Pittsburgh – Columbus 0:3 (kon.) | Toronto – Detroit 2:3 (1:2 po s.n.) | Montreal – Ottawa 9:2 (kon.)
Minnesota – Dallas 5:1 (kon.) | Nashville – Tampa 2:3 (po pr.) | Chicago – Boston 1:0 (kon.)
Calgary – Winnipeg 3:2 (1:0 po s.n.) | San Jose – Arizona 0:4 (kon.) | Vancouver – Edmonton 3:2 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 1:0 (po pr.) | St. Louis – Washington 3:4 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 2:5 (kon.)
Vancouver Canucks
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Edmonton Oilers
Neděle 01.10.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Příprava NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, dobré nedělní ráno přeje Petr Sumbal. (06:37:09)

Zápas je u konce, Vancouver dokázal porazit Edmonton 3:2 a trochu tím vylepšil dojem z jinak ne moc povedené přípravy. O vítězství Vancouveru rozhodla druhá třetina. V té sice nejprve Canucks inkasovali, ale pak okamžitě vyrovnali, a jak se později ukázalo, vítězný gól vstřelil v přesilovce Granlund. Hostům tak nakonec nebyly nic platné ani dvě trefy Draisaitla. Ve třetí třetině měl sice Edmonton více ze hry, ale výsledek už se mu zvrátit nepodařilo.

59:34
    Vancouver vyhodil puk na zakázané uvolnění.

59:02
    Teď už se tak děje. Edmonton odvolal Talbota a má na ledě šest bruslařů.

58:40
    Edmonton ztrácí pásmo a tak stále nemůže odvolat brankáře.

56:42
    McDavid se snažil procpat ke střele, ale to mu nebylo umožněno. Dobrou práci v obraně předvedl Gudbranson.

55:14
    Markus Grenlund už se radoval z gólu, ten ale nemůže být uznán. Finský útočník zasáhl svou holí puk příliš vysoko.

54:55
    Biega vybojoval puk a pak jej od pravého mantinelu napálil zápěstím na Talbota. Ten jeho střelu chytil.

53:38
    Wierciochovu střelu od modré tečoval Megna, ale puk prolétl vedle Talbotovy branky.

52:26
    Daniel Sedin hledal v tandemu Henrika, ale tomu puk v důležitém okamžiku přeskočil hokejku.

51:25
    Domácí jsou kompletní a Edmonton ztrácí pásmo.

50:11
    Maroon a Yamamoto se snažili dorážet, ani jeden z nich neuspěl.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:22
    Strome jel sám z boku na bránu a byl faulován Wierciochem, který jej sekl a putuje na trestnou lavici.

48:46
    Troy Stecher ještě udržel puk v útočném pásmu. Pak vystřelil, ale minul branku.

47:49
    Obrovská šance Edmontonu. Ten jel nejprve tři na jednoho, ale situaci vůbec nezakončil. Pak se ale ještě puk dostal k volnému Maroonovi. Ten ale gól nedal, úžasný zákrok lapačkou předvedl Markstrom.

47:13
    Boeser se dostal ke střele z mezikruží, ale na Talbota si nepřišel.

46:22
    Edmonton dokázal dostat puk mimo své obranné pásmo a může si na chvíli oddechnout.

45:34
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (D. Sedin – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jokinen – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

44:40
    Domácí znovu vyhazují puk do bezpečí. Stále si drží těsné vedení.

43:40
    Maroon nebezpečně střílel z pravé strany.K dorážce se už hosté nedostali a Vancouver vyhodil puk.

43:00
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Virtanen – 2 min., sekání).

42:41
    McDavid vyjel zpoza branky a rychle zakončoval. Markstrom byl u své tyčky včas

41:07
    Benning vystřelil z pravé strany, ale nechal jen vyniknout lapačku Markstroma.

40:23
    Střelu Maroona zablokoval Lars Edler.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:57.

Druhá třetina je za námi a Vancouver vede 2:1. Edmonton sice z dvojnásobné přesilovky poslal do vedení Draisaitl, ale o minutu později už to bylo 2:2, když se prosadil z úniku Granlund. A domácí se vzápětí dostali i do vedení, když přesilovou hru proměnil Eriksson.

40:00

39:45
    Edmonton pouze nahodil puk do pásma a do ničeho velkého už se nežene.

38:04
    Boeser střílel z úhlu. Markstrom vyrazil kotouč jen před sebe a ten tam chvíli volně ležel. Nakonec ho odehráli pryč obránci Oilers.

37:07
    Vanek získal puk ve středním pásmu, ale pak se mu nepovedl přechod přes modrou a píská se ofsajd.

35:25
    Larsonovo nahození bylo nepřesné, Markstrom mohl zůstat v klidu.
    32:41 ERIKSSON - 3:2

32:41
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hezká kombinace Vancouveru je zakončena gólem! LOUI ERIKSSON si rukavicí zpracoval puk a hned ho doklepl za záda Talbota, který se nestíhal přesunout. Asistence: Markus Granlund, Troy Stecher.

32:02
    Oilers vyhodili puk a mohou vystřídat své síly na ledě.

31:20
    Edlerova střela od modré čáry byla nepřesná.

30:44
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Gaggiula – 2 min., sekání).

30:17
    Yamamoto se snažil zakončit bekhendem, ale jeho střela byla zablokovaná.
    28:10 GRANLUND - 2:2

28:10
    Ani ne minutu trvalo vedení Edmontonu. V oslabení se dostal do úniku MARKUS GRANLUND a střelou po ledě překonal Talbota. Bez asistence.
    27:48 DRAISAITL - 1:2

27:48
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Edmonton využívá přesilovku pět na tři a ujímá se poprvé v zápase vedení. LEON DRAISAITL dostal přihrávku na pravý kruh, v klidu zamířil a trefil přesně horní růžek branky. Asistence:
    Connor McDavid, Marc Letestu.

27:22
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Gudbranson – 2 min., hákování).

27:03
    Střela Lucice byla nepřesná. A brzy na to Vancouver vyhodil puk.

26:21
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (H. Sedin – 2 min., podražení).

25:25
    Gaggiula dostal přihrávku od McDavida, ale zakončení mu dobrým obranným zákrokem znemožnil Marcus Granlund.

24:39
    Puk opustil hrací plochu, vhazovat se bude v útočném pásmu Vancouveru.

23:57
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Gryba – 2 min., nedovolené bránění).

23:11
    Larson naskočil z trestné lavice a hned mohl jít do brejku, byl ale v ofssajdu.

21:11
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Larson – 2 min., držení protihráče).

20:01

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Možná o něco více ze hry měli hosté. Jako první ale šel do Vedení Vancouver. To mu ale až do první sirény nepovedlo, Edmontonu se podařilo těsně před koncem třetiny vyrovnat.

20:00

19:58
    Je vyrovnáno! Pouhé dvě sekundy před koncem třetiny se gólově prosadil LEONT DRAISAITL. Asistence: Connor McDavid.

18:23
    Oba týmy nyní nemohou vystřelit na bránu. Vládnou obrany obou mužstev.

17:10
    McDavid a Letestu dorážel před Markstromem. Ale švédský brankář zase všechno ustál.

16:38
    Letestu dostal prostor ke střele a Markstrom musel předvést další dobrý zákrok.

16:30
    Vancouver vyhazuje puk a nedovoluje Edmontonu rozjet přesilovkovou kombinaci.

15:37
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Edler – 2 min., sekání).

14:55
    Edmonton se snaží hned odpovědět, ale jeho útok nebyl ukončen ani střelou na branku,
    12:53 VIRTANEN - 1:0

12:53
    Domácí otevírají skóre Ze střídačky naskočil na led JAKE VIRTANEN, najel si před bránu a hned dostal přesnou přihrávku, ze které dokázal skórovat. Asistnce:Alexander Burmistrov.

12:34
    Markstrom vyrazil střelu Larsona pravým betonem.

12:00
    Další střela hostů. Tentokrát puk na Markstroma poslal od modré Benning. Ani on ale v prolomení bezbrankového stavu neuspěl.

10:17
    Z první se do puku opřel Gryba a puk zastavila až tyčka branky Vancouveru.

08:59
    Stecherova střela velké dálky byla ještě před Talbotem tečovaná. Přesto dokázal brankář Edmontonu puk chytit.

07:48
    Yamamoto se dobrým obraným zákrokem taky trochu zasloužil za to, že se píská Vancouveru ofsajd.

07:06
    Edmonton vyhodil puk daleko od své brány. Vancouver musí zakládat novou akci.

06:33
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Khara – 2 min., vražení na hrazení).

05:15
    McDavid střílel sice z blízka, ale také z úhlu. Branku těsně netrefil.

04:18
    Hned po přejetí do útočného pásma střílel Stecher, ale jeho pokus byl sražen mimo.

03:23
    Khaira se dostal do velké šance. Mezi kruhy byl úplně sám a měl spoustu času zamířit. Markstrom ho i tak vychytal.

02:30
    Zakázané uvolnění vrací hru před Markstroma.

01:47
    Vanek dostal puk od Daniela Sedina a ihned vypálil. Takbot si připsal úspěšný zákrok.

00:47
    Edmonton strávil několik sekund v útočném pásmu, vše se ale obešlo bez jeho střely na bránu.

00:01

Vancouver Canucks: Markstrom (Bachman) – Stecher, Edler, Gudbranson, Hutton, Biega, Wiercioch – Vanek, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Boeser, Granlund, Eriksson – Virtanen, Burmistrov, Gagner – Megna, Sutter (A), Archibald

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Larson, Klefbom, Russel, Nurse, Gryba, Benning – Maroon, Draisaitl, McDavid (C), Khaira, Lucic (A), Jokinen, Letestu, Yamamoto, Gaggiula, Nugent-Hopkins (A), Puljujarvi.

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se Vancouver s Edmontonem utkali pětkrát, z toho čtyřikrát se z vítězství radoval Edmonton. Vancouver si připsal jen jedno vítězství na nájezdy. Tyto dva týmy se rovněž už jednou utkaly v letošní přípravě a vyhrál Edmonton.

Poslední vzájemný zápas: Edmonton 5:3 Vancouver

Edmonton patřil dlouhá léta do podprůměru NHL, v minulé sezoně se ale poprvé mohl po celou sezonu opřít o umění jeho největší hvězdy Connora McDavida a tak z toho bylo po deseti letech zase play-off. V tom nejprve Edmonton přešel přes San Jose, ale pak vypadl v sedmi zápasech s Anaheimem. Letos bude chtít dojít ještě dál. V přípravě na sezonu zatím Oilers odehráli sedm zápasů. Z toho šesti jich vyhráli, nestačili jen na Carolinu, které podlehli 2:6.

Poslední zápas: Carolina 0:4 Edmonton

Vancouver skončil v minulé sezoně až na 13. místě Západní konference a tento propadák nebude chtít v novém ročníku NHL dopustit, rád by se vmáčkl mezi osmičku týmů postupujících do play-off. V přípravě na sezonu zatím Canucks odehráli sedm utkání s bilancí tří výher a čtyř porážek (z toho jednou po nájezdech)

Poslední zápas: Vancouver 3:1 Calgary

Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu přípravného utkání před sezonou NHL mezi týmy Vancouver Canucks a Edmonton Oilers. Zápasem vás provede Petr Sumbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 13. Virtanen (Burmistrov), 29. Granlund, 33. Eriksson (Granlund, Stecher) – 20. Draisaitl (McDavid), 28. Draisaitl (McDavid, Letestu)