Ufa – Čeljabinsk 3:4 (0:3 po s.n.) | Kazaň – Magnitogorsk 4:0 (kon.) | Nižněkamsk – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Soči – Toljatti 2:1 (po pr.)
po s.n. (0:3)
Salavat Julajev Ufa
3:4 (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 22.10.2017, 13:30 • Ufa Arena • KHL

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek neděle! (16:21:37)

Nejvyšší ice time

UFA: Philip Larsen (O) – 23:08

CLJ: Nick Bailen (O) – 22:57

Československá stopa v tomto utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Čas strávený v útočném pásmu: 19:07 – 09:20

Je konec! Čeljabinsk vítězí v Ufě 4:3 po samostatných nájezdech. Sledovali jsme velmi napínavé utkání s dramatickou koncovkou. O vítězi museli rozhodnout až samostatné nájezdy, které jednoznačně ovládli hokejisté Traktoru.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.
    Autorem vítězné branky je NICK BAILEN.

4. série
    0:3
    Na druhé straně Bailen proměňuje, a rozhoduje tak o výhře Traktoru!

3. série
    0:2
    Omark to zkoušel mezi brankářovy betony, ale neúspěšně.

3. série
    0:2
    Kravcov si najel z levé strany, následně prostřeluje Scrivense.

2. série
    0:1
    Fjodorov ostře vypálil, avšak pouze doprostřed branky, kde byl připraven Děmčenko.

2. série
    0:1
    Gynge překonává Scrivense a hosté se tak ujímají v nájezdech vedení!

1. série
    0:0
    Lisinovi sjel kotouč z hole, útočník Salavatu tak vůbec nedokázal zakončit.

1. série
    0:0
    Rybakov zkusil bekhendový blafák, avšak neúspěšně.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Tak ani prodloužení nerozhodne.

63:47
    Po útočné akci Majorova má Děmčenko kotouč pod kontrolou.

63:36
    Gynge mohl rozhodnout! V samostatném úniku však trefil pouze tyč.

63:18
    Larsen krouží s pukem v útočném pásmu.

62:49
    Vhazuje se po levé ruce Bena Scrivense.

62:49
    Rybakov to nyní zkoušel na Scrivense bekhendem, brankář Salavatu ale odmítl konec utkání!

62:06
    Buly ve střední zóně před střídačkou domácích.

61:46
    Po útočné akci Arzamasceva má gólman Čeljabinsku touš ve své moci.

61:13
    Na druhé straně přihrával před branku Gynge, nikoho ze svých spoluhráčů ale nenašel.

61:06
    Makarovova střela, Děmčenko kryje.

60:43
    Hosté se ale k ničemu nedostali. Larsen s Hartikainenem již kombinují v útočné třetině svého mužstva.

60:03
    Vhazování pro Traktor.

60:01

Jdeme na to!

Střely na branku: 41 – 28

Šedesát minut základní hrací doby nám vítěze neurčilo. Rozhodnout tedy bude muset v pětiminutové prodloužení 3 na 3, v případě nutnosti pak samostatné nájezdy.

Stav po 3. třetině:
    Salavat Julajev Ufa – Traktor Čeljabinsk 3:3

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Tak ještě jedno vhazování – po pravé ruce Vasilije Děmčenka.

59:14
    Zakázané uvolnění Čeljabinsku.

58:48
    Po ofsajdu Traktoru se vhazuje ve středním pásmu.

58:40
    Po přihrávce Omarka to zkoušel Hartikainen zprava, Děmčenko ale dával pozor.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!
    57:44 Joonas KEMPPAINEN - 3:3

57:44
    Ufa právě vstřelila branku!
    Využitá přesilovka domácích, máme znovu srovnáno! Po krásné kombinaci se prosazuje JOONAS KEPPAINEN. 3:3! Asistence: Teemu Hartikainen, Linus Omark.

57:34
    Domácí to již zkusí v šesti, Scrivens na střídačce!

57:34
    Děmčenko má puk pod kontrolou, následně se bude vhazovat po jeho levé ruce.

57:03
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Igor Isajev – 2 min., držení protihráče).

57:03
    Závar před Děmčenkem! Panin ani nikdo z jeho spoluhráčů puk za brankovou čáru ale nedostali.

56:31
    Dokáží domácí odpovědět?
    55:57 Linus VIDELL - 2:3

55:57
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Třetí přesilovkový gól pro hosty a ti se tak ujímají vedení! Bailenovu střelu od pravého mantinelu tečoval před Scrivensem LINUS VIDELL. 3:2 pro Čeljabinsk! Asistence: Nick Bailen, Richard Gynge.

55:38
    Tak to je komplikace pro domácí! Necelých pět minut před koncem periody je tu totiž přesilovka pro Traktor.

55:38
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Philip Larsen – 2 min., vražení na hrazení).

55:01
    Střely na branku: 35 – 27

54:45
    První útočná řada Salavatu drží útočnou třetinu.

54:13
    Larsen to zkusil po vhazování z pravé strany, Děmčenko ale pozorný.

54:08
    Čároví pískají další zakázané uvolnění Čeljabinsku.

53:44
    Makarov se pokoušel obtočit kolem branky soupeře, na Děmčenka si ale nepřišel.

53:19
    Videll chytře na Šarova, jeho střela z pravého kruhu pro vhazování končí ale v náručí Scrivense.

52:53
    Hosté se provinili icingem.

52:38
    Panin rozjíždí další útočnou snahu svého týmu z vlastní třetiny.

51:56
    Po střele Garejeva končí puk zblokován v ochranné sítě, následně se bude vhazovat poblíž Děmčenka.

51:31
    Střely na branku: 33 – 25

51:01
    Do konce třetí třetiny zbývá necelých devět minut. V Ufa Areně je skóre mezi místním Salavatem a hostujícím Traktorem vyrovnané – 2:2!

50:47
    Vhazování v obranné třetině Traktoru.
    50:14 Paul SZCZECHURA - 2:2

50:14
    Druhá využitá přesilovka Traktoru, je srovnáno! Nahození beka Bailena od modré čáry dorazil před Scrivensem PAUL SZCZECHURA. Jednatřicetiletý útočník Čeljabinsku zapsal do statistik devátou branku v sezoně, 2:2! Asistence: Nick Bailen, Linus Videll.

49:33
    Dokáží hokejisté Čeljabinsku při následující přesilovce srovnat krok se soupeřem? Vhazování po pravé ruce Bena Scrivense.

49:33
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Fjodorov – 2 min., sekání).

49:15
    Zakázané uvolnění hokejistů Salavatu, vhazovat se tak bude poblíž branky Scrivense.

48:50
    Obrana domácích byla ale dobře nachystaná na útočnou akci soupeře.

48:29
    Obránce Traktoru Nikitin rozehrává od vlastního brankáře.

47:30
    Gynge hledal Peňkovskije, avšak neúspěšně.

47:01
    Střely na branku: 31 – 22

46:52
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se po pravé ruce Vasilije Děmčenka.

46:52
    Omark zadovkou na Hartikainena, jeho střela z první z levého kruhu pro vhazování končí v náručí brankáře Traktoru. Následuje první reklamní přestávka ve třetí třetině.

46:36

46:31
    Bek Larsen si sjížděl před branku soupeře, přihrávky se ale nedočkal.

46:23
    Kotouč končí sražen v ochranné síti.

46:11
    Domácí drží útočné pásmo, k ohrožení Děmčenkovy svatyně se ale příliš nemají.

45:50
    Hosté jsou ve čtyřech.

45:10
    Čeljabinsk znovu vyhrál buly a následně vyhazuje.

45:07
    Střela Larsena, Děmčenko má puk ve své moci.

44:40
    Hosté úspěšnější na vhazování a ihned vyvážejí puk pryč z obranné třetiny.

44:36
    Přesilovka Salavatu bude zdvojnásobena! Buly opět po levé ruce gólmana Traktoru.

44:36
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Arťom Borodkin – 2 min., nedovolené bránění).

44:20
    Další signalizovaný trest pro hosty!

43:50
    První přesilovka pro Ufu v tomto zápase! Buly po levé ruce Vasilije Děmčenka.

43:50
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., hákování).

43:39
    Po střele Loginova ještě ostře pálil Larsen, avšak minul tři tyče.

43:15
    Obránce domácích Panin s pukem u vlastního brankáře.

42:52
    Domácí to ale zkoušejí znovu a drží se v útočném pásmu.

42:10
    Útočná akce Salavatu neúspěšná.

41:21
    Videll to zkoušel z pravého kruhu pro vhazování, obránce Arzamastsev celou situaci svému brankáři ještě více ztížil, když pokus z hole soupeře tečoval bruslí.

41:07
    Kotouč na boční síti Scrivensovy branky, hra se přerušuje.

40:52
    Vhazovalo se před střídačkou Ufy.

40:49
    Následný protiútok Traktoru zastavuje ofsajd.

40:41
    Larsenovo nahození od modré Děmčenkovu svatyni neohrozilo.

40:01

Obě mužstva se vrací zpět ze šaten na ledovou plochu. Třetí perioda začne za malou chvíli!

Čas strávený v útočném pásmu: 10:04 – 06:26

Také druhá dvacetiminutovka je již minulostí. Domácímu Salavatu se v ní podařilo otočit skóre zápasu! Ve 22. minutě nejprve Enver Lisin srovnával na 1:1, ve 33. minutě pak stejný hráč již poslal Ufu do vedení. Čeká nás jistě zajímavá třetí třetina, proto nikam neodcházejte!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:55
    V prostřední třetině se již nic dalšího nestane.

39:18
    Šance pro Jakuceňu. Scrivens ale pokus útočníka Traktoru z pravé strany kryje.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé periody.

38:52
    Osipovova rána od modré postrádala přesnost.

38:25
    Peňkovskij se zkoušel natlačit před Scrivense, k zakončení se ale nedostal.

37:55
    Nepřesná rozehrávka Gončarova, k puku se tak znovu dostávají hokejisté Traktoru.

36:49
    Hosté to nyní zkouší znovu od vlastní branky.

36:10
    Na modré čáře napřáhl ke střele obránce Nikitin, brankář Salavatu vyráží.

35:37
    Polygalov ani po něm Peňkovskij na Scrivense nevyzráli.

35:01
    Střely na branku: 26 – 16

34:41
    Nevydařená útočná snaha hostů, zaútočit tak mohou svěřenci Erkky Westerlunda.

34:04
    Další pokus švédského útočníka, Děmčenko ale znovu na svém místě.

33:48
    Omarkova střela z levého kruhu pro vhazování, gólman Čeljabinsku ale pozorný.

33:26
    Majorov přihrával doprava svému spoluhráči, kotouč ale srazil jeden z beků soupeře přímo k Děmčenkovi, který jej schoval do své lapačky.

32:56
    Po další reklamní přestávce se vhazuje po pravé ruce Bena Scrivense.
    32:15 Enver LISIN - 2:1

32:15
    Nedáš, dostaneš! ENVER LISIN dostal přihrávku od Fjodorova a následně se dostal až před soupeřovu branku. Před Děmčenkem rychle zamíchal kotoučem a poté jej poslal za záda gólmana Traktoru. Druhá branka Lisina v tomto utkání, 2:1 pro Ufu! Asistence: Arťom Fjodorov, Anatolij Jelizarov.

31:48
    Polygalov v obrovské šanci, Scrivens ale předvedl skvělý zákrok!

31:31
    Střely na branku: 21 – 15

31:25
    Touš opustil hrací plochu, hra je tak sudími přerušena.

31:01
    Máme za sebou polovinu utkání. Skóre mezi Salavatem a Traktorem je zatím nerozhodné – 1:1.

30:37

29:58
    Tato početní výhoda se hostům zatím příliš nedaří.

29:38
    Začíná druhá minuta z trestu Panina.

29:25
    Po vyhraném buly posílají hokejisté Salavatu puk až k soupeřově brance.

29:22
    Čeljabinsku nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají postavení mimo hru.

28:51
    Domácím se daří vyhodit.

28:37
    Bude i druhá přesilovka Traktoru využita? Vhazování po pravici Bena Scrivense.

28:37
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., vražení na hrazení).

28:03
    Střelecký pokus Majorova zblokován obranou Čeljabinsku.

27:34
    Jakuceňa přihrával mezi kruhy na Kolcova, ten ale nezpracoval.

27:01
    Na brankovišti Traktoru nebezpečně dotírali Lisin s Juňkovem, Děmčenko tak raději přikryl kotouč pod svou lapačku.

26:14

26:14
    V Ufa Areně právě probíhá reklamní přestávka.

26:14
    Bekhendový pokus Kemppainena, gólman Čeljabinsku ale nyní drží svůj tým.

25:40
    Vhazovalo se ve střední zóně před střídačkou domácích.

25:26
    Dobrá šance pro Majorova, Děmčenko ale připraven na správném místě!

25:01
    Střely na branku: 16 – 13

24:38
    Obránce Salavatu Osipov se vrací pro touš do vlastní třetiny.

24:09
    Nahození Makarova od levého mantinelu, brankář Traktoru ale zasahovat nemusel.

23:41
    Kolcov si nerozuměl se spoluhráčem, na druhou stranu míří nyní kupředu Lisin.

23:15
    Nyní to zase zkoušel na Děmčenka po přechodu do útočné třetiny Hartikainen.

22:46
    Na druhé straně vyzkoušel Scrivense Peňkovskij, domácí gólman ponechal kotouč v náručí.

22:15
    Vhazování po levici Vasilije Děmčenka.

21:49
    Salavat mohl rázem otočit tento duel! Po střele Osipova od modré čáry dorážel ještě Makarov, gólman Traktoru ale připraven u své levé tyče.
    21:26 Enver LISIN - 1:1

21:26
    Nyní už je ale srovnáno! Střelecký pokus ENVERA LISINA z pravého kruhu pro vhazování končí až za zády brankáře Děmčenka. Pro moskevského rodáka pátý gól, dvanáctý bod v tomto ročníku KHL, 1:1! Asistence: Arťom Fjodorov, Zakhar Arzamascev.

20:48
    K ohrožení soupeřovy branky se ale Kemppainen a jeho křídla nedostali.

20:27
    První útočná lajna domácích kombinuje v útočném pásmu.

20:06
    Po buly se ujímá kotouče Ufa.

20:01

Přestávka po první třetině se již pomalu blíží do svého konce, hokejisté již znovu krouží po ledě Ufa Areny.

Čas strávený v útočném pásmu: 04:24 – 02:53

První perioda je za námi. Zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání, na obou stranách bylo k vidění hned několik dobrých příležitostí. Ve vedení jsou po prvních dvaceti minutách hokejisté Traktoru – v 11. minutě totiž využil přesilovku obránce Nick Bailen.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Tak ještě jedno přerušení. Po střele Bailena totiž kanadský gólman ve službách Ufy ponechal touš pod svou rukavicí.

19:39
    Vhazovalo se po pravici brankáře domácích.

19:37
    Nahození Gubareva, Scrivens zasahuje bez výraznějších problémů.

19:01
    Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:58
    Salavat se poté ještě na chvíli udržel v útočném pásmu, k ohrožení soupeřovy branky se ale nedostal.

18:32
    Lazarev přihrával před branku, kotouče se ale nikdo z jeho spoluhráčů neujal.

17:56
    Nyní to zprava zkoušel zase Hartikainen, gólman Čeljabinsku má ale kotouč pod kontrolou.

17:37
    Larsen přejel s pukem modrou čáru a následně vyzkoušel Děmčenkovu pozornost.

16:56
    Útočná akce Ufy neměla dlouhého trvání, do protiútoku tak míří zase soupeř.

16:20
    Pokus Peňkovskije zblokován, gólman domácího mužstva tak mohl zůstat klidný.

15:36
    Zakázané uvolnění ze strany Salavatu.

15:31
    Střely na branku: 9 – 8

15:19
    Isajevova střela od modré čáry, Scrivens má touš v lapačce.

15:19
    Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

15:03
    Branka neplatí! Čároví po rychlém přezkoumání videa uznávají svou chybu – Traktor se před vstřelenou brankou dostal do ofsajdu.

15:03
    Čeljabinsk právě vstřelil branku! Lavička domácích si ale ještě bere coach's challenge, jelikož se domnívá, že došlo k postavení mimo hru.

14:42
    Kempainenova střela od pravého mantinelu Děmčenkovu svatyni neohrozila.

14:05
    Hosté v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

13:34
    Zpět do akce. Vhazování po pravici gólmana Salavatu.

13:34
    Nyní si ale museli domácí dávat pozor, z levé strany se totiž střílel Kručinin. Jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě. Následuje další reklamní přestávka.

13:09
    Ufa tlačí na soupeře v jeho obranné třetině.

12:37
    Prudká rána Garejeva jen těsně míjí Děmčenkovu branku!

12:10
    Scrivens vyráží střelu Šipina z pravé strany.

11:24
    Hartikainen vrací zpět do obranné zóny Larsenovi a odchází za spoluhráči střídat.

11:01
    Střely na branku: 7 – 5

10:56
    Salavat se pokouší o rychlou odpověď.
    10:31 Nick BAILEN - 0:1

10:31
    Hosté využívají přesilovku a dostávají se tak do vedení! NICK BAILEN měl po Gyngeho přihrávce dostatek prostoru na zakončení, a toho bravůrně využil. Sedmadvacetiletý běloruský obránce skóroval počtvrté v této sezoně, 1:0 pro Traktor! Asistence: Richard Gynge, Paul Szczechura.

10:22
    Domácí to zkoušeli při vlastním oslabení, Děmčenka se jim ale ohrozit nepodařilo. Nyní je tu protiútok.

09:51
    Buly po pravé ruce Bena Scrivense.

09:51
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Anton Lazarev – 2 min., držení hole).

09:51
    Až nyní se domácí dotkli kotouče, brzy tak přijde na řadu první přesilovka v tomto utkání.

09:21
    Signalizovaný trest pro Ufu, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

08:47
    Arzamascev je v úvodu hodně vidět. Nyní to střílel z otočky z pravého kruhu pro vhazování.

08:19
    Na druhé straně to z pravé strany zkoušel jeden z hostujících útočníků, Scrivens ale zasáhl lapačkou.

08:06
    Pokus z hole Osipova od modré sražen mimo Děmčenkův dosah.

07:27
    Kolcovova střela od modré tečována před brankou Jakuceňou, brankář Salavtu se musel mít na pozoru!

07:20
    Scrivens ponechává kotouč přikrytý pod svou lapačkou, hra je tak přerušena.

07:03
    Nepřesná přihrávka Hartikainena, ke kotouči se tak dostává soupeř.

06:33
    O puk se bojuje v rohu v obranném pásmu hostů.

06:11
    Pokračujeme vhazováním po pravé ruce Vasilije Děmčenka.

06:11
    Hartikainenova střela z mezikruží, brankář Traktoru má puk ve své rukavici. Na řadě je první reklamní přestávka.

05:40
    Obránce domácích Panin vyčkává s kotoučem u vlastní branky, obě mužstva totiž střídají.

05:01
    Střely na branku: 5 – 1

04:41
    Dobrá střela Lazareva, Děmčenko vyráží vyrážečkou do ochranné sítě.

04:00
    Arzamascev s rozehrávkou nikam nespěchá.

03:28
    Pozor ale také na druhé straně! Jeden z domácích hráčů trefuje horní tyč Děmčenkovy branky.

03:09
    Traktor poprvé ohrozil soupeřovu branku a hned se jednalo o velmi dobrou příležitost! Gynge si ale na Scrivense nepřišel.

02:46
    Gynge se již k puku nedostal, kupředu tak mohou znovu domácí.

02:17
    Obránce Traktoru Isajev se vrací s toušem za vlastní branku, následuje další střídání.

01:44
    Čeljabinsk vyhrál vhazování a má tak možnost vyvést kotouč z vlastního pásma.

01:40
    Střelecký pokus Garejeva sražen do ochranné sítě.

01:26
    Domácí už zase nastěhování v útočné třetině.

00:59
    Nikitin vyhazuje do střední zóny, obě mužstva prostřídají své řady.

00:24
    Ihned po vyhraném vhazování Salavatu pálil od modré Arzamascev, Děmčenko má další zásah.

00:22
    Buly po levici gólmana hostů.

00:22
    První šance ale na straně domácích! Hartikainen našel Omarka, Děmčenko si svým zákrokem úplně jistý nebyl.

00:04

00:01

Úvodní buly bude vhozeno mezi hole Joonase Kemppainena a Paula Szczechury, jdeme na to!

Hymna je minulostí. Utkání mezi Salavatem Julajev Ufa a Traktorem Čeljabinsk začne za několik málo okamžiků!

Obě mužstva nastoupena na modrých čarách. V Ufa Areně je nyní na řadě ruská státní hymna.

Z:14 V:6 OG:31 PR:2,70 ÚS(%):92,8 SO:1

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Loginov (C), Larsen (A), Arzamascev, Gončarov, M. Osipov, S. Garejev, Panin, Jelizarov – Omark, Kemppainen, Hartikainen – Fjodorov, Juňkov, Lisin (A) – A. Lazarev, Busarov, I. Makarov – M. Majorov, Korotkov, Bobyljov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Bailen, I. Višněvskij, Kolcov, Nikitin, Mamajev, Borodkin, Isajev – Peňkovskij, Szczechura, Gynge – Šarov, Jakuceňa (A), Videll – Kručinin (C), Kravcov, Polygalov – Šipin, Rybakov, Gubarev – Kokujov.

Rozhodčí: Vladimir Bukin, Sergej Judakov – Arťom Savenkov, Anton Ponamarenko.