Boston – Nashville 4:3 (kon.) | Buffalo – Montreal 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Colorado 2:4 (kon.)
Detroit – Minnesota 4:2 (kon.) | Ottawa – Washington 4:5 (1:2 po s.n.) | Chicago – Pittsburgh 10:1 (kon.)
Anaheim – Arizona 5:4 (kon.) | Los Angeles – Philadelphia 2:0 (kon.)
Anaheim Ducks
5:4 (1:2, 2:2, 2:0)
Arizona Coyotes
Pátek 06.10.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Ode mě je to už z tohoto zápasu úplně vše, dobré ráno přeje Petr Sumbal. (07:05:33)

Ztráty puku: 14:13

Anaheim dokázal v úvodním zápase sezony porazit na svém ledě Arizonu 5:4. Ale pořádně se nadřel. Během druhé třetiny v jednu chvíli prohrával u o tři branky, ale nevzdal se a utkání dokázal otočit. Na perfektním obratu se podílel i Ondřej Kaše, který snižoval na 3:4. Šest minut před koncem třetí třetiny pak srovnal Cogliano a rozhodující trefu si připsal o další tři minuty později Rakell. Důležitým hráčem byl dnes pro Anaheim Corey Perry, který si připsal dva góly a asistenci, Tři body si připsal ještě Rakell a hostující Goligoski.

59:50
    Střela Ekmana-Larssona z levého kruhu na Gibsona neprošla.

59:45
    Ani Francois Beauchemin prázdnou bránu netrefil a znovu se píská icing.

59:32
    Fowler s Rakellem dokázali vyhodit puk a čas se pro Arizonu krátí.

59:16
    Jakob Silfverberg mířil přes celé hřiště do prázdné brány, ale tu netrefil a tak se píská icing.

59:00
    Arizona se drží v útočném pásmu, ale potřebuje si vypracovat střeleckou pozici.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

58:17
    Je to tak, Domingue už zůstal na střídačce a Arizona to zkouší v šesti.

58:17
    Arizoně už času na vyrovnání moc nezbývá. Hosté si berou oddechový čas a budou jistě uvažovat o odvolání brankáře.

57:37
    Najednou je na hokejkách Anaheimu větší klid a domácí si hlídají náskok.
    56:30 Rickard RAKELL - 5:4

56:30
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ducks dokonali dokonal obrat! Cogliano přihrál na pravý kruh na RICKARDA RAKELLA a ten propálil Domingua. Ten si tento gól za rámeček nedá, protože střela mířila na jeho lapačku. On si sice na puk sáhl, ale vyrazit ho nedokázal. Anaheim poprvé v zápase vede. Asistence: Andrew Cogliano.

55:32
    Cogliano našel před brankou Rakella a Domingue se musel činit, aby udržel nerozhodný stav.

54:27
    Po komerční přestávce se opět pokračuje ve hře. Stav je vyrovnaný, uvidíme, jestli nás čeká i prodloužení.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 10. Perry (Rakell), 36. Perry (Rakell, Cogliano), 36. O. Kaše (Silfverberg, Montour), 54. Cogliano (Perry), 57. Rakell (Cogliano) – 5. Duclair (Goligoski, Rieder), 9. Keller (Goligoski, Domi), 29. Domi (Ekman-Larsson, Dvorak), 34. Fischer (Perlini, Goligoski)

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – Manson, Fowler, Montour, Beauchemin, Bieksa, Jaycob Megna – Silfverberg, Rakell, Cogliano – Perry, Vermette, N. Ritchie – L. Shaw, Rasmussen, Wagner – O. Kaše, D. Grant, Boll.
    Arizona Coyotes: Domingue (Raanta) – Hjalmarsson, Ekman-Larsson, Demers, Goligoski, L. Schenn, Connauton – Keller, Stepan, Domi – Duclair, Dvorak, Rieder – Crouse, D. Strome, Perlini – Fischer, Richardson, Martinook.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Jon Mclsaac – David Brisebois, Brad Kovachik

Diváci: 17174