Buffalo – Carolina 2:3 (po pr.) | Boston – Montreal 3:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 1:0 (po pr.)
New Jersey – Washington 4:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 6:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 2:3 (0:1 po s.n.)
Edmonton – Calgary 5:2 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:5 (kon.) | Arizona – Los Angeles 0:0 (zruš.)

Michael Frolík (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:21

Calgary zahájilo předsezónní část NHL tradičním dvojzápasem proti Edmontonu. Obě utkání začala ve stejný čas a skončila shodně výhrou Oilers, ve Scottiabank Saddledome, kde se odehrála krásná přestřelka, tomu ale vůbec tak nemuselo být. Domácí hokejisté měli v závěru obrovský tlak, jenže čtyřikrát orazítkovali brankovou konstrukci a nakonec svému rivalovi v nádherném utkání těsně podlehli. Vítězný gól Edmontonu vstřelil Kailer Yamamoto. Konečný výsledek: Calgary Flames 4 Edmonton Oilers 5.

59:06
    Calgary právě vstřelilo branku!
    DILLON DUBE skóroval v oslabení a 54 sekund před koncem vykřesal naději pro Calgary!

59:00
    Do konce krásného utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:47
    Garnet Hathaway fauloval Mitche Callahana a dostal v závěru utkání dvě minuty za nedovolené bránění.

57:30
    Dvě a půl minuty před koncem mohl vstřelit gól Chris Kelly, který na levém křídle vypálil z ostrého úhlu, jeho pokus ale pozorný brankář Jon Gillies vyrazil.

56:15
    Dougie Hamilton to poněkolikáté v zápase zkusil od modré čáry, Nick Ellis ale jeho pokus vyrazil.

56:05
    Juuso Valimaki vypálil od modré čáry, jeho střela ale byla nepřesná.

55:22
    Další obrovská šance Calgary, která opět skončila na brankové konstrukci již počtvrté! Mark Jankowski obrovskou smůlu, když orazítkoval tyč a následná dorážka Andrewa Mangiapanea zamířila nad bránu! Neuvěřitelné.

54:33
    Hra byla přerušena kvůli přihrávce rukou a nutno dodat, že Edmonton měl v Calgary i hodně štěstí, protože domácí hokejisté třikrát orazítkovali tyč. Kdyby své šance proměnili, mohli klidně vést. Parádní duel.

53:57
    Travis Hamonic na pravém křídle napřáhl ke střele, kterou pozorný Nick Ellis vyrazil. Zatím chytá spolehlivě.

53:05
    Další šanci měl TJ Brodie, jehož rána od modré čáry minula bránu. Nick Ellis tentokrát bez práce.

52:53
    Luke Gazdic vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Nick Ellis puk podržel ve své výstroji.

51:50
    Garnet Hathaway se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, jenže bránu vůbec netrefil!

50:23
    Na levém křídle pálil vzápětí od modré čáry Dougie Hamilton, Nick Ellis ale puk úspěšně zastavil.

50:15
    Nick Ellis dobře zasáhl proti střele Troye Brouwera od modré čáry a po svém zákroku hru přerušil.

49:49
    Micheal Ferland z pravého kruhu napřáhl ke krásné střele, kterou se od tyče odrazila ven!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:07
    Gregory Chase fauloval Johnnyho Gaudreaua a dostal dvě minuty za sekání. Početní výhoda pro Calgary.

47:03
    Adam Larsson na pravém křídle od modré čáry napřáhl ke tvrdé ráně s příklepem, kterou Jon Gillies kryl.

46:59
    Dougie Hamilton na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho pokus ovšem minul bránu.

46:58
    Leon Draisaitl na pravém křídle nabral rychlost a bekhendem nahrnul puk na bránu, Jon Gillies byl ale připraven a puk zmrazil. Hra byla přerušena.

45:59
    A znovu tyč, kterou tentokrát z blízkosti a téměř identického místa orazítkoval Dillon Dube!

44:56
    Mark Jankowski se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci a jeho střela se od tyče odrazila zpět od hry! Calgary se mohlo rychle dostat na dostřel, hosty ale zachránila konstrukce brány.

44:31
    TJ BRODIE napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, proti které tentokrát Nick Ellis neměl nárok! Calgary opět prohrává o dvě branky. Asistence: Johnny Gaudreau a Kris Versteeg.

44:24
    Na opačné straně mohl skórovat v přesilové hře Micheal Ferland, jenže z blízkosti mířil pouze do výstroje Nicka Ellise, který puk podržel a hru přerušil! Velice atraktivní pasáž střetnutí.

44:21
    Dillon Simpson se v blízkosti levé tyče ocitl v oslabení v obrovské šanci, jeho střela ale skončila mimo! To byla velká příležitost.

43:40
    Dougie Hamilton tentokrát zkoušel štěstí z pravého kruhu pro vhazování, kde jeho pokus zablokoval Keegan Lowe.

43:20
    Po dalších dvaceti sekundách to zkoušel na vrcholu pravého kruhu Mikael Backlund, ani jeho pokus s příklepem se ale neujal a brankář Nick Ellis puk vyrazil.

43:00
    Dougie Hamilton od modré čáry napřáhl k jedovaté střele s příklepem, kterou Nick Ellis vyrazil.

42:55
    Ziyat Paigin vyhodil puk bez teče přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

42:18
    Před bránou Calgary bylo opět horko a v blízkosti levé tyče mohl skórovat Joseph Gambardella, Jon Gillies ale puk skvělým zákrokem vyrazil! Stav utkání zůstal 2:5.
    41:50 Kailer YAMAMOTO - 2:5

41:50
    Edmonton právě vstřelil branku!
    KAILER YAMAMOTO si najel na puk a v blízkosti levé tyče se ocitl v obrovské šanci, kterou přetavil v gól a Edmonton vede už 5:2!

41:17
    Vyloučený Jujhar Khaira naskočil zpět na led a Calgary zatím nevyužilo ani jednu přesilovou hru.

40:59
    Sean Monahan vyhrál úvodní vhazování třetí části a po 59 sekundách se dostal ke střele, která z vnitřního oblouku pravého kruhu pro vhazování mířila do horní části brány, Nick Ellis byl ale pozorný a puk sevřel ve své výstroji!

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 4:55.

Ani prostřední část nebyla ochuzena o góly a opět byli tři. V dresu Oilers se prosadili Jujhar Khaira a podruhé v zápase Drake Caggiula, na jehož gól odpověděl Dougie Hamilton. Skóre po druhé třetině. Calgary Flames 2 Edmonton Oilers 4.

40:00

39:28
    Adam Larsson se v oslabení dostal ke střele, jeho pokus z levého kruhu ale Jon Gillies vyrazil.

39:17
    Jujhar Khaira fauloval Garneta Hathawaye a dostal dvouminutový trest za sekání. Přesilová hra pro Flames.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:33
    Oscar Klefbom na levém křídle vypálil od modré čáry a Jon Gillies puk vyrazil mimo.

37:53
    Dillon Dube se dostal před bránou k dorážce, z obrovské blízkosti ale Nicka Ellise nepřekonal!

37:38
    Travis Hamonic tvrdě vypálil od modré čáry a do jeho rány se krásně položil Milan Lucic.

37:19
    A znovu Mark Jankowski, jehož střela z levého kruhu pro vhazování a ostrého úhlu byla nepřesná.

37:02
    Dougie Hamilnton pálil z pravého kruhu pro vhazování hodně nebezpečně a jeho rána se od horní tyče odrazila zpět do hry! Calgary nyní bylo hodně blízko snížení na rozdíl branky!

36:57
    Mark Jankowski napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke střele, kterou Nick Ellis vyrazil.

36:08
    Jujhar Khaira hýří pohybem a TJ Brodie se ho snažil zastavit nedovoleně, když dostal dvě minuty za sekání.

36:06
    Jujhar Khaira se i přes oslabení dostal mezi kruhy pro vhazování ke střele, kterou Jon Gillies dokázal vyrazit! Edmonton měl ve čtyřech obrovskou šanci, na pátý gól si ale musí počkat!

35:57
    Dillon Dube byl faulován a Joseph Gambardella opět zamířil na trestnou lavici – 2 minuty hákování.

35:25
    Jujhar Khaira nebezpečně vypálil z pravého kruhu, na přední tyči ale jeho pokus zablokoval TJ Brodie.

35:12
    Ziyat Paigin se vrátil z trestné lavice na led a Calgary i přes obrovský tlak přesilovou hru 5 na 3 využít nedokázalo! Oilers vedou stále 4:2.

34:41
    Před bránou Oilers vznikl obrovský závar a v blízkosti pravé tyče se snažil nadvakrát prosadit Micheal Ferland, jenže na fantastického brankáře Nicka Ellise vyzrát nedokázal! Hra přerušena.

34:01
    Joseph Gambardella naskočil na led a Oilers brání ve čtyřech. Calgary Flames pokračuje v početní výhodě.

33:59
    Ze stejného místa to vzápětí zkusil i Mark Giordano, jehož pokus byl lepší, Nick Ellis ale puk vyrazil.

33:20
    Dougie Hamilton vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho střela zamířila mimo.

33:12
    Ziyat Paigin sekl Johnnyho Gaudreaua a Calgary si zahraje přesilovou hru 5 na 3! Velká šance snížit.

32:08
    Sean Monahan vypálil od modré čáry a na vrcholu mezikruží jeho pokus zablokoval Oscar Klefbom.

32:01
    Joseph Gambardella fauloval před pár okamžiky vyloučeného Andrewa Mangiapanea a dostal dvě minuty za podražení. Přesilová hra pro Calgary.

31:49
    Dillon Simpson na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho ránu zablokoval Mark Jankowski.

31:26
    Vyloučený Andrew Mangiapane se vrátil z vězení zpět na led a Calgary hraje opět v plném počtu.

29:31
    Oilers vyhráli vhazování v útočném pásmu a na pravém křídle pálil od modré čáry Kailer Yamamoto, střídající Jon Gillies ale dokázal jeho pokus vyrazit.

29:26
    Andrew Mangiapane podruhé v zápase zamířil na trestnou lavici, tentokrát po faulu na Oscara Klefboma, po kterém dostal dvě minuty za sekání. Jeho první vyloučení bylo potrestáno.

29:10
    Střídající brankář Nick Ellis sice dokázal vyrazit střelu Johnny Gaudreaua z levého kruhu pro vhazování, proti následné dorážce DOUGIEHO HAMILTONA z opačné strany už byl ale bezmocný! Calgary snížilo na 2:4. Asistence: Johnny Gaudreau a Micheal Ferland.

28:40
    Gregory Chase vypálil na levém křídle od modré čáry a v levém kruhu pro vhazování jeho střelu zablokoval Mark Giordano.

28:22
    A rychle na opačnou stranu! Mikael Backlund na pravém křídle pálil z úhlu a jeho střela od hrazení skončila mimo.

28:09
    Ty Rattie na opačné straně ledové plochy pálil ze stejného místa jako Oliver Kylington, bránu ale minul.

27:30
    Oliver Kylington se uvedl střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, kterou Laurent Brossoit vyrazil.
    26:12 Drake CAGGIULA - 1:4

26:12
    Mike Smith sice dělal v bráně Calgary, co mohl, když nejprve vyrazil střelu Oscara Klefboma od modré čáry a poté si poradil i s dorážkou Milana Lucice. Vzápětí se ale k dorážce dostal DRAKE CAGGIULA a brankář Calgary už byl bezmocný! Edmonton využil první přesilovou hru a vede 4:1! Asistence: Milan Lucic a Oscar Klefbom.

26:12
    Mike Smith vyrazil tvrdou střelu Oscara Klefboma od modré čáry pouze před sebe a v levém kruhu pro vhazování se dostal k dorážce Milan Lucic. Brankář Calgary ale dokázal i na druhý pokus fantasticky zakročit a připsal si fantastický dvojitý zákrok! Skóre se nemění.

25:53
    Andrew Mangiapane zastavil nedovoleným způsobem Yohanna Auvitua a dostal dvě minuty za hákování.

25:48
    Kailer Yamamoto vypálil na pravém křídle a jeho ránu s příklepem těsně před bránou zablokoval TJ Brodie.

24:36
    Mark Giordano dostal dvě minuty za hákování, které si nenechal Leon Draisaitl líbit a pustil se do kapitána Calgary. Rozhodčí situaci vyřešil správně a udělil mu dvě minuty za nedovolené bránění. Hra 4 na 4.

24:29
    Mark Giordano se pokusil vyrovnat tvrdou střelou z vrcholu mezikruží, jeho rána ale našla pouze Laurenta Brossoita, který puk úspěšně vyrazil mimo tři tyče své brány.

23:35
    JUJHAR KHAIRA si najel na pravém křídle na přihrávku Kailera Yamamota a z ostrého úhlu překonal MIkea Smithe, který inkasoval potřetí v řadě a Edmonton vede 3:1! Calgary musí výrazně přidat. Asistence: Kailer Yamamoto.

22:30
    Flames vyhodili puk na zakázané uvolnění a Chris Kelly se chystal v levém kruhu útočného pásma na vhazování, které vyhrál domácí Dillon Dube.

21:00
    Evan Polei pálil na pravém křídle od modré čáry, jeho pokus ale v levém kruhu zablokoval Mark Giordano.

20:39
    Milan Lucic se ocitl v mezikruží v obrovské šanci, jenže z blízkosti bránu Calgary trestuhodně minul! Oilers málem navýšili své vedení na 3:1.

20:39
    Po přibližně desetiminutové přestávce byla ve Scotiabank Saddledome zahájena prostřední část utkání, do které Edmonton vstupuje s jednobrankovým vedením 2:1.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 3:59.

Calgary vstoupilo do předsezónní části NHL pořádně zostra, když se po minutě a jedné sekundě prosadil Sean Monahan. Netrvalo to ovšem dlouho a na straně Edmontonu vyrovnal Drake Caggiula, na jehož gól v polovině první třetiny navázal Yohann Auvitu a otočil skóre utkání ve Scotiabank Saddledome na stranu Oilers, kterým se daří i doma, kde vedou v souběžně hraném duelu 3:0. Skóre po první třetině: Calgary Flames 1 Edmonton Oilers 2.

20:00

19:28
    A ještě jedna střela v závěru první třetiny, o kterou se na straně Oilers postaral Milan Lucic. Střelu bývalého útočníka Bostonu od modré čáry ale Mike Smith zastavil a přerušil hru.

19:16
    TJ Brodie se nerozpakoval a od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele, kterou Laurent Brossoit vyrazil.

19:05
    Andrew Mangiapane zkusil v závěru první třetiny vyrovnat střelou z ostrého úhlu, jeho pokus z levého kruhu pro vhazování ale Laurent Brossoit vyrazil zpět do hry. Skóre se nemění.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:37
    Vyloučený Yohann Auvitu se po dramatických dvou minutách vrátil zpět na led a Edmonton hraje v plném počtu.

18:17
    Jujhar Khaira mohl udeřit v oslabení, jeho střelu ale zablokoval dobře se vracející Mark Giordano.

18:05
    A další velká šance! V blízkosti levé tyče nejprve nedokázal Laurenta Brossoita propálit Mikael Backlund a vzápětí pálil od modré čáry na pravém křídle Mark Giordano. Brankář Oilers byl ale opět připravený a tentokrát puk podržel.

16:46
    Faulovaný Sean Monahan vyhrál vhazování a před bránou se ocitl ve velké příležitosti Micheal Ferland, Laurent Brossoit si ale s jeho dorážkou poradil a přerušil hru! V Calgary platí stav 1:2.

16:37
    Yohann Auvitu měl hůl příliš vysoko a po faulu na Seana Monahana dostal dvě minuty za vysokou hůl.

16:35
    Calgary má v závěru úvodní části obrovský tlak. Na pravém křídle nyní pálil od modré čáry obránce Dougie Hamilton, ani on si ale na Laurenta Brossoita nepřišel.

16:27
    Po zákroku Laurenta Brossoita se ocitl v mezikruží ve velké šanci Michael Frolík, jeho pokus ale zablokoval Yohann Auvitu!

16:23
    Mark Giordano napřáhl na levém křídle od modré čáry k prudké střele, kterou pozorný Laurent Brossoit vyrazil.

14:43
    Na pravém křídle pálil po vhazování obránce Travis Hamonic, jeho ránu od modré čáry ale zastavil na vrcholu kruhu Brad Malone.

14:35
    Dillon Dube se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže z blízkosti nedokázal Laurenta Brossoita překonat! Brankář Edmontonu Oilers situaci ustál a poté puk zmrazil ve výstroji.

12:05
    Yohann Auvitu je opravdu při chuti, když se během 15 sekund dostal na levém křídle ke druhé střele, jeho pokus od modré čáry ale tentokrát zablokoval dobře postavený Andrew Mangiapane. Poslední momenty patří Oilers.

11:50
    Yohann Auvitu je po vstřelení vedoucího gólu Edmontonu při chuti a nyní opět pálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, tentokrát byl ale Mike Smith pozorný a puk vyrazil mimo.

10:52
    Z pravého kruhu to vzápětí zkoušel obránce Dougie Hamilton, jeho pokus ovšem bránu Oilers minul.

10:43
    Mark Giordano to vzal jako správný kapitán na sebe a z levého kruhu napřáhl ke střele, kterou zablokoval Adam Larsson.
    10:08 Yohann AUVITU - 1:2

10:08
    YOHANN AUVITU po zisku kotouče na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, kterou Mike Smith nedokázal vytěsnit a Edmonton otáčí po dvou brankách v řadě vývoj zápasu na svou stranu – 1:2! Bez asistence.

09:07
    Johhny Gaudreau se podruhé v zápase dostal ke střele, jeho pokus z levého kruhu pro vhazování ale zamířil mimo.

08:51
    Kailer Yamamoto dostal dvě minuty za nedovolené bránění poté, co nedovoleným způsobem zastavil Travise Hamonica. Oilers tak přišli o podstatnou část čtyřminutové přesilové hry. Hraje se ve hře 4 na 4.

07:49
    Leon Draisaitl vypálil z vnitřního oblouku pravého kruhu pro vhazování vysoko nad bránu a puk skončil v ochranné síti.

06:16
    TJ Brodie zasáhl hokejkou do obličeje Tyho Rattieho, a jelikož tam byla krev, vyfasoval dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Edmonton může otočit skóre!

06:05
    Johhny Gaudreau se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jeho střela ale našla pouze výstroj připraveného Laurenta Brossoita, který podržel Edmonton nad vodou a přerušil hru.

05:41
    Mark Giordano odvedl dobrou práci, když zablokoval střelu Leona Draisaitla z pravého kruhu pro vhazování.
    05:24 Drake CAGGIULA - 1:1

05:24
    Adam Larsson na vnější straně pravého kruhu pro vhazování napřáhl k pěkné střele, kterou Mike Smith po teči DRAKEA CAGGIULY nedokázal zastavit, a krátce po nevyužité přesilové hře dokázali hokejisté Edmontonu vyrovnat 1:1! Asistence: Adam Larsson a Leon Draisaitl.

05:03
    Vyloučený Michael Frolík je zpět na ledové ploše a Calgary úspěšně přečkalo první oslabení v zápase.

04:59
    Chris Kelly to stejně jako před ním Oscar Klefbom zkoušel z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Mike Smith ale puk vyrazil a vzápětí kotouč skončil na jedné ze střídaček. Hra byla přerušena.

03:09
    Oscar Klefbom se s tím nemazlil a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, ani tato rána ale Mikea Smithe nevystrašila natolik, aby puk skončil v síti a puk nevyrazil mimo.

03:03
    Michael Frolík fauloval Milana Lucice a dostal dvě minuty za sekání. Oilers si zahrají první přesilovou hru.

03:03
    Další šanci na vyrovnání měl Dillon Simpson. Obránce Edmontonu pálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Mike Smith ale po dalším spolehlivém zákroku podržel puk ve výstroji.

02:56
    A další střela v podání Oilers. Gregory Chase na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Mike Smith puk vyrazil.

02:39
    Na opačné straně to zkoušel Michael Frolík, Laurent Brossoit ale jeho pokus z vnitřní strany pravého kruhu pro vhazování zastavil a poté puk podržel ve své výstroji.

02:28
    Evan Polei vypálil na levém křídle od modré čáry, Mike Smith měl ale dobrý výhled a jeho pokus vyrazil.

01:26
    TJ Brodie dohrál za bránou Kailera Yamamota a debutující Mike Smith v blízkosti pravé tyče puk zmrazil.

01:01
    SEAN MONAHAN v pravém kruhu pro vhazování po přihrávce Micheala Ferlanda napřáhl ke střele, kterou Laurent Brossoit nedokázal zastavit, a Calgary vede po minutě a jedné sekundě 1:0! Flames skórovali z první střely v zápase! Asistence: Micheal Ferland a Mark Giordano.

00:01

Hokejisté obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a utkání mezi Calgary a Edmontonem může začít.

Calgary Flames: Smith (Gillies) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Valimaki, Kylington – Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Versteeg, Backlund, Frolík – Mangiapane, Jankowski, Brouwer (A) – Gazdic, Dube, Hathaway. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Edmonton Oilers: Brossoit (Ellis) – Klefbom (A), Larsson (A), Simpson, Auvitu, Lowe, Paigin – Lucic (A), Draisaitl, Caggiula – Khaira, Kelly, Yamamoto – Callahan, Malone, Rattie – Polei, Gambardella, Chase. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Tom Kowal, Chris Schlenker. Čároví: Brian Mach, Travis Gawryletz.

Calgary v úterý v noci odstartuje předsezónní část nové sezóny NHL 2017/2018 proti Edmontonu. Sestavy obou týmů budou rozděleny, jako každý rok, na dvě poloviny a během jednoho dne ve stejný čas odehrají dva zápasy, z nichž první se bude konat ve Scotiabank Saddledome a druhý v Rogers Place. Pokud si kladete otázku, zda se na ledě představí český útočník Daniel Přibyl, máme pro Vás špatnou zprávu. Rodák z Ostravy se nezúčastnil kempu a do utkání určitě nenastoupí, stejně jako Zach Fischer a Joel Lowry. V dresu Edmontonu se nepředstaví kvůli zranění kolene slovenský obránce Andrej Sekera.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:01.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. Monahan (Ferland, Giordano), 30. Dougie Hamilton (Gaudreau, Ferland), 45. Brodie (Gaudreau, Versteeg), 60. Dube – 6. Caggiula (Larsson, Draisaitl), 11. Auvitu, 24. Khaira (Yamamoto), 27. Caggiula (Lucic, Klefbom), 42. Yamamoto

Rozhodčí: Tom Kowal, Chris Schlenker. Čároví: Brian Mach, Travis Gawryletz