Boston – Nashville 4:3 (kon.) | Buffalo – Montreal 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Colorado 2:4 (kon.)
Detroit – Minnesota 4:2 (kon.) | Ottawa – Washington 4:5 (1:2 po s.n.) | Chicago – Pittsburgh 10:1 (kon.)
Anaheim – Arizona 5:4 (kon.) | Los Angeles – Philadelphia 2:0 (kon.)
Anaheim Ducks
5:4 (1:2, 2:2, 2:0)
Arizona Coyotes
Pátek 06.10.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Ode mě je to už z tohoto zápasu úplně vše, dobré ráno přeje Petr Sumbal. (07:05:33)

Ztráty puku: 14:13

Anaheim dokázal v úvodním zápase sezony porazit na svém ledě Arizonu 5:4. Ale pořádně se nadřel. Během druhé třetiny v jednu chvíli prohrával u o tři branky, ale nevzdal se a utkání dokázal otočit. Na perfektním obratu se podílel i Ondřej Kaše, který snižoval na 3:4. Šest minut před koncem třetí třetiny pak srovnal Cogliano a rozhodující trefu si připsal o další tři minuty později Rakell. Důležitým hráčem byl dnes pro Anaheim Corey Perry, který si připsal dva góly a asistenci, Tři body si připsal ještě Rakell a hostující Goligoski.

59:50
    Střela Ekmana-Larssona z levého kruhu na Gibsona neprošla.

59:45
    Ani Francois Beauchemin prázdnou bránu netrefil a znovu se píská icing.

59:32
    Fowler s Rakellem dokázali vyhodit puk a čas se pro Arizonu krátí.

59:16
    Jakob Silfverberg mířil přes celé hřiště do prázdné brány, ale tu netrefil a tak se píská icing.

59:00
    Arizona se drží v útočném pásmu, ale potřebuje si vypracovat střeleckou pozici.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

58:17
    Je to tak, Domingue už zůstal na střídačce a Arizona to zkouší v šesti.

58:17
    Arizoně už času na vyrovnání moc nezbývá. Hosté si berou oddechový čas a budou jistě uvažovat o odvolání brankáře.

57:37
    Najednou je na hokejkách Anaheimu větší klid a domácí si hlídají náskok.
    56:30 Rickard RAKELL - 5:4

56:30
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ducks dokonali dokonal obrat! Cogliano přihrál na pravý kruh na RICKARDA RAKELLA a ten propálil Domingua. Ten si tento gól za rámeček nedá, protože střela mířila na jeho lapačku. On si sice na puk sáhl, ale vyrazit ho nedokázal. Anaheim poprvé v zápase vede. Asistence: Andrew Cogliano.

55:32
    Cogliano našel před brankou Rakella a Domingue se musel činit, aby udržel nerozhodný stav.

54:27
    Po komerční přestávce se opět pokračuje ve hře. Stav je vyrovnaný, uvidíme, jestli nás čeká i prodloužení.
    53:45 Andrew COGLIANO - 4:4

53:45
    A je vyrovnáno! Perry nahodil puk na branku z pravé strany a puk skončil se štěstím v síti, když se odrazil od brusle ANDREWA COGLIANA. Perry přidal k dvěma gólům asistenci a dnes je tahounem Anaheimu. Asistence: Corey Perry.

53:39
    Ondřej Kaše přihrál Vermettovi a ten zápěstím vystřelil na Domingua. Ten puk chytil, i když se mu snažil český mladý útočník clonit ve výhledu.

53:10
    Rychlá střela Silfverberga donutila Domingua k dalšímu zákroku. Znovu to brankář Coyotes zvládl.

53:07
    Píská se ofsajd, Arizoně se přechod do útočného pásma nepovedl.

52:35
    Anaheim zamkl Arizonu v jejím obranném pásmu, ale ani jedna z jeho střela nepřekonala Domingua.

51:24
    Perry vypálil z pravého kruhu. Útočník Anaheimu ale nevyrovnal a ani si tak zatím nemohl připsat hattrick.

50:54
    Tobias Rieder se dostal s pukem do útočného pásma, ale proti přesile tří hráčů Anaheimu neudržel puk.

51:04
    Anthony Duclair vystřelil z pravé strany a trefil tyčku Gibsonovy brány.

49:42
    Logan Shaw ztratil rovnováhu i puk a Arizona okamžitě ujížděla do protiútoku. To musel po střele Martinooka hasit Gibson a následně se posunula jeho branka.

48:40
    Stromeho střela zápěstím z prostoru v mezikruží byla sražena vedle brány Anaheimu.

47:29
    Fowler vystřelil od modré a Dominuge puk jen vyrazil. Andrew Cogliano měl před sebou poloprázdnou bránu, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel z čepele hokejky.

46:52
    Nick Ritchie střílel od modré a Domingue musel znovu nechat vyniknout svou lapačku, aby udržel náskok svého týmu.

46:28
    Ondřej Kaše se dostal do zajímavé šance, vystřelil zápěstím z mezikruží a Domingue měl co dělat, aby puk chytil.

46:00
    Dnešní utkání sleduje 17174 diváků.

45:42
    Po vhazování se kotouč odrazil k Gibsonovi a ten jen přikryl pod lapačku.

45:35
    Brendan Perlini si rychlou brzdou vytvořil prostor pro střelu. Ta ale nemohla nijak Gibsona překvapit.

44:58
    Josh Manson dostal přihrávku na modrou čáru a hned kotouč nasměroval na bránu. Tam stál připravený Louis Domingue.

43:39
    Kotouč skončil v ochranné síti za brankou Domingua. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:49
    Jakob Silfverberg hledal před bankou postaveného Granta, ale ten byl dobře obránci Coyotes pokrytý.

41:29
    S pukem se hezky otočil Jakob Silfverberg o velké šance dostal Antoina Vermetta. Jeho dělovka z mezikruží ale prolétla vedle.

40:58
    Christian Fischer rozjíždí akci Arizony z obranného pásma.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:12.

Ve druhé třetině se strhla pořádná přestřelka. Výsledkem je, že stále vedou hosté o gól, ale měli už mnohem větší zákrok. Arizona vedla už 4:1 a vypadalo to, že by mohla odvézt na úvod sezony cenné dva body z Anaheimu. Jenže domácí se nevzdali a i díky Ondřeji Kašemu stáhli svou ztrátu na rozdíl jediné branky. Nejprve snížil svým druhým gólem v zápase Perry, pak se prosadil právě Kaše. Třetí třetina slibuje ještě pořádné drama.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:55 Puk se odrazil po zákroku Gibsona proti střele Kellera od břevna

39:55
    Ještě jedna velká šance Arizony. Zvonilo břevno branky po zásahu Gibsona proti střele Kellera.

39:30
    Oliver Ekman-Larsson vypálil znovu a tentokrát už musel John Gibson zasahovat. Lapačkou dokázal chytit puk.

39:13
    Pověstná střela Ekmana-Larssona byla zablokovaná, a tak mohl zůstat Gibson v klidu.

38:44
    Perryho rychlé zápěstí znovu úřadovalo. Ale tentokrát útočník Anaheimu na Domingueho nevyzrál. Tomu stačilo udělat rozklek a puk ho trefil.

38:07
    Gibson dokázal zasáhnout proti střele Brada Richardsona.

36:53
    Anaheim dokázal během chvíle pořádně zdramatizovat zápas a rázem je i publikum hlasitější.
    35:54 Ondřej KAŠE - 3:4

35:54
    Anaheim už ztrácí jen jeden gól! Tentokrát se prosadil český útočník ONDŘEJ KAŠE, který dostal přihrávku od Silfverberga, vystřelil a skvěle využil toho, že Domingue měl zakrytý výhled. Dvě poslední střely Anaheimu skončily v bráně. Asistence: Jakob Silfverberg, Brandon Montour.
    35:23 Corey PERRY - 2:4

35:23
    Anaheim snižuje a už prohrává jen o dva góly. Gól vstřelil COREY PERRY, ale vylekou zásluhu má na něm Rackell, který přihrávkou před bránu přesně trefil hokejku Perryho, od které puk putoval za Domingua. Asistence: Rickard Rakell, Andrew Cogliano.
    33:50 Christian FISCHER - 1:4

33:50
    Arizona právě vstřelila branku!
    Další využitá přesilovka Arizony! Tentokrát se úspěšným střelcem stal CHRISTIAN FISCHER. Perlini předvedl přesnou a rychlou střelu zápěstím z levého kruhu a puk před GIbsonem jemně tečoval Fischer. Goligoski si připisuje už třetí dnešní asistenci. Asistence: Brendan Perlini, Alex Goligoski.

32:17
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (John Gibson – 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Jared Boll.

32:17
    Domingue byl atakován za brankou Perrym a brankář Arizony si to vůbec nenechal líbit. Okamžitě vystartoval na Perryho a strhla se šarvátka, kterou museli hasit rozhodčí.

31:50
    Kellerova střela na Gibsona neprošla, jeden z obránců Anaheimu se jí obětavě postavil do cesty.

30:41
    Derek Stepan se dostal za obranu Anaheimu. Gibson jej vychytal, ale puk vyrazil jen před sebe. Pak ještě dorážel Dvorak, ale nedokázal Gibsona překonal, i když ten už seděl na ledě.

30:34
    Nick Ritchie zbytečně sekl Domingua do betonu po jeho zákroku a hned jej museli hráči Arizony usměrnit, že tohle se nedělá.

30:23
    Hosté dobře zablokovali dvě střely Anaheimu. Další už na branku Arizony prošla, ale Domingue ukryl puk pod sebe.

30:00
    Střela Bieksy skončila jen na Dominguovi a pak puk putoval do ochranné sítě.

29:15
    Skvělý zákrok Domingua proti střele Montoura. Dnes se Arizona může na svého gólmana opravdu spolehnout.

28:49
    Za nedovolené bránění je vyloučen Fischer a nyní se můžou v přesilovce ukázat domácí.
    28:20 Max DOMI - 1:3

28:20
    První střelu Ekmana-Larssona ještě dokázal Gibson chytit, ale na dorážku MAXE DOMIHO do prázdné brány se už jen díval. Hosté rychle využili přesilovou hru. Asistence: Oliver Ekman-Larsson, Christian Dvorak.

28:12
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Dennis Rasmussen – 2 min., hákování).

28:12
    Střela z úhlu před Dominguem změnila směr a jednička Coyotes měla co dělat, aby udržela svůj tým ve vedení. Puk těsně před ním tečoval Shaw.

27:35
    Dylan Strome tečoval kotouč těsně před Johnem Gibsonem, ale ani tentokrát nedokázal brankáře Ducks překonat.

27:14
    Francois Beauchemin vypálil od modré čáry, ale nebyl přesný. Branku Domingua minul.

26:34
    Arizona vyhodila kotouč ze svého pásma a Anaheimu v přesilovce už moc času nezbývá.

26:12
    Fowler dostal přihrávku na modrou a ihned vypálil. Ale Domingue předvedl parádní zákrok vyrážečkou.

25:40
    Arizona vyhodil puk. Anaheimu s rozehrávkou vypomůže i Gibson.

25:17
    Sekaním se provinil Fischer a Anaheim bude mít dobrou šanci na vyrovnání z přesilové hry.

25:11
    Vylučovat se bude tentokrát na druhé straně. Anaheim má výhodu, GIbson je na střídačce.

24:40
    Ducks vyhodili kotouč a tohle oslabení už jistě ustojí bez úhony.
    23:46 Gibson lapačkou vyrazil střelu Kellera.

23:46
    Další výborný zákrok Gibsona, tentokrát proti střele Kellera. Gibson dvakrát po době podržel svůj tým.

22:50
    Anaheim zahajuje oslabení dobře, hned se mu povedlo vyhodit puk.

22:46
    Za faul kolenem si bude muset Logan Shaw pobýt nějaký čas na trestné lavici.
    22:05 Storme ztroskotal na výborném Gibsonovi.

22:05
    Skvělý zákrok Gibsona! Brankář Anaheimu vychytal obrovskou šanci Dylana Stroma, když vyrazil jeho střelu z mezikruží.

21:33
    Ihned po buly vypálil Logan Shaw. Mířil mezi betony, ale ty Domingue včas sklapl k sobě.

21:26
    Louis Domingue se nebál vystartovat ze své brány, aby byl u puku dříve než Rackell a zabránil tak šanci domácího mužstva.

20:36
    Domingue se ocitl na začátku druhé třetiny pod palbou, ale udržel prozatím vedení svého týmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:10.

První třetinu nové sezony mají oba týmy úspěšně za sebou. O něco lépe se dýchá hostům. Arizona měla lepší vstup do zápasu, když už v 9. minutě vedla po gólech Duclaira a Kellera 2:0. Anaheimu se podařilo bleskově snížit, když se trefil Perry. Pak měli Ducks dlouhou přesilovku pět na čtyři, ale využít se jim ji nepovedlo. A tak budou muset ve druhé třetině dotahovat jednobrankovou ztrátu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:48
    Rickard Rakell ještě zavezl puk do útočného pásma, ale Anaheim puk ztratil, takže už asi v první třetině Domingua nezaměstná.

19:09
    Z úhlu vystřelil Jakob Silfverberg. Zasáhl ale jen rameno Domingua, který byl dobře postaven ve své brance. Tam prostor pro puk nebyl.

18:27
    Další vyhození Anaheimu. Tentokrát do středního pásmu, a tak mohou hráči domácího týmu vystřídat, icing se nepíská.

17:51
    Anaheim pod tlakem pouze vyhodil puk na zakázané uvolnění.

17:37
    Gibson se dobře zorientoval v chumlu hráčů na brankovišti a dokázal chytit puk po střele Christiana Fischera z blízka.

17:13
    Kaše vystihl přihrávku Arizony, ale následně také on nedokázal najít přesným pasem spoluhráče.

16:04
    Andrew Cogliano zavezl kotouč do pásma, rychle zabrzdil a vypálil. Domingue zasáhl bekhendem. A poradil si i se střelou, která na něj letěla hned potom od Shawa.

15:40

15:06
    Rickard Rakell dostal hodně prostoru a využil ho pro střelu bekhendem z levé strany. Domingue kotouč vyrazil a hned potom jeho spoluhráči vyhodili.

14:42
    Anaheimu už zbývá jen minuta z jejich dlouhé přesilovky.

14:18
    A nyní se Arizoně podařilo vyhodit puk až za branku Gibsona.

13:51
    Ritchie vypálil z pravého kruhu. Domingue kotouč vyrazil a následně hosté dostali kotouč do středního pásma.

12:54
    Jakob Silfverberg nebezpečně střílel z blízka bekhendem, ale puk se odrazil od Connautona mimo Dominguovu branku.

12:18
    Začala dlouhá přesilovka Anaheimu. Pro domácí ideální příležitost na vyrovnání.

11:40
    Počet hráčů na ledě se srovná. Alex Goligoski zasáhl Bieksou vysokou holí. A protože hráči Anaheimu teče krev, je to na 2+2 minuty.

10:39
    Anaheim vyhodil puk a hosté musí zakládat svou přesilovkovou akci nanovo.

09:49
    Rakell je vyloučen za sekání a je tu první přesilovka Arizony.
    09:16 Corey PERRY - 1:2

09:16
    Rychlá odpověď Ducks! COREY PERRY si v útočném pásmu počínal hodně sebevědomě. Na levém kruhu si puk posunul trochu více na osu hřiště a pak rychlým zápěstím překonal Domingua, kterému dobře clonil Cogliano. Asistence: Rickard Rakell.
    08:32 Clayton KELLER - 0:2

08:32
    Manson zablokoval první střelu Arizony, ale od jeho hokejky se puk odrazil přesně na čepel CLAYTONA KELLERA. Tomu už stačilo jen objet Gibsona a zakončit do prázdné brány. Pro Kellera je to první gól v NHL. Alex Goligoski, Max Domi.

08:04
    Kevin Connauton vystřelil zápěstím. Gibson si našel prostor na výhled a kotouč lapil do své rukavice.

07:46
    Krátký pobyt Duck v útočném pásmu se obešel bez střely na branku, už zase hrají hosté.

06:16
    Nick Ritchie vystřelil z blízky z pravé strany, ale puk zvedl příliš vysoko, až do ochranné sítě.

06:04
    Domingue chytil nahození ze středního pásma. Následuje komerční pauza.
    04:44 Anthony DUCLAIR - 0:1

04:44
    Arizona po pěkné kombinaci otevírá skóre zápasu. ANTHONY DUCLAIR získal kotouč ve středním pásmu, přihrál Goligoskému a ten mu vrátil přihrávku před prázdnou bránu. Gibson neměl šanci se přesunout. Asistence: Alex Goligoski, Tobias Rieder.

04:37
    Kevin Bieksa zavezl kotouč do útočného pásma, ale pak ztratil puk.

03:33
    Hra je přerušena pro ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu blíž útočné třetině Anaheimu.

03:21
    Nahození od modré čáry ukryl do lapačky brankář John Gibson do své lapačky.

02:04
    Ondřej Kaše se na chvíli dostal k puku v útočném pásmu, ale obrana Arizony mu vystřelit nedovolila.

01:18
    Andrew Cogliano dostal přihrávku na pravou stranu před branku a bez přípravy vystřelil. Domingue si připsal další zákrok.

00:15
    Josh Manson vystřelil první kotouč na branku Arizony. Střelou od modré čáry Domingua nepřekonal.

00:01

Zahajovací formace obou týmů už se připravují na úvodní vhazování.

Obě mužstva už se pomalu připravují na začátek utkání. Honda Center právě zní hymna USA.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – Manson, Fowler, Montour, Beauchemin, Bieksa, Jaycob Megna – Silfverberg, Rakell, Cogliano – Perry, Vermette, N. Ritchie – L. Shaw, Rasmussen, Wagner – O. Kaše, D. Grant – Fiore.

Arizona Coyotes: Domingue (Raanta) – Hjalmarsson, Ekman-Larsson, Demers, Goligoski, L. Schenn, Connauton – Keller, Stepan, Domi – Duclair, Dvorak, Rieder – Crouse, D. Strome, Perlini – Fischer, Richardson, Martinook.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Jon Mclsaac – David Brisebois, Brad Kovachik.

Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy patří oba do Pacifické divize, takže se dobře znají a během základní části se často utkávají. Minulou sezonu proti sobě hrály čtyřikrát a z toho třikrát triumfoval Anaheim. Dvakrát se Anaheim s Arizonou střetli také v přípravě na sezonu a oba si připsali po jedné výhře.

Arizona patřila loňskou sezonu mezi nejhorší týmy celé NHL. V Západní konferenci skončila na 12. místě s velkou ztrátou na play-off. Arizona má hodně mladý tým a prochází přestavbou, kterou v minulosti musel projít třeba i Edmonton.

V rámci přípravy sehrála Arizona šest utkání, zvítězit se ji povedlo jen dvakrát, jednou ještě prohrála až na nájezdy. Jediné dvě výhry Coyotes získali hned na začátku přípravy proti Anaheimu a pak úplně nakonec proti San Jose.

Anaheimu se minulá sezona povedla. Základní část zakončil na třetím místě Západní konference a pak se v play-off probil přes Nashville a St. Louis až do finále konference. Tam nakonec v šesti zápasech nestačil na Nashville.

Před novou sezonu odehrál Anaheim sedm přípravných zápasů s bilancí pouze tří výher a čtyř porážek, z toho jedna po prodloužení, to právě v posledním přípravném zápase na ledě Los Angeles.

Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování on-line přenosu utkání utkání NHL mezi týmy Anaheim Ducks a Arizona Coyotes. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
    Experti NHL.cz mluví o nové sezóně!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 10. Perry (Rakell), 36. Perry (Rakell, Cogliano), 36. O. Kaše (Silfverberg, Montour), 54. Cogliano (Perry), 57. Rakell (Cogliano) – 5. Duclair (Goligoski, Rieder), 9. Keller (Goligoski, Domi), 29. Domi (Ekman-Larsson, Dvorak), 34. Fischer (Perlini, Goligoski)

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – Manson, Fowler, Montour, Beauchemin, Bieksa, Jaycob Megna – Silfverberg, Rakell, Cogliano – Perry, Vermette, N. Ritchie – L. Shaw, Rasmussen, Wagner – O. Kaše, D. Grant, Boll.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Jon Mclsaac – David Brisebois, Brad Kovachik

Diváci: 17174