalo, ale následuje vyloučení!

35:55
    Vyloučení v týmu Syracuse Crunch (Bournival – 2 min.).

36:01
    Griffins vyhrávají buly ve své přesilové hře a zkusí svou kombinací ohrozit McKennnu.

36:30
    Nyní ale dobře zahráli Crunch, kteří se dokázali osvobodit, a to hned dvakrát!

37:00
    Halou to jen zašumělo! Fanoušci se již možná radovali, ale puk za brankovou čárou nekončí. Končí však u branky Coreaua.

37:45
    Po souboji v rohu kluzišti vyhazují hráči Syracuse do bezpečné zóny.

38:10
    A jsou to opět Crunch, jenž se ujímají vedení! Ti si vytvořili velký tlak i ve svém oslabení a nakonec se prosazují! YANNI GOURDE si dobře našel kotouč na brankovišti a z dorážky se nemýlil! Asistence: Dominik Mašín, Matt Taormina.
    38:10 GOURDE - 2:3

39:19
    Icing z hokejek domácího týmu vrátí hru před Coreaua.

39:35
    S nahozením od modré čáry nemohl mít Coreau jakýkoli problém. Puk bezpečně uschovává ve své lapačce. Vhazování po jeho levé ruce!

39:48
    McKenna nepřipustil problémy a vyrazil kotouč v klidu do rohu kluziště, kde také druhá dvacetiminutovka pomalu končí.

40:00

Druhá třetina nám nabídla celkem čtyři góly, ovšem stále je to to samé! Hosté vedou o jediný gól, stejně jako po první třetině. Herní projev farmy Detroitu šel ale nahoru a dá se počítat s tím, že by mol ve třetí periodě vygradovat. Zda se tak stane, to se dozvíme za pár okamžiků.

40:01

40:15
    Martin Frk to na začátek třetí periody udělal skvěle! Obešel několik spoluhráčů, ale dostal se do těžší střelecké pozice, a tak si McKennovi stačilo pohlídat místo u tyčky.

41:15
    Tři na dva šli do brejku hráči Syracuse. Jejich brejk byl ale překombinovaný a puk končí za brankou.

42:09
    Domácí hráč ztratil kotouč při přechodu do útoku, ovšem ujal se ho Ben Street, který ho jen posílá na McKennu a ten ho přikrývá pod rukavicí.

42:58
    Crisculo se málem dostal k dorážce po střele od modré. Nic z této akce ale není, neboť Crisculo byl v těžké pozici a nemohl puk usměrnit tak, jak by chtěl.

43:50
    A o drama je postaráno! Domácí fanoušci se radují, neboť je vyrovnáno! Martin Frk se dostal ke kotouči a následně ho skvěle poslal na TYLERA BERTUZZIHO, kterému jen stačilo nastavit hokejku! Asistence: Martin Frk.
    43:50 BERTUZZI - 3:3

45:03
    Michael Bournival se prezentoval skvělou akcí, která ale končí u pozorného Coreaua!

45:03
    Snad chobotnice to byla, která nyní přistála na ledě! Po tomto úsměvném momentu tak bude hra pokračovat!

45:22
    Neskutečné, co předvedl McKenna! Fantastický zákrok lapačkou! Po kombinaci dvou domácích hráčů na druhého útočníka zívala odkrytá branka, ovšem McKenna skvěle nastavil svou rukavici!
    45:22

46:21
    Domácí příznivci si žádají gól! V hale panuje vskutku parádní atmosféra!

47:02
    Bertuzzi zavezl puk do útočného pásma, kde ho posílá na obránce, který střelou od modré neuspěl! Střela neprošla až k brankářovi.

47:51
    Parádní zákrok i na druhé straně! Coreau parádně zastavil střelu zblízka! Na druhé straně ale byly ještě větší šance, a to rovnou tři! I ty však zůstávají nevyužity.

48:23
    Komerční pauza přeruší hru. Hraje se nahoru dolů a zápas začíná gradovat!

48:42
    Criscuolo dobře dojel kotouč a nepřipustil zakázané uvolnění. Následná přihrávka zpoza branky do mezikruží ale nebyla přesná.

48:53
    Coreau na opačné straně kluziště přikrývá klouzající kotouč.

49:12
    McGinn si najížděl před branku, ovšem byl dobře bráněn a nebyl puštěn k dorážce.

49:55
    Tomáš Nosek společně se svými spoluhráči vyváží kotouč ven do útočného pásma.

50:14
    Bertuzzi byl po odpískání celkem nesmyslně poslán k zemi, ovšem rozhodčí zůstává klidný.

50:14
    Hra bude pokračovat po komerční přestávce. V poslední periodě zbývá odehrát necelých deset minut. Uvidíme, jestli se podaří některému z týmu vyhrát v základní hrací době!

51:06
    Tak nyní si domácí fanoušci museli oddechnout! Yanni Gourde útočil svou střelou na svůj třetí gól v zápase! Coreau ale neposlední chvíli puk stihl uschovat.

51:35
    A poradil si i s Cirelliho střelou z otočky!

52:10
    Ani jeden tým nechce udělat chybu a hraje se velmi opatrně! Vždyť se také hraje buď o vítězství v celé soutěži nebo srovnání série na 3:3!

52:35
    Zatímco halou probíhá mexická vlna, na ledě se hráči připravují na vhazování před McKennou!

52:41
    Poprvé! Poprvé v zápase se Grand Rapids ujímají vedení a celá hala je na nohou! Jak by taky ne, vždyť jejich tým je nyní sedm minut od vítězství letošních bojů v AHL! Přesnou střelou se blýskl MARTIN FRK! Asistence: Brian Lashoff, Tomáš Nosek.
    52:41 FRK - 4:3

53:58
    V dobré šanci jeden z domácích útočníků! Ke smůle domácího celku míří ale jen mimo tři tyče!

54:11
    Puk skončil na střídačce Syracuse. Zbývá odehrát něco málo přes pět minut a Griffins jsou opravdu velmi blízko zisku trofeje pro nejlepší tým AHL v sezóně 2016/17!

54:19
    Rychlá rozehra ze strany Crunch nevyšla a kotouč se ocitá za brankovou čárou, tudíž zakázané uvolnění.

54:44
    Joel Vermin se velmi pohledně proháčkoval až do zakončení, na které si ale Coreau počkal a lapil ho ve své rukavici!

55:23
    Grand Rapids se již spíše brání a když to jde, vyhazují raději puky do středního pásma. Zbývají čtyři minuty!

56:32
    Skvělý forčeking na modré čáře opět vyhání Crunch z útočného pásma!

57:21
    Coreau si přikryje kotouč u bližší tyčky! Za nedlouho se dá počítat s oddechovým časem, či rovnou odvoláním McKenna ze své branky! Uvidíme, za jak dlouho se tohoto dočkáme!

57:30
    A opět! Grand Rapids vytvořili zeď na modré a nepouštějí přes ní útočníky Crunch!

58:00
    Taormina byl odzbroje a kotouč plachtí do středního pásma.

58:30
    McKenna na střídačce svého týmu! Hosté zkusí své štěstí v šesti.

58:54
    Pokračuje se ve hře, ovšem její obrázek se nemění!

59:11
    Tomáš Nosek měl před sebou zcela prázdnou svatyni, jenže netrefil!

59:33
    Coreau kryje i další střelu a jeho tým mu pomáhá osvobodit se!

59:40
    Nyní útok Crunch zastavuje postavení mimo hru!

59:40
    Zbývá dvacet minut třetí třetiny! Přesně v tu dobu si berou oddechový čas hráči Syracuse.

59:50
    Tomáš Nosek ze středního pásma míří jen těsně mimo branku!

Je konec, je dobojováno! Van Andel Arena se raduje a skáče! Domácí tým zde totiž získává Calder Cup, tedy trofej pro nejlepší tým AHL!

Československá stopa v utkání:
    Dominik Mašín (SYR): 0+1, 1 střela na branku
    Tomáš Nosek (GRR): 0+3, 1 střela na branku
    Martin Frk (GRR): 1+1, 3 střely na branku

Tomáš Nosek a Martin Frk si již jedou pro svou trofej! S konstatováním, že vítězové Calder Cupu pro sezónu 2016/2017 jsou Grand Rapids Griffins, se s Vámi loučím a přeji Vám skvělý zbytek týdne! (03:55:08)

Adam Pavlíček

Branky a nahrávky: 21. Ford (Nosek), 32. Callahan (Street), 44. Bertuzzi (Frk, Nosek), 53. Frk (Lashoff, Nosek) – 15. Gourde (Conacher), 28. Taormina (Bournival, Lynch), 39. Gourde (Mašín, Taormina)

Grand Rapids Griffins: Coreau (Pasquale) – Hicketts, Paetsch (C), Russo, Lashoff (A), Renouf, McIlrath – Street, Callahan, Nosek, Turgeon, Tangradi, Frk, Lorito, Bertuzzi, Campbell, Criscuolo, Ford (A), Svechnikov.
    Syracuse Crunch: McKenna (Gudlevskis) – Dotchin, Mašín, Taormina (A), Brodeur, Thomas, Koekkoek (A), Walcott – Cirelli, Lynch, McGinn, Froese, Peca, Gourde, Dumont (A), Erne, Bournival, Conacher, Vermin.

Rozhodčí: Brenk, Schlenker – Daisy, Nagy