Vítkovice – Liberec 11:3 (kon.) | Ne – Tatran 20:2 (kon.) | Panthers – Bohemians 5:6 (kon.)
Královské Vinohrady – Jičín 3:2 (kon.) | Ostrava – Chodov 7:8 (po pr.) | Olomouc – Židenice 1:7 (kon.)
Panthers Praha
5:6 (1:3, 2:0, 2:3)
FbŠ Bohemians
Čtvrtek 28.09.2017, 15:00 • STODOLA Aréna Střešovice, Praha • ČEZ Extraliga žen • 4. kolo

Střely na branku ve třetí třetině: 15 – 9 (16:56:16)

Je dobojováno. Ve třetí třetině to byla přetahovaná, která dopadla šťastněji pro hostující Bohemians. Klokanky rozhodly o svém vítězství dvě a půl minuty před koncem, kdy se trefila Poláková, která poslal své barvy do vedení 5:4. O minutu později přidala další branku Adéla Bočanová a zdálo se, že je rozhodnuto. Kristýna Vranová ovšem dvacet vteřin před koncem snížila šikovnou teči. To však bylo vše ze strany domácích a tak z dnešního utkání berou všechny body hráčky Bohemians.

59:40
    Tým Panthers právě vstřelil branku!
    Tak to bude ještě zajímavých dvacet vteřin. KRISTÝNA VRANOVÁ dává branku naděje pro domácí celek, když tečovala míček do sítě Bohemians. Asistence: Veronika Zittová.

58:43
    Oddechový čas pro Panthers Praha.

58:43
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Šestou branku Bohemians přidává ADÉLA BOČANOVÁ, pro kterou nebyl problém trefit odkrytou část domácí branky. Asistence: Monika Slavíková.

57:33
    Bohemians jdou dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny do vedení. HANA POLÁKOVÁ si vynahradila předchozí nepovedenou střelu. Tentokrát její rána prolétla až za záda Horňákové – 4:5! Asistence: Lucie Sindelářová.

57:17
    Pokus Polákové skončil na nohou jedné z bránících hráček.

56:53
    S koncem utkání přibývá nervozita a spousta nepřesností z obou stran.

55:47
    Oba celky se nikam netlačí. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu, která by mohla v konečném součtu velmi mrzet.

54:37
    Lochmannová se dostala opět ke střele, ale tentokrát branku Bohemians minula.

53:46
    Reischlová prověřila připravenost Horňákové. Ta bez potíží chytla míček do rukou.

52:51
    Opět je vyrovnáno! Domácí hráčky uzamkly během přesilové hry své soupeřky. KRISTÝNA LOCHMANNOVÁ byla ve správný čas na správném místě a pohotovou dorážkou vyrovnala na 4:4! Asistence: Veronika Zittová.

51:26
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Lucie Šindelářová – 2 minuty, Bránění ve hře).

50:14
    Je před námi posledních deset minut třetí třetiny. Dočkáme se v nich něčeho zajímavého?

48:02
    Opět byla v akci hostující gólmanka, která drží akcie svého týmu hodně nahoře. Hostující hráčky před utkáním jistě nečekaly, že domácí budou takhle "kousat".

47:25
    O chvíli později musela zasahovat Omelková proti střele Pitterlingové.

46:10
    Tak to je smůla pro domácí hráčky. Bohemians se bránili, avšak následně podnikly hostující hráčky rychlý útok, který přesně zakončila ELIŠKA REISCHLOVÁ. Asistence: Kristýna Jarešová.

44:21
    Domácí hráčky se snaží překlopit misky vah na svou stranu, ale v cestě jim stojí obrana Bohemians v čele s výbornou Omelkovou.

43:25
    Vesecká zaútočila, ale jak rychle její útok začal, tak také skončil. U míčku tak budou hostující hráčky.

42:03
    Hubáčková dobře zaměstnala Omelkovou, která měla co dělat, aby udržela vyrovnaný stav.

41:12
    Třetí třetina začala zatím opatrně, ani jeden z týmu nechce udělat jakoukoliv chybu.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 11 – 11

Druhá perioda je zdárně u svého konce. V té byly jasně aktivnější domácí hráčky, které smazaly dvoubrankové manko z první třetiny. Hned v jednadvacáté minutě snížila na jednobrankový rozdíl Tereza Pitterlingová. Vyrovnání přišlo ve dvaatřicáté minutě. To se prosadila Barbara Jelínková. Do třetí třetiny tak půjdeme za vyrovnaného stavu 3:3.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:20
    Hana Poláková pálila z první. Její tvrdý pokus dokázala vyrazit Horňáková maskou.

36:47
    Míček je převážně na středu plochy, kde o něj svádí souboj oba celky.

35:15
    Slaná si vzala míček, protáhla se podél mantinelu a vyslala povedenou střelu na Omelkovou, ta se štěstím vytěsnila míček vedle branky.

34:34
    Na druhé straně zaútočila Klvaňová, ale také ona nebyla v zakončení přesná.

33:48
    Slavíková to zkusila od levého mantinelu, ovšem branku domácích vůbec netrefila.

32:51
    Bohemians se nemohou dostat pořádně do hry. Domácí florbalistky jsou nyní herně jasně lepší.

31:46
    To však Panterky mrzet nemusí. Přesilovou hru přetavila ve vyrovnávací branku BARBARA JELINKOVA. Asistence.Veronika Zittová.

31:23
    Do míčku se opřela Zittová, která ovšem nemířila přesně a míček skončil až za mantinelem.

30:50
    Hostující hráčky měly velké štěstí. Po střele Jelínkové zazvonila tyč za zády Omelkové.

30:25
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Andrea Kadidlová – 2 minuty, Sekání).

29:30
    Je za námi téměř polovina utkání a my zatím sledujeme velmi vyrovnaný duel.

28:36
    Omelková si mohla na delší čas vydechnout. Po tlaku domácích hráček opět převzaly iniciativu také hostující florbalistky.

27:20
    Do dobré příležitosti se dostala Zittová, ale v nejméně vhodný moment jí sjel míček z čepele.

26:36
    Domácí i nadále tlačí, Bohemians jsou v posledních minutách hodně v defenzívě.

25:40
    Omelková se musela v brankovišti ohánět po několika pokusech domácích hráček. Panterky jsou nyní aktivnější.

24:08
    Na druhé straně se v dobré pozici ocitla Reischlová, ale ani ona nemířila přesně.

23:31
    Raková se dostala s míčkem na střed. Obrana Bohemians její pokus dokázala zablokovat.

22:07
    Kadidlová se dostala ke střele, která ale neslavila úspěch.

21:42
    Paradoxně branka domácích nabudila hráčky Bohemians, které nyní obléhají branku svého soupeře.

20:44
    Domácí hráčky začaly druhou třetinu nejlépe jak mohly. Druhou branku Panthers Praha vsítila dnes velmi aktivní TEREZA PITTERLINGOVÁ. Asistence: Tereza Hubáčková.

20:01

Střely na branku v první třetině: 5 – 10

Je za námi první třetina, kterou začaly lépe hráčky domácích Panterek, které poslala v osmé minutě do vedení Lamková. Bohemians vyrovnala o minutu později zásluhou Poláková. Ta samá hráčka přidala v závěru třetiny svou druhou branku a poslal Klokanky do vedení. Do konce třetiny však ještě navýšila vedení hostujícího týmu Reischlová. Do druhé třetiny tak půjdeme za stavu 3: pro Bohemians.

20:00

19:48
    To je tedy konec třetiny v podání hostujících hráček. O malou chvíli později Bohemians zvyšují na 3:1 zásluhou ELIŠKY REISCHLOVÉ, která se trefila přesně k tyči. Bez asistence.

19:34
    To již však neplaí. HANA POLAKOVÁ dokázala zužitkovat přihrávku od Bočanové a rychlou střelou otáčí skóre dnešního utkání. Asistence: Adéla Bočanová.

19:24
    Bohemians kombinují před brankou domácích, ovšem Horňáková nemá příliš práce.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:18
    Vyloučení v týmu Panthers Praha (Kristýna Lochmannová – 2 minuty, Bránění ve hře).

18:12
    Bočanová se snažila prodrat do šance, ale o míček velmi rychle přišla.

17:46
    Bohemians hrají v plném počtu.

17:26
    Lochmannová vyslal tvrdou ránu, která však končí vysoko nad hostující brankou.

16:34
    Domácí florbalistky kombinují před brankou Bohemians, ale nikomu z nich se příliš nechce do střely.

15:46
    Vyloučení v týmu FbŠ Bohemians (Kristýna Andrlová – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

15:46
    Raková zkusila střelu k tyči, ovšem Omelková si poradila a udržela vyrovnaný stav pro Bohemians.

15:46
    Bylo nařízeno trestné střílení pro domácí tým po faulu Andrlové.

14:50
    Tak to byla velká šance Bohemians! Jessica Zlámalová už chtěla zvedat ruce po střele do prázdné branky, ale radost jí překazila krásným zákrokem Horňáková.

14:31
    Z levé strany o zkusila Adéla Bočanová, ale na střelu hostující elitní střelkyně si počkala Horňáková.

13:48
    Tempo hry v posledních chvílích lehce opadlo a na ploše přibývají nepřesnosti z obou stran.

12:36
    Lamková se snažila najít Pitterlingovou, ke které se nakonec míček dostal. Ex chodovská hráčka se ale nakonec do zakončení nedostala.

11:10
    Vranová se dostala ke střele, ale ta jí nesedla tak, jak by si domácí hráčka představovala.

10:36
    Omelková se pouze ohlídla za střelou, kterou vyslala jedna z domácích hráček.

09:36
    Hostující hráčky jsou vyrovnávající brankou nabuzeny a jsou to právě ony, kdo se žene do útoku.

08:15
    Nervalo dlouho a Bohemians se daří vyrovnat brankou, o kterou se přesnou střelou postarala HANA POLÁKOVÁ. Asistence:Monika Slavíková.

07:57
    Rychlou akci domácích hráček zakončila přesně IVANA LAMKOVÁ, která tak posílá domácí tým do vedení 1:0! Bez asistence.

07:19
    V dobré pozici se z ničeho nic objevila Eliška Reischlová, která chytře tečovala míček před Horňákovou.

06:33
    Císařová běžela s míčkem na kraji, odkud se snažila hledat jednu ze svých spoluhráček, ovšem přihrávka se jí nepovedla a u míčku tak budou domácí florbalistky.

05:20
    Kadidlová to nemyslela špatně se svou střelou, ovšem míček si cestu mezi tři tyče nenašel.

04:47
    Klokanky jdou opět dopředu. Akci Bohemians dirigovala Adéla Bočanová. Obrana Panterek ovšem dokázala nakonec celou akci zastavit.

03:25
    Nyní to však byly florbalistky Bohemians. Horňáková předvedla dobrý zákrok po povedené střele Hany Polákové.

02:46
    Bohemians jsou zatím spíše zataženy a do ničeho se nemohou dostat. Naopak domácí hráčky jsou velmi aktivní a snaží se vstřelit první branku utkání.

02:14
    Do útoku se dostaly také Klokanky. Po střele jedné z hostujících hráček musela zasáhnout Horňáková.

01:53
    Lamková se málem dostala ke střele, ale nakonec nemusela Omelková ani zasahovat.

00:46
    Hráčky domácího týmu začaly aktivněji a drží míček ve své moci.

00:01

FbŠ Bohemians plní v letošním roce předsezónní předpoklady a drží se na čele tabulky. Tři zápasy, dvě vítězství a jedna porážka, taková je bilance tohoto pražského týmu. Vítězství přišlo v zápasech nad Vinohrady a Jičínem. Naopak porážka přišla v Open Air od Chodova.

Panthers Praha v letošním ročníku překvapila v úvodním kole, ve kterém sehrála hodně vyrovnanou partii s Ostravou. V utkání se oba týmy střídaly ve vedení, když nakonec se muselo jít až do prodloužení. V něm nakonec extra bod získaly florbalistky domácí Ostravy. To co se jim nepovedlo v kole prvním, to se jim povedlo v tom druhém, kdy tentokráte jasně přehrály Sokol Královské Vinohrady. Ve třetím kole už nestačily na favorizovaný Chodov, se kterým prohrály 1:9. Celkově čtyři body tak v průběžné tabulce stačí na šesté místo.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Vítáme vás u sledování online přenosu Extraligy žen ve florbale, ve kterém se v rámci čtvrtého kola představí hráčky Panthers Praha a FbŠ Bohemians.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 8. Lamková, 21. Pitterlingová (Hubáčková), 32. Jelínková (Zittová), 53. Lochmannová (Zittová), 60. Vranová (Zittová) – 9. Poláková (Slavíková), 20. Poláková (Bočanová), 20. Reischlová, 47. Reischlová (Jarešová), 58. Poláková (Šindelářová), 59. Bočanová (Slavíková)

Panthers Praha: Horňáková (Topolová) – Vranová, Kučerová, Pitterlingová, Klvaňová, Šusterová – Raková, Vesecká, Lochmannová – Škvorová, Lamková, Slaná – Hubáčková, Miklíková, Jelínková – A. Nováková, Zittová.
    FbŠ Bohemians: Omelková (Kreisingerová) – Šindelářová, Císařová, Nová, Andrlová, Loudová, Hnátová – Reischlová, Kadidlová, Slavíková – Višvaderová, Poláková, Radová – Neubergerová, Zlámalová, Jarešová – Bočanová.

Rozhodčí: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt