Orange 20 – Žilina 5:4 (kon.)
HK Orange 20
5:4 (2:0, 2:2, 1:2)
MsHK Žilina
sk Úterý 19.09.2017, 17:00 • ZŠ Piešťany - Easton Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 4. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Pekný podvečer prajem všetkým fanúšikom hokeja.
    Mladíci dnes vo vloženom zápase výzvu hokejistov zo Žiliny, ktorí sú jasnými favoritmi tohto stretnutia. Čas úvodného buly je naplánovaný na 17:00. Duelom vás bude sprevádzať Patrik Porubský. Prajem príjemný športový zážitok.

Mladíci odohrali v doterajšom priebehu najvyššej súťaže dve stretnutia. V tom prvom narazili na Poprad, ktorému však jasne podľahli. O týždeň neskôr cestovalo zverenci Ernesta Bokroša do Nových Zámkov, kde sa postarali o obrovské prekvapenie, keď zdolali domácich hokejistov v pomere 5:3! Svoje doteraz posledné stretnutie odohrali mladíci v prvej lige, keď prehrali s Dubnicou na jej ľade 1:2 po predĺžení.

MsHK Žilina
    Žilinčania vstúpili do sezóny na domácom ľade proti Popradu, no stretnutie nezvládli a prehrali 1:2 po predĺžení. V ďalšom kole "vlci" cestovali na ľad Banskej Bystrice, kde odohrali slušný zápas, no na body im to nestačilo. Žilina hrá doma bez divákov, ktorých určite mrzí, že na vlastné oči nevideli debakel Nitru, ktorú Žilina zdolala 10:4! V poslednom odohranom kole nedokázali hokejisti zo severu Slovenska streliť ani gól, keď na domácom ľade podľahli Dukle Trenčín 0:3.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:00
    Zápas začal veľkým tlakom žilinských hokejistov, ktorí na minútu zavreli slovenských mladíkov vo svojej tretine!

02:10
    Prvá útočná strela mladíkov a výborná strela Mareka Smolku

03:20
    Hra sa nám teraz presunula a mladí reprezentanti na chvíľu zatlačili žilinčanov do vlastnej tretiny

04:15
    Lukáš Handlovský mohol otvoriť skóre po nebezpečnom zakončení

05:30
    Hokej sa presúva zo strany na stranu a mladíci zatiaľ veľmi dobre odolávajú skúseným žilinčanom

06:45
    Prevaha skúseností sa momentálne prejavuje a žilinčania držia puk na vlastných hokejkách.

08:00
    Žilinčania naďalej dominujú a dostávajú mladíkov pod tlak!

09:16
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Vašaš – 2 min.).

10:00
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, kde sa prejavuje dominancia skúseností na strane Žiliny, ktorú však mladí reprezentanti vyrovnávajú bojovnosťou.

12:52
    Filip Vašaš skóruje po návrate z trestnej lavice!
    12:52 VAŠAŠ - 1:0

15:22
    Brankár Roman Durný zatiaľ výborne odoláva zvyšujúcemu sa počtu striel zo strany žilinčanov!

15:47
    Hra je na chvíľu prerušená, kvôli úprave upevnenia žilinskej bránky.

16:56
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Mikuš – 2 min., podrazenie).

17:08
    HK Orange 20 dalo gól!
    Pozrite sa na to! Toto je obrovský šok pre Žilinčanov, keď sa v presilovej hre presadzuje VLADIMÍR VYBÍRAL.
    17:08 VYBÍRAL - 2:0

17:24
    Na druhej strane fantastická práca Ondruša, ktorý prihral Váňovi. Jeho strelu však Durný dokázal vyraziť na zadný mantinel.

18:18
    Zaskočení Žilinčania urobili chybu v rozohrávke a do obrovskej šance sa dostal Vašaš, ktorý však z dobrej pozície nedokázal prekonať brankára hostí.

19:22
    Prebieha už posledná minúta prvej tretiny a do útoku sa rútili Žilinčania. Jurík však bol v útočnej tretine skôr ako puk a vystavil sa tak do ofsajdu.

19:58
    Huževka pekne vysunul Juríka. Útočníkovi Žiliny však ušiel puk, ktorý Durný dokázal skryť pod lapačkou.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Je za nami prvá tretina, po ktorej mladíci prekvapivo vedú 2:0!

Druhá tretina sa začne približne o 17:52.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Na trase z Piešťan sa momentálne vyskytol mierny výpadok signálu. Ihneď, ako tento problém vyriešime, budeme pokračovať v online prenose.

22:00
    Šokujúce! Žilina dnes dostáva lekciu hokejovej efektivity od mladíkov a v Pieštanoch po góle ERIKA SMOLKU prehráva už 0:3.
    22:00 SMOLKA - 3:0

23:35
    Prebieha piata minúta druhej tretiny a my z Pieštan stále nemáme k dispozícii obrazový signál, preto si len povedzme, že mladíci stále vedú 3:0!

23:52
    Neskutočné, pre Žilinu to dnes vyzerá na poriadny uterák. Mladíci strieľajú svoj štvrtý gól, keď sa presadzuje VLADIMÍR VYBIRAL.

Asistencie: Václav, Čacho.
    23:52 VYBIRAL - 4:0

23:52
    Striedanie v tíme MsHK Žilina: z ihriska odchádza Mikoláš, prichádza Tomek.

26:05
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (2 min. – zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

26:20
    Dobrý zákrok Romana Durného, ktorý drží svoje mužstvo.

26:45
    Žilinčanom sa vôbec nedarí. Václav Stupka sa pri prenikaní do útočného pásma pošmykol a prišiel o puk, ktorý mladíci poslali cez všetky čiary.

27:13
    Rýchly prechod Žilinčanov do útočného pásma, keď si po ľavom krídle našliapol Martindale a tvrdo vystrelil. Durný však dokázal jeho strelu pokryť.

27:35
    Žilinčania už zovreli mladíkov a Martindale nabíjal Handlovskému, ktorý preveril Durného. Brankár domácich však chytá fantasticky!

28:13
    Mladíci v plnom počte.

29:09
    Momentálne sledujeme skvelý hokej. Do dobrej príležitosti sa dostal Marcinek, no Mikoláša neprekonal. O pár sekúnd neskôr strieľal Musliu, no Tomek vytiahol vynikajúci zákrok.

29:57
    Žilinčania sú usadený v útočnom pásme a dostali sa do obrovskej šance. Roman Durný však pohotovým ľavým betónom zneškodnil šancu Juríka.

30:38
    Hra má momentálne vynikajúci spád, keď sa hrá veľmi dlho bez prerušenia. Do útoku našliapol Marcinek, no jeho strela nesmerovala na bránu hostí.

31:12
    Žilina dala gól!
    Skrumáž pred bránou domácich, puk za Durného chrbát dokázal zasunúť MICHAL ŠVIHÁLEK.

Asistencie: Peter Húževka.
    31:12 ŠVIHÁLEK - 3:1

32:25
    Pozrite sa na to. Do útočného pásma si pekne našliapol TOMÁŠ KLIMENTA, ktorý krásnym blafákom prekonáva Durného.

Asistencie: Michal Roman, Václav Stupka.
    32:25 KLIMENTA - 4:2

33:45
    V stretnutí pokračujeme ďalej a Žilinčania sú usadení v útočnom pásme, kde si však puk posúvajú zatiaľ len popri mantineloch.

34:33
    Žilina je veľmi aktívna. Handlovský sa natlačil do útočného pásma a vystrelil spoza obrancu, no jeho strelu dokázal Durný vyraziť svojou vyrážačkou.

35:38
    Mladíci doviezli puk do útočného pásma, kde ho jeden z hráčov domácich za pomoci teču poslal na ochrannú sieť.

36:07
    Obrovská šanca Patrika Marcineka, ktorý sa stíhaný rútil sám na Tomeka, no brankár Žiliny si s týmto pokusom dokázal poradiť.

36:53
    Tvrdá strela, ktorá trafila Vašaša priamo do nohy.

37:10
    Marcinek v ďalšej obrovskej šanci, keď sa po prihrávke Krempaského rútil úplne sám na Tomeka! Brankár Žiliny bol však v tomto mikrosúboji opäť úspešnejší.

38:07
    Mladíci sa dnes prezentujú naozaj veľmi sympatickým výkonom. Dopredu sa rútil Vybiral, no do zakončenia sa nedostal.

38:48
    Píska sa postavenie mimo hry na útočnej modrej čiare Žiliny.

39:32
    Roman Durný mal teraz kúsok šťastia, keď sa puk nepríjemne odrazil od korčule Klimentu, no brankár domácich si s tým poradil.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Je za nami aj druhá tretina stretnutia medzi HK Orange 20 a MsHK Žilina, po ktorej je stav stretnutia stále prekvapivý, 4:2!

Tretia tretina sa začne približne o 18:43.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:33
    Žilina je ihneď od úvodu tretej tretiny v útočnom pásme a strelou od modrej čiary to skúsil Hatala. Jeho pokus preletel tesne ponad hornú žrď.

41:38
    Žilina opäť v útoku puk na bránu nahadzoval Harant, no pred Durným ho zblokoval jeden z obrancov domácich.

42:26
    Nahodený puk na Tomeka, ktorý ho pre istotu prikryl vo svojej lapačke.

42:38
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Mesároš – 2 min., držanie).

43:02
    Žilinčania mali dve dobré šance, no vzápätí sa prezentovali nepresnou prihrávkou, ktorá ich vyhnala z útočného pásma.

43:48
    Húževka naservíroval puk Juríkovi, ktorý vystrelil z dobrej pozície. Durný však drží svoje mužstvo.

44:22
    Mladíci sa oslobodzujú.

44:59
    Mladíci hrajú v plnom počte.

46:03
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Žiliny, pretože Roman Durný prikryl puk pod svojou lapačkou.

46:23
    Pozrime sa na to! Je znížené, Žilinčania strieľajú kontaktný gól. Krásnou strelou spomedzi kruhov sa presadzuje JURAJ JURÍK.

Asistencia: Jakub Meliško.

47:23
    A je vyrovnané! Vyrovnávajúci gól strelu FILIP ONDRUŠ.

Asistencia: Tomáš Klimenta.

50:00
    Za nami je polovica tretej tretiny. Stav v Pieštanoch je stále 4:4. Uvidíme, kto strelí dôležitý rozdielový gól.

50:28
    Mladíci sú v nápore a dostali sa do dvoch streleckých pozícií, no Tomek bol pozorný.

51:12
    Čacho vystrelil, no bránu Tomeka netrafil, vzápätí sa v útočnom pásme snažil niečo vymyslieť Vybiral, no o puk napokon prišiel.

52:44
    Obrovská šanca mladíkov, keď sa v útočnom pásme dostal do dobrej pozície Marcinek, no vystreliť sa neodhodlal. Útočník mladíkov našiel lepšie postaveného Smolku, ktorý z bezprostrednej blízkosti netrafil bránu hostí!

53:23
    Jaško došprintoval vyhodený puk a vybojoval tak vhadzovanie v útočnom pásme, pretože Tomek bol nútený čierne čudo prikryť.

53:48
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Vašaš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

54:25
    Žilinčania v obrovskom nápore, keď sa prezentovali množstvom striel v rýchlom slede, no gól sa im z tohto vyťažiť nepodarilo.

55:08
    Mladíci vyhadzujú cez všetky čiary.

55:45
    Václav Stupka v obrovskej príležitosti. Krídelník mohol hostí poslať do vedenia, no v samostatnom úniku prestrelil bránu mladíkov!

56:35
    Neskutočné, mladíci vedú 5:4! VILIAM ČACHO sa pred bránou dostal k puku a strelou pod vyrážačku Tomeka strieľa veľmi dôležitý gól.
    56:35 ČACHO - 5:4

57:18
    Hra pokračuje ďalej, Ernest Bokroš si medzičasom vypýtal oddychový čas, v ktorom dal pokyny svojim zverencom do záverečných minút.

57:55
    Žilinčanom sa zatiaľ nedarí usadiť sa v útočnom pásme a mladíci zvládajú záver stretnutia doteraz ukážkovo.

58:23
    Žilinčania to skúšajú hrou so šiestimi korčuliarmi!

58:43
    Durný zasiahol ľavým betónom a puk sa vzápätí dostal do stredného pásma.

59:10
    Žilina je nasťahovaná v útočnom pásme, no zatiaľ sa točí len okolo mantinelov.

59:27
    Závar pred bránou Romana Durného. Stupka s Holovičom sa snažili dorážat strelu Handlovského, no Durnému puk nevypadol.

59:37
    Nepresná prihrávka vyháňa hostí z útočného pásma!

Obrovské prekvapenie sa zrodilo v Pieštanoch, kde domáci mladíci zdolali Žilinu 5:4. Ja sa s vami lúčim a prajem vám príjemný zvyšok večera. (19:19:14)

Patrik Porubský

Branky a nahrávky: 13. Vašaš, 18. Vybíral (Vašaš, Čacho), 22. Smolka (Mesároš), 24. Vybiral (Václav, Čacho), 57. Čacho – 32. Švihálek (Húževka), 33. Klimenta (Roman, Stupka), 47. Jurík (Meliško), 48. Ondruš (Klimenta)

HK Orange 20: Durný (Hlavaj) – Hílek, Dlapka, Švarc, Forrai, Matejovič, Kuna, Hedera, Krempaský – Jaško, Kundrík, Marcinek – Vybiral, Čacho, Václav – Smolka, Šmída, Mesaroš – Musliu, Bjalončík, Vašaš
    MsHK Žilina: Mikoláš (Tomek) – Mikuš, Hatala, Poulin, Roman, Meliško, Harant, Mendrej, Dolinajec – Handlovský, Holovič, Klimenta – Švihálek, Húževka, Jurík – Pitt, Martindale, Stupka – Váňa, Ondruš, Rogoň

Rozhodčí: Mullner Róbert, Stano Peter – Gegáň Tomáš, Kacej Lukáš