David Servis – Nymburk 8:1 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 2:4 (kon.) | Písek – Žďár n/S 4:7 (kon.)
Mor. Budějovice – Tábor 3:4 (kon.) | Trutnov – Most 4:3 (kon.) | Děčín – Letňany 5:1 (kon.)
Řisuty – Sokolov 3:6 (kon.) | Bílina – Dvůr Králové n. L. 6:10 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 8:0 (kon.)
Hodonín – Opava 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec 4:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Klatovy 10:2 (kon.)
konec
SHK Hodonín
4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
HK Opava
Středa 27.09.2017, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • 2. liga skupina Východ (ČR) • 6. kolo
Předzápasové kurzy: 1.2 7.0 7.41
Partner:
   
  Jihomoravané si po obrovském boji připisují tři body! Viděli jsme tři naprosto rozdílné třetiny, ta první patřila Opavě, ta druhá bezesporu Drtičům. Posledních dvacet minut hry bylo ve znamení mnoha nepřesností a nervozity, nakonec byli šťastnější hokejisté Hodonína. Vítěznou se ukázala být branka Jana Sedláka ze sedmadvacáté minuty. To je z mé strany vše, přeji vám poklidný zbytek středečního večera! (20:24:25)
  Drtiči prohravali, ale nakonec berou tři body právě hokejisté ze Slovácka

   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Hra se pokojně dohrává v obranném pásmu Opavy, dnešní utkání končí!
   
  58:31
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Opavané dokázali zamknout svého soupeře v obranném pásmu, jenže unáhlenou střelou se připravili o kotouč. Dopředu bleskově vyrazil Vrána, který uvolnil rozjetého PETRA JURČU a tomu nedělalo problém za modrou čárou trefit odkrytou klec. Asistence: Jakub Vrána, Pavel Mojžíš.
   
  58:10
  Slezané to zkoušejí v šesti hráčích v poli bez brankáře!
   
  58:04
  Šendera předvedl vcelku nekompromisní zákrok na Kadlece u hostující střídačky, hodonínský útočník se zdál být i trochu otřesený. Hra ovšem pokračuje dál bez přerušení.
   
  57:16
  Za Šafránkovou bránou se dobrou půlminutu bojovalo o zašlápnutý kotouč. Hlavní rozhodčí nakonec přerušil hru a nařídil vhazování před zraky Dušana Šafránka.
   
  55:48
  Hosté se na chvíli dostali do útočného pásma, hodonínští zadáci ale naprosto zvládli situaci a vyvezli puk směrem k Šafránkovi.
   
  54:58
  Opava právě vstřelila branku!
  Máme založeno na pořádné drama! JAKUB VÍTEK těsně před brankovištěm tečoval Galvasův projektil takovým způsobem, že puk hloučkem těl propadl až za záda brankáře Halody. Asistence: David Galvas.
   
  54:36
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Miklík – 2 min., podražení).
   
  53:59
  Drtičům se píská postavení mimo hru, které čárový rozhodčí posoudil jako úmyslné. Hra se tak stěhuje až do obranného pásma Hodonína.
   
  52:49
  Zbývá zhruba sedm minut do konce základní hrací doby a Opavští se stále ne a ne nadechnout k závěrečnému náporu. Naopak jsou to hráči slováckého celku, kteří tvoří hru a tlačí se do zakončení.
   
  51:45
  Hosté vyhodili po dlouhém tlaku vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Opavská lavička si zcela logicky vybírá oddechový čas.
   
  51:32
  I Slezané tohle dlouhé oslabení zvládli a drží tak pořád své naděje na zvrácení osudu tohoto zápasu.
   
  50:20
  Jurča měl obrovskou příležitost k přidání čtvrté branky, když jej vybídl ke skórování žabkou do mezikruží Daniel Vaněk. Jenže hodonínský útočník trestuhodně trefil jen střed branky!
   
  49:32
  Hodonínští hokejisté, podobně jako jejich soupeř ve druhé třetině, budou mít k dispozici velice dlouhou dvojnásobnou přesilovku.
   
  49:32
  Vyloučení v týmu HK Opava (Slavík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  49:17
  Vyloučení v týmu HK Opava (Černý – 2 min., vražení na hrazení).
   
  48:45
  Stehlíkův sražený puk doskákal až k Šafránkovi, navzdory všem předpokladům i tato rána nadělala opavskému brankáři mnoho starostí.
   
  46:50
  Halodovi propadnul plachtící kotouč z hole Galvase za záda, vše musel hasit včasným obranným zákrokem obránce Žabčík, který zabránil puku v cestě za brankovou čáru.
   
  46:17
  Vrána šikovnou žabičkou uvolnil Daniela Vaňka hlídkujícího na hranici brankoviště, druhý jmenovaný ale zakončil pouze do betonů pozorného Šafránka.
   
  45:14
  Vrána se pohyboval notnou chvíli v brankovišti soupeře, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra. Ten vykazuje hru do středního pásma.
   
  44:13
  Vítek nedosáhl na Galvasův prudký kotouč z hloubi obranného pásma, Opavským chybí klid v rozehrávce. Píská se zakázané uvolnění.
   
  43:12
  Jurča svým pohybem vystavil své spoluhráče do ofsajdové pozice, to vše v době, kdy Malinovi vypršel dvouminutový trest.
   
  42:36
  Šafránek si smlsnul na Kužílkově ráně od modré čáry, před nímž se otevřela široká dálnice.
   
  42:03
  K Sajdlovi se s notnou dávkou štěstí dostal kotouč na hranici brankoviště, jenže hodonínský útočník nedokázal ani nadvakrát protlačit puk za Šafránkova záda.
   
  41:11
  Vyloučení v týmu HK Opava (Malina – 2 min., sekání).
   
  41:07
  Hartmann nedokázal předstihnout Sedláka v souboji o kotouč v útočném pásmu, rozhodčí přerušují hru kvůli zakázanému uvolnění.
   
  40:41
  Kissovo vyhození kotouče se dostalo o tvrzené sklo přímo do ochranné sítě, vhazovat se tak musí před opavským gólmanem Šafránkem.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Druhá dvacetiminutovka nabídla úplně jiný obraz hry. Jihomoravané přidali na důrazu a nasazení. A je to znát. Dvě minuty po začátku druhé třetiny se prosadil Dominik Matula. Pak přišly dvě slepené branky během sedmadvacáté minuty, kdy se radovali Petr Jurča a Jan Sedlák. Hodonínští zcela otočili vývoj dnešního utkání, po čtyřiceti minutách tak vedou o dvě branky. Další třetina začne přibližně v 19:38.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:44
  Matula se sice šikovně vyhnul soupeři v nadějné pozici mezi kruhy, jenže druhá klička mu již nevyšla. Dopředu mohou Slezané.
   
  38:45
  Hodonínské mužstvo dokázalo přežít necelé dvě minuty v dvojnásobném oslabení, Matula i Kužílek již krouží na ledové ploše.
   
  37:33
  Kuba po střele Šindeláře od modré čáry vzal kotouč a vyhodil jej přes všechny čáry, Drtiči se na moment osvobozují a mohou vystřídat.
   
  36:45
  Domácím začínají krušné chvíle, budou totiž hrát bez osmi sekund celé dvě minuty v dvojnásobném oslabení.
   
  36:45
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., hákování).
   
  36:37
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matula – 2 min., sekání).
   
  35:32
  Daniel Vaněk se nejprve efektní kličkou zbavil Kisse za opavskou bránou a pak nabíjel zcela volnému Jurčovi na bližší tyči. Tentokrát si Šafránek první tyčku svědomitě hlídal.
   
  34:22
  Stehlík dorážel na hranici brankoviště možná za hranicí pravidel, i proto se od samotného Šafránka dočkal několika nepříliš vřelých slov.
   
  33:02
  Daniel Vaněk hned natřikrát dorážel kotouč odražený od Šafránkových betonů po Mojžíšově střele od modré čáry, jenže opavský gólman jej pozičně vychytal.
   
  32:19
  Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 2 min., podražení).
   
  31:26
  Domácím se v oslabení extrémně daří odolávat tlaku opavských hokejistů, respektive bránit střední pásmo. Slezan se zatím k ničemu nedostal.
   
  30:24
  Peš mohl uhánět nikým neohrožený na Šafránka, kdyby byl o dva kroky rychlejší a dosáhl na průnikovou přihrávku z hole Mojžíše.
   
  29:52
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Miklík – 2 min., sekání).
   
  28:38
  Hostující mužstvo hraje v plném počtu, po delší době se hraje znovu pět na pět.
   
  27:32
  Šafránek zcela vynuloval Stehlíka, který dorážel odražený kotouč do zcela odkryté klece! Z ničeho nic se zjevil opavský brankář Šafránek a lapačkou zpacifikoval jeho prudkou dorážku! Troufám si tvrdit, že tohle je zákrok dnešního večera.
   
  26:52
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Domácí hokejisté vstoupili do druhé třetiny přímo famózně a odskakují na rozdíl dvou branek. Obránce Miklík nabil na modrou čáru svému parťákovi JANU SEDLÁKOVI. Ten neváhal, opřel se do puku, a jeho dělovka propadla Šafránkovi pod levou rukou! Asistence: Martin Miklík, Petr Peš.
   
  26:38
  Vyloučení v týmu HK Opava (Šindelář – 2 min., podražení).
   
  26:07
  Drtiči právě vstřelili branku!
  PETR JURČA předvedl hodonínskému publiku krasojízdu přes celé kluziště s gólovou tečkou! Hodonínský útočník převzal na obranné modré čáře kotouč od Mojžíše, prokličkoval středním pásmem až na úroveň brankové čáry a odsud procpal kotouč mezi betonem a bližší tyčí Šafránkovy klece. Opavský brankář se po této brance musí červenat. Asistence: Pavel Mojžíš.
   
  25:30
  Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 2 min., faul loktem).
   
  24:57
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., hákování).
   
  24:05
  Obránce Haloda pod tlakem na modré čáře dokázal vykouzlit střílenou přihrávku na dobře postaveného Sajdla u zadní tyče. Jenže na něj byl tento pas příliš prudký, puk končí v ochranné síti.
   
  23:20
  Vítek přes veškerou snahu nedokázal dobruslit nastřelený kotouč za Halodovu klec, takže se píská icing.
   
  22:46
  Černohous měl velice dlouhé střídání, takže po přechodu modré čáry napálil kotouč do lapačky Šafránka, který si netroufl rozehrát.
   
  21:25
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Třicet dva sekund stačilo Drtičům k tomu, aby proměnili přesilovou hru! Po zblokované Sajdlově ráně z vrcholku kruhů se puk odrazem od zadního mantinelu dostal na Pešovu hůl, hodonínský kapitán jej předložil DOMINIKU MATULOVI, který nekompromisně zavěsil pod horní tyč! Asistence: Petr Peš, Jakub Sajdl.
   
  20:53
  Vyloučení v týmu HK Opava (R. Vaněk – 2 min., příliš mnoho hráčů).
   
  20:16
  Daniel Vaněk s Vránou uháněli krátce po buly do brejku sami na brankáře, jenže hlavní rozhodčí přerušil průběh utkání pro hru vysokou holí. Vhazuje se ve středním pásmu.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Opavští hokejisté se na jihu Moravy prezentují zabezpečenou obranou a vynikajícím přechodem do útočných protiakcí. I zásluhou šťastného gólu Petra Chalupy z desáté minuty vedou o gól, a to zaslouženě. Domácí hokejisté totiž směrem dopředu zatím mnoho nepředvedli, Šafránek mnoho práce zatím neměl. Další třetina začne přibližně 18:46.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  19:45
  Wolf se zkoušel prosadit z mezikruží, jenže včas k němu přistoupil kapitán Peš a odklidil hostujícího útočníka do rohu obranného pásma.
   
  18:36
  Peslar ztratil trpělivost s postupným přechodem modré čáry, vzal to na sebe a málem z toho byla gólová akce! Jeho prudká rána zápěstím se málem došourala za Šafránkovými zády za brankovou čáru.
   
  17:24
  Opavští nepovolili hodonínským hokejistům vysloveně nic v dosavadním průběhu přesilovky. Slezané vynikajícím způsobem brání střední pásmo.
   
  16:13
  Vyloučení v týmu HK Opava (Malina – 2 min., hákování).
   
  15:35
  Mojžíšovu střílenou přihrávku ve výšce kolen nemohl Romančík na levém křídle zpracovat – icing.
   
  14:56
  Stehlík chtěl zřejmě napodobit Chalupovu branku, neboť mířil z podobně složité pozice. Jeho pokus je zblokovaný pozornou opavskou obranou do ochranné sítě.
   
  13:54
  Drtiči jsou kompletní, začíná jim klasická přesilová hra pět na čtyři.
   
  13:14
  Vyloučení v týmu HK Opava (Škoda – 2 min., podražení).
   
  12:41
  Jurča obral rozehrávajícího Chalupu o puk za jeho vlastní brankou a bleskovou otočkou chtěl zasunout puk za tyč, Šafránek se ale stačil včas přesunout!
   
  12:04
  Drtiči zahajují hru v oslabení úspěšně, Žabčík vybojoval kotouč u pravého hrazení a napálil jej směrem na Šafránka.
   
  11:54
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kuba – 2 min., podražení).
   
  09:48
  Opava právě vstřelila branku!
  Jenže napodruhé to PETRU CHALUPOVI vyšlo, a tak se z první branky utkání radují hosté! Opavský útočník dokázal procedit kotouč mezi Halodovou výstrojí z téměř minusového úhlu po několika odrazech na brankovišti. Poněkud šťastná branka, ale samozřejmě platí. Asistence: Jiří Šindelář, Rostislav Vaněk.
   
  09:24
  Chalupa měl první velkou příležitost v dnešním utkání, jenže z Grygarovy přihrávky mířil pouze doprostřed brány.
   
  08:14
  Kadlec zavezl kotouč téměř přes všechny čáry až do útočného pásma, kde jej předložil Kubovi. Jeho pokus bez přípravy skončil v Šafránkově rukavici.
   
  07:51
  Hokejisté Baníku první oslabení v tomto duelu zvládli, Hložánek je zpět na hrací ploše.
   
  06:53
  Brankář Šafránek chtěl vyslat Hartmanna do brejku dlouhou kolmicí až na útočnou modrou čáru. Opak je pravdou, hra se stěhuje zpět do obranného pásma Slezanů kvůli zakázanému uvolnění.
   
  06:05
  Šindelář se hned zkraje přesilové hry opřel příklepem do kotouče od modré čáry. Haloda měl zakrytý výhled, přesto dokázal plachtící puk vyrazit do rohu kluziště.
   
  05:51
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Hložánek – 2 min., sekání).
   
  05:43
  Šenderova přihrávka nenašla žádnou opavskou hokejku, píská se zakázané uvolnění.
   
  04:45
  Hra má spád, již dlouho se nepřerušovalo. Opticky mají více ze hry domácí Drtiči, zatím ale stále nevystřelili na branku soupeře.
   
  03:42
  Peslar se na modré čáře dokázal klamavým pohybem zbavit blokujícího hráče, jeho rána ovšem mířila daleko mimo tři tyče opavské brány.
   
  02:39
  Až nyní se ke slovu dostal hostující Rousek, Ondřej Haloda předvedl nejistý zákrok vyrážečkou, po kterém mohli hosté dorážet. Nicméně skóre je po necelých třech minutách hry stále bezbrankové.
   
  01:32
  Tečovaná rozehrávka z hole Galvase míří na hodonínskou střídačku, zatím stále čekáme na první střelecký pokus na bránu.
   
  01:15
  Opavský Škoda zašlápl kotouč za Halodovou klecí, hlavní arbitr vykazuje hru do středního pásma.
   
  00:28
  Drtiči vyhráli úvodní buly, ale první útočné akce se jim nepovedla. Slezané ovšem pouze vyhodili kotouč za hodonínskou branku po přechodu červené čáry, takže to domácí mohou zkusit znovu.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Za několik málo okamžiků začne utkání 6. kola druholigové skupiny Východ, všichni aktéři dnešního zápasu včetně rozhodčích jsou už na ledě.
   
  Úvodní sestavy:

  SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) – Peslar, Mojžíš, Miklík, Sedlák, Kužílek, Haloda M., Žabčík – Jurča, Vaněk D., Romančík – Matula, Peš, Sajdl – Stehlík, Kuba, Kadlec – Vrána, Hložánek, Charvát – Černohous

  HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Pokorný, Šendera, Kiss, Galvas, Šindelář, Štindl, Chalupa, Slavík – Grygar, Herman, Rousek, Vítek, Vaněk R., Maxner, Wolf, Hartmann, Černý, Malina, Škoda

  Rozhodčí: Slavka – Blaha, Goňa.
  Domácí vyrukují na opavský Slezan v tomto složení

   
  Drtiči po nepovedeném středečním utkání mají co napravovat. Proti Šumperku nevstřelili ani gól a po nevýrazném výkonu poprvé v sezóně padli poměrem 0:3. Hodonínští si mohou spravit chuť na hokejistech opavského Slezanu, který se v pěti zápasech radoval z výhry pouze jednou. Je nutné ovšem zmínit, že svěřenci kouče Antonína Plánovského dokázali potrápit jednoho z favoritů soutěže. Na ledě Poruby drželi ještě čtyři minuty před koncem třetí dvacetiminutovky vyrovnaný stav 3:3, jenže poté rozhodl ostravský ostrostřelec Luka.
   
  Slezané zaznamenali jediné vítězství 16. září, když před domácím publikem přehráli tým Kopřivnice přesvědčivě 3:0. Utkání rozhodly svými góly stálice opavského mužstva: Herman, Černý a Chalupa. Naposledy se Opava střetla v sobotu 23. září s rozjetým Šumperkem, který nedal červeno-bílým žádnou šanci. Hosté se sice na chladném severu rozjížděli pomalu, ale nakonec přehráli Slezan vysoko 6:1. I proto se Slezané nacházejí se čtyřmi body na posledním místě tabulky.
   
  Hodonínští hokejisté rovněž nevzpomínají v dobrém na šumperskou návštěvu. Draci zaslouženě vyhráli 3:0, když zcela eliminovali domácí střelce. Posledním týmem, kterému se to na Slovácku podařilo, byl HC ZUBR Přerov. Ten dokázal 14. února 2015 přetlačit Drtiče 0:5. Hodonínský útočník Daniel Vaněk po utkání zbytečně nekličkoval a hledal příčiny porážky v přístupu mužstva k utkání. „Bylo to o nás. Chybělo nám více bojovnosti v první půlce zápasu, abychom maličkostmi mohli strhnout zápas v náš prospěch,“ řekl centr první formace.
   
  V základní části loňské sezóny byli ve vzájemných utkáních úspěšnější Drtiči, kteří vyhráli tři z pěti utkání. Vždy přitom platilo rčení: „Můj dům, můj hrad.“
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

  Tomáš Chramosta

  Branky a nahrávky: 22. Matula (Peš, Sajdl), 27. Jurča (Mojžíš), 27. Sedlák (Miklík, Peš), 59. Jurča (Vrána, Mojžíš) – 10. Chalupa (Šindelář, R. Vaněk), 55. Vítek (Galvas)


  SHK Hodonín: Haloda O. (Štěpanovský) – Peslar, Mojžíš, Miklík, Sedlák, Kužílek, Haloda M., Žabčík – Jurča, Vaněk D., Romančík – Matula, Peš, Sajdl – Stehlík, Kuba, Kadlec – Vrána, Hložánek, Charvát – Černohous
  HK Opava: Šafránek (Wanecki) – Pokorný, Šendera, Kiss, Galvas, Šindelář, Štindl, Chalupa, Slavík – Grygar, Herman, Rousek, Vítek, Vaněk R., Maxner, Wolf, Hartmann, Černý, Malina, Škoda

  Rozhodčí: Slavka – Blaha, Goňa