Kladno – Motor ČB 3:0 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.) | Trenčín – Olomouc 1:5 (kon.)
K. Vary – Landshut 8:1 (kon.) | Kolín – Dvůr Králové n. L. 10:0 (kon.) | Sokolov – Most 4:5 (kon.)
Bílina – Děčín 0:0 (zruš.) | Jablonec n/N – Trutnov 0:0 (odl.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 8:3 (kon.)
Frýdek-M. – Přerov 3:4 (0:1 po s.n.) | Opava – Kopřivnice 5:4 (2:1 po s.n.) | SHK Hodonín – Trnava 2:3 (kon.)
Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – Vítkovice 0:8 (kon.) | Detva – Orange 20 4:2 (kon.)
Prostějov – Třebíč 3:4 (po s.n.) | Tábor – Havlíčkův Brod 0:6 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 4:2 (kon.)
Havířov – Nové Zámky 4:5 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 2:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 3:1 (kon.)
Slavia – Pardubice 3:2 (kon.)
HC Sparta Praha
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Úterý 29.08.2017, 17:00 • Zimní stadion Poděbrady • Přípravné zápasy

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost, u dalších online přenosů se budu těšit. Na počtenou! (19:27:37)

Sparťané sehráli na zimním stadionu v Poděbradech vyrovnanou partii s výběrem Mladé Boleslavi. Konečná zápletka vzešla až v prodloužení, ve kterém měli sice Pražané navrch, ale Bolka ve své ojedinělé příležitosti nezaváhala a překlopila duel na svoji stranu. V samostatném úniku se prosadil Jakub Orsava, díky kterému si Mladá Boleslav připisuje svou čtvrtou výhru v přípravě.

62:26
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A sparťanskou neproduktivitu hosté nekompromisně trestají! Do sóla ujel JAKUB ORSAVA, který sice měl na zádech jeden sparťanský batoh, ale přesto dokázal procedit touš za záda dnes výborně chytajícího Davida Honzíka – 1:2! Asistence: David Němeček.

61:46
    Zámorský skvěle našel na druhé straně pásma Klimka, ten v jednoznačné tutovce nedal!

61:15
    Mladá Boleslav se zatím nedostala pořádně ven z obranné třetiny, Pražané mají jasně navrch, aby utkání rozhodli.

60:47
    Následně se před brankou hostí strhla menší potyčka mezi Němečkem a Pechem. Rozhodčí nebudou vylučovat.

60:12
    Úvodní buly vyhráli domácí, Vrána se okamžitě vydal útočit. Na modré čáře ho zastavil jeden z Boleslavských, ale situace pokračovala. Vránu výborně zastoupil Pavelka, který obkroužil branku a gólmanu Růžičkovu nadělil pěkně starostí. Nakonec se pokračuje dál.

60:01

Základní hrací doba je za námi. Spartě se podařilo po vskutku heroickému výkonu srovnat se svým soupeřem krok, když přesně mířil do černého nejlepší sparťanský střelec uplynulé sezony Petr Vrána. Po krátké pauze bude tedy následovat pětiminutové prosloužení tři na tři.

60:00

59:57
    Ve třetí třetině se už nic podstatného nestane, utkání tedy za stavu 1:1 dospěje do prodloužení.

58:55
    Látal vzal zodpovědnost na sebe a rychlou ranou švihem mířil do horních pater Honzíkovy branky. Puk mířil nad, takže sparťanský brankář ani nemusel zasahovat.

58:31
    Pozor! Sparťanští borci hasili situaci na poslední chvíli, když jeden z bránících hráčů na poslední chvíli vložil hůl do Orsavovy hole.

57:21
    Sparta právě vstřelila branku!
    Nakonec se Pražané dočkali své úvodní trefy v tomto zápase! Na levé straně kluziště vybídl Kalina ke skórování PETRA VRÁNU, který si na pravém kruhu položil Růžičku a následně zavěsil pod horní tyčku – 1:1! Asistence: Petr Kalina.

55:55
    A znovu reprezentační útočník Radan Lenc! Střílel z levého kruhu pro vhazování a Honzík ho skvěle vychytal!

55:48
    Mladoboleslavští se nyní vydali do rychlého protiútoku. Puk putoval po ose Klepiš – Musil – Lenc a poslední jmenovaný trefil betony Davida Honzíka.

55:15
    Hráči v rudých dresech jsou nastěhováni před Růžičkou, ale zatím stále jsou sparťané bez gólu.

54:45
    A opět ten stejný scénář. Gólman Růžička včele ve svoji obrannou nepouští sparťanské střelce do vyložených příležitostí.

Petr Pavlík

Branky a nahrávky: 58. Vrána (Kalina) – 6. Lenc (Klepiš, Říha), 63. Orsava (Němeček)

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – Zámorský, Dvořák, Kalina, Pavelka, Nedomlel, Mikuš, Piskáček – Říčka, Vrána, Reichenberg – Kumstát, Pech, Forman – Hlinka, Klimek, Rousek – Černoch, Saponari.
    Trenéři: Jiří Kalous a Jaroslav Nedvěd.

BK Mladá Boleslav: Růžička (Krofta) – Stříteský, Němeček, Hrdinka, Říha, Knot, Hanzlík, Pastor, Kurka – Musil, Klepiš, Lenc – Pacovský, Knotek, Urban – Orsava, Žejdl, Látal – M. Procházka, Najman, Pabiška.
    Trenéři: Patrik Augusta a Viktor Ujčík.

Rozhodčí: Horák, Souček – Kis, Špringl ml.