Maccabi Tel Aviv – Astana 0:1 (kon.) | Slavia – Villarreal 0:2 (kon.) | Partizan Bělehrad – Skënderbeu 2:0 (kon.)
Young Boys – Dynamo Kyjev 0:1 (kon.) | Ludogorec – Braga 1:1 (kon.) | Başakşehir – Hoffenheim 1:1 (kon.)
AEK Atény – AC Milán 0:0 (kon.) | Rijeka – Austria 1:4 (kon.) | Lyon – Everton 3:0 (kon.)
Apollon Limassol – Atalanta BC 1:1 (kon.) | Lok. Moskva – Šeriff Tiraspol 1:2 (kon.) | Kodaň – Zlín 3:0 (kon.)
Plzeň – Lugano 4:1 (kon.) | FCSB – Beer Ševa 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – BATE 5:2 (kon.)
Arsenal – CZ Bělehrad 0:0 (kon.) | Salzburg – Konyaspor 0:0 (kon.) | Guimarães – Marseille 1:0 (kon.)
Ath. Bilbao – Östersunds FK 1:0 (kon.) | Hertha – Zorja Luhansk 2:0 (kon.) | Lazio – Nice 1:0 (kon.)
Arnhem – Waregem 0:2 (kon.) | Rosenborg – Zenit 1:1 (kon.) | Real Sociedad – Vardar 3:0 (kon.)
Olympique Lyon
3:0 (0:0)
Everton FC
Čtvrtek 02.11.2017, 19:00 • Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus • Evropská liga • Skupina E

Pro tento zápas je to ode mne vše, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. Někdy příště, například u evropské ligy, na počtenou. (21:05:26)

Pro anglický klub je tato porážka hořčejší o to víc, že jí završili jakékoli své šance na postup ze skupiny E do vyřazovacích bojů! Na druhý Lyon totiž ztrácí již nedostižitelných 7 bodů! Dnes domácí celek se za to výrazně přiblížil k další fázi evropské ligy, na definitivní pojištění mu stačí i bod z příštího domácího utkání, které odehrají proti kyperskému Apollonu.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:17.

A utkání je definitivně minulostí! Po bezbrankovém prvním poločasu, jsme v tom druhém viděli dokonce branky 3 a všechny z kopaček hráčů domácího Lyonu!

V 68. minutě otevřel skóre Traoré, o 8 minut později jej napodobil střídající Aouar a v 88. minutě dal definitivní třešničku na francouzský dost Memphis Depay! V 80. minutě ještě stihl dostat druhou žlutou kartu v utkání hostující Schneiderlin a Everton se tak bez něj bude muset obejít v dalším utkání evropské ligy.

90+4

90+4
    Tak nakonec to nebude pro domácí až tak velká komplikace, postižený hráč odešel z trávníku bez jakékoli pomoci a sudí zanedlouho odpíská konec!

90+2
    O střelu zpoza vápna soupeře, se pokusil jeden z domácích borců, Pickford byl ale včas na svém místě. Na trávníku poté zůstal ležet hráč Lyonu, kterému přišlápl achilovku hostující hráč. Nevypadá to moc dobře, na hřiště přibíhají lékaři.

90+1
    Nad rámec řádné základní hrací doby, se budou nastavovat 3 minuty!

90
    Hosté se ještě snaží alespoň o korigující branku, následuje ale další útočný faul evertonských a míč tak putuje na kopačky Lyonu.
    88. Memphis DEPAY - 3:0

88
    Lyon právě vstřelil branku!
    Místo toho, aby se hosté snažili o snižující branku, dokonce další inkasovali! Po dobré kombinaci, se jeden z hráčů Lyonu odhodlal k centru za obranu soupeře a zcela přesně našel nabíhajícího MEMPHISE DEPAYE! Ten se do míče opřel hlavou a s přehledem jej uklidil za záda bezmocného Pickforda!

85
    Žlutou kartu dostává Houssem Aouar (Olympique Lyon).

84
    Za to domácí stále aktivně kombinují na soupeřově polovině a snaží se sympaticky přidat ještě jednu branku. Otázkou je, zda to přijde sympatické také příznivcům hostujícího mužstva.

82
    Hosté se snaží o nějakou útočnou akci, v deseti lidech jim ale na tyto možnosti takřka nezbývají síly.

80
    A pozor! Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Morgan Schneiderlin (Everton FC) za podražení a o osudu utkání je tak zřejmě rozhodnuto!