Barys – Omsk 1:2 (2:3 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Jaroslavl – Soči 3:2 (4:3 po s.n.)
CSKA Moskva – Ufa 3:0 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 6:3 (kon.) | Viťaz – Kazaň 1:4 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Ak Bars Kazaň
Středa 15.11.2017, 17:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Československá stopa v utkání
    Vojtěch Mozík – 0+1 = 1 bod; +/- = -1; čas na ledě = 19:03; hity = 1.
    Roman Horák – 0+0 = 0 bodů; +/- = -1; čas na ledě = 20:31; hity = 1.

Jiří Sekáč – 1 +1 = 2 body; +/- = 2; čas na ledě = 18:18; hity = 0. (21:13:03)

Ve třetí třetině dala Kazaň dvě branky a pojistila si vítězství v tomto zápase. Taky se v této třetině nejvíce vylučovalo a rozhodčí trestali opravdu každý sebemenší zákrok. Avšak nutno říci, že některé fauly ze strany Čechova již byly úplně zbytečné a mimo hru na puku. Tým je však svým vysokým počtem trestných minut známý a proto se není čemu divit, že rozhodčí za celý zápas rozdali celkem 86 trestných minut. A to v poměru 57:29!

59:43
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Borna Rendulić – 2 min., krosček).

59:30
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň ( Anton Lander – 10 min.)

58:30
    Utkání se již víceméně dohrává.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty tohoto zápasu a Čechov s pukem na svých čepelích, ale s vědomím, že v tomto zápase již nejspíše neuspějí.
    56:28 Jiří SEKÁČ - 1:4

56:28
    Kazaň vstřelila branku!
    Poté co Golubev opouští trestnou lavici, tak se k odraženému puku dostal ve středním pásmu JIŘÍ SEKÁČ a ten ujížděl sám na brankáře a věděl si rady a bekhendem stvrzuje vítězství svého týmu v dnešním zápase. Asistence: Michail Gluchov.

55:55
    Čechov je sice v útočné třetině, ale bez střelby na Garipova, který jen bedlivě sleduje přihrávky soupeře. Nakonec se Kazaní daří osvobodit a vypadá to, že se bez problémů ubrání.

54:25
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Denis Golubev – 2 min., hákování).

54:24
    I tato přesilovka se nesla ve stejném duchu jako ta předtím, i když Čechov v ní měl jednu střelu na Garipova!

53:52

52:47
    Nyní se dostal i ke střele a Garipov si musel vyjet trochu více z branky a vyráží střelu.

52:25
    Chyba Kazaně na modré čáře a Čechov dostal puk alespoň do středního pásma.

51:52
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jevgenij Katičev – 2 min. + 10 min., zásah do hlavy nebo krku).

51:40
    Kazaň celou přesilovku držela puk,ale do vážnější brankové příležitosti se za celé čtyři minuty nedostala.

51:27

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 27. Afinogenov (Mozík, A. Nikulin) – 1. Galijev (Lander, Sekáč), 13. Jarullin (Kosov), 42. Lukojanov (Svitov), 57. Sekáč (M. Gluchov)

HC Viťaz Moskevská oblast: Karhunen (Saprykin) – Gimajev, Katičev, Mozík, Golovkov, S. Romanov, Pautov, Voronkov, P. Lukin – Vorošilo, Jacenko, Švec-Rogovoj – Vyglazov, Makejev, A. Nikulin – Afinogenov, Rendulić, Kopejkin – Horák, Dvurečenskij, A. Lazarev.
    Ak Bars Kazaň: Biljalov (Garipov) – Tokranov, D. Musin, Jarullin, Markov, Abrosimov, Ohtamaa, Sidorov – Golubev, Kosov, Svitov – Lukojanov, Malychin, Jazkov – Sekáč, Lander, Galijev – Tkačov, Klinkhammer, M. Gluchov.