Most – Řisuty 5:3 (kon.) | Jablonec – Děčín 2:3 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 6:2 (kon.)
Šumperk – Val.Meziříčí 4:0 (kon.) | Hodonín – Opava 5:1 (kon.) | Kobra – Trutnov 5:2 (kon.)
Sokolov – Dvůr Králové n. L. 4:1 (kon.)
konec
SHK Hodonín
5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
HK Opava
Středa 15.11.2017, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • 2. liga skupina Východ (ČR) • 20. kolo
Předzápasové kurzy: 1.18 7.5 7.67
Partner:
   
  Tak pro dnešek je to ode mne ze Zimního stadionu Václava Nedomanského vše. Já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera. Napočtenou! (20:32:00)
   
  Ve třetí třetině jsme už žádnou branku nezaznamenali, i když šancí bylo nespočet především na straně hodonínského týmu. Opava se jen na krátkou chvíli dostala do hry, kdy během minuty a půl Haloda musel zasahovat třikrát. Třetí perioda tak skončila 0:0.
   
  Konec zápasu.
   
  59:56
  Hosté v plném počtu.
   
  58:38
  Drtiči se nikam neženou. Zápas chtějí už jen v poklidu dohrát.
   
  57:56
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Vítek – 2 min., podražení).
   
  56:35
  Peslar projel přes celé kluziště a připravil tak pro Mojžíše slibnou šanci. Wanecki jeho pokus vyráží do rohu, kde jej sbírají opavští beci.
   
  55:15
  Opava dnes má velké problémy s rozehrávkou a občas to vypadá, že opavští hráči automaticky odevzdávají kotouče hodonínským útočníkům. K jedné takové šanci se dostal Vaněk, avšak Waneckiho bránu minul.
   
  54:06
  Po chybě Černohouse střílel z mezikruží opavský Hartmann, Ondřej Haloda si však s jeho střelou bez větších problémů poradil.
   
  53:42
  Hosté v plném počtu.
   
  53:10
  Hra čtyři na čtyři nám nepřinesla nic zvláštního. Hrálo se víceméně jen ve středním pásmu.
   
  52:34
  Domácí v plném počtu.
   
  51:42
  Vyloučení v týmu HK Opava (Vaněk R. – 2 min., držení protihráče).
   
  50:49
  Opavská přesilovka pomalu ani nezačala a Chalupa se ocitl ve velké příležitosti, zpoza brány mu přihrával Černý, a tak se Ondřej Haloda musel vyznamenat.
   
  50:34
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Sedlák – 2 min., držení hole).
   
  49:35
  Hosté v plném počtu.
   
  49:10
  Tahle přesilovka je jasným opakem od většiny ostatních hodonínských přesilovek. Drtiči ohrozili bránu v pěti případech, a tak Wanecki si připsal dalších pět zákroků.
   
  48:00
  Peslar si po přihrávce z rohu kluziště sjel s kotoučem až mezi kruhy, odkud vypálil tvrdou střelu.
   
  47:35
  Vyloučení v týmu HK Opava (Seidler – 2 min., sekání).
   
  46:45
  Drtiči se opět drží v útočném pásmu. Po menším výpadku si vypracovali slušnou akci, kdy Romančík přihrával Vaňkovi, ten však trefil jen boční síť.
   
  45:40
  Hosté ožili. V krátkém časovém úseku musel Ondřej Haloda zasahovat třikrát.
   
  45:18
  Hosté v plném počtu.
   
  44:20
  Domácí hokejisté se poučili z předchozí početní výhody. Tuhle přesilovku si Drtiči rozehráli celkem slibně. Od modré pálil Mojžíš a Wanecki tak musel vytáhnout těžký zákrok.
   
  43:18
  Vyloučení v týmu HK Opava (Tichý – 2 min., držení protihráče).
   
  42:52
  Domácí v plném počtu.
   
  42:50
  Hosté se dostali k první přesilovce ve třetí třetině., kterou nesehráli vůbec špatně, ale většina jejich střel skončila mimo bránu.
   
  41:22
  Hosté v plném počtu.
   
  40:52
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Sedlák – 2 min., podražení).
   
  40:45
  Drtiči si nahrávají nepřesné nahrávky a nedaří se jim tak vystřelit. Záhy poté Sedlák nezpracoval těžkou přihrávku a Maxner ho obral o kotouč i míří sám na branku.
   
  40:20
  Drtiči tuhle periodu zahajují v početní výhodě. Drtiči zatím jen kombinují v útočném pásmu.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Ve druhé periodě jsme byli svědky třech branek, o které se postaral domácí celek. První branku druhé třetiny vstřelil Zbyněk Žabčík. Následně se k němu připojili Daniel Vaněk a Jan Sedlák. Drtiči si zároveň přenesli do třetí třetiny přesilovou hru. v Početní výhodě budou hrát ještě téměř minutu a půl.
  Třetí třetina začne přibližně v 19:37.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:22
  Vyloučení v týmu HK Opava (Chalupa – 2 min., hákování).
   
  38:20
  Při přečíslení dvou proti jednomu zakončoval Matula nepřesně.
   
  36:45
  Domácí hokejisté opět svírají svého soupeře. Peslar nahazoval kotouč od modré, jeho pokus se snažil tečovat Vrána. Puk minul bránu jen o malý kousek.
   
  35:30
  Opava nyní nemá mnoho příležitostí, nyní se však obránci Opavy dostali ke kotouči, ale nepřesná rozehrávka zapříčinila zakázané uvolnění. Vhazuje se tak po pravici Halody.
   
  34:15
  Drtiči opět Opavu dostávají pod tlak. Od modré pálil Mojžíš, Wanecki proti jeho střele vytáhl pěkný zákrok.
   
  32:45
  Drtiči dnes opravdu svého soupeře z Opavy nemají v plánu šetřit. Nejprve při přečíslení dvou proti jednomu pálil Vaněk, o odražený kotouč následně svedl souboj v rohu kluziště Vrána, který nabil svému kolegovi z formace Romančíkovi, ten prověřil hostujícího brankaře tvrdou střelou.
   
  31:25
  Hostující trenér se rozhodl pro výměnu brankářů, do akce se tak dostává Wanecki.
   
  31:25
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Domácí svého soupeře vůbec nešetří. JAN SEDLÁK se rozjel podél pravého mantinelu a skvělou střelou překonává Šafránka. Asistence: Jakub Sajdl.
   
  30:15
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Peslar – 2 min., držení protihráče).
   
  28:11
  Hosté v plném počtu.
   
  27:10
  Domácí dostali další šanci svůj dosavadní náskok ještě navýšit. Petr Peš zakončoval téměř do prázdné brány, ale proti němu stál se svým neskutečným zákrokem Šafránek. Skóre se tak nemění.
   
  26:11
  Vyloučení v týmu HK Opava (Slavík – 2 min., hákování).
   
  24:02
  Hostující tým si po čtvrté obdržené brance bere oddechový čas.
   
  24:02
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Drtiči navyšují svůj náskok. Pře bránou se sám ocitl Jakub Vrána, který nakonec nezakončoval a ještě přihrál do lepší pozice DANIELU VAŇKOVI. Asistence: Michal Romančík, Jakub Vrána.
   
  22:29
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Drtiči si dvoubrankové vedení berou zpět. Domácí se na malou chvíli usadili v útočném pásmu, kdy od modré mezi Šafránkovy betony zakončoval ZBYNĚK ŽABČÍK, jeho pokus hostující brankář postřehl, ale puk následně doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Kadlec.
   
  21:13
  Vrána se do útočné třetiny rozjel sám proti dvěma obráncům a svou akci zakončil do chráničů hostujícího brankáře. K odraženému puku se sice dostal hostující bek Slavík, ale rozehrál nepřesně a jeho úmysl vystihl Pavel Mojžíš, který okamžitě pálil na bránu. Šafránek jeho pokus chytá.
   
  20:15
  Úvodní buly druhé třetiny opět vyhráli domácí hokejisté a hned se hrnuli vpřed, kdy střílel Petr Peš, jeho střelu zablokoval Rudl a puk tak skončil v ochranné síti. Vhazuje se po levici Šafránka.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  První dvacetiminutovka vyzněla lépe pro domácí Drtiče, kteří už po šesti odehraných minutách vedli o dvě branky, kdy se nejprve trefil Matěj Charvát a poté i Dominik Matula. Následně si obě mužstva potrénovaly dvojnásobné přesilovky, Drtiči svou šanci promrhali, ale naopak Opava v téhle početní výhodě dokázala stav utkání snížit, a proto Drtiči po první třetině vedou jen o jednu branku.
  Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  19:30
  První třetina se pomalu chýlí ke konci. Jednu z posledních akcí se za svou brankou snaží rozehrát domácí hokejisté, kterým se povedlo vymyslet přečíslení tří proti dvěma, ale jejich snahu zastavuje postavení mimo hru.
   
  18:08
  Domácí v plném počtu.
   
  16:52
  Opava právě vstřelila branku!
  Hosté snižují stav utkání. Opava sevřela domácí trojku na malém prostoru, ale i přesto Wolf dokázal přihrát na svého spoluhráče před prázdnou bránu. JOSEF TICHÝ se tak nemýlil. Asistence Jiří Šindelář, Petr Wolf.
   
  16:30
  Šanci skórovat ve dvojnásobné přesilovce dostávají i hráči z Opavy, kteří se teď usadili v útočném pásma a snaží se vymyslet kombinaci, kterou by zakončili brankou.
   
  16:08
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Sajdl – 2 min., podražení).
   
  15:27
  Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kadlec – 2 min., držení protihráče).
   
  14:47
  Hosté v plném počtu.
   
  13:22
  Opava své oslabení nyní brání ve čtyrech mužích, z trestné lavice se vrátil Šindelář.
   
  13:10
  V přesilovce pěti proti třem se před bránou uvolnil hodonínský Kadlec, který dostal přihrávku zpoza brány od Petra Peše. Kadlec však trefil Šafránka do výstroje.
   
  12:47
  Vyloučení v týmu HK Opava (Vaněk R. – 2 min., krosček).
   
  12:30
  Hodonínským hokejistům se dnešní přesilovky vůbec nedaří. Tuhle přesilovku pronásleduje mnoho nepřesných nahrávek.
   
  11:22
  Vyloučení v týmu HK Opava (Šindelář – 2 min., hákování).
   
  09:20
  Momentálně oba týmy střídaly a Petr Peš, který právě naskočil ze střídačky se po přesné přihrávce od Mojžíše dostal do úniku, svoji akci se snažil zakončit, mezi betony hostujícího brankáře, který však svým postřehem tuhle akci zlikvidoval.
   
  08:30
  Po zakázaném uvolnění opavského týmu se vhazuje po levici Šafránka, následný útok hostujícího týmu zastavuje postavení mimo hru.
   
  07:50
  Hosté v plném počtu.
   
  07:00
  Drtičům se nedaří rozehrát si přesilovku tak, jak by si přáli, opavská čtveřice brání téměř bezchybně.
   
  05:50
  Vyloučení v týmu HK Opava (Slavík – 2 min., nedovolené bránění).
   
  05:34
  Drtiči právě vstřelili branku!

  Drtiči odskakují do dvoubrankového vedení. Jakub Sajdl přihrával od pravého mantinelu mezi kruhy na střílejícího DOMINIKA MATULU. Asistence: Jakub Sajdl, Petr Peš.
   
  03:00
  Drtiči po vstřeleném gólu vůbec nepolevují. Svého soupeře sevřeli v útočném pásmu a tvrdou střelu od modré vypálil Jakub Peslar. Šindelář chytá.
   
  01:59
  Drtiči právě vstřelili branku!
  Drtiči se dostávají do vedení! První střelou zápasu MATĚJ CHARVÁT překonal hostujícího brankáře. Asistence: Jakub Kadlec, Zbyněk Žabčík.
   
  00:10
  Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté. Po následné rozehrávce si vytvořili první šanci, ale Vaňkovu střelu zablokoval opavský obránce Šindelář.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Úvodní sestavy:

  SHK Hodonín:Haloda O., (Štěpanovský) – Sedlák, Kužílek, Peslar, Mojžíš (A), Haloda M, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Romančík, Vrána, Venclík, Peš (C), Sajdl (A), Matula, Černohous, Kadlec, Vaněk D.
  Trenér: Roman Čechmánek

  HK Opava: Šafránek, (Wanecki) – Kiss, Šindelář, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík – Bjurkland, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk R., Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina
  Trenér: Marek Harazim

  Rozhodčí: Michal Antonín – David Urubčík, Bc. Jan Kleprlík.
   
  Dobrý podvečer z hodonínského Zimního stadionu Václava Nedomanského. Dnes Vás provedu zápasem, ve kterém domácí Drtiči hostí poslední Opavu. Zápas začíná v 18:00.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

  Josef Můčka

  Branky a nahrávky: 2. Charvát (Kadlec, Žabčík), 6. Matula (Sajdl, Peš), 23. Žabčík (Kadlec), 25. Vaněk D. (Romančík, Vrána), 32. Sedlák (Sajdl) – 17. Tichý (Šindelář, Wolf)


  SHK Hodonín: Haloda O., (Štěpanovský) – Sedlák, Kužílek, Peslar, Mojžíš (A), Haloda M, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Romančík, Vrána, Venclík, Peš (C), Sajdl (A), Matula, Černohous, Kadlec, Vaněk D.
  Trenér: Roman Čechmánek

  HK Opava: Šafránek (31. Wanecki) – Kiss, Šindelář, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík – Bjurkland, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk R., Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina
  Trenér: Marek Harazim

  Rozhodčí: Michal Antonín – David Urubčík, Bc. Jan Kleprlík