Třinec – Sparta 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 4:1 (kon.) | Jihlava – Litvínov 4:1 (kon.)
Chomutov – Mountfield HK 2:3 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 0:2 (kon.) | Pardubice – Olomouc 1:2 (po pr.)
Kometa Brno – Liberec 7:2 (kon.)
HC Kometa Brno
7:2 (1:0, 2:2, 4:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 06.10.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 10. kolo

V Brně probíhá děkovačka a já se s vámi pro tuto chvíli loučím. Přeji pěkný páteční večer. (20:35:59)

Střely na bránu celkem: 31:26.

Kometa dohrávala poslední vteřiny v naprostém klidu a po zisku tří bodů je včele extraligové tabulky. Dvě třetiny jsme sledovali vyrovnaný hokej, Liberec dokonce vedl, ale mistrovský tým prokázal obrovskou sílu v útoku, duel otočil a nakonec soupeře vysoko přestřílel. Vstřelil sedm branek, bavil diváky krásnými góly, proměnil tři přesilovky a další šance nevyužil.

Hosté hráli dvě třetiny vyrovnaný hokej, šance byly, ale Čiliak dokázal svůj tým podržet. Pak už jen úřadovala Kometa, která bere tři body do tabulky.

Hráči zápasu: Marcel Haščák – Martin Bakoš

59:17
    Ještě jedno přerušení, pro ofsajd Komety.

58:37

58:17
    Puk daleko od Čiliakovy brány, hrají se poslední dvě minuty zápasu.

57:16
    Kometa drží kotouč ve středním pásmu, diváci dotleskávají toto utkání bohaté na góly. Kometa si po dnešku připíše tři body a upevní si první pozici v tabulce.

57:02
    Liberec hraje v plném počtu a ještě si zahraje přesilovku.

56:29
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Zaťovič – 2 min., vysoká hůl).

56:29
    No a pere se to dál. Bude se znovu vylučovat.

55:45
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Vantuch – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost). Navíc 10 minut osobní trest.

55:45
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Marcel Haščák – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost). Navíc 10 minut osobní trest.

55:45
    Utkání chyběl snad jen pěstní souboj a ten přišel. Haščák si to rozdal v bitce s Vantuchem a oba putují rovnou do kabin!

55:05
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Milan Bartovič – 2 min., vysoká hůl).

54:59
    Komerční pauza, poté buly u Willa, který vydržel v bráně svého týmu.

54:31
    Halou obíhá mexická vlna, diváci se baví a že by se tedy nudilo, to rozhodně ne.

53:28
    Je jasné, že se zápas dohrává. Pro Liberec je výsledek poněkud krutý, nicméně Kometa ukázala dnes sérii obratů a ve třetí části jasně dominuje. Trefila se hned čtyřikrát.

52:37
    Na ledě čtvrtá formace Komety a konkrétně Lukáš Nahodil, který dnes hraje zápas číslo 300.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 18. M. Erat (Zaťovič), 36. Vincour (M. Erat, J. Krejčík), 38. Zaťovič (M. Erat), 42. J. Krejčík (Zaťovič, M. Erat), 44. Haščák (Štencel, Hruška), 45. Haščák (T. Svoboda), 52. V. Němec (Haščák) – 21. Bakoš (Bulíř, Ševc), 26. Ordoš (Plutnar, Vantuch)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – T. Svoboda, V. Němec, Haščák – Dočekal, L. Čermák (C), Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Pyrochta, Havlín – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Lakatoš – Jašek, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Vantuch, Bartovič – Hrabík, D. Špaček, Jeník.

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Komárek, Jelínek