Košice – Banská Bystrica 5:2 (kon.) | Detva – Nitra 0:7 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 5:3 (kon.)
Trenčín – Žilina 7:0 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 5:0 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HK Poprad
sk Pátek 20.10.2017, 18:30 • Zimný štadión, Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

56:17
    Spomínané vylúčenie je v týchto chvíľach realitou. Na trestnú lavicu smeruje Patrik Svitana, ktorý na začiatku tretej tretiny mohol zdramatizovať dnešný zápas. Teraz dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

48:40
    Poprad sa presilovej hre súpera ubránil, no v krátkom časovom slede je tu ďalšie jeho oslabenie. Na trestnú lavicu odchádza Lukáš Vartovník – dve minúty za podrazenie.

46:20
    Prvýkrát si v dnešnom zápase zahrajú presilovú hru aj domáci hokejisti. Na trestnú lavicu putuje obranca James McDowell, ktorý dostáva menší trest za podrazenie.

44:08
    Poprad bude mať výhodu ďalšej presilovej hry. Na trestnú lavicu si už sadá Branislav Fábry, ktorý dostáva menší trest za podrazenie. Treba ale dodať, že Kamzíkom dnes početné výhody absolútne nejdú.

36:34
    Poprad bude hrať presilovú hru piatich proti trom. Na trestnú lavicu putuje za hákovanie aj Branislav Fábry. Domáci tréner sa síce rozčuľuje, no trest je na základe opakovaných záberov udelený správne.

35:07
    Mathieu Corbeil teraz vyšiel za svoju bránu, kde ho však tvrdo zasiahol Artem Dubinin. Hlavný rozhodca okamžite zdvihol svoju pravicu a bude vylučovať. Domáci útočník napokon dostáva len menší za napadnutie.

24:23
    Poprad dostáva výhodu druhej presilovej hry v dnešnom dueli. Na trestnú lavicu putuje za mohutného piskotu domácich fanúšikov Arturs Salija. Lotyšský obranca dostáva menší trest za hrubosť.

12:01
    Poprad bude mať možnosť vyrovnať skóre zápasu v početnej výhode. Na trestnú lavicu putuje Michal Novák, ktorý hokejkou zasiahol do tváre Lukáša Olejníka. Napokon dostáva len menší trest.

Miroslav Kováčik

Branky a nahrávky: 11. Škoda (Špirko, Novotný), 28. Hain (Dubinin, Fábry), 30. Zbořil (Novotný, Cetkovský), 54. Dubinin (Fábry, Lantoši), 55. Salija (Šimun, Zbořil)

HC MIKRON Nové Zámky: Kováč – Plašil, M. Jass, Salija, Prapavessis, Hruška, Kovačevič, Hain, Novák – Raenko, Špirko, Škoda – Cetkovský, Novotný, Zbořil – K. Jass, Šimun, Varga – Fábry, Dubinin, Lantoši.
    HK Poprad: Corbeil – Fabian, Davydov, Brejčák, Jáchym, McDowell, Šterbák, Zadražil – Majdan, Heizer, Vartovník – Svitana, Mlynarovič, Matej Paločko – Bondra, Lichanec, Matúš Paločko – Olejník, Ježek, Martančík.

Rozhodčí: Peter Stano, Vladimír Fridrich – Šimon Synek, Lukáš Kacej.