Kometa Brno – KalPa 3:2 (po pr.) | TPS – Bern 3:1 (kon.) | Malmö Redhawks – Stavanger 2:1 (kon.)
Växjö – Davos 5:3 (kon.) | Esbjerg – HV71 2:7 (kon.) | Vienna Capitals – JYP 1:3 (kon.)
Mannheim – Třinec 6:2 (kon.) | Klagenfurt – Frölunda 2:4 (kon.) | Zug – Něman Grodno 3:2 (2:1 po s.n.)
Zürich – Gap 4:0 (kon.) | Cardiff – Liberec 3:7 (kon.) | Nottingham – Mountfield HK 4:3 (po pr.)
po prodl.
Nottingham Panthers
4:3 (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 31.08.2017, 20:00 • Motorpoint Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina F
Předzápasové kurzy: 6.1 6.5 1.3
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. (22:43:17)
   
  Hvězdami utkání byli vyhlášeni za Nottingham Yann Sauve a za Hradec Tomáš Zigo.
   
  Utkání je tak u konce. Po infarktové třetí třetině, kdy se nejprve zdálo, že Nottingham sebere všechny body, se muselo prodlužovat pouhých devět sekund, než Yann Sauve rozhodl o tom, že bod navíc zůstane v Anglii. Z pohledu dnešního utkání nutno uznat, že Panteři vyhráli zaslouženě, jelikož byli o něco lepším a především o hodně dravějším celkem. V tabulce skupiny F se tak posouvají o bod před Mountfield! Ten tak může těšit asi jen skvělá premiéra Filipa Jiráska v jeho dresu.
   
  Konec zápasu.
  SAUVE - 4:3
   
  60:09
  Nottingham Panthers právě vstřelili branku!
  Tak to bylo hodně rychlé prodloužení. Derlago vyhrál souboj o puk na pravé straně u mantinelu, poslal kotouč na osu kluziště YANNU SAUVEOVI, který prostřelil Pavelku mezi betony a ukončuje tento zápas! Asistence: Mark Derlago.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Střely na bránu v třetí třetině (celkem):

  Nottingham Panthers – 13 (30)

  Mountfield HK – 17 (28)
   
  Hrát se bude 3 na 3 po dobu pěti minut.
   
  Třetí dějství přineslo rozhodně největší vzrušení. Po brankách Clarka a Moseyho se zdálo, že Nottingham má zápas v kapse, jenže pak zabrali také Hradečtí a díky dvěma parádním brankám Jiráska (který ve svém první startu za Mountfield HK vstřelil svůj první gól) a Pavlíka (během pouhých 58 vteřin) poslali zápas do prodloužení, které ihned začíná.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:42
  Gregorc poslal kotouč za bránu Panterů, kde Cingel s Červeným prohráli nerovný boj s přesilou bránících Britů, kteří zakládají možná poslední útok základní hrací doby.
   
  59:15
  Do velké šance se protlačil Brett Perlini, jenž si sjel zprava a střelou z mezikruží se snažil překonat Pavelku. Ten jeho pokus skvěle vyrazil ramenem!
   
  58:53
  Kotouč poskakoval na útočné modré Mountfieldu, situaci rozhodl Jindřich Barák, jenž ho poslal do rohu za bránu Garnetta.
   
  58:13
  Zakázané uvolnění se po vyhození Pantery nepíská, Vydarený tak musí hrát, ztrácí touš a Britové motají Lvy v pásmu před jejich brankářem.
   
  57:45
  Pavelka teď váhal s rozehrávkou za vlastní bránou a najednou ho překvapil napadající Mokšancev, gólman Mountfieldu musel puk rychle schovat pod lapačku.
   
  57:39
  Gregorc předal kotouč Filipu Pavlíkovi, jenž ho po pravé straně poslal dopředu, žádný z jeho spoluhráčů však prudkou přihrávku nezasáhl – zakázané uvolnění.
   
  57:04
  Barák vyhazuje po pravém mantinelu do středního pásma, kde se o černou pryž pere hned čtveřice hokejistů.
   
  56:41
  Vopelka poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde bylo pěkně rušno. Gólman Garnett ale nakonec touš našel a přikryl lapačkou.

  Petr Šatalík

  Branky a nahrávky: 34. Sauve (Billingsley), 47. Clarke, 48. Mosey (Farmer, Betteridge), 61. Sauve (Derlago) – 36. Zigo (Vopelka, Rosandič), 52. Jirásek (Cingel, Zigo), 53. F. Pavlík (Vopelka)


  Nottingham Panthers: Garnett (Gospel) – Lee "C", Sauve "A", Billingsley, Spang, Mosey, Gagnon, Kelsall, Tetlow – Bussieres, Phillips, Derlago – Shalla, Perlini, Farmer – Clarke, Lindhagen, Brown "A" – Betteridge, Lachowicz, Mokshantsev. Trenér: Corey Neilson.
  Mountfield HK: Pavelka (Sedláček) – Gregorc, F. Pavlík, Vydarený "A", Čáp, Barák, Rosandič, Graňák, Pohl – Červený, Džerinš, Vopelka – Šimánek, Kukumberg "A", Köhler "C" – Cingel, Zigo, Jirásek – Nedvídek, Miškář, Dvořák. Trenér: Václav Sýkora.

  Rozhodčí: Iwert, Sewell – Dalton, Beresford