Irsko – Izrael 4:0 (kon.) | Černá Hora – Slovinsko 1:3 (kon.) | Chorvatsko – Česko 5:1 (kon.)
Lucembursko – Francie 2:3 (kon.)
Lucembursko
2:3 (2:0)
Francie
Pondělí 09.10.2017, 21:00 • Stade Émile Mayrisch • Kvalifikace ME U21 • Skupina 9

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (23:17:59)

Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 0:7. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:12.

Je dobojováno! Francouzi nakonec dokonali obrat a z Lucemburska odváží všechny tři body. Výhra se ale nerodila vůbec snadno! Domácí po prvním poločase vedli 2:0, když se o obě trefy postaral Muratovič. Hosté ale po pauze přidali. Terrier nejprve snížil, Mousset srovnal. V 87. minutě to byl znovu Terrier, který se prosadil a ukázal, proč je zatím jednoznačně nejlepším francouzským střelcem v této kvalifikaci! Útočník Štrasburku tak drží i nadále průměr dvou vstřelených branek na zápas!

90+4

90+3
    Útočný faul Sacrase, Pavard se zvedá velmi pomalu. Víc už se v tomto utkání nejspíše nestane!

90+2
    Grandsir si nabíhal na skvělý míč od svého spoluhráče. Hostujícího fotbalistu však zastavuje praporek čárového, ofsajd!

90+1
    Hlavní sudí přidal tři minuty nad rámec druhé půle. V té první se nic vážnějšího nestalo, domácí už nemají síly na napadání, hosté stále kombinují.

90
    Sacras si pomohl faulem v souboji s Grandsirem. Hosté už pochopitelně nikam nespěchají, hrají chytře a drží míč na vlastních kopačkách!

89
    Francouzi teď kombinují na útočné polovině soupeře. Nyní vybojovali autové vhazování u rohového praporku.

88
    Hosté se dostávali do další útočné akce, přišel však skvělý obranný zákrok Diase. Francouzi ale i nadále zůstávají u míče.
    87. TERRIER - 2:3

87
    Francie právě vstřelila branku!
    Hosté dokonávají obrat! Lucemburčané teď propadli a Francouzi dostali spoustu prostoru! Míč dostal MARTIN TERRIER, který zvolil střelu levou nohou. Hostující fotbalista propálil vše, co mu stálo v cestě, brankář Roulez byl bez šance!

85
    K další hlavičce se dostal znovu Mousset. Jeho pokus však končí vysoko nad domácí brankou!

84
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Ndombele, přichází Lopez.

82
    Obrovský závar v pokutovém území domácích! Lucemburčané se nyní ubránili jen za cenu dlouhého odkopu. Na zemi zůstal ležet kapitán Ewert, hra je přerušena.

81
    Je to tak, domácí využívají posledního střídání. Na místo Tinelliho se na trávník v samotném závěru zápasu podívá Schaus.

80
    Francouzští fotbalisté vybojovali rohový kop. Ještě předtím však nejspíše přijde střídání domácího týmu.

78
    Do zajímavé situace se dostával Muratovič. Tomu však odmáván a následně i odpískán ofsajd, hosté rychle rozehrávají.

Štěpán Slovák

Branky: 9. Muratovič, 27. Muratovič (pen.) – 48. Terrier, 75. Mousset, 87. Terrier

Karty:   3. Martins (LUX), 62. Ewert (LUX), 63. Muratovič (LUX), 76. Marques (LUX) – 7. Diallo (FRA), 61. Mousset (FRA)

Lucembursko: (4-3-3) Roulez – Ewert (C), Marques, Carlson, Graca Dias – Dublin, Martins, Bohnert (56. Prudhomme) – Tinelli (81. Schaus), Muratovič, Pinto (69. Sacras)
    Náhradníci: Brandenburg, Mersch, Prudhomme, Simon, Ottele, Schaus, Sacras

Francie: (4-3-3) Kamara – Pavard, Diop, Diallo (C), Boscagli – Ntcham (46. Mousset), Tousart, Ndombele (84. Lopez) – Bamba, Dembélé (65. Grandsir), Terrier
    Náhradníci: Fulgini, Adou, Mousset, Diakhaby, Lopez, Bernardoni, Grandsir

Rozhodčí: Dimitrios Massias – Ioannis Lazarou, Nikos Egglezou (všichni CYP)